ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 18/08/2019 21:53

Sri Lankë: Gjenden 87 detonatorë, një bombë shpërthen

Sri Lankë: Gjenden 87 detonatorë, një bombë shpërthen
Teksa forcat xheniere po çaktivizonin një bombë në një stacion autobusi në Kolombo, kryeqytet i Sri Lankës, ka ndodhur një shpërthim. Ngjarja u verifikua në një lagje mes hotelit dhe kishës së goditur nga sulmet, që ...
BalkanWeb | 22-Apr-2019 13:10
Teksa forcat xheniere po çaktivizonin një bombë në një stacion autobusi në Kolombo, kryeqytet i Sri Lankës, ka ndodhur një shpërthim. Ngjarja u verifikua në një lagje mes hotelit dhe kishës së goditur nga sulmet, që ...

Papa Françesku dënon sulmet në Sri Lankë, lutet për viktimat
Kreu i Kishës Katolike, Papa Françesku dënoi ashpër sulmet serike me bombë mëngjesin e sotëm gjatë festës së pashkëve në tre kisha dhe tre hotele në Sri Lankë. Të paktën 185 persona u vranë dhe 469 u plagosën në serinë ...
BalkanWeb | 22-Apr-2019 12:09
Kreu i Kishës Katolike, Papa Françesku dënoi ashpër sulmet serike me bombë mëngjesin e sotëm gjatë festës së pashkëve në tre kisha dhe tre hotele në Sri Lankë. Të paktën 185 persona u vranë dhe 469 u plagosën në serinë ...

Tragjike/ Bilioneri humb tre fëmijët e tij në sulmin e Sri Lankës
Bilioneri dhe zotëruesi i ASOS, Anders Holch Povlsen ka humbur tre nga katër fëmijët e tij në sulmin e Sri Lankës gjatë pashkëve të shtunën. Disa dtë para sulmit shkatërrues, një nga fëmijët e Povlsen, Alma ndau një ...
BalkanWeb | 22-Apr-2019 11:32
Bilioneri dhe zotëruesi i ASOS, Anders Holch Povlsen ka humbur tre nga katër fëmijët e tij në sulmin e Sri Lankës gjatë pashkëve të shtunën. Disa dtë para sulmit shkatërrues, një nga fëmijët e Povlsen, Alma ndau një ...

Tre fëmijët e miliarderit danez u vranë nga sulmet në Sri Lanka
Mes viktimave të sulmeve në Sri Lanka kanë humbur jetën shumë turiste, por më fatkeqi nga kjo tragjedi është miliarderi danez i cili ka humbur tre fëmijët e tij. Fëmijët e miliarderit Anders Holch ishin duke vizituar ...
VizionPlus | 22-Apr-2019 13:26
Mes viktimave të sulmeve në Sri Lanka kanë humbur jetën shumë turiste, por më fatkeqi nga kjo tragjedi është miliarderi danez i cili ka humbur tre fëmijët e tij. Fëmijët e miliarderit Anders Holch ishin duke vizituar ...

Papa Françesku dënon sulmet në Sri Lankë, lutet për viktimat
Kreu i Kishës Katolike, Papa Françesku dënoi ashpër sulmet serike me bombë mëngjesin e sotëm gjatë festës së pashkëve në tre kisha dhe tre hotele në Sri Lankë. Të paktën 185 persona u vranë dhe 469 u plagosën në serinë ...
Telegraf | 22-Apr-2019 12:57
Kreu i Kishës Katolike, Papa Françesku dënoi ashpër sulmet serike me bombë mëngjesin e sotëm gjatë festës së pashkëve në tre kisha dhe tre hotele në Sri Lankë. Të paktën 185 persona u vranë dhe 469 u plagosën në serinë ...

FOTOT/ Në sulmin terrorist të Sri Lankës, u vranë edhe 3 fëmijët e miliarderit dhe njeriut më të pasur të Danimarkës
Numri i viktimave të sulmit terrorist në Sri Lanka, ka shkuar më shumë se 200, ndërsa të plagosurit janë mbi 500. Në masakër ndërkohë, raportohet se kanë humbur jetën edhe tre nga katër fëmijët e miliarderit Anders ...
GazetaTema | 22-Apr-2019 11:31
Numri i viktimave të sulmit terrorist në Sri Lanka, ka shkuar më shumë se 200, ndërsa të plagosurit janë mbi 500. Në masakër ndërkohë, raportohet se kanë humbur jetën edhe tre nga katër fëmijët e miliarderit Anders ...

Atentatet në Sri Lanka, qeveria: Kamikazët në aksion ishin 7
Ishin shtatë atentatorë kamikazë, që kanë marrë pjesë në masakrën e Sri Lankës, që i kushtoi jetën të paktën 290 personave. Lajmin e bën me dije një funksionar i qeverisë që merret me hetimin për sulmin. Pjesa më e ...
BalkanWeb | 22-Apr-2019 09:47
Ishin shtatë atentatorë kamikazë, që kanë marrë pjesë në masakrën e Sri Lankës, që i kushtoi jetën të paktën 290 personave. Lajmin e bën me dije një funksionar i qeverisë që merret me hetimin për sulmin. Pjesa më e ...

Bilanc lufte në Sri Lanka, 290 të vdekur, mbi 500 të plagosur
Numri i të vdekurve në Sri Lanka është rritur në 290 pasi një valë shpërthimesh goditën kishat dhe hotelet luksoze në të gjithë vendin të dielën e Pashkëve në 21 prill. Rreth 500 persona janë të plagosur dhe dhjetra të ...
BalkanWeb | 22-Apr-2019 09:27
Numri i të vdekurve në Sri Lanka është rritur në 290 pasi një valë shpërthimesh goditën kishat dhe hotelet luksoze në të gjithë vendin të dielën e Pashkëve në 21 prill. Rreth 500 persona janë të plagosur dhe dhjetra të ...

Rëndohet bilanci në Sri Lanka, numri i viktimave shkon në 290
Pas 8 sulmeve të tmerrshme që shënjestruan kisha dhe hotele në Sri Lanka një ditë bilanci eshte renduar. Autoritetet raportojnë per 290 viktima dhe më shumë se 500 të plagosur ndërsa 24 persona të dyshuar jane ...
VizionPlus | 22-Apr-2019 11:41
Pas 8 sulmeve të tmerrshme që shënjestruan kisha dhe hotele në Sri Lanka një ditë bilanci eshte renduar. Autoritetet raportojnë per 290 viktima dhe më shumë se 500 të plagosur ndërsa 24 persona të dyshuar jane ...

Sri Lanka/ Tre fëmijë të miliarderit të Asos vriten nga bombat
Njeriu më i pasur i Danimarkës tha se tre nga katër fëmijët e tij u vranë në sulmet terroriste në Sri Lanka. Katër fëmijët e Anders Holch Povlsen ishin për vizitë në Sri Lanka për Pashkë. Miliarderi është pronari më i ...
Telegraf | 22-Apr-2019 11:38
Njeriu më i pasur i Danimarkës tha se tre nga katër fëmijët e tij u vranë në sulmet terroriste në Sri Lanka. Katër fëmijët e Anders Holch Povlsen ishin për vizitë në Sri Lanka për Pashkë. Miliarderi është pronari më i ...

Gjenden 87 detonatorë në Sri Lanka
Një shpërthim ka ndodhur ndërkohë që njësia speciale po përpiqej të ç’aktivizonte një bombë në një stacion autobusi në Kolombo, kryeqytetin e Sri Lankas. Ngjarja ndodhi në një zonë mes hoteleve dhe kishave të goditura ...
ABCNews | 22-Apr-2019 14:24
Një shpërthim ka ndodhur ndërkohë që njësia speciale po përpiqej të ç’aktivizonte një bombë në një stacion autobusi në Kolombo, kryeqytetin e Sri Lankas. Ngjarja ndodhi në një zonë mes hoteleve dhe kishave të goditura ...

Masakra në Sri Lanka, mes viktimave dhe 3 fëmijët e miliarderit danez të Asos
Njeriu i pasur i Danimarkës, Povlsen, pronar i kompanisë Asos, ka humbur tre nga katër fëmijët e tij në sulmet e ditës së Pashkëve në Sri Lanka. Povlsen është pronari i dytë më i madh i tokave në të gjithë Britaninë e ...
ABCNews | 22-Apr-2019 13:47
Njeriu i pasur i Danimarkës, Povlsen, pronar i kompanisë Asos, ka humbur tre nga katër fëmijët e tij në sulmet e ditës së Pashkëve në Sri Lanka. Povlsen është pronari i dytë më i madh i tokave në të gjithë Britaninë e ...

Valë shpërthimesh në Sri Lanka, 290 të vdekur dhe mbi 500 të plagosur
Numri i të vdekurve në Sri Lanka është rritur në 290 pasi një valë shpërthimesh goditën kishat dhe hotelet luksoze në të gjithë vendin të dielën e Pashkëve në 21 prill. Policia tha se 24 persona janë arrestuar, por ende ...
Telegraf | 22-Apr-2019 10:27
Numri i të vdekurve në Sri Lanka është rritur në 290 pasi një valë shpërthimesh goditën kishat dhe hotelet luksoze në të gjithë vendin të dielën e Pashkëve në 21 prill. Policia tha se 24 persona janë arrestuar, por ende ...

Sulmet terroriste në Sri Lanka, si reagoi Papa Françesku
Kreu i Kishës Katolike, Papa Françesku dënoi ashpër sulmet me bombë gjatë festës së pashkëve në tre kisha dhe tre hotele në Sri Lankë. Të paktën 290 persona u vranë dhe 469 u plagosën në serinë e sulmeve me bombë në Sri ...
Lapsi | 22-Apr-2019 13:21
Kreu i Kishës Katolike, Papa Françesku dënoi ashpër sulmet me bombë gjatë festës së pashkëve në tre kisha dhe tre hotele në Sri Lankë. Të paktën 290 persona u vranë dhe 469 u plagosën në serinë e sulmeve me bombë në Sri ...

Masakra në Sri Lanka, Basha: Akt monstruoz kundër dinjitetit
TIRANE Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha përmes një statusi në Facebook, reagon pas sulmit terrorist të ndodhur në 3 kisha dhe tre hotele në Sri Lanka. Ai e quan sulmin e ndodhur për Pashkë, akt monstruoz, kundër ...
BalkanWeb | 21-Apr-2019 22:19
TIRANE Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha përmes një statusi në Facebook, reagon pas sulmit terrorist të ndodhur në 3 kisha dhe tre hotele në Sri Lanka. Ai e quan sulmin e ndodhur për Pashkë, akt monstruoz, kundër ...

Masakra e Pashkëve në Sri Lanka mund të ishte shmangur
, Sipas mediave që citojnë hetuesit në Sri Lanka, sulmet që shkaktuan të paktën 290 viktima ditën e Pashkëve, mund të ishin shmangur. Sipas tyre shërbimet e inteligjencës në vend kanë injoruar paralajmërimet për një ...
ABCNews | 22-Apr-2019 11:52
, Sipas mediave që citojnë hetuesit në Sri Lanka, sulmet që shkaktuan të paktën 290 viktima ditën e Pashkëve, mund të ishin shmangur. Sipas tyre shërbimet e inteligjencës në vend kanë injoruar paralajmërimet për një ...

Shpërthim i ri në Shri Lanka
Në kryeqytetin e Shri Lankës, Kolombo, ka ndodhur një shpërthim i ri pranë kishës gjatë çmontimit të bombës, raporton Reuters.
Kosova Press | 22-Apr-2019 14:44
Në kryeqytetin e Shri Lankës, Kolombo, ka ndodhur një shpërthim i ri pranë kishës gjatë çmontimit të bombës, raporton Reuters.

Sri Lanka hedh dyshimet: Prapa sulmeve i përfshirë një rrjet ndërkombëtar
Një zëdhënës i qeverisë në Sri Lanka tha se prapa sulmeve të djeshme qëndronte i përfshirë një rrjet ndërkombëtar. Shtatë sulmues vetëvrasës morën pjesë në sulmet ndaj kishave dhe hoteleve luksoze në Sri Lanka që vranë ...
Tesheshi | 22-Apr-2019 14:22
Një zëdhënës i qeverisë në Sri Lanka tha se prapa sulmeve të djeshme qëndronte i përfshirë një rrjet ndërkombëtar. Shtatë sulmues vetëvrasës morën pjesë në sulmet ndaj kishave dhe hoteleve luksoze në Sri Lanka që vranë ...

BERLIN – Merkel dënon urrejtjen fetare dhe mungesën e tolerancës pas sulmit në Sri Lanka
BERLIN, 22 prill /MEDIAL-AFP/ – Kancelarja gjermane, Angela Merkel u shpreh se urrejtja fetare dhe mungesa e tolerancës që në mënyrë të tmerrshme u evidentuan të dielën pas sulmit në Sri Lanka nuk duhet të triumfojnë, ...
Medial | 22-Apr-2019 14:22
BERLIN, 22 prill /MEDIAL-AFP/ – Kancelarja gjermane, Angela Merkel u shpreh se urrejtja fetare dhe mungesa e tolerancës që në mënyrë të tmerrshme u evidentuan të dielën pas sulmit në Sri Lanka nuk duhet të triumfojnë, ...

Sulmet në Shri Lankë, vdesin tre fëmijët e pronarit miliarder të ASOS-it
Tre nga katër fëmijët e miliarderit danez Anders Holch Povlsen kanë vdekur në sulmet që ndodhën dje në Shri Lankë. Ata kishin shkuar për vizitë në Shri Lankë për festën e Pashkëve. Tre ditë para se të ndodhte ky rast ...
Alsat-M | 22-Apr-2019 14:00
Tre nga katër fëmijët e miliarderit danez Anders Holch Povlsen kanë vdekur në sulmet që ndodhën dje në Shri Lankë. Ata kishin shkuar për vizitë në Shri Lankë për festën e Pashkëve. Tre ditë para se të ndodhte ky rast ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved