ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/08/2019 09:37

Numërohen shumica e votave, Pendarovski udhëheq garën

Numërohen shumica e votave, Pendarovski udhëheq garën
Kandidati socialdemokrat i partive të koalicionit, Stevo Pendrovski ka shënuar një epërsi të lehtë ndaj kandidates së opozitës, Gordana Siljanovska – Davkova në në raundin e parë të zgjedhjeve presidenciale që u ...
BalkanWeb | 22-Apr-2019 14:00
Kandidati socialdemokrat i partive të koalicionit, Stevo Pendrovski ka shënuar një epërsi të lehtë ndaj kandidates së opozitës, Gordana Siljanovska – Davkova në në raundin e parë të zgjedhjeve presidenciale që u ...

Shkup/ Zgjedhjet presidenciale drejt balotazhit, reagon kandidati shqiptar
Sipas rezultateve të para të publikuara në ueb faqen e KSHZ-së prej 96,92% të votave të përpunuara, kryeson kandidati presidencial i LSDM-së dhe Koalicionit Stevo Pendarovski me 42,68 për qind, e dyta është kandidatja e ...
Top Channel | 22-Apr-2019 10:13
Sipas rezultateve të para të publikuara në ueb faqen e KSHZ-së prej 96,92% të votave të përpunuara, kryeson kandidati presidencial i LSDM-së dhe Koalicionit Stevo Pendarovski me 42,68 për qind, e dyta është kandidatja e ...

Zgjedhjet në Maqedoninë Veriut, gara për presidentin në balotazh. Kandidati shqiptar jashtë loje
Stevo Pendarovski i Lidhjes Social Demokrate, i mbështetur edhe nga Bashkimi Demokratik për Integrim dhe partitë e tjera të koalicionit qeveritar, dhe Gordana Siljanovska Davkova e VMRO-DPMNE-së do të përballen në ...
GazetaTema | 22-Apr-2019 09:19
Stevo Pendarovski i Lidhjes Social Demokrate, i mbështetur edhe nga Bashkimi Demokratik për Integrim dhe partitë e tjera të koalicionit qeveritar, dhe Gordana Siljanovska Davkova e VMRO-DPMNE-së do të përballen në ...

Presidenti i Maqedonisë së Veriut zgjidhet në balotazh
MAQEDONI E VERIUT Stevo Pendarovski i Lidhjes Social Demokrate, i mbështetur edhe nga Bashkimi Demokratik për Integrim dhe partitë e tjera të koalicionit qeveritar, dhe Gordana Siljanovska Davkova e VMRO-DPMNE-së do të ...
BalkanWeb | 22-Apr-2019 07:29
MAQEDONI E VERIUT Stevo Pendarovski i Lidhjes Social Demokrate, i mbështetur edhe nga Bashkimi Demokratik për Integrim dhe partitë e tjera të koalicionit qeveritar, dhe Gordana Siljanovska Davkova e VMRO-DPMNE-së do të ...

Maqedoni e Veriut, pjesëmarrje e ulët në zgjedhjet presidenciale
U mbyllën sot në orën 19:00 qendrat e votimit për zgjedhjet presidenciale në Maqedoninë e Veriut, ku u vërejt një pjesëmarrje e ulët nga ana e qytetarëve. Sipas konferencës së fundit për media të Komisionit Shtetëror ...
BalkanWeb | 22-Apr-2019 07:26
U mbyllën sot në orën 19:00 qendrat e votimit për zgjedhjet presidenciale në Maqedoninë e Veriut, ku u vërejt një pjesëmarrje e ulët nga ana e qytetarëve. Sipas konferencës së fundit për media të Komisionit Shtetëror ...

Zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut/Numërohen 97% e kutive.Rezultatet
MAQEDONIA E VERIUT Në bazë të rezultateve që ka publikuar pak çaste më parë KSHZ-së e Maqedonisë së Veriut deri në orën 23:30, nga 3512 vendvotime janë numëruar 3404 vendvotime ose 96,92 % nga gjithsej 696 467 vota të ...
BalkanWeb | 22-Apr-2019 00:04
MAQEDONIA E VERIUT Në bazë të rezultateve që ka publikuar pak çaste më parë KSHZ-së e Maqedonisë së Veriut deri në orën 23:30, nga 3512 vendvotime janë numëruar 3404 vendvotime ose 96,92 % nga gjithsej 696 467 vota të ...

“Nuk do të bëjmë tregti me votat”, thonë nga shtabi zgjedhor i Blerim Rekës
Nga shtabi zgjedhor i kandidatit për kryetar shteti, Blerim Reka, thonë se nuk do të ketë tregti me vota as me njërin kandidat as me tjetrin. Votuesve të tyre ju bëjnë porosi të votojnë me vullnet të tyre në rrethin e ...
Telegrafi | 22-Apr-2019 13:44
Nga shtabi zgjedhor i kandidatit për kryetar shteti, Blerim Reka, thonë se nuk do të ketë tregti me vota as me njërin kandidat as me tjetrin. Votuesve të tyre ju bëjnë porosi të votojnë me vullnet të tyre në rrethin e ...

Rezultatet përfundimtare: Reka 80 mijë vota, Pendarovski udhëheq me 4.606 vota para Siljanovskës
Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve (KSHZ) në web-faqen ka publikuar rezultatet e para nga zgjedhjet për kryetar shteti, njofton Telegrafi Maqedoni. Lexo po ashtu: Kundërkandidatët e Blerim Rekës tani shpresojnë në votat e ...
Telegrafi | 22-Apr-2019 11:27
Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve (KSHZ) në web-faqen ka publikuar rezultatet e para nga zgjedhjet për kryetar shteti, njofton Telegrafi Maqedoni. Lexo po ashtu: Kundërkandidatët e Blerim Rekës tani shpresojnë në votat e ...

Zgjedhjet e djeshme presidenciale me jehonë më të ulët
Rrethi i parë i djeshëm zgjedhjeve presidenciale kaloi me jehonë më të ulët deri krahasuar me votuesit e cikleve paraprake për kryetar shteti. Sipas të dhënave të fundit që ka publikuar KShZ, jehona në rrethin e parë të ...
Telegrafi | 22-Apr-2019 09:19
Rrethi i parë i djeshëm zgjedhjeve presidenciale kaloi me jehonë më të ulët deri krahasuar me votuesit e cikleve paraprake për kryetar shteti. Sipas të dhënave të fundit që ka publikuar KShZ, jehona në rrethin e parë të ...

Mickoski: VMRO-DPMNE i ka fituar zgjedhjet, “pranvera maqedonase” ka ardhur
Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski, nga shtabi elektoral i kësaj partie ka shpallur fitoren në zgjedhjet presidenciale. “Kemi fituar dhe kjo fitore ju përket juve që jeni këtu dhe e atyre që sot përkrahën ...
ABCNews | 22-Apr-2019 09:38
Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski, nga shtabi elektoral i kësaj partie ka shpallur fitoren në zgjedhjet presidenciale. “Kemi fituar dhe kjo fitore ju përket juve që jeni këtu dhe e atyre që sot përkrahën ...

Maqedonia e Veriut, Pendarovski–Siljanovska përballen në balotazh
Kandidati i shumicës qeverisëse Stevo Pendarovski kryeson me një rezultat të ngushtë zgjedhjet presidenciale në Maqedoninë e Veriut. Por ai do të përballet në balotazhin që do të zhvillohet më 5 Maj, me rivalen e ...
TV Klan | 22-Apr-2019 09:34
Kandidati i shumicës qeverisëse Stevo Pendarovski kryeson me një rezultat të ngushtë zgjedhjet presidenciale në Maqedoninë e Veriut. Por ai do të përballet në balotazhin që do të zhvillohet më 5 Maj, me rivalen e ...

Siljanovska: Bashke me votat e Rekës e mundim thellë Pendarovskin
Kandidatja për presidente nga radhët e VMRO-DPMNE-së, Gordana Siljaniovska Davkova në një konferencë për shtyp ka deklaruar se kandidati rival Stevo Pendarovski është i humbur. Në llogaritjen e saj, ajo ka përfshirë ...
ABCNews | 22-Apr-2019 09:22
Kandidatja për presidente nga radhët e VMRO-DPMNE-së, Gordana Siljaniovska Davkova në një konferencë për shtyp ka deklaruar se kandidati rival Stevo Pendarovski është i humbur. Në llogaritjen e saj, ajo ka përfshirë ...

Presidenti i ri i Maqedonisë së Veriut/ Numërohen 78,43 % të votave, ja rezultati
Sipas rezultateve të para të publikuara në faqen e internetit të KSHZ-së, prej 78,43 % e votave të numëruara, kryeson kandidati presidencial i LSDM-së dhe Koalicionit Stevo Pendarovski me me 42,56 për qind, e dyta është ...
Telegraf | 21-Apr-2019 23:17
Sipas rezultateve të para të publikuara në faqen e internetit të KSHZ-së, prej 78,43 % e votave të numëruara, kryeson kandidati presidencial i LSDM-së dhe Koalicionit Stevo Pendarovski me me 42,56 për qind, e dyta është ...

Zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut, dalin rezultatet e para
Sipas rezultateve të para të publikuara në ueb faqen e KSHZ-së prej 53,76 për qind të votave të përpunuara, kryeson kandidati presidencial i LSDM-së dhe Koalicionit Stevo Pendarovski me 42,71 për qind, e dyta është ...
Top Channel | 21-Apr-2019 22:11
Sipas rezultateve të para të publikuara në ueb faqen e KSHZ-së prej 53,76 për qind të votave të përpunuara, kryeson kandidati presidencial i LSDM-së dhe Koalicionit Stevo Pendarovski me 42,71 për qind, e dyta është ...

Zgjedhjet në Maqedoninë Veriut, gara për Presidentin në balotazh
Stevo Pendarovski i Lidhjes Social Demokrate, i mbështetur edhe nga Bashkimi Demokratik për Integrim dhe partitë e tjera të koalicionit qeveritar, dhe Gordana Siljanovska Davkova e VMRO-DPMNE-së do të përballen në ...
Lapsi | 22-Apr-2019 08:53
Stevo Pendarovski i Lidhjes Social Demokrate, i mbështetur edhe nga Bashkimi Demokratik për Integrim dhe partitë e tjera të koalicionit qeveritar, dhe Gordana Siljanovska Davkova e VMRO-DPMNE-së do të përballen në ...

Presidencialet në Maqedoninë e Veriut, Pendarovski në balotazh me Siljanovskën
Pas zgjedhjeve të djeshme presidenciale në Maqedoninë e Veriut, kandidati i koalicionit qeverisës, Stevo Pendarovski do të garojë në balotazh me rivalen e VMRO- DPMNE, Gordana Silianovska. Pendarovski u rendit i pari, i ...
ABCNews | 22-Apr-2019 08:46
Pas zgjedhjeve të djeshme presidenciale në Maqedoninë e Veriut, kandidati i koalicionit qeverisës, Stevo Pendarovski do të garojë në balotazh me rivalen e VMRO- DPMNE, Gordana Silianovska. Pendarovski u rendit i pari, i ...

Shqiptarët për shqiptarin, maqedonasit tani shpresojnë tek shqiptarët (Foto)
Sot u mbajtën zgjedhjet presidenciale, të gjashtat në përgjithësi dhe të parat pas ndërrimit të emrit në Maqedonia e Veriut. Në garë ishin shqiptari Blerim Reka , kandidat i pavarur dhe i mbështetur nga Aleanca për ...
Telegrafi | 22-Apr-2019 00:42
Sot u mbajtën zgjedhjet presidenciale, të gjashtat në përgjithësi dhe të parat pas ndërrimit të emrit në Maqedonia e Veriut. Në garë ishin shqiptari Blerim Reka , kandidat i pavarur dhe i mbështetur nga Aleanca për ...

Maqedoni e Veriut, dalin rezultatet e para të zgjedhjeve
MAQEDONI E VERIUT Sipas rezultateve të para të publikuara në ueb faqen e KSHZ-së prej 53,76 për qind të votave të përpunuara, kryeson kandidati presidencial i LSDM-së dhe Koalicionit Stevo Pendarovski me 42,71 për qind, ...
BalkanWeb | 21-Apr-2019 21:48
MAQEDONI E VERIUT Sipas rezultateve të para të publikuara në ueb faqen e KSHZ-së prej 53,76 për qind të votave të përpunuara, kryeson kandidati presidencial i LSDM-së dhe Koalicionit Stevo Pendarovski me 42,71 për qind, ...

Rezultatet përfundimtare: Reka 80 mijë vota, Siljanovska dhe Pendarovski në garë të ngushtë (Foto)
Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve (KSHZ) në web-faqen e saj ka publikuar rezultatet e para nga zgjedhjet për kryetar shteti, njofton Telegrafi Maqedoni. Nga 97.55 përqind e votave të përpunuara (709.066): Blerim Reka ...
Telegrafi | 22-Apr-2019 00:00
Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve (KSHZ) në web-faqen e saj ka publikuar rezultatet e para nga zgjedhjet për kryetar shteti, njofton Telegrafi Maqedoni. Nga 97.55 përqind e votave të përpunuara (709.066): Blerim Reka ...

Presidencialet, të gjitha partitë shpallën fitoren
Alsat-M 2019-04-22T14:31:30+02:00 Menjëherë pas mbylljes së procesit zgjedhor, Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve filloi numërimin e votave të kandidatëve për president. Nga rezultatet e para, kandidati i shumicës ...
AlMaKos | 22-Apr-2019 14:37
Alsat-M 2019-04-22T14:31:30+02:00 Menjëherë pas mbylljes së procesit zgjedhor, Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve filloi numërimin e votave të kandidatëve për president. Nga rezultatet e para, kandidati i shumicës ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved