ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 27/05/2020 11:02

Klodian Tanushi shpallet “Dëshmor i Atdheut”, nesër ditë zie kombëtare

Klodian Tanushi shpallet “Dëshmor i Atdheut”, nesër ditë zie kombëtare
Këshilli i Ministrave ka nderuar major Klodian Tanushin, i cili ra në krye të detyrës gjatë misionit të NATO në Letoni, duke e shpallur ditën e enjte, datë 16 maj 2019, ditë zie kombëtare.
Top Channel | 15-May-2019 16:38
Këshilli i Ministrave ka nderuar major Klodian Tanushin, i cili ra në krye të detyrës gjatë misionit të NATO në Letoni, duke e shpallur ditën e enjte, datë 16 maj 2019, ditë zie kombëtare.

E enjtja ditë zie, major Klodian Tanushi “Dëshmor i Atdheut”
TIRANË Dita e enjte është shpallur ditë zie kombëtare në nderim të major Klodian Tanushit, i cili humbi jetën me 10 maj në Letoni si pasojë e plagëve të marra në incidentin e 6 majit ku ndërroi jetë edhe nëtetarja, ...
BalkanWeb | 15-May-2019 16:33
TIRANË Dita e enjte është shpallur ditë zie kombëtare në nderim të major Klodian Tanushit, i cili humbi jetën me 10 maj në Letoni si pasojë e plagëve të marra në incidentin e 6 majit ku ndërroi jetë edhe nëtetarja, ...

E enjtja ditë zie, major Klodian Tanushi “Dëshmor i Atdheut”
Dita e enjte është shpallur ditë zie kombëtare në nderim të major Klodian Tanushit, i cili humbi jetën me 10 maj në Letoni si pasojë e plagëve të marra në incidentin e 6 majit ku humbi jetën edhe nëtetarja, Zarife ...
Telegraf | 15-May-2019 17:05
Dita e enjte është shpallur ditë zie kombëtare në nderim të major Klodian Tanushit, i cili humbi jetën me 10 maj në Letoni si pasojë e plagëve të marra në incidentin e 6 majit ku humbi jetën edhe nëtetarja, Zarife ...

Ndarja nga jeta e major Tanushit, e enjtja shpallet ditë zie
Këshilli i Ministrave në nder të majorit Klodian Tanushi, i cili ra në ra në krye të detyrës gjatë misionit të NATO në Letoni, ka shpallur ditën e enjte ditë zie kombëtare. Institucionet publike e private, me 16 maj do ...
VizionPlus | 15-May-2019 16:51
Këshilli i Ministrave në nder të majorit Klodian Tanushi, i cili ra në ra në krye të detyrës gjatë misionit të NATO në Letoni, ka shpallur ditën e enjte ditë zie kombëtare. Institucionet publike e private, me 16 maj do ...

Sekretari amerikan i Mbrojtjes: Mbajmë zi për 2 dëshmorët shqiptarë
Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Patrick Shanahan, i ka dërguar një mesazh ngushëllues ministres së Mbrojtjes, Olta Xhaçka, për vdekjen tragjike të nëntetare Zarife Hasanaj dhe Major Klodian Tanushit. “Pranoni ...
TV Klan | 15-May-2019 19:33
Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Patrick Shanahan, i ka dërguar një mesazh ngushëllues ministres së Mbrojtjes, Olta Xhaçka, për vdekjen tragjike të nëntetare Zarife Hasanaj dhe Major Klodian Tanushit. “Pranoni ...

Klodian Tanushi shpallet “Dëshmor i Atdheut”, nesër ditë zie kombëtare
Këshilli i Ministrave ka nderuar major Klodian Tanushin, i cili ra në krye të detyrës gjatë misionit të NATO në Letoni, duke e shpallur ditën e enjte, datë 16 maj 2019, ditë zie kombëtare. Në nder të major Tanushit, ...
Telegrafi | 15-May-2019 16:53
Këshilli i Ministrave ka nderuar major Klodian Tanushin, i cili ra në krye të detyrës gjatë misionit të NATO në Letoni, duke e shpallur ditën e enjte, datë 16 maj 2019, ditë zie kombëtare. Në nder të major Tanushit, ...

Klodian Tanushi shpallet “Dëshmor Kombi”
Trupi i major Klodian Tanushit, i cili mbeti i vrarë në Letoni, është sjellë në Shqipëri ditën e sotme. Me një vendim të këshillit të ministrave, 16 Maj është vendosur ditë zie kombëtare dhe Tusha është shpallur ...
Lapsi | 15-May-2019 16:58
Trupi i major Klodian Tanushit, i cili mbeti i vrarë në Letoni, është sjellë në Shqipëri ditën e sotme. Me një vendim të këshillit të ministrave, 16 Maj është vendosur ditë zie kombëtare dhe Tusha është shpallur ...

Mbërrin në Rinas trupi i major Tanushit, rënë në misionin e NATO-s në Letoni. Xhaçka, Kollçaku, familja dhe kolegë e presin në aeroport
Mberrin ne Rinas trupi i major Klodian Tanushi, i rënë në krye të detyrës në misionin e NATO në vendin baltik. Ai u përcoll me nderimet më të larta ushtarake nga kolegët e tij ne Letoni, nderkohe qe ne Aeroportin e ...
GazetaTema | 15-May-2019 13:32
Mberrin ne Rinas trupi i major Klodian Tanushi, i rënë në krye të detyrës në misionin e NATO në vendin baltik. Ai u përcoll me nderimet më të larta ushtarake nga kolegët e tij ne Letoni, nderkohe qe ne Aeroportin e ...

Vdekja e dy ushtarakëve shqiptarë, ngushëllon Sekretari amerikan i Mbrojtjes
Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Patrick Shanahan i ka dërguar mesazh ngushëllues ministres së Mbrojtjes Olta Xhaçka për humbjen e jetës së dy efektivëve të FA, Zarife Hasanaj dhe Klodian Tanushi. “ Pranoni ngushëllimet ...
Gazeta Dita | 15-May-2019 20:30
Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Patrick Shanahan i ka dërguar mesazh ngushëllues ministres së Mbrojtjes Olta Xhaçka për humbjen e jetës së dy efektivëve të FA, Zarife Hasanaj dhe Klodian Tanushi. “ Pranoni ngushëllimet ...

Sekretari amerikan i Mbrojtjes i shpreh ngushëlimet ministres Xhaçka për humbjen e dy efektivëve
Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Patrick Shanahanka i ka shprehur ngushëllimet ministres së Mbrojtjes, Olta Xhaçka, për vdekjen tragjike të të nëntetare Hasanajt dhe major Tanushit. Shanahan është shprehur se humbja e ...
Lajmi i Fundit | 15-May-2019 20:28
Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Patrick Shanahanka i ka shprehur ngushëllimet ministres së Mbrojtjes, Olta Xhaçka, për vdekjen tragjike të të nëntetare Hasanajt dhe major Tanushit. Shanahan është shprehur se humbja e ...

Sekretari Amerikan i Mbrojtjes letër ngushëllimi për vdekjen e nëntetare Hasanajn dhe major Tanushit
Sekretari i Mbrotjes së SHBA-ve Patrick Shanahan ka dërguar një letër ngushëllimi për humbjen tragjike të dy ushtarakëve shqiptarë në incidentin që ndodhi në bazën e NATO-s në Letoni javën e kaluar. E teksa këtë të ...
Gazeta Express | 15-May-2019 20:21
Sekretari i Mbrotjes së SHBA-ve Patrick Shanahan ka dërguar një letër ngushëllimi për humbjen tragjike të dy ushtarakëve shqiptarë në incidentin që ndodhi në bazën e NATO-s në Letoni javën e kaluar. E teksa këtë të ...

Nesër Ditë Zie Kombëtare
Trupi i pajetë i komandantit të kontingjentit shqiptar në Letoni, major Klodian Tanushi, mbërriti sot në Tiranë me nderimet më të larta ushtarake. Homazhet për do të zhvillohen ditën e enjte në Muzeun Historik ...
Lapsi | 15-May-2019 16:47
Trupi i pajetë i komandantit të kontingjentit shqiptar në Letoni, major Klodian Tanushi, mbërriti sot në Tiranë me nderimet më të larta ushtarake. Homazhet për do të zhvillohen ditën e enjte në Muzeun Historik ...

Video/ Momenti prekës kur major Tanushi nderohet nga shokët e tij
Nëpërpmjet një video prekëse në Facebook, ministrja Xhaçka ka treguar nderimin veçantë që Forca Tokësore i ka bërë major Klodian Tanushit, i cili ra në krye të detyrës në Letoni. “Forca Tokësore nderon komandantin e ...
Dritare | 15-May-2019 20:08
Nëpërpmjet një video prekëse në Facebook, ministrja Xhaçka ka treguar nderimin veçantë që Forca Tokësore i ka bërë major Klodian Tanushit, i cili ra në krye të detyrës në Letoni. “Forca Tokësore nderon komandantin e ...

Udhëtimi i fundit, mbërrin në atdhe trupi i major Tanushit
TIRANË Mbërrin në atdhe trupi i pajetë i major Klodian Tanushit, Dëshmorit të atdheut, i cili u vra në krye të detyrës ndërsa ishte me mision në Letoni. Rinas (2) Arkëmorti i mbuluar me flamurin e kuq mbahet në krahë ...
BalkanWeb | 15-May-2019 13:24
TIRANË Mbërrin në atdhe trupi i pajetë i major Klodian Tanushit, Dëshmorit të atdheut, i cili u vra në krye të detyrës ndërsa ishte me mision në Letoni. Rinas (2) Arkëmorti i mbuluar me flamurin e kuq mbahet në krahë ...

Djali i major Tanushit shkrehet në lot ndërsa merr titullin ‘Dëshmor i Atdheut’ për babain
Sot në Rinas ka mbërritur trupi i pajetë i Dëshmorit të Atdheut, major Klodian Tanushit, i cili ra në krye të detyrës gjatë misionit të NATO-s në Letoni. Të pranishëm në Rinas kanë qenë ushtarakë, zyrtarë të Ministrisë ...
Dritare | 15-May-2019 20:08
Sot në Rinas ka mbërritur trupi i pajetë i Dëshmorit të Atdheut, major Klodian Tanushit, i cili ra në krye të detyrës gjatë misionit të NATO-s në Letoni. Të pranishëm në Rinas kanë qenë ushtarakë, zyrtarë të Ministrisë ...

Qeveria shpall të enjten ditë zie kombëtare në nderim të major Klodian Tanushit
Në nderim të major Klodian Tanushit i rënë në krye të detyrës gjatë përmbushjes së misionit ushtarak jashtë vendit qeveria ka shpallur ditën e enjte, ditë zie kombëtare. Në të gjitha institucionet shtetërore dhe publike ...
ScanTv | 15-May-2019 19:12
Në nderim të major Klodian Tanushit i rënë në krye të detyrës gjatë përmbushjes së misionit ushtarak jashtë vendit qeveria ka shpallur ditën e enjte, ditë zie kombëtare. Në të gjitha institucionet shtetërore dhe publike ...

Major Tanushi që vdiq në Letoni shpallet “Dëshmor i Atdheut”, nesër ditë zie kombëtare për të në Shqipëri
Dita e nesërme, datë 16 maj 2019, është shpallur ditë zie kombëtare në nder të major Klodian Tanushit i cili humbi jetën më 10 maj në Letoni, si pasojë e aksidentit të ndodhur më 6 maj, ku humbi jetën edhe nëntetarja ...
PortaliOnline | 15-May-2019 17:22
Dita e nesërme, datë 16 maj 2019, është shpallur ditë zie kombëtare në nder të major Klodian Tanushit i cili humbi jetën më 10 maj në Letoni, si pasojë e aksidentit të ndodhur më 6 maj, ku humbi jetën edhe nëntetarja ...

Mbërrin në atdhe trupi i pajetë i major Tanushit
Ka mbërritur në atdhë mesditën e kësaj të mërkure trupi i pajetë i Majorit Klodian Tanushi, komandanti i kontigjentit shqiptar në Letoni, i cili humbi jetën në krye të detyrës në misionin e NATO-s. Aeroplani ushtarak me ...
VizionPlus | 15-May-2019 13:32
Ka mbërritur në atdhë mesditën e kësaj të mërkure trupi i pajetë i Majorit Klodian Tanushi, komandanti i kontigjentit shqiptar në Letoni, i cili humbi jetën në krye të detyrës në misionin e NATO-s. Aeroplani ushtarak me ...

Mbërrin në Tiranë trupi i major Tanushit që humbi jetën në Letoni (Video)
Trupi i komandantit të kontingjentit shqiptar në Letoni, major Klodian Tanushit, ka mbërritur para disa minutash në Shqipëri. Në aeroport ai u prit nga shefi i shtabi i FA, prindërit, bashkëshortja, djali, kolegë si dhe ...
Telegrafi | 15-May-2019 15:01
Trupi i komandantit të kontingjentit shqiptar në Letoni, major Klodian Tanushit, ka mbërritur para disa minutash në Shqipëri. Në aeroport ai u prit nga shefi i shtabi i FA, prindërit, bashkëshortja, djali, kolegë si dhe ...

Klodian Tanushi shpallet “Dëshmor i Atdheut”, nesër ditë zie kombëtare në Shqipëri
Këshilli i Ministrave ka nderuar major Klodian Tanushin, i cili ra në krye të detyrës gjatë misionit të NATO në Letoni, duke e shpallur ditën e enjte, datë 16 maj 2019, ditë zie kombëtare. Në nder të major Tanushit, ...
EkonomiaOnline | 15-May-2019 17:11
Këshilli i Ministrave ka nderuar major Klodian Tanushin, i cili ra në krye të detyrës gjatë misionit të NATO në Letoni, duke e shpallur ditën e enjte, datë 16 maj 2019, ditë zie kombëtare. Në nder të major Tanushit, ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved