ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/05/2019 02:44

Publikohen fotot e kampit ku jetonin terroristët shqiptarë

Publikohen fotot e kampit ku jetonin terroristët shqiptarë
SIRI Producenti i NBC news, Mahmod Shikhibra ka publikuar sot disa fotografi të kampit sirian ku mendohet të kenë jetuar edhe kosovarë. Të paktën 110 persona të afërm të xhihadistëve nga Kosova që luftuan në Siri, janë ...
BalkanWeb | 22-Apr-2019 13:23
SIRI Producenti i NBC news, Mahmod Shikhibra ka publikuar sot disa fotografi të kampit sirian ku mendohet të kenë jetuar edhe kosovarë. Të paktën 110 persona të afërm të xhihadistëve nga Kosova që luftuan në Siri, janë ...

Rrëfehet shqiptari i kthyer nga Siria: Atje kam dy gra
29-vjeçari nga Vitia, Agon Misini i cili ka qenë pjesë e organizatës terroriste islamike ISIS, ka deklaruar se ka qëndruar për dy vite në burg në Siri. Misini kishte qëndruar dy vjet në burgim në Siri, pasi ishte ...
BalkanWeb | 22-Apr-2019 09:19
29-vjeçari nga Vitia, Agon Misini i cili ka qenë pjesë e organizatës terroriste islamike ISIS, ka deklaruar se ka qëndruar për dy vite në burg në Siri. Misini kishte qëndruar dy vjet në burgim në Siri, pasi ishte ...

Rrëfehet shqiptari i kthyer nga Siria: Atje qëndrova në burg, kam dy gra
29-vjeçari nga Vitia, Agon Misini i cili ka qenë pjesë e organizatës terroriste islamike ISIS, ka deklaruar se ka qëndruar për dy vite në burg në Siri. Misini kishte qëndruar dy vjet në burgim në Siri, pasi ishte ...
GazetaTema | 22-Apr-2019 09:22
29-vjeçari nga Vitia, Agon Misini i cili ka qenë pjesë e organizatës terroriste islamike ISIS, ka deklaruar se ka qëndruar për dy vite në burg në Siri. Misini kishte qëndruar dy vjet në burgim në Siri, pasi ishte ...

Të kthyerit nga Siria nuk paraqesin rrezik për sigurinë në vend, shteti t’u ofrojë kujdes maksimal
Mbrëmjen e së premtes nga Siria në Kosovë u kthyen 110 kosovarë, mes të cilëve 106 gra e fëmijë dhe katër luftëtarë që dyshohet se u ishin bashkuar grupeve terroriste. Kthimi i tyre u bë përmes aeroportit “Adem ...
Telegrafi | 22-Apr-2019 12:33
Mbrëmjen e së premtes nga Siria në Kosovë u kthyen 110 kosovarë, mes të cilëve 106 gra e fëmijë dhe katër luftëtarë që dyshohet se u ishin bashkuar grupeve terroriste. Kthimi i tyre u bë përmes aeroportit “Adem ...

Ku do të kthehen fëmijët e Lavdrim Muhaxherit, në Kosovë apo në Shqipëri?
Janë nëntë fëmijë të kthyer nga Siria në Kosovë pa prindër. U dyshua se dy prej tyre janë të Lavdrim Muhaxherit- ish drejtuesi i shqiptarëve në organizatën terroriste ISIS. Në mesin e 110 personave të kthyer nga Siria ...
Telegraf | 21-Apr-2019 15:30
Janë nëntë fëmijë të kthyer nga Siria në Kosovë pa prindër. U dyshua se dy prej tyre janë të Lavdrim Muhaxherit- ish drejtuesi i shqiptarëve në organizatën terroriste ISIS. Në mesin e 110 personave të kthyer nga Siria ...

Një shans edhe për ata që shkuan në Siri e Irak për të njollosur Kosovën
Autoritetet e Kosovës kanë lejuar kthimin në atdhe të mbi 100 shtetasve. Mes tyre ka kriminelë, por edhe viktima. Gjyqësia, policia dhe sidomos shërbimi sekret i Kosovës gjenden para një detyre të vështirë dhe të ...
GazetaTema | 21-Apr-2019 10:04
Autoritetet e Kosovës kanë lejuar kthimin në atdhe të mbi 100 shtetasve. Mes tyre ka kriminelë, por edhe viktima. Gjyqësia, policia dhe sidomos shërbimi sekret i Kosovës gjenden para një detyre të vështirë dhe të ...

Kthimi i kosovarëve nga Siria, reagon SHBA: Shembull që duhet ndjekur!
Ambasada e Shteteve të Bashkura në Kosovë përshëndeti kthimin e 110 qytetarëve të Kosovës nga zonat e konfliktit në Siri. “Përmes këtij riatdhesimi, Kosova ka treguar shembull që duhet ndjekur, për të gjithë ...
VizionPlus | 21-Apr-2019 11:28
Ambasada e Shteteve të Bashkura në Kosovë përshëndeti kthimin e 110 qytetarëve të Kosovës nga zonat e konfliktit në Siri. “Përmes këtij riatdhesimi, Kosova ka treguar shembull që duhet ndjekur, për të gjithë ...

Seanca për të dyshuarit e ISIS-it, Arijan Kryeziu mbrohet në heshtje
Në Gjykatën Themelore në Prishtinë, është duke u mbajtur seanca dëgjimore për tre personat e kthyer nga Siria në Kosovë, Agon Misini, Arijan Kryeziu dhe Visar Qukovci, ku pritet t’iu vazhdohet paraburgimi. Ndërsa, të ...
Telegrafi | 21-Apr-2019 13:28
Në Gjykatën Themelore në Prishtinë, është duke u mbajtur seanca dëgjimore për tre personat e kthyer nga Siria në Kosovë, Agon Misini, Arijan Kryeziu dhe Visar Qukovci, ku pritet t’iu vazhdohet paraburgimi. Ndërsa, të ...

Kthimi i mbi 100 kosovarëve nga zonat e luftës, ja kush asistoi në aksionin e riathdhesimit
Në orët e vona të së premtes 110 qytetarë kosovarë janë kthyer nga Siria, shumica prej tyre gra dhe fëmijë. Aksioni mësohet të jetë përkrahur edhe nga ushtria amerikane. Fillimisht ishte raportuar se një aeroplan me ...
Tesheshi | 22-Apr-2019 14:22
Në orët e vona të së premtes 110 qytetarë kosovarë janë kthyer nga Siria, shumica prej tyre gra dhe fëmijë. Aksioni mësohet të jetë përkrahur edhe nga ushtria amerikane. Fillimisht ishte raportuar se një aeroplan me ...

Të kthyerit nga Siria nuk paraqesin rrezik për sigurinë në vend, shteti t’u ofrojë kujdes maksimal
Mbrëmjen e së premtes nga Siria në Kosovë u kthyen 110 kosovarë, mes të cilëve 106 gra e fëmijë dhe katër luftëtarë që dyshohet se u ishin bashkuar grupeve terroriste. Kthimi i tyre u bë përmes aeroportit “Adem ...
Aktuale.MK | 22-Apr-2019 14:18
Mbrëmjen e së premtes nga Siria në Kosovë u kthyen 110 kosovarë, mes të cilëve 106 gra e fëmijë dhe katër luftëtarë që dyshohet se u ishin bashkuar grupeve terroriste. Kthimi i tyre u bë përmes aeroportit “Adem ...

Foto/ Ja kampi ku jetonin terroristët shqiptarë!
Janë publikuar foto e kampit sirian, në të cilin mendohet se kanë jetuar edhe kosovarët. Këto foto i ka publikuar producenti i NBC News, Mahmod Shikhibra. Rreth 110 persona, të afërm të xhihadistëve nga Kosova, që ...
Dritare | 22-Apr-2019 14:11
Janë publikuar foto e kampit sirian, në të cilin mendohet se kanë jetuar edhe kosovarët. Këto foto i ka publikuar producenti i NBC News, Mahmod Shikhibra. Rreth 110 persona, të afërm të xhihadistëve nga Kosova, që ...

Ky është kampi ku jetonin 110 kosovarët para se të ktheheshin nga Siria
110 persona të afërm të xhihadistëve nga Kosova që kanë luftuar në Siri, janë kthyer të premten mbrëma në Prishtinë. Disa nga të kthyerit në Kosovë tashmë po qëndrojnë në Qendrën e Azil-Kërkuesve në Vranidollë, pak ...
Alsat-M | 22-Apr-2019 14:04
110 persona të afërm të xhihadistëve nga Kosova që kanë luftuar në Siri, janë kthyer të premten mbrëma në Prishtinë. Disa nga të kthyerit në Kosovë tashmë po qëndrojnë në Qendrën e Azil-Kërkuesve në Vranidollë, pak ...

Ky është kampi ku jetonin 110 kosovarët para se të ktheheshin nga Siria
Disa nga të kthyerit në Kosovë tashmë po qëndrojnë në Qendrën e Azil-Kërkuesve në Vranidollë, pak kilometra larg kryeqytetit. Ndryshe nga Kosova më shumë se 300 persona, ndër ta gra, burra e fëmijë kanë udhëtuar për në ...
Lajminet | 22-Apr-2019 13:40
Disa nga të kthyerit në Kosovë tashmë po qëndrojnë në Qendrën e Azil-Kërkuesve në Vranidollë, pak kilometra larg kryeqytetit. Ndryshe nga Kosova më shumë se 300 persona, ndër ta gra, burra e fëmijë kanë udhëtuar për në ...

Ky është kampi ku jetonin 110 kosovarët para se të ktheheshin nga Siria
110 persona të afërm të xhihadistëve nga Kosova që kanë luftuar në Siri, janë kthyer të premten mbrëma në Prishtinë. Disa nga të kthyerit në Kosovë tashmë po qëndrojnë në Qendrën e Azil-Kërkuesve në Vranidollë, pak ...
Arbresh | 22-Apr-2019 13:40
110 persona të afërm të xhihadistëve nga Kosova që kanë luftuar në Siri, janë kthyer të premten mbrëma në Prishtinë. Disa nga të kthyerit në Kosovë tashmë po qëndrojnë në Qendrën e Azil-Kërkuesve në Vranidollë, pak ...

Publikohen fotografi nga kampi ku jetonin kosovarët para se të ktheheshin nga Siria
110 persona të afërm të xhihadistëve nga Kosova që kanë luftuar në Siri, janë kthyer të premten mbrëma në Prishtinë. Disa nga të kthyerit në Kosovë tashmë po qëndrojnë në Qendrën e Azil-Kërkuesve në Vranidollë, pak ...
Republika | 22-Apr-2019 13:26
110 persona të afërm të xhihadistëve nga Kosova që kanë luftuar në Siri, janë kthyer të premten mbrëma në Prishtinë. Disa nga të kthyerit në Kosovë tashmë po qëndrojnë në Qendrën e Azil-Kërkuesve në Vranidollë, pak ...

Specialja kërkon paraburgim për katër burrat e kthyer nga Siria, Gjykata sot merr vendim
Katër burrat e kthyer nga Siria në Kosovë, Agon Misini, Arijan Kryeziu (Krujezi), Rexhë Tafaj dhe Visar Qukovci me urdhër të Prokurorisë Speciale, janë ndaluar për 48 orë. Por, ndaj tyre Prokuroria ka bërë kërkesë për ...
Telegrafi | 21-Apr-2019 11:51
Katër burrat e kthyer nga Siria në Kosovë, Agon Misini, Arijan Kryeziu (Krujezi), Rexhë Tafaj dhe Visar Qukovci me urdhër të Prokurorisë Speciale, janë ndaluar për 48 orë. Por, ndaj tyre Prokuroria ka bërë kërkesë për ...

Publikohen fotografi nga kampi ku jetonin kosovarët para se të ktheheshin nga Siria
110 persona të afërm të xhihadistëve nga Kosova që kanë luftuar në Siri, janë kthyer të premten mbrëma në Prishtinë. Disa nga të kthyerit në Kosovë tashmë po qëndrojnë në Qendrën e Azil-Kërkuesve në Vranidollë, pak ...
Zeri | 22-Apr-2019 13:13
110 persona të afërm të xhihadistëve nga Kosova që kanë luftuar në Siri, janë kthyer të premten mbrëma në Prishtinë. Disa nga të kthyerit në Kosovë tashmë po qëndrojnë në Qendrën e Azil-Kërkuesve në Vranidollë, pak ...

Kthimi i xhihadistëve në Kosovë, zëdhënësi i ushtrisë amerikane: Mbështetëm operacionet, asnjë mbrojtje terroristëve
Prishtinë, 22 prill - 110 kosovarë u rikthyehen mbrëmjen e së shtunës nga shteti i Sirisë mes tyre 74 fëmijë dhe xhihadistë të cilët kishin shkuar të luftonin. Pas rënies së Kalifatit të vetëshpallur të Shtetit Islamik ...
Zhurnal | 22-Apr-2019 13:10
Prishtinë, 22 prill - 110 kosovarë u rikthyehen mbrëmjen e së shtunës nga shteti i Sirisë mes tyre 74 fëmijë dhe xhihadistë të cilët kishin shkuar të luftonin. Pas rënies së Kalifatit të vetëshpallur të Shtetit Islamik ...

Publikohen fotografi nga kampi ku jetonin kosovarët para se të ktheheshin nga Siria
110 persona të afërm të xhihadistëve nga Kosova që kanë luftuar në Siri, janë kthyer të premten mbrëma në Prishtinë. Disa nga të kthyerit në Kosovë tashmë po qëndrojnë në Qendrën e Azil-Kërkuesve në Vranidollë, pak ...
Gazeta Express | 22-Apr-2019 13:06
110 persona të afërm të xhihadistëve nga Kosova që kanë luftuar në Siri, janë kthyer të premten mbrëma në Prishtinë. Disa nga të kthyerit në Kosovë tashmë po qëndrojnë në Qendrën e Azil-Kërkuesve në Vranidollë, pak ...

Fotografi të shkrepura në kampin AlHawl, ku jetonin kosovarët që u kthyen nga Siria
110 persona të afërm të xhihadistëve nga Kosova që kanë luftuar në Siri, janë kthyer të premten mbrëma në Prishtinë. Disa nga të kthyerit në Kosovë tashmë po qëndrojnë në Qendrën e Azil-Kërkuesve në Vranidollë, pak ...
Indeks Online | 22-Apr-2019 12:58
110 persona të afërm të xhihadistëve nga Kosova që kanë luftuar në Siri, janë kthyer të premten mbrëma në Prishtinë. Disa nga të kthyerit në Kosovë tashmë po qëndrojnë në Qendrën e Azil-Kërkuesve në Vranidollë, pak ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved