ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 26/05/2019 20:57

Pas Enedës, edhe emocionet e Jonidës po "thyejnë" internetin

Pas Enedës, edhe emocionet e Jonidës po "thyejnë" internetin
Nderkohe ne rrjetet sociale kane qarkulluar videot ku Jonida ka dhene intervista me gazetaret e Eurosong. Anglishtja e saj ka lene per te deshiruar dhe gafat nuk i ka kursyer aspak. Kujtojme se Eneda Tarifa ka qene nje ...
ikub.al | 15-May-2019 16:35
Nderkohe ne rrjetet sociale kane qarkulluar videot ku Jonida ka dhene intervista me gazetaret e Eurosong. Anglishtja e saj ka lene per te deshiruar dhe gafat nuk i ka kursyer aspak. Kujtojme se Eneda Tarifa ka qene nje ...

Olti Curri performon në Eurovizion 2019
Dita e djeshme nuk kishte ato ethet me te cilat shume prej nesh do te pushtohen neser kur ne skene te dale perfaqesuesja jone, Jonida Maliqi, por te pakten kenget qe u shfaqen ne naten e pare te Eurosong-ut, i pame. ...
ikub.al | 15-May-2019 15:42
Dita e djeshme nuk kishte ato ethet me te cilat shume prej nesh do te pushtohen neser kur ne skene te dale perfaqesuesja jone, Jonida Maliqi, por te pakten kenget qe u shfaqen ne naten e pare te Eurosong-ut, i pame. ...

Ja cilat janë këngët favorite, që mund të fitojnë Eurovisionin këtë vit
Kanë filluar mbrëmë netët gjysmëfinale të Eurovision 2019. Mbrëmë kanë performuar gjysma e shteteve pjesëmarrëse, ndërsa të enjten do të mbahet nata e dytë, ku këndon edhe Shqipëria. Shteti shqiptar këtë vit merr pjesë ...
Telegraf | 15-May-2019 18:14
Kanë filluar mbrëmë netët gjysmëfinale të Eurovision 2019. Mbrëmë kanë performuar gjysma e shteteve pjesëmarrëse, ndërsa të enjten do të mbahet nata e dytë, ku këndon edhe Shqipëria. Shteti shqiptar këtë vit merr pjesë ...

Përcaktohen 10 finalistët e parë për "Eurovision 2019"
Ne gjysmefinalen e pare ishin dhjete shtete qe arriten te kalonin ne finale, e cila do te mbahet me 18 maj (e shtune). Me poshte eshte lista me 10 finalistet e pare te “Eurovision 2019”: 1. Greqia me Katerine Duska me ...
ikub.al | 15-May-2019 10:14
Ne gjysmefinalen e pare ishin dhjete shtete qe arriten te kalonin ne finale, e cila do te mbahet me 18 maj (e shtune). Me poshte eshte lista me 10 finalistet e pare te “Eurovision 2019”: 1. Greqia me Katerine Duska me ...

Me dhëmbët jashtë gjithë kohës/ Jonida Maliqi lë nam në intervistën në Eurovision, i rreshton gafat njëra pas tjetrës
Jonida Maliqi do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovision me këngën “Ktheju tokës”. Ashtu siç është edhe protokolli i Eurovisionit, këngëtarët merren në pyetje. Radha i erdhi edhe Maliqit, e cila nuk ishte shumë e qartë ...
Lexo | 15-May-2019 18:18
Jonida Maliqi do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovision me këngën “Ktheju tokës”. Ashtu siç është edhe protokolli i Eurovisionit, këngëtarët merren në pyetje. Radha i erdhi edhe Maliqit, e cila nuk ishte shumë e qartë ...

Video/ Eurosong, Jonida si Eneda, bëlbëzon gjatë intervistës në anglisht
Këngëtarja Jonida Maliqi do të përfaqësojë Shqipërinë në “Eurovision 2019” i cili këtë vit mbahet në Izrael. Jonida do të konkurrojë me këngën ‘Ktheju tokës’ dhe do të performojë e 14 në natën e dytë gjysmë finale ditën ...
Dritare | 15-May-2019 17:51
Këngëtarja Jonida Maliqi do të përfaqësojë Shqipërinë në “Eurovision 2019” i cili këtë vit mbahet në Izrael. Jonida do të konkurrojë me këngën ‘Ktheju tokës’ dhe do të performojë e 14 në natën e dytë gjysmë finale ditën ...

Këto janë këngët favorite që mund të fitojnë Eurovizionin 2019
Kanë filluar mbrëmë netët gjysmëfinale të Eurovision 2019. Mbrëmë kanë performuar gjysma e shteteve pjesëmarrëse, ndërsa të enjten do të mbahet nata e dytë, ku këndon edhe Shqipëria. Shteti shqiptar këtë vit merr pjesë ...
Arbresh | 15-May-2019 17:24
Kanë filluar mbrëmë netët gjysmëfinale të Eurovision 2019. Mbrëmë kanë performuar gjysma e shteteve pjesëmarrëse, ndërsa të enjten do të mbahet nata e dytë, ku këndon edhe Shqipëria. Shteti shqiptar këtë vit merr pjesë ...

VIDEO: Jonida Maliqi lë “nam” para konkurrimit në Eurovision, në rrjet nuk përmbahen
Shqipëria këtë vit përfaqësohet nga Jonida Maliqi në Eurovision. Ajo ka dhënë një intervistë para konkurrimit. Por, anglishtja e saj nuk është edhe aq e mirë. Për këtë arsye, në rrjet ka plasur gallata, dhe kanë kujtuar ...
GazetaTema | 15-May-2019 10:47
Shqipëria këtë vit përfaqësohet nga Jonida Maliqi në Eurovision. Ajo ka dhënë një intervistë para konkurrimit. Por, anglishtja e saj nuk është edhe aq e mirë. Për këtë arsye, në rrjet ka plasur gallata, dhe kanë kujtuar ...

Shakaja (pa kripë) që bënë izraelitët për konkurruesit në Eurovizion
Dje është mbajtur nata e parë e Eurovizionit në Tel Aviv në Izrael dhe izraelitet kanë bërë një shaka për konkurrentët e këtij viti. Në Internet është një tabelë ku shkruan: “I urojmë fat të gjithë konkurrentëve të ...
Politiko | 15-May-2019 17:14
Dje është mbajtur nata e parë e Eurovizionit në Tel Aviv në Izrael dhe izraelitet kanë bërë një shaka për konkurrentët e këtij viti. Në Internet është një tabelë ku shkruan: “I urojmë fat të gjithë konkurrentëve të ...

Këngët favorite që mund të fitojnë Eurovisionin këtë vit
Kanë filluar mbrëmë netët gjysmëfinale të Eurovision 2019. Mbrëmë kanë performuar gjysma e shteteve pjesëmarrëse, ndërsa të enjten do të mbahet nata e dytë, ku këndon edhe Shqipëria. Shteti shqiptar këtë vit merr pjesë ...
Zeri | 15-May-2019 17:11
Kanë filluar mbrëmë netët gjysmëfinale të Eurovision 2019. Mbrëmë kanë performuar gjysma e shteteve pjesëmarrëse, ndërsa të enjten do të mbahet nata e dytë, ku këndon edhe Shqipëria. Shteti shqiptar këtë vit merr pjesë ...

Këngët favorite që mund të fitojnë Eurovisionin këtë vit
Kanë filluar mbrëmë netët gjysmëfinale të Eurovision 2019. Mbrëmë kanë performuar gjysma e shteteve pjesëmarrëse, ndërsa të enjten do të mbahet nata e dytë, ku këndon edhe Shqipëria. Shteti shqiptar këtë vit merr pjesë ...
Gazeta Express | 15-May-2019 17:03
Kanë filluar mbrëmë netët gjysmëfinale të Eurovision 2019. Mbrëmë kanë performuar gjysma e shteteve pjesëmarrëse, ndërsa të enjten do të mbahet nata e dytë, ku këndon edhe Shqipëria. Shteti shqiptar këtë vit merr pjesë ...

Nata e parë gjysmëfinale e Eurovisionit, këto janë shtetet që u kualifikuan
Mbrëmjen e djeshme është mbajtur gjysëmfinalja e parë e Festivalit Europian të këngës dhe ajo që e hapi ishte pikërisht kënga fituese që e solli Eurovisionin ne Israel Tel Aviv. Bëhet fjalë për “Toy” nga Netta e cila u ...
TetovaSot | 15-May-2019 17:01
Mbrëmjen e djeshme është mbajtur gjysëmfinalja e parë e Festivalit Europian të këngës dhe ajo që e hapi ishte pikërisht kënga fituese që e solli Eurovisionin ne Israel Tel Aviv. Bëhet fjalë për “Toy” nga Netta e cila u ...

Nesër mësohen finalistët e fundit në Eurovizion
Nesër zhvillohet gjysmëfinalja e dytë e Festivalit Evropian të këngës ” Evrovision” ku merr pjesë edhe Shqipëria e përfaqësuar nga këngëtarja Jonida Maliqi me këngën “Ktheju Tokës”. Gjatë mbrëmjes së djeshme u ...
Arbresh | 15-May-2019 16:47
Nesër zhvillohet gjysmëfinalja e dytë e Festivalit Evropian të këngës ” Evrovision” ku merr pjesë edhe Shqipëria e përfaqësuar nga këngëtarja Jonida Maliqi me këngën “Ktheju Tokës”. Gjatë mbrëmjes së djeshme u ...

Rozana Radi mbështet Jonida Maliqin para performancës në Eurovision (FOTO)
Pos mbështetjes së shqiptarëve për pjesëmarrjen në Eurovision, Jonida Maliqi po merr përkrahjen edhe të këngëtarëve. Shqipëria do të paraqitet në natën e dytë gjysmëfinale, e cila mbahet nesër (16 maj) dhe këtë vit ...
Klan Kosova | 15-May-2019 16:47
Pos mbështetjes së shqiptarëve për pjesëmarrjen në Eurovision, Jonida Maliqi po merr përkrahjen edhe të këngëtarëve. Shqipëria do të paraqitet në natën e dytë gjysmëfinale, e cila mbahet nesër (16 maj) dhe këtë vit ...

Rozana Radi i uron fat Jonida Maliqit para performancës në “Eurovision”
Mbrëmë u mbajt nata e parë gjysmëfinale e festivalit të këngës evropiane “Eurovision”, shkruan . Shqipëria do të paraqitet në natën e dytë gjysmëfinale, e cila mbahet nesër (16 maj) dhe këtë vit përfaqësohet nga Jonida ...
Lajminet | 15-May-2019 16:04
Mbrëmë u mbajt nata e parë gjysmëfinale e festivalit të këngës evropiane “Eurovision”, shkruan . Shqipëria do të paraqitet në natën e dytë gjysmëfinale, e cila mbahet nesër (16 maj) dhe këtë vit përfaqësohet nga Jonida ...

Eurovizioni, nesër mësohen finalistët e fundit
Nesër zhvillohet gjysmëfinalja e dytë e Festivalit Evropian të këngës ” Evrovision” ku merr pjesë edhe Shqipëria e përfaqësuar nga këngëtarja Jonida Maliqi me këngën “Ktheju Tokës”. Gjatë mbrëmjes së djeshme u ...
Alsat-M | 15-May-2019 15:56
Nesër zhvillohet gjysmëfinalja e dytë e Festivalit Evropian të këngës ” Evrovision” ku merr pjesë edhe Shqipëria e përfaqësuar nga këngëtarja Jonida Maliqi me këngën “Ktheju Tokës”. Gjatë mbrëmjes së djeshme u ...

Bella Hadid veshur me stil sportiv mori pjesë në Festivalin e filmit në Kanë
Mbrëmë u mbajt nata e parë gjysmëfinale e Eurovision 2019, ku ishin 10 shtete që kaluan për në finale e cila do të mbahet të shtunën, me datë 18 maj, shkruan GazetaBlic. “Ktheju Tokës” nga Jonida Maliqi, e cila ishte ...
GazetaBlic | 15-May-2019 15:55
Mbrëmë u mbajt nata e parë gjysmëfinale e Eurovision 2019, ku ishin 10 shtete që kaluan për në finale e cila do të mbahet të shtunën, me datë 18 maj, shkruan GazetaBlic. “Ktheju Tokës” nga Jonida Maliqi, e cila ishte ...

“Sindroma Eneda”, anglishtja e Jonida Maliqit lë për të dëshiruar në Eurovizion (VIDEO)
Gjatë një interviste që realizohet në Eurovizion me të gjithë pjesëmarrësit, Jonida e ka gjetur pak të vështirë. Këngëtarja përfaqësuese e shqipërisë me një anglishtje që të lë për të dëshiruar, ka patur mjaft ...
Lapsi | 15-May-2019 12:19
Gjatë një interviste që realizohet në Eurovizion me të gjithë pjesëmarrësit, Jonida e ka gjetur pak të vështirë. Këngëtarja përfaqësuese e shqipërisë me një anglishtje që të lë për të dëshiruar, ka patur mjaft ...

Jonida Maliqi kritikohet për anglishten gjatë intervistës në Eurovizion
Gjatë një interviste që realizohet në Eurovizion me të gjithë pjesëmarrësit, përfaqësuesja e Shqipërisë Jonida Maliqi e ka gjetur pak të vështirë. Këngëtarja përfaqësuese e Shqipërisë me një anglishte që të lë për të ...
Alsat-M | 15-May-2019 15:12
Gjatë një interviste që realizohet në Eurovizion me të gjithë pjesëmarrësit, përfaqësuesja e Shqipërisë Jonida Maliqi e ka gjetur pak të vështirë. Këngëtarja përfaqësuese e Shqipërisë me një anglishte që të lë për të ...

Jonida Maliqi kritikohet për anglishten e ‘dobët’ në intervista
Jonida Maliqi ka publikuar në rrjete sociale pjesë nga intervistat që ka dhënë për mediet e huaja, shkruan . Në një prej tyre, ajo mori vëmendjen pasi nuk ka gjetur fjalë të përshtatshme për të thënë “Fasadë”. Pas ...
Lajminet | 15-May-2019 14:54
Jonida Maliqi ka publikuar në rrjete sociale pjesë nga intervistat që ka dhënë për mediet e huaja, shkruan . Në një prej tyre, ajo mori vëmendjen pasi nuk ka gjetur fjalë të përshtatshme për të thënë “Fasadë”. Pas ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved