ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 27/05/2020 11:33

Negociatat/ Hahn: Rekomandim pozitiv për Shqipërinë para verës

Negociatat/ Hahn: Rekomandim pozitiv për Shqipërinë para verës
Komisionari për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn është shprehur pro një rekomandimi pozitiv për çeljen e negociatave për Shqipërinë dhe madje në afatin e paracaktuar, pra qershor. Në një intervistë për Radio ...
BalkanWeb | 15-May-2019 10:22
Komisionari për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn është shprehur pro një rekomandimi pozitiv për çeljen e negociatave për Shqipërinë dhe madje në afatin e paracaktuar, pra qershor. Në një intervistë për Radio ...

Hahn: Pres rekomandim pozitiv për Shqipërinë
Komisionari për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, tha në një intervistë për Radion Evropa e Lirë se pret që BE-ja të vendosë para verës nëse do t'i hapë negociatat e anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë ...
Top Channel | 15-May-2019 10:09
Komisionari për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, tha në një intervistë për Radion Evropa e Lirë se pret që BE-ja të vendosë para verës nëse do t'i hapë negociatat e anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë ...

Bujar Osmani: Nëse nuk çelen negociatat, dështimi i mbetet BE-së
Maqedonia e Veriut është e bindur se do të çele negociatat e anëtarësimit brenda vitit. Madje zëvendëskryeministri Bujar Osmani shprehet optimist se vendimi do te merret ne qershor. “90 përqind në qershor, 10 përqind do ...
VizionPlus | 15-May-2019 11:25
Maqedonia e Veriut është e bindur se do të çele negociatat e anëtarësimit brenda vitit. Madje zëvendëskryeministri Bujar Osmani shprehet optimist se vendimi do te merret ne qershor. “90 përqind në qershor, 10 përqind do ...

Hapja e negociatave, Hahn: Vendimi për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut para verës
“Vendimi për hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut do të merret para verës.” Kështu është shprehur komisioneri për zgjerim Johannes Hahn gjatë një takimi me deputetë të Bundestagut gjerman. Në disa ...
Lapsi | 15-May-2019 18:17
“Vendimi për hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut do të merret para verës.” Kështu është shprehur komisioneri për zgjerim Johannes Hahn gjatë një takimi me deputetë të Bundestagut gjerman. Në disa ...

Negociatat me BE, Hahn: Dritë jeshile për Shqipërinë para verës
Komisioneri për Zgjerim i BE, Johannes Hahn, ka konfirmuar sërish se vendimi për hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut do të jepet para verës së këtij viti. Me anë të një postimi në Twitter, Hahn ...
Dritare | 15-May-2019 20:08
Komisioneri për Zgjerim i BE, Johannes Hahn, ka konfirmuar sërish se vendimi për hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut do të jepet para verës së këtij viti. Me anë të një postimi në Twitter, Hahn ...

REL: Me 23 korrik vendoset për negociatat e BE-së, me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë
Beograd, 15 maj – Vendet anëtare të Bashkimit Evropian, me siguri më 23 korrik do të vendosin për hapjen eventuale të negociatave aderuese me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë, mëson Radio Evropa e Lirë nga burime mirë ...
Koha.mk | 15-May-2019 19:49
Beograd, 15 maj – Vendet anëtare të Bashkimit Evropian, me siguri më 23 korrik do të vendosin për hapjen eventuale të negociatave aderuese me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë, mëson Radio Evropa e Lirë nga burime mirë ...

Hahn: Vendimi për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut para verës
Vendimi për hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut do të merret para verës, është shprehur Komisioneri për zgjerim Johannes Hahn gjatë një takimi me deputetë të Bundestagut gjerman. Në disa statuse ...
Gazeta Observer | 15-May-2019 19:43
Vendimi për hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut do të merret para verës, është shprehur Komisioneri për zgjerim Johannes Hahn gjatë një takimi me deputetë të Bundestagut gjerman. Në disa statuse ...

?Hahn: Vendimi për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut para verës
Në disa statuse në twitter, Hahn thotë se gjatë takimit me deputetët gjermanë është rënë dakord që BE duhet të ndjekë agjendën e zgjerimit. “Pranimi i progresit objektiv nga partnerët është sinjal pozitiv për të gjithë ...
Lajminet | 15-May-2019 19:31
Në disa statuse në twitter, Hahn thotë se gjatë takimit me deputetët gjermanë është rënë dakord që BE duhet të ndjekë agjendën e zgjerimit. “Pranimi i progresit objektiv nga partnerët është sinjal pozitiv për të gjithë ...

Hahn: Vendimi për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut para verës
Vendimi për hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut do të merret para verës, është shprehur Komisioneri për zgjerim Johannes Hahn gjatë një takimi me deputetë të Bundestagut gjerman. Në disa statuse ...
Indeks Online | 15-May-2019 19:28
Vendimi për hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut do të merret para verës, është shprehur Komisioneri për zgjerim Johannes Hahn gjatë një takimi me deputetë të Bundestagut gjerman. Në disa statuse ...

Hahn: Vendimi për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut para verës
Vendimi për hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut do të merret para verës, është shprehur Komisioneri për zgjerim Johannes Hahn gjatë një takimi me deputetë të Bundestagut gjerman.
Kosova Press | 15-May-2019 19:19
Vendimi për hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut do të merret para verës, është shprehur Komisioneri për zgjerim Johannes Hahn gjatë një takimi me deputetë të Bundestagut gjerman.

Han jep shpresë për nisjen e negociatave për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut (Video)
Komisioni Evropian do të rekomandojë hapjen e negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe me Shqipërinë për anëtarësim të plotë në BE. Kështu ka deklaruar Komisari për Zgjerim të BE-së, Johanes Han në një intervistë për ...
Shenja | 15-May-2019 18:06
Komisioni Evropian do të rekomandojë hapjen e negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe me Shqipërinë për anëtarësim të plotë në BE. Kështu ka deklaruar Komisari për Zgjerim të BE-së, Johanes Han në një intervistë për ...

Hahn: Pres rekomandim pozitiv për Shqipërinë
Komisionari për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, tha në një intervistë për Radion Evropa e Lirë se pret që BE-ja të vendosë para verës nëse do t’i hapë negociatat e anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë ...
Alsat-M | 15-May-2019 14:31
Komisionari për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, tha në një intervistë për Radion Evropa e Lirë se pret që BE-ja të vendosë para verës nëse do t’i hapë negociatat e anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë ...

Hahn: Shpresoj që vendimi për negociatat të merret në korrik!
Këshilli i Ministrave i BE ka mundësi të shqyrtojë në korrik rekomandimin tashmë të deklaruar të Komisionit Europian për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut lidhur me çeljen e negociatave të anëtarësimit. Duke konfirmuar ...
RTSH | 15-May-2019 12:53
Këshilli i Ministrave i BE ka mundësi të shqyrtojë në korrik rekomandimin tashmë të deklaruar të Komisionit Europian për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut lidhur me çeljen e negociatave të anëtarësimit. Duke konfirmuar ...

Hahn, optimist për negociatat – Po punoj për një vendim pozitiv përpara verës
Komisioneri Europian për Zgjerim, Johannes Hahn, u shpreh optimist për mundësinë e hapjes së negociatave mes Brukselit dhe Shqipërisë e Maqedonisë së Veriut në kohën e paracaktuar, pra në Qershor. Deklaratat e Hahn u ...
ScanTv | 15-May-2019 12:22
Komisioneri Europian për Zgjerim, Johannes Hahn, u shpreh optimist për mundësinë e hapjes së negociatave mes Brukselit dhe Shqipërisë e Maqedonisë së Veriut në kohën e paracaktuar, pra në Qershor. Deklaratat e Hahn u ...

Hahn shpreson të ketë vendim para verës për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë
Komisioneri për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, tha në një intervistë për Radion Evropa e Lirë se pret që BE-ja të vendosë para verës nëse do t’i hapë negociatat e anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë ...
Alsat-M | 15-May-2019 11:39
Komisioneri për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, tha në një intervistë për Radion Evropa e Lirë se pret që BE-ja të vendosë para verës nëse do t’i hapë negociatat e anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë ...

Hahn: Pres rekomandim pozitiv për Shqipërinë
Komisionari për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, tha në një intervistë për Radion Evropa e Lirë se pret që BE-ja të vendosë para verës nëse do t’i hapë negociatat e anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë ...
EkonomiaOnline | 15-May-2019 11:28
Komisionari për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, tha në një intervistë për Radion Evropa e Lirë se pret që BE-ja të vendosë para verës nëse do t’i hapë negociatat e anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë ...

Hahn: Pres rekomandim pozitiv për Shqipërinë para verës
Komisionari për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, tha në një intervistë për Radion Evropa e Lirë se pret që BE-ja të vendosë para verës nëse do t’i hapë negociatat e anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë ...
Gazeta Express | 15-May-2019 10:55
Komisionari për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, tha në një intervistë për Radion Evropa e Lirë se pret që BE-ja të vendosë para verës nëse do t’i hapë negociatat e anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë ...

“Reforma në drejtës të shpërblehet”, Hahn: Pres rekomandim pozitiv
Komisionari për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn është shprehur pro një rekomandimi pozitiv për çeljen e negociatave për Shqipërinë dhe madje në afatin e paracaktuar, pra qershor. Në një intervistë për Radio ...
Gazeta Dita | 15-May-2019 10:55
Komisionari për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn është shprehur pro një rekomandimi pozitiv për çeljen e negociatave për Shqipërinë dhe madje në afatin e paracaktuar, pra qershor. Në një intervistë për Radio ...

Maqedonia e Veriut optimiste për marrjen e datës për fillimin e bisedimeve me Bashkimin Evropian
Optimizëm pa kompromis në Qeveri për marrjen e datës për fillimin e negociatave inkuadruese dhe përmbajtje te diplomatët në pritje të raportit për progresin e vendit. Eurokomisari për Zgjerim Johahens Hahn dje ...
Telegrafi | 15-May-2019 08:53
Optimizëm pa kompromis në Qeveri për marrjen e datës për fillimin e negociatave inkuadruese dhe përmbajtje te diplomatët në pritje të raportit për progresin e vendit. Eurokomisari për Zgjerim Johahens Hahn dje ...

Hahn: Rekomandim pozitiv për Shqipërinë
Komisioni Europian është i vendosur të paraqesë një rekomandim pozitiv për hapjen e negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut në raportin që pritet të publikohet më 29 Maj. Këshu është shprehur ...
TV Klan | 02-Apr-2019 15:34
Komisioni Europian është i vendosur të paraqesë një rekomandim pozitiv për hapjen e negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut në raportin që pritet të publikohet më 29 Maj. Këshu është shprehur ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved