ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 26/05/2019 11:46

Jonida Maliqi performon sot në edicionin e 64 të Eurovizionit

Jonida Maliqi performon sot në edicionin e 64 të Eurovizionit
Këngëtarja Jonida Maliqi do të këndojë sot në gjysmëfinalen e dytë të edicionit të 64 të Eurovisionit, në Tel Aviv, Izrael. Këngëtarja do të përfaqësojë Shqipërinë në këtë event dhe do këndojë shqip këngën “Ktheju ...
BalkanWeb | 16-May-2019 10:35
Këngëtarja Jonida Maliqi do të këndojë sot në gjysmëfinalen e dytë të edicionit të 64 të Eurovisionit, në Tel Aviv, Izrael. Këngëtarja do të përfaqësojë Shqipërinë në këtë event dhe do këndojë shqip këngën “Ktheju ...

Ish-banorja e “Big Brother” i kthehet Olti Currit: Bëj ndonjë gjë, boll fole
Këngëtarja Jonida Maliqi pritet ditën e sotme që të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovision. Një video e këngëtares qarkullon nëpër rrjete të ndryshme sociale, ku ka dhënë një intervistë në gjuhën angleze dhe është ...
Telegraf | 16-May-2019 12:55
Këngëtarja Jonida Maliqi pritet ditën e sotme që të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovision. Një video e këngëtares qarkullon nëpër rrjete të ndryshme sociale, ku ka dhënë një intervistë në gjuhën angleze dhe është ...

Shqiptarët në Europë kanë një detyrë sonte
Sonte në mbrëmje, në orën 21:00, do të mbahet nata e dytë e Eurovisionit. Emocionet janë të shumta, pasi në këtë natë do të performojë edhe përfaqësuesja e Shqipërisë, Jonida Maliqi. Detyra e shqiptarëve në Europë është ...
Telegraf | 16-May-2019 12:38
Sonte në mbrëmje, në orën 21:00, do të mbahet nata e dytë e Eurovisionit. Emocionet janë të shumta, pasi në këtë natë do të performojë edhe përfaqësuesja e Shqipërisë, Jonida Maliqi. Detyra e shqiptarëve në Europë është ...

Jonida Maliqi pushton rrjetin, e bën lëmsh anglishten
IZRAEL Këngëtarja e njohur shqiptare Jonida Maliqi përfaqëson Shqipërinë në festivalin e këngës europiane “Eurovizion”, që po zhvillohet në Izrael. “Ktheju tokës” me muzikë dhe tekst të Eriona Rushitit është kënga jonë ...
BalkanWeb | 15-May-2019 21:40
IZRAEL Këngëtarja e njohur shqiptare Jonida Maliqi përfaqëson Shqipërinë në festivalin e këngës europiane “Eurovizion”, që po zhvillohet në Izrael. “Ktheju tokës” me muzikë dhe tekst të Eriona Rushitit është kënga jonë ...

Pas Enedës, edhe emocionet e Jonidës po "thyejnë" internetin
Nderkohe ne rrjetet sociale kane qarkulluar videot ku Jonida ka dhene intervista me gazetaret e Eurosong. Anglishtja e saj ka lene per te deshiruar dhe gafat nuk i ka kursyer aspak. Kujtojme se Eneda Tarifa ka qene nje ...
ikub.al | 15-May-2019 16:35
Nderkohe ne rrjetet sociale kane qarkulluar videot ku Jonida ka dhene intervista me gazetaret e Eurosong. Anglishtja e saj ka lene per te deshiruar dhe gafat nuk i ka kursyer aspak. Kujtojme se Eneda Tarifa ka qene nje ...

Arrihet marrëveshja, Madonna do të paraqitet në finalen e Eurovision
Këngëtarja e famshme, Madonna ka nënshkruar kontratën për të performuar në finalen e edicionit të sivjetmë të Eurovision në Izrael. “Tash është zyrtare”, kanë thënë nga transmetuesi publik izraelit, KAN, transmeton Klan ...
Klan Kosova | 16-May-2019 13:44
Këngëtarja e famshme, Madonna ka nënshkruar kontratën për të performuar në finalen e edicionit të sivjetmë të Eurovision në Izrael. “Tash është zyrtare”, kanë thënë nga transmetuesi publik izraelit, KAN, transmeton Klan ...

Jonida synon sonte të dërgojë Shqipërinë në finalen e ‘Eurovizion 2019’
Të enjten mbrëma zhvillohet nata e dytë gjysmëfinale e Festivalit Evropian të Këngës, “Eurovizion”. Në mesin e shteteve pjesëmarrëse, këtë mbrëmje do ta ketë paraqitjen edhe shteti shqiptar, i cili sivjet përfaqësohet ...
Albportali | 16-May-2019 13:38
Të enjten mbrëma zhvillohet nata e dytë gjysmëfinale e Festivalit Evropian të Këngës, “Eurovizion”. Në mesin e shteteve pjesëmarrëse, këtë mbrëmje do ta ketë paraqitjen edhe shteti shqiptar, i cili sivjet përfaqësohet ...

Jonida synon sonte të dërgojë Shqipërinë në finalen e ‘Eurovizion 2019’
Të enjten mbrëma zhvillohet nata e dytë gjysmëfinale e Festivalit Evropian të Këngës, “Eurovizion”. Në mesin e shteteve pjesëmarrëse, këtë mbrëmje do ta ketë paraqitjen edhe shteti shqiptar, i cili sivjet përfaqësohet ...
Republika | 16-May-2019 13:38
Të enjten mbrëma zhvillohet nata e dytë gjysmëfinale e Festivalit Evropian të Këngës, “Eurovizion”. Në mesin e shteteve pjesëmarrëse, këtë mbrëmje do ta ketë paraqitjen edhe shteti shqiptar, i cili sivjet përfaqësohet ...

Jonida Maliqi sonte në Eurovision
Përfaqësuesja e Shqipërisë për në Eurovison, Jonida Maliqi e cila ka ditë që gjendet në Tel Aviv, sonte do të performojë në edicionin e 64 të Eurovisionit, shkruan KultPlus. “Ktheju Tokës” do të ngjitet në skenë e 14-ta ...
Gazeta55 | 16-May-2019 13:34
Përfaqësuesja e Shqipërisë për në Eurovison, Jonida Maliqi e cila ka ditë që gjendet në Tel Aviv, sonte do të performojë në edicionin e 64 të Eurovisionit, shkruan KultPlus. “Ktheju Tokës” do të ngjitet në skenë e 14-ta ...

Votoni këngën shqiptare “Ktheju Tokës” të Jonida Maliqit! Kodi 14!
“Ktheju Tokës” kënga e përfaqësueses shqiptare Jonida Maliqi e cila konkurron sot në natën e dytë të Festivalit Europian të Këngës që po mbahet në Tel Aviv. Në Shqipëri, transmetimi i drejtpërdrejtë i natës së dytë të ...
RTSH | 16-May-2019 13:34
“Ktheju Tokës” kënga e përfaqësueses shqiptare Jonida Maliqi e cila konkurron sot në natën e dytë të Festivalit Europian të Këngës që po mbahet në Tel Aviv. Në Shqipëri, transmetimi i drejtpërdrejtë i natës së dytë të ...

Afërdita Demaku e lumtur pranë bashkëshortit, pozon nga Gjermania
Erdhi momenti i shumë pritur për të gjithë ne shqiptarët, për të dëgjuar këngëtaren shqiptare që do të na përfaqësoje në Eurovizion. Jonida Maliqi do të performojë sonte në gjysmëfinalen e dytë të edicionit të 64 në ...
GazetaBlic | 16-May-2019 13:31
Erdhi momenti i shumë pritur për të gjithë ne shqiptarët, për të dëgjuar këngëtaren shqiptare që do të na përfaqësoje në Eurovizion. Jonida Maliqi do të performojë sonte në gjysmëfinalen e dytë të edicionit të 64 në ...

Pse Australia merr pjesë në Eurovision dhe çka ndodh nëse e fiton festivalin evropian?
Pas shkuarjes në fazën finale të Eurovizionit të përfaqësuesit australian, Kate Miller-Heidke, filloi debati në internet se pse Australia merr pjesë në një festival evropian të muzikës. Australia ka marrë pjesë në garën ...
Telegrafi | 16-May-2019 08:01
Pas shkuarjes në fazën finale të Eurovizionit të përfaqësuesit australian, Kate Miller-Heidke, filloi debati në internet se pse Australia merr pjesë në një festival evropian të muzikës. Australia ka marrë pjesë në garën ...

Sonte e përfaqëson Shqipërinë në Eurovizion, ja si ta votoni Jonida Maliqin
Në Tel Aviv të Izraelit sonte do të mbahet nata e dytë gjysmëfinale e festivalit ‘Eurovision 2019’, shkrua . Janë gjithsej 18 shtete që do të garojnë, ndërsa vetëm 10 prej tyre do të arrijnë të kualifikohen në finalen e ...
Lajminet | 16-May-2019 13:16
Në Tel Aviv të Izraelit sonte do të mbahet nata e dytë gjysmëfinale e festivalit ‘Eurovision 2019’, shkrua . Janë gjithsej 18 shtete që do të garojnë, ndërsa vetëm 10 prej tyre do të arrijnë të kualifikohen në finalen e ...

Ledina Çelo ka një kërkesë për Jonida Maliqin (FOTO)
Jonida Maliqi performon sonte në Eurovision me këngën e titullua “Ktheju tokës”. Në Tel Aviv të Izraelit do të mbahet nata e dytë gjysmëfinale e festivalit ‘Eurovision 2019’. Gjithsej janë 18 shtete që do të garojnë, ...
Prive | 16-May-2019 13:15
Jonida Maliqi performon sonte në Eurovision me këngën e titullua “Ktheju tokës”. Në Tel Aviv të Izraelit do të mbahet nata e dytë gjysmëfinale e festivalit ‘Eurovision 2019’. Gjithsej janë 18 shtete që do të garojnë, ...

Shikuesit e Eurosong të alarmuar për një sulm terrorist: Ju lutemi largohuni !!!
Shikuesit e Eurovizionit janë alarmuar pas një paralajmërimi të një sulmi terrorist me bombë në qytetin Tel Aviv, ku po zhvillohet Eurosong, në Izrael. Frika u përhap nga hakerat që kishin interferuar në faqen e ...
Gazeta Express | 16-May-2019 13:10
Shikuesit e Eurovizionit janë alarmuar pas një paralajmërimi të një sulmi terrorist me bombë në qytetin Tel Aviv, ku po zhvillohet Eurosong, në Izrael. Frika u përhap nga hakerat që kishin interferuar në faqen e ...

Artistët shqiptar kërkojnë mbështetje për Jonida Maliqin
Sot në mbrëmje do të jemi të gjithë sy e vesh tek Jonida Maliqi dhe performanca e saj në skenën e Eurovizionit në Tel Aviv, në Izrael. Këngëtarja do ta përfaqësojë Shqipërinë me këngën “Ktheju Tokës”. Përkrahja për ...
Indeks Online | 16-May-2019 13:05
Sot në mbrëmje do të jemi të gjithë sy e vesh tek Jonida Maliqi dhe performanca e saj në skenën e Eurovizionit në Tel Aviv, në Izrael. Këngëtarja do ta përfaqësojë Shqipërinë me këngën “Ktheju Tokës”. Përkrahja për ...

Ja cilat janë këngët favorite, që mund të fitojnë Eurovisionin këtë vit
Kanë filluar mbrëmë netët gjysmëfinale të Eurovision 2019. Mbrëmë kanë performuar gjysma e shteteve pjesëmarrëse, ndërsa të enjten do të mbahet nata e dytë, ku këndon edhe Shqipëria. Shteti shqiptar këtë vit merr pjesë ...
Telegraf | 15-May-2019 18:14
Kanë filluar mbrëmë netët gjysmëfinale të Eurovision 2019. Mbrëmë kanë performuar gjysma e shteteve pjesëmarrëse, ndërsa të enjten do të mbahet nata e dytë, ku këndon edhe Shqipëria. Shteti shqiptar këtë vit merr pjesë ...

Tamara Todevska me “Proud” sonte në Eurovizion
Këngëtarja Tamara Todevska me këngën “Proud” (“Krenare”) sonte do të merr pjesë në gjysmëfinalen e dytë të mbrëmjes së 64-të të Eurovizionit që mbahet në Tel Aviv të Izraelit. Tamara Todevska për herë të katërt merr ...
Republika | 16-May-2019 13:04
Këngëtarja Tamara Todevska me këngën “Proud” (“Krenare”) sonte do të merr pjesë në gjysmëfinalen e dytë të mbrëmjes së 64-të të Eurovizionit që mbahet në Tel Aviv të Izraelit. Tamara Todevska për herë të katërt merr ...

Tamara Todevska me “Proud” sonte në Eurovizion
Këngëtarja Tamara Todevska me këngën “Proud” (“Krenare”) sonte do të merr pjesë në gjysmëfinalen e dytë të mbrëmjes së 64-të të Eurovizionit që mbahet në Tel Aviv të Izraelit. Tamara Todevska për herë të katërt merr ...
Albportali | 16-May-2019 13:04
Këngëtarja Tamara Todevska me këngën “Proud” (“Krenare”) sonte do të merr pjesë në gjysmëfinalen e dytë të mbrëmjes së 64-të të Eurovizionit që mbahet në Tel Aviv të Izraelit. Tamara Todevska për herë të katërt merr ...

Ja si të votoni për Jonida Maliqin sot në Eurovision
Erdhi momenti i shumë pritur për të gjithë ne shqiptarët, për të dëgjuar këngëtaren shqiptare që do të na përfaqësoje në Eurovizion. Jonida Maliqi do të performojë sonte në gjysmëfinalen e dytë të edicionit të 64 në ...
Zeri | 16-May-2019 12:44
Erdhi momenti i shumë pritur për të gjithë ne shqiptarët, për të dëgjuar këngëtaren shqiptare që do të na përfaqësoje në Eurovizion. Jonida Maliqi do të performojë sonte në gjysmëfinalen e dytë të edicionit të 64 në ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved