ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 26/05/2019 11:15

Andin Hoti: Të pagjeturit kanë vetëm një adresë, ajo është Serbia

Andin Hoti: Të pagjeturit kanë vetëm një adresë, ajo është Serbia
Andin Hoti, i biri i veprimtarit të zhdukur Ukshin Hoti, ka thënë se në këtë 20-vjetor të kujtimit të babait të tij, nuk i takon të flasë gjatë rreth këtij rasti. Por ai ka deklaruar se të pagjeturit në Kosovë, kanë ...
EkonomiaOnline | 16-May-2019 13:45
Andin Hoti, i biri i veprimtarit të zhdukur Ukshin Hoti, ka thënë se në këtë 20-vjetor të kujtimit të babait të tij, nuk i takon të flasë gjatë rreth këtij rasti. Por ai ka deklaruar se të pagjeturit në Kosovë, kanë ...

Veseli: Shteti serb do të përgjigjet për zhdukjen e Ukshin Hotit dhe gjenocidin e kryer në Kosovë
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë sot në Prizren në 20 vjetorin e zhdukjes së veprimtarit të shquar Ukshin Hoti, se ai ishte ideolog dhe vizionar i madh për të ardhmen e shtetit të Kosovës. ...
Indeks Online | 16-May-2019 13:42
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë sot në Prizren në 20 vjetorin e zhdukjes së veprimtarit të shquar Ukshin Hoti, se ai ishte ideolog dhe vizionar i madh për të ardhmen e shtetit të Kosovës. ...

Haradinaj: Sot na duhet mësimi që na dha Ukshini, demokraci autentike nga populli
“Ne nuk do të ndalemi derisa ta fitojmë betejën për drejtësi dhe ta kodifikojmë të drejtën tonë, duke bërë ligje që mbrojnë të vërtetën e Kosovës, që krimet të mos kalojnë pa u dënuar dhe që secili që mohon krimet ...
Indeks Online | 16-May-2019 13:39
“Ne nuk do të ndalemi derisa ta fitojmë betejën për drejtësi dhe ta kodifikojmë të drejtën tonë, duke bërë ligje që mbrojnë të vërtetën e Kosovës, që krimet të mos kalojnë pa u dënuar dhe që secili që mohon krimet ...

Haradinaj: Kushdo që i mohon masakrat në Kosovë do të përgjigjet para drejtësisë
Në Akademinë Politike dhe Shkencore kushtuar veprimtarit të çështjes kombëtare, Ukshin Hoti, pjesëmarrës për një fjalë rasti ishte edhe kryeministri Ramush Haradinaj. Gjatë fjalimit të tij, kryeministri tha se Hoti ...
Zeri | 16-May-2019 13:38
Në Akademinë Politike dhe Shkencore kushtuar veprimtarit të çështjes kombëtare, Ukshin Hoti, pjesëmarrës për një fjalë rasti ishte edhe kryeministri Ramush Haradinaj. Gjatë fjalimit të tij, kryeministri tha se Hoti ...

Haradinaj: Sot duhet të kërkojmë përgjigje në pyetjen se ku është Ukshin Hoti, jo vetëm si parullë politike
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka vlerësuar lartë veprën e veprimtarit, Ukshin Hoti në akademinë Politike dhe Shkencore kushtuar tij. Haradinaj tha se Hoti ishte i rrallë në mendimin politik shqiptar, shkruan ...
TetovaSot | 16-May-2019 13:35
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka vlerësuar lartë veprën e veprimtarit, Ukshin Hoti në akademinë Politike dhe Shkencore kushtuar tij. Haradinaj tha se Hoti ishte i rrallë në mendimin politik shqiptar, shkruan ...

Haradinaj: Sot duhet të kërkojmë përgjigje në pyetjen se ku është Ukshin Hoti, jo vetëm si parullë politike
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka vlerësuar lartë veprën e veprimtarit, Ukshin Hoti në akademinë Politike dhe Shkencore kushtuar tij. Haradinaj tha se Hoti ishte i rrallë në mendimin politik shqiptar, shkruan ...
Arbresh | 16-May-2019 13:29
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka vlerësuar lartë veprën e veprimtarit, Ukshin Hoti në akademinë Politike dhe Shkencore kushtuar tij. Haradinaj tha se Hoti ishte i rrallë në mendimin politik shqiptar, shkruan ...

Fotografi e papublikuar e Ukshin Hotit me dy prindërit
Sot është shënuar 20 vjetori i zhdukjes së veprimtarit të njohur, Ukshin Hoti. Në këtë ditë, janë shënuar aktivitete të shumta dhe është diskutuar në seancën plenare të Kuvendit, në kujtim të Hotit, shkruan ...
Indeks Online | 16-May-2019 13:24
Sot është shënuar 20 vjetori i zhdukjes së veprimtarit të njohur, Ukshin Hoti. Në këtë ditë, janë shënuar aktivitete të shumta dhe është diskutuar në seancën plenare të Kuvendit, në kujtim të Hotit, shkruan ...

”Të pagjeturit kanë vetëm një adresë, ajo është Serbia”, thotë Andin Hoti – i biri i veprimtarit të zhdukur Ukshin Hoti
Andin Hoti, i biri i veprimtarit të zhdukur Ukshin Hoti, ka thënë se në këtë 20 vjetor të kujtimit të babait të tij, nuk i takon të flasë gjatë rreth këtij rasti. Por ai ka deklaruar se të pagjeturit në Kosovë, kanë ...
Klan Kosova | 16-May-2019 13:21
Andin Hoti, i biri i veprimtarit të zhdukur Ukshin Hoti, ka thënë se në këtë 20 vjetor të kujtimit të babait të tij, nuk i takon të flasë gjatë rreth këtij rasti. Por ai ka deklaruar se të pagjeturit në Kosovë, kanë ...

Veseli: Ukshin Hoti është babai i kombit tonë, i përjetshëm kujtimi për të
Kryeministri Ramush Haradinaj dhe kryeparlamentari Kadri Veseli kanë marr pjesë në Akademinë Politike dhe Shkencore me rastin e 20-vjetorit të zhdukjes së veprimtarit Ukshin Hoti, raporton Ekonomia Online. Veseli tha se ...
EkonomiaOnline | 16-May-2019 13:19
Kryeministri Ramush Haradinaj dhe kryeparlamentari Kadri Veseli kanë marr pjesë në Akademinë Politike dhe Shkencore me rastin e 20-vjetorit të zhdukjes së veprimtarit Ukshin Hoti, raporton Ekonomia Online. Veseli tha se ...

Limaj: S’do të ndalemi së kërkuari zbardhjen e fatit të Ukshin Hotit
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka kujtuar 20-vjetorin e rrëmbimit të veprimtarit të çështjes kombëtare Ukshin Hoti. Limaj vlerëson se Ukshin Hoti ishte dhe mbetet ndër vizionarët e mendimtarët më të ...
Zeri | 16-May-2019 13:18
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka kujtuar 20-vjetorin e rrëmbimit të veprimtarit të çështjes kombëtare Ukshin Hoti. Limaj vlerëson se Ukshin Hoti ishte dhe mbetet ndër vizionarët e mendimtarët më të ...

Limaj: S’do të ndalemi së kërkuari zbardhjen e fatit të Ukshin Hotit
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka kujtuar 20-vjetorin e rrëmbimit të veprimtarit të çështjes kombëtare Ukshin Hoti. Limaj vlerëson se Ukshin Hoti ishte dhe mbetet ndër vizionarët e mendimtarët më të ...
Telegrafi | 16-May-2019 12:29
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka kujtuar 20-vjetorin e rrëmbimit të veprimtarit të çështjes kombëtare Ukshin Hoti. Limaj vlerëson se Ukshin Hoti ishte dhe mbetet ndër vizionarët e mendimtarët më të ...

Djali i Ukshin Hotit kërkon që mos të ketë dialog me Serbinë pa u zbardhur fati i të pagjeturve
Në 20 vjetorin e zhdukjes së veprimtarit Ukshin Hoti, nën patronatin e kryeministrit të Kosovës është mbajtur akademi përkujtimore. I biri i Ukshin Hotit, Andini ka ftuar institucionet e vendit që të kushtëzojnë ...
Gazeta Express | 16-May-2019 13:13
Në 20 vjetorin e zhdukjes së veprimtarit Ukshin Hoti, nën patronatin e kryeministrit të Kosovës është mbajtur akademi përkujtimore. I biri i Ukshin Hotit, Andini ka ftuar institucionet e vendit që të kushtëzojnë ...

Limaj: S’do të ndalemi së kërkuari zbardhjen e fatit të Ukshin Hotit
Limaj vlerëson se Ukshin Hoti ishte dhe mbetet ndër vizionarët e mendimtarët më të mëdhenj të kombit tonë, i cili qysh në vitin 1981 e arsyetoi kërkesën tonë për Republikë si kërkesë e drejtë dhe legjitime. “Me ...
Lajminet | 16-May-2019 13:11
Limaj vlerëson se Ukshin Hoti ishte dhe mbetet ndër vizionarët e mendimtarët më të mëdhenj të kombit tonë, i cili qysh në vitin 1981 e arsyetoi kërkesën tonë për Republikë si kërkesë e drejtë dhe legjitime. “Me ...

Haradinaj thotë kushdo që i mohon masakrat në Kosovë do të përgjigjet para drejtësisë
Për veprimtarin e shquar të çështjes Kombëtare, Ukshin Hotin, u thanë vetëm fjalë të mëdha. Në mënyrë të tillë foli edhe kryeministri Ramush Haradinaj për të. “Armiqtë nuk i besuan e nxorrën nga burgu dhe e zhdukën ...
Lajminet | 16-May-2019 13:08
Për veprimtarin e shquar të çështjes Kombëtare, Ukshin Hotin, u thanë vetëm fjalë të mëdha. Në mënyrë të tillë foli edhe kryeministri Ramush Haradinaj për të. “Armiqtë nuk i besuan e nxorrën nga burgu dhe e zhdukën ...

Limaj: Nuk do ndalemi së kërkuari zbardhjen e fatit të Ukshin Hotit dhe të pagjeturve të tjerë
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka kujtuar 20-vjetorin e rrëmbimit të veprimtarit të çështjes kombëtare Ukshin Hoti. Limaj përmes një statusi në rrjetin social Facebook, ka thënë që Hoti mbetet ndër ...
Klan Kosova | 16-May-2019 13:07
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka kujtuar 20-vjetorin e rrëmbimit të veprimtarit të çështjes kombëtare Ukshin Hoti. Limaj përmes një statusi në rrjetin social Facebook, ka thënë që Hoti mbetet ndër ...

Kurti: Ukshin Hoti nuk i mori asgjë Kosovës, i dha krejt çka pati
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka kujtuar veprimtarin e çështjes kombëtare, Ukshin Hoti, në 20-vjetorin e zhdukjes së tij. Kurti nëpërmjet një shkrimi të bërë në Facebook, ka shkruar se sa ma shumë që ...
Gazeta Monitor | 16-May-2019 13:07
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka kujtuar veprimtarin e çështjes kombëtare, Ukshin Hoti, në 20-vjetorin e zhdukjes së tij. Kurti nëpërmjet një shkrimi të bërë në Facebook, ka shkruar se sa ma shumë që ...

Ramush Haradinaj: Ukshin Hoti, intelektuali që nuk lejonte korrupsionin e dijes
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se veprimtari Ukshin Hoti ishte intelektual që nuk lejonte korrupsionin e dijes. Këto deklarata Haradinaj i dha sot në akademinë përkujtimore dedikuar 20 vjetorit të ...
Klan Kosova | 16-May-2019 13:07
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se veprimtari Ukshin Hoti ishte intelektual që nuk lejonte korrupsionin e dijes. Këto deklarata Haradinaj i dha sot në akademinë përkujtimore dedikuar 20 vjetorit të ...

Kushdo që i mohon masakrat në Kosovë do të përgjigjet para drejtësisë
Në Akademinë Politike dhe Shkencore kushtuar veprimtarit të çështjes kombëtare, Ukshin Hoti, pjesëmarrës për një fjalë rasti ishte edhe kryeministri Ramush Haradinaj. Gjatë fjalimit të tij, kryeministri tha se Hoti ...
Gazeta Express | 16-May-2019 13:01
Në Akademinë Politike dhe Shkencore kushtuar veprimtarit të çështjes kombëtare, Ukshin Hoti, pjesëmarrës për një fjalë rasti ishte edhe kryeministri Ramush Haradinaj. Gjatë fjalimit të tij, kryeministri tha se Hoti ...

Djali i Ukshin Hotit kërkon që mos të ketë dialog me Serbinë pa u zbardhur fati i të pagjeturve
Në 20-vjetorin e zhdukjes së veprimtarit Ukshin Hoti, nën patronatin e kryeministrit të Kosovës është mbajtur akademi përkujtimore. I biri i Ukshin Hotit, Andini ka ftuar institucionet e vendit që të kushtëzojnë ...
Gazeta Observer | 16-May-2019 13:01
Në 20-vjetorin e zhdukjes së veprimtarit Ukshin Hoti, nën patronatin e kryeministrit të Kosovës është mbajtur akademi përkujtimore. I biri i Ukshin Hotit, Andini ka ftuar institucionet e vendit që të kushtëzojnë ...

I biri i Ukshin Hotit kërkon që mos të ketë dialog me Serbinë, përmend edhe arsyen
Në 20 vjetorin e zhdukjes së veprimtarit Ukshin Hoti, nën patronatin e kryeministrit të Kosovës është mbajtur akademi përkujtimore. I biri i Ukshin Hotit, Andini ka ftuar institucionet e vendit që të kushtëzojnë ...
Zeri | 16-May-2019 13:01
Në 20 vjetorin e zhdukjes së veprimtarit Ukshin Hoti, nën patronatin e kryeministrit të Kosovës është mbajtur akademi përkujtimore. I biri i Ukshin Hotit, Andini ka ftuar institucionet e vendit që të kushtëzojnë ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved