ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/08/2019 09:06

Negociatat/ Hahn: Rekomandim pozitiv për Shqipërinë para verës

Negociatat/ Hahn: Rekomandim pozitiv për Shqipërinë para verës
Komisionari për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn është shprehur pro një rekomandimi pozitiv për çeljen e negociatave për Shqipërinë dhe madje në afatin e paracaktuar, pra qershor. Në një intervistë për Radio ...
BalkanWeb | 15-May-2019 10:22
Komisionari për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn është shprehur pro një rekomandimi pozitiv për çeljen e negociatave për Shqipërinë dhe madje në afatin e paracaktuar, pra qershor. Në një intervistë për Radio ...

Hahn: Pres rekomandim pozitiv për Shqipërinë
Komisionari për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, tha në një intervistë për Radion Evropa e Lirë se pret që BE-ja të vendosë para verës nëse do t'i hapë negociatat e anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë ...
Top Channel | 15-May-2019 10:09
Komisionari për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, tha në një intervistë për Radion Evropa e Lirë se pret që BE-ja të vendosë para verës nëse do t'i hapë negociatat e anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë ...

Bujar Osmani: Nëse nuk çelen negociatat, dështimi i mbetet BE-së
Maqedonia e Veriut është e bindur se do të çele negociatat e anëtarësimit brenda vitit. Madje zëvendëskryeministri Bujar Osmani shprehet optimist se vendimi do te merret ne qershor. “90 përqind në qershor, 10 përqind do ...
VizionPlus | 15-May-2019 11:25
Maqedonia e Veriut është e bindur se do të çele negociatat e anëtarësimit brenda vitit. Madje zëvendëskryeministri Bujar Osmani shprehet optimist se vendimi do te merret ne qershor. “90 përqind në qershor, 10 përqind do ...

Hapja e negociatave, Hahn: Vendimi për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut para verës
“Vendimi për hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut do të merret para verës.” Kështu është shprehur komisioneri për zgjerim Johannes Hahn gjatë një takimi me deputetë të Bundestagut gjerman. Në disa ...
Lapsi | 15-May-2019 18:17
“Vendimi për hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut do të merret para verës.” Kështu është shprehur komisioneri për zgjerim Johannes Hahn gjatë një takimi me deputetë të Bundestagut gjerman. Në disa ...

Han jep shpresë për nisjen e negociatave për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut (Video)
Komisioni Evropian do të rekomandojë hapjen e negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe me Shqipërinë për anëtarësim të plotë në BE. Kështu ka deklaruar Komisari për Zgjerim të BE-së, Johanes Han në një intervistë për ...
Shenja | 15-May-2019 18:06
Komisioni Evropian do të rekomandojë hapjen e negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe me Shqipërinë për anëtarësim të plotë në BE. Kështu ka deklaruar Komisari për Zgjerim të BE-së, Johanes Han në një intervistë për ...

Hahn: Pres rekomandim pozitiv për Shqipërinë
Komisionari për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, tha në një intervistë për Radion Evropa e Lirë se pret që BE-ja të vendosë para verës nëse do t’i hapë negociatat e anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë ...
Alsat-M | 15-May-2019 14:31
Komisionari për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, tha në një intervistë për Radion Evropa e Lirë se pret që BE-ja të vendosë para verës nëse do t’i hapë negociatat e anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë ...

Ballkani në faza të ndryshme të integrimit në BE, Mali i Zi dhe Serbia përpara
Caku i orientimit të vendeve të Ballkanit Perëndimor është anëtarësimi në Bashkimin Evropian, por vendet e këtij rajoni nuk kanë bërë hapa të njëjtë në rrugën e integrimeve evropiane dhe për më shumë, rruga e Kosovës ...
Alsat-M | 15-May-2019 14:09
Caku i orientimit të vendeve të Ballkanit Perëndimor është anëtarësimi në Bashkimin Evropian, por vendet e këtij rajoni nuk kanë bërë hapa të njëjtë në rrugën e integrimeve evropiane dhe për më shumë, rruga e Kosovës ...

Vendet e Ballkanit në faza të ndryshme të integrimit në BE
Caku i orientimit të vendeve të Ballkanit Perëndimor është anëtarësimi në Bashkimin Evropian, por vendet e këtij rajoni nuk kanë bërë hapa të njëjtë në rrugën e integrimeve evropiane dhe për më shumë, rruga e Kosovës ...
Portalb | 15-May-2019 13:37
Caku i orientimit të vendeve të Ballkanit Perëndimor është anëtarësimi në Bashkimin Evropian, por vendet e këtij rajoni nuk kanë bërë hapa të njëjtë në rrugën e integrimeve evropiane dhe për më shumë, rruga e Kosovës ...

Hahn: Shpresoj që vendimi për negociatat të merret në korrik!
Këshilli i Ministrave i BE ka mundësi të shqyrtojë në korrik rekomandimin tashmë të deklaruar të Komisionit Europian për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut lidhur me çeljen e negociatave të anëtarësimit. Duke konfirmuar ...
RTSH | 15-May-2019 12:53
Këshilli i Ministrave i BE ka mundësi të shqyrtojë në korrik rekomandimin tashmë të deklaruar të Komisionit Europian për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut lidhur me çeljen e negociatave të anëtarësimit. Duke konfirmuar ...

“BE-ja është lodhur” – Rruga e Kosovës drejt BE-së, delikate
Caku i orientimit të vendeve të Ballkanit Perëndimor është anëtarësimi në Bashkimin Evropian, por vendet e këtij rajoni nuk kanë bërë hapa të njëjtë në rrugën e integrimeve evropiane dhe për më shumë, rruga e Kosovës ...
Arbresh | 15-May-2019 12:41
Caku i orientimit të vendeve të Ballkanit Perëndimor është anëtarësimi në Bashkimin Evropian, por vendet e këtij rajoni nuk kanë bërë hapa të njëjtë në rrugën e integrimeve evropiane dhe për më shumë, rruga e Kosovës ...

Hahn, optimist për negociatat – Po punoj për një vendim pozitiv përpara verës
Komisioneri Europian për Zgjerim, Johannes Hahn, u shpreh optimist për mundësinë e hapjes së negociatave mes Brukselit dhe Shqipërisë e Maqedonisë së Veriut në kohën e paracaktuar, pra në Qershor. Deklaratat e Hahn u ...
ScanTv | 15-May-2019 12:22
Komisioneri Europian për Zgjerim, Johannes Hahn, u shpreh optimist për mundësinë e hapjes së negociatave mes Brukselit dhe Shqipërisë e Maqedonisë së Veriut në kohën e paracaktuar, pra në Qershor. Deklaratat e Hahn u ...

Hahn shpreson të ketë vendim para verës për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë
Komisioneri për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, tha në një intervistë për Radion Evropa e Lirë se pret që BE-ja të vendosë para verës nëse do t’i hapë negociatat e anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë ...
Alsat-M | 15-May-2019 11:39
Komisioneri për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, tha në një intervistë për Radion Evropa e Lirë se pret që BE-ja të vendosë para verës nëse do t’i hapë negociatat e anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë ...

Hahn: Pres rekomandim pozitiv për Shqipërinë
Komisionari për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, tha në një intervistë për Radion Evropa e Lirë se pret që BE-ja të vendosë para verës nëse do t’i hapë negociatat e anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë ...
EkonomiaOnline | 15-May-2019 11:28
Komisionari për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, tha në një intervistë për Radion Evropa e Lirë se pret që BE-ja të vendosë para verës nëse do t’i hapë negociatat e anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë ...

Hahn: Pres rekomandim pozitiv për Shqipërinë para verës
Komisionari për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, tha në një intervistë për Radion Evropa e Lirë se pret që BE-ja të vendosë para verës nëse do t’i hapë negociatat e anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë ...
Gazeta Express | 15-May-2019 10:55
Komisionari për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, tha në një intervistë për Radion Evropa e Lirë se pret që BE-ja të vendosë para verës nëse do t’i hapë negociatat e anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë ...

“Reforma në drejtës të shpërblehet”, Hahn: Pres rekomandim pozitiv
Komisionari për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn është shprehur pro një rekomandimi pozitiv për çeljen e negociatave për Shqipërinë dhe madje në afatin e paracaktuar, pra qershor. Në një intervistë për Radio ...
Gazeta Dita | 15-May-2019 10:55
Komisionari për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn është shprehur pro një rekomandimi pozitiv për çeljen e negociatave për Shqipërinë dhe madje në afatin e paracaktuar, pra qershor. Në një intervistë për Radio ...

Negociatat/ Hahn: Rekomandim pozitiv për Shqipërinë para verës
Komisionari për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn është shprehur pro një rekomandimi pozitiv për çeljen e negociatave për Shqipërinë dhe madje në afatin e paracaktuar, pra qershor. Në një intervistë për Radio ...
Lajmi i Fundit | 15-May-2019 10:40
Komisionari për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn është shprehur pro një rekomandimi pozitiv për çeljen e negociatave për Shqipërinë dhe madje në afatin e paracaktuar, pra qershor. Në një intervistë për Radio ...

Maqedonia e Veriut optimiste për marrjen e datës për fillimin e bisedimeve me Bashkimin Evropian
Optimizëm pa kompromis në Qeveri për marrjen e datës për fillimin e negociatave inkuadruese dhe përmbajtje te diplomatët në pritje të raportit për progresin e vendit. Eurokomisari për Zgjerim Johahens Hahn dje ...
Telegrafi | 15-May-2019 08:53
Optimizëm pa kompromis në Qeveri për marrjen e datës për fillimin e negociatave inkuadruese dhe përmbajtje te diplomatët në pritje të raportit për progresin e vendit. Eurokomisari për Zgjerim Johahens Hahn dje ...

Hahn: Rekomandim pozitiv për Shqipërinë
Komisioni Europian është i vendosur të paraqesë një rekomandim pozitiv për hapjen e negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut në raportin që pritet të publikohet më 29 Maj. Këshu është shprehur ...
TV Klan | 02-Apr-2019 15:34
Komisioni Europian është i vendosur të paraqesë një rekomandim pozitiv për hapjen e negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut në raportin që pritet të publikohet më 29 Maj. Këshu është shprehur ...

Hahn: Pres rekomandim pozitiv për Shqipërinë. Reforma në drejtësi të shpërblehet
Komisionari për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, pret nje rekomandim pozitiv per Shqiperine dhe Maqedonine e Veriut per hapjen e negociatave. Ne nje intervistë për Radion Evropa e Lirë, Hanh ka thene se ...
Lexo | 15-May-2019 10:10
Komisionari për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, pret nje rekomandim pozitiv per Shqiperine dhe Maqedonine e Veriut per hapjen e negociatave. Ne nje intervistë për Radion Evropa e Lirë, Hanh ka thene se ...

Vendet e Ballkanit në faza të ndryshme të integrimit në BE
Caku i orientimit të vendeve të Ballkanit Perëndimor është anëtarësimi në Bashkimin Evropian, por vendet e këtij rajoni nuk kanë bërë hapa të njëjtë në rrugën e integrimeve evropiane dhe për më shumë, rruga e Kosovës ...
Koha.mk | 15-May-2019 09:41
Caku i orientimit të vendeve të Ballkanit Perëndimor është anëtarësimi në Bashkimin Evropian, por vendet e këtij rajoni nuk kanë bërë hapa të njëjtë në rrugën e integrimeve evropiane dhe për më shumë, rruga e Kosovës ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved