ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 27/05/2020 10:20

Jonida Maliqi pushton rrjetin, e bën lëmsh anglishten

Jonida Maliqi pushton rrjetin, e bën lëmsh anglishten
IZRAEL Këngëtarja e njohur shqiptare Jonida Maliqi përfaqëson Shqipërinë në festivalin e këngës europiane “Eurovizion”, që po zhvillohet në Izrael. “Ktheju tokës” me muzikë dhe tekst të Eriona Rushitit është kënga jonë ...
BalkanWeb | 15-May-2019 21:40
IZRAEL Këngëtarja e njohur shqiptare Jonida Maliqi përfaqëson Shqipërinë në festivalin e këngës europiane “Eurovizion”, që po zhvillohet në Izrael. “Ktheju tokës” me muzikë dhe tekst të Eriona Rushitit është kënga jonë ...

Pas Enedës, edhe emocionet e Jonidës po "thyejnë" internetin
Nderkohe ne rrjetet sociale kane qarkulluar videot ku Jonida ka dhene intervista me gazetaret e Eurosong. Anglishtja e saj ka lene per te deshiruar dhe gafat nuk i ka kursyer aspak. Kujtojme se Eneda Tarifa ka qene nje ...
ikub.al | 15-May-2019 16:35
Nderkohe ne rrjetet sociale kane qarkulluar videot ku Jonida ka dhene intervista me gazetaret e Eurosong. Anglishtja e saj ka lene per te deshiruar dhe gafat nuk i ka kursyer aspak. Kujtojme se Eneda Tarifa ka qene nje ...

Ja cilat janë këngët favorite, që mund të fitojnë Eurovisionin këtë vit
Kanë filluar mbrëmë netët gjysmëfinale të Eurovision 2019. Mbrëmë kanë performuar gjysma e shteteve pjesëmarrëse, ndërsa të enjten do të mbahet nata e dytë, ku këndon edhe Shqipëria. Shteti shqiptar këtë vit merr pjesë ...
Telegraf | 15-May-2019 18:14
Kanë filluar mbrëmë netët gjysmëfinale të Eurovision 2019. Mbrëmë kanë performuar gjysma e shteteve pjesëmarrëse, ndërsa të enjten do të mbahet nata e dytë, ku këndon edhe Shqipëria. Shteti shqiptar këtë vit merr pjesë ...

Shtetet që performojnë në gjysmëfinalen e dytë të ‘Eurovision 2019’
Sonte (e mërkurë) në Tel Aviv të Izraelit mbahet nata e dytë gjysmëfinale e festivalit ‘Eurovision 2019’. Janë gjithsej 18 shtete që do të garojnë sonte, ndërsa vetëm 10 prej tyre do të arrijnë të kualifikohen në ...
Telegrafi | 15-May-2019 19:52
Sonte (e mërkurë) në Tel Aviv të Izraelit mbahet nata e dytë gjysmëfinale e festivalit ‘Eurovision 2019’. Janë gjithsej 18 shtete që do të garojnë sonte, ndërsa vetëm 10 prej tyre do të arrijnë të kualifikohen në ...

Sonte nata e Zvicrës dhe Shqipërisë
Sonte është nata e dytë e “Eurovisionit” që po mbahet në Izrael. Dje është zhvilluar gjysmëfinalja e parë, derisa sonte është gjysmëfinalja e dytë. Finalja është më 18 maj, shkruan albinfo.ch. Janë gjithsej 18 shtete që ...
AlbInfo | 15-May-2019 22:25
Sonte është nata e dytë e “Eurovisionit” që po mbahet në Izrael. Dje është zhvilluar gjysmëfinalja e parë, derisa sonte është gjysmëfinalja e dytë. Finalja është më 18 maj, shkruan albinfo.ch. Janë gjithsej 18 shtete që ...

E tallën për anglishten e ‘dobët’, reagon Jonida Maliqi
Këngëtarja Jonida Maliqi para paraqitjes në skenën e “Eurovisionit” ka dhënë disa intervista për mediet e huaja, shkruan . Në një prej tyre, ajo mori vëmendjen pasi nuk ka gjetur fjalë të përshtatshme për të thënë ...
Lajminet | 15-May-2019 22:12
Këngëtarja Jonida Maliqi para paraqitjes në skenën e “Eurovisionit” ka dhënë disa intervista për mediet e huaja, shkruan . Në një prej tyre, ajo mori vëmendjen pasi nuk ka gjetur fjalë të përshtatshme për të thënë ...

Shtetet që performojnë në gjysmëfinalen e dytë të “Eurovision 2019”
Sonte (e mërkurë) në Tel Aviv të Izraelit mbahet nata e dytë gjysmëfinale e festivalit ‘Eurovision 2019’. Janë gjithsej 18 shtete që do të garojnë sonte, ndërsa vetëm 10 prej tyre do të arrijnë të kualifikohen në ...
Arbresh | 15-May-2019 22:08
Sonte (e mërkurë) në Tel Aviv të Izraelit mbahet nata e dytë gjysmëfinale e festivalit ‘Eurovision 2019’. Janë gjithsej 18 shtete që do të garojnë sonte, ndërsa vetëm 10 prej tyre do të arrijnë të kualifikohen në ...

Eurovizioni, sonte nata e parë – ja kur do të performojë Jonida Maliqi (VIDEO)
Sonte është nata e parë e edicionit të 64-të të Eurovizionit, i cili këtë vit do të mbahet në Tel Aviv të Izraelit. Këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi e cila përfaqëson Shqipërinë do të performojë më 16 maj, në natën e ...
Klan Kosova | 15-May-2019 22:03
Sonte është nata e parë e edicionit të 64-të të Eurovizionit, i cili këtë vit do të mbahet në Tel Aviv të Izraelit. Këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi e cila përfaqëson Shqipërinë do të performojë më 16 maj, në natën e ...

Shtetet që performojnë në gjysmëfinalen e dytë të ‘Eurovision 2019’
Sonte (e mërkurë) në Tel Aviv të Izraelit mbahet nata e dytë gjysmëfinale e festivalit ‘Eurovision 2019’. Janë gjithsej 18 shtete që do të garojnë sonte, ndërsa vetëm 10 prej tyre do të arrijnë të kualifikohen në ...
Portalb | 15-May-2019 21:40
Sonte (e mërkurë) në Tel Aviv të Izraelit mbahet nata e dytë gjysmëfinale e festivalit ‘Eurovision 2019’. Janë gjithsej 18 shtete që do të garojnë sonte, ndërsa vetëm 10 prej tyre do të arrijnë të kualifikohen në ...

Jonida Maliqi nesër në Eurovision, shqiptarët nga këto 20 shtete duhet të votojnë për kualifikimin
Të enjten, 16 maj, Jonida Maliqi do të ngjitet në skenën e Tel Avivit për të performuar këngën ‘Ktheju tokës’ , në gjysmëfinalen e dytë. Ndonëse kënga shqiptare konsiderohet se ka shanse të mira për t’u kualifikuar në ...
Politiko | 15-May-2019 20:36
Të enjten, 16 maj, Jonida Maliqi do të ngjitet në skenën e Tel Avivit për të performuar këngën ‘Ktheju tokës’ , në gjysmëfinalen e dytë. Ndonëse kënga shqiptare konsiderohet se ka shanse të mira për t’u kualifikuar në ...

Përcaktohen 10 finalistët e parë për "Eurovision 2019"
Ne gjysmefinalen e pare ishin dhjete shtete qe arriten te kalonin ne finale, e cila do te mbahet me 18 maj (e shtune). Me poshte eshte lista me 10 finalistet e pare te “Eurovision 2019”: 1. Greqia me Katerine Duska me ...
ikub.al | 15-May-2019 10:14
Ne gjysmefinalen e pare ishin dhjete shtete qe arriten te kalonin ne finale, e cila do te mbahet me 18 maj (e shtune). Me poshte eshte lista me 10 finalistet e pare te “Eurovision 2019”: 1. Greqia me Katerine Duska me ...

Enca nuk përmbahet, më në fund e zbulon se më kë do e sjellë bashkëpunimin
Në mbrëmjen e nesërme Jonida Maliqi pritet që të dhurojë një performancë spektakolare në festivalin e “Eurosong”, pasi kënga e saj “Ktheju Tokës” është pritur shumë mirë nga publiku dhe kritikët, në Tel Aviv, Izrael. ...
GazetaBlic | 15-May-2019 20:33
Në mbrëmjen e nesërme Jonida Maliqi pritet që të dhurojë një performancë spektakolare në festivalin e “Eurosong”, pasi kënga e saj “Ktheju Tokës” është pritur shumë mirë nga publiku dhe kritikët, në Tel Aviv, Izrael. ...

Shtetet që performojnë në gjysmëfinalen e dytë të ‘Eurovision 2019’
Sonte (e mërkurë) në Tel Aviv të Izraelit mbahet nata e dytë gjysmëfinale e festivalit ‘Eurovision 2019’. Janë gjithsej 18 shtete që do të garojnë sonte, ndërsa vetëm 10 prej tyre do të arrijnë të kualifikohen në ...
Zeri | 15-May-2019 20:04
Sonte (e mërkurë) në Tel Aviv të Izraelit mbahet nata e dytë gjysmëfinale e festivalit ‘Eurovision 2019’. Janë gjithsej 18 shtete që do të garojnë sonte, ndërsa vetëm 10 prej tyre do të arrijnë të kualifikohen në ...

Plasin shakatë me anglishten e Jonidës në intervistë (FOTO)
Ajo ka dhënë një intervistë për mediat në Izrael, pak para se ta prezantojë Shqipërinë sonte në Eurovision. Jondia Maliqi ka ngecur me gjuhën angleze dhe pjesa e intervistës së saj ku ajo thotë “I’m not Fasadë” është ...
TetovaSot | 15-May-2019 19:52
Ajo ka dhënë një intervistë për mediat në Izrael, pak para se ta prezantojë Shqipërinë sonte në Eurovision. Jondia Maliqi ka ngecur me gjuhën angleze dhe pjesa e intervistës së saj ku ajo thotë “I’m not Fasadë” është ...

Plasin shakatë me anglishten e saj në Internet, Jonida Maliqi u përgjigjet komentuesve
Këngëtarja Jonida Maliqi këtë vit përfaqëson shqiptarët në festivalin e madh europian të këngës. Ajo ndodhet prej ditësh në Izreal duke promovuar këngën e saj dhe Shqipërinë, ndërsa ka dhënë edhe intervista për media të ...
Prive | 15-May-2019 19:19
Këngëtarja Jonida Maliqi këtë vit përfaqëson shqiptarët në festivalin e madh europian të këngës. Ajo ndodhet prej ditësh në Izreal duke promovuar këngën e saj dhe Shqipërinë, ndërsa ka dhënë edhe intervista për media të ...

Me dhëmbët jashtë gjithë kohës/ Jonida Maliqi lë nam në intervistën në Eurovision, i rreshton gafat njëra pas tjetrës
Jonida Maliqi do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovision me këngën “Ktheju tokës”. Ashtu siç është edhe protokolli i Eurovisionit, këngëtarët merren në pyetje. Radha i erdhi edhe Maliqit, e cila nuk ishte shumë e qartë ...
Lexo | 15-May-2019 18:18
Jonida Maliqi do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovision me këngën “Ktheju tokës”. Ashtu siç është edhe protokolli i Eurovisionit, këngëtarët merren në pyetje. Radha i erdhi edhe Maliqit, e cila nuk ishte shumë e qartë ...

VIDEO: Jonida Maliqi lë “nam” para konkurrimit në Eurovision, në rrjet nuk përmbahen
Shqipëria këtë vit përfaqësohet nga Jonida Maliqi në Eurovision. Ajo ka dhënë një intervistë para konkurrimit. Por, anglishtja e saj nuk është edhe aq e mirë. Për këtë arsye, në rrjet ka plasur gallata, dhe kanë kujtuar ...
GazetaTema | 15-May-2019 10:47
Shqipëria këtë vit përfaqësohet nga Jonida Maliqi në Eurovision. Ajo ka dhënë një intervistë para konkurrimit. Por, anglishtja e saj nuk është edhe aq e mirë. Për këtë arsye, në rrjet ka plasur gallata, dhe kanë kujtuar ...

Video/ Eurosong, Jonida si Eneda, bëlbëzon gjatë intervistës në anglisht
Këngëtarja Jonida Maliqi do të përfaqësojë Shqipërinë në “Eurovision 2019” i cili këtë vit mbahet në Izrael. Jonida do të konkurrojë me këngën ‘Ktheju tokës’ dhe do të performojë e 14 në natën e dytë gjysmë finale ditën ...
Dritare | 15-May-2019 17:51
Këngëtarja Jonida Maliqi do të përfaqësojë Shqipërinë në “Eurovision 2019” i cili këtë vit mbahet në Izrael. Jonida do të konkurrojë me këngën ‘Ktheju tokës’ dhe do të performojë e 14 në natën e dytë gjysmë finale ditën ...

Këto janë këngët favorite që mund të fitojnë Eurovizionin 2019
Kanë filluar mbrëmë netët gjysmëfinale të Eurovision 2019. Mbrëmë kanë performuar gjysma e shteteve pjesëmarrëse, ndërsa të enjten do të mbahet nata e dytë, ku këndon edhe Shqipëria. Shteti shqiptar këtë vit merr pjesë ...
Arbresh | 15-May-2019 17:24
Kanë filluar mbrëmë netët gjysmëfinale të Eurovision 2019. Mbrëmë kanë performuar gjysma e shteteve pjesëmarrëse, ndërsa të enjten do të mbahet nata e dytë, ku këndon edhe Shqipëria. Shteti shqiptar këtë vit merr pjesë ...

Këngët favorite që mund të fitojnë Eurovisionin këtë vit
Kanë filluar mbrëmë netët gjysmëfinale të Eurovision 2019. Mbrëmë kanë performuar gjysma e shteteve pjesëmarrëse, ndërsa të enjten do të mbahet nata e dytë, ku këndon edhe Shqipëria. Shteti shqiptar këtë vit merr pjesë ...
Zeri | 15-May-2019 17:11
Kanë filluar mbrëmë netët gjysmëfinale të Eurovision 2019. Mbrëmë kanë performuar gjysma e shteteve pjesëmarrëse, ndërsa të enjten do të mbahet nata e dytë, ku këndon edhe Shqipëria. Shteti shqiptar këtë vit merr pjesë ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved