ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 21/07/2019 04:21

Heshtje parazgjedhore në Maqedoninë e Veriut

Heshtje parazgjedhore në Maqedoninë e Veriut
Sot në Maqedoninë e Veriut është heshtje para-zgjedhore në përgatitje për zgjedhjet presidenciale që fillojnë nesër. 1 milion e 800 mijë qytetarë me të drejtë vote do të kenë mundësinë të zgjedhin mes tre kandidatëve në ...
BalkanWeb | 20-Apr-2019 21:11
Sot në Maqedoninë e Veriut është heshtje para-zgjedhore në përgatitje për zgjedhjet presidenciale që fillojnë nesër. 1 milion e 800 mijë qytetarë me të drejtë vote do të kenë mundësinë të zgjedhin mes tre kandidatëve në ...

Heshtje zgjedhore në Maqedoninë e Veriut, të dielën votohet për presidentin e ri
Fushata presidenciale i ka lënë vendin heshtjes zgjedhore në Maqedoninë e Veriut, e çdo gjë është gati për zgjedhjet e së dielës, të gjashtat që prej krijimit të këtij shteti në vitin 1991.
Top Channel | 20-Apr-2019 19:10
Fushata presidenciale i ka lënë vendin heshtjes zgjedhore në Maqedoninë e Veriut, e çdo gjë është gati për zgjedhjet e së dielës, të gjashtat që prej krijimit të këtij shteti në vitin 1991.

Presidencialet në Maqedoninë e Veriut, nesër raundi i parë
MAQEDONI E VERIUT Të dielën e 21 prillit mbi 1milionë e tetëqind mijë qytetarë votues të Republikës së Maqedonisë së Veriut do tu drejtohen kutive të votimit për raundin e parë të zgjedhjeve presidenciale. Votuesit do ...
BalkanWeb | 20-Apr-2019 13:39
MAQEDONI E VERIUT Të dielën e 21 prillit mbi 1milionë e tetëqind mijë qytetarë votues të Republikës së Maqedonisë së Veriut do tu drejtohen kutive të votimit për raundin e parë të zgjedhjeve presidenciale. Votuesit do ...

Në Dibër dhe Qendra Zhupa të drejtën e votës e kanë shfrytëzuar 31 persona
Në Komunën e Dibrës dhe Qendra Zhupa të drejtën e votës e kanë shfrytëzuar 31 persona Sipas kryetares së Komisionit zgjedhor lokal, Elmira Bakalli, në Dibër kanë votuar 30 persona. “Kanë votuar 30 persona të sëmurë. ...
Telegrafi | 20-Apr-2019 18:29
Në Komunën e Dibrës dhe Qendra Zhupa të drejtën e votës e kanë shfrytëzuar 31 persona Sipas kryetares së Komisionit zgjedhor lokal, Elmira Bakalli, në Dibër kanë votuar 30 persona. “Kanë votuar 30 persona të sëmurë. ...

Në burgun e Shkupit kanë votuar mbi 60 persona
Votimi për zgjedhjet presidenciale në të gjithë vendin është në rrjedhë e sipër dhe po zhvillohet pa probleme. Në 13 burgjet e Maqedonisë, të drejtë vote kanë 1.640, numri më i madh është në burgun e Shkupit. Kryetari i ...
Telegrafi | 20-Apr-2019 17:28
Votimi për zgjedhjet presidenciale në të gjithë vendin është në rrjedhë e sipër dhe po zhvillohet pa probleme. Në 13 burgjet e Maqedonisë, të drejtë vote kanë 1.640, numri më i madh është në burgun e Shkupit. Kryetari i ...

Maqedoni, të dielën votohet për Presidentin e ri të vendit
Të shtunën dhe të dielën deri në ora 19.00, në Maqedoninë e Veriut është në fuqi heshtja zgjedhore. Të dielën mbahen për herë të gjashtë në vend, zgjedhjet presidenciale por dhe zgjedhjet e jashtëzakonshme në tri ...
ABCNews | 20-Apr-2019 18:36
Të shtunën dhe të dielën deri në ora 19.00, në Maqedoninë e Veriut është në fuqi heshtja zgjedhore. Të dielën mbahen për herë të gjashtë në vend, zgjedhjet presidenciale por dhe zgjedhjet e jashtëzakonshme në tri ...

Zgjedhjet presidenciale, interesim i madh nga mediat dhe vëzhguesit
“Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve theksoi se zgjedhjet presidenciale janë interesante edhe për vëzhguesit si për ato vendas ashtu edhe për ato të huaj, por edhe për ekipet e gazetarëve nga jashtë. Kjo u bë e ditur nga ...
Ina-Online | 21-Apr-2019 02:25
“Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve theksoi se zgjedhjet presidenciale janë interesante edhe për vëzhguesit si për ato vendas ashtu edhe për ato të huaj, por edhe për ekipet e gazetarëve nga jashtë. Kjo u bë e ditur nga ...

Maqedonia e Veriut sot zgjedh presidentin e ri
Qytetarët e Maqedonisë së Veriut sot votojnë për presidentin e ri. Mbi 1.8 milionë votues do të përzgjedhin mes tre kandidatëve: Stevo Pendarovski – kandidati i LSDM dhe i përbashkët me partitë e koalicionit qeveritar, ...
Ina-Online | 21-Apr-2019 02:05
Qytetarët e Maqedonisë së Veriut sot votojnë për presidentin e ri. Mbi 1.8 milionë votues do të përzgjedhin mes tre kandidatëve: Stevo Pendarovski – kandidati i LSDM dhe i përbashkët me partitë e koalicionit qeveritar, ...

Gordana Siljanovska e VMRO-së fiton në diasporë duke lënë pas Pendarovskin dhe Rekën
Gordana Siljanovska nga radhët e VMRO-së është fituese në diasporë për president të Maqedonisë së Veriut duke lënë pas Stevo Pendarovskin. Siç mëson TS nga të dhënat zyrtare Gordana Siljanovska ka marrë 348 vota ndërsa ...
Albportali | 20-Apr-2019 22:08
Gordana Siljanovska nga radhët e VMRO-së është fituese në diasporë për president të Maqedonisë së Veriut duke lënë pas Stevo Pendarovskin. Siç mëson TS nga të dhënat zyrtare Gordana Siljanovska ka marrë 348 vota ndërsa ...

Zgjedhjet presidenciale Në diasporë dalja 38.51% kurse votimi në burgje 55%
Shkup, 20 prill – Në zgjedhjet e gjashta presidenciale sot është votuar në 32 përfaqësi diplomatike dhe konsullore në diasporë, 1.781 votues të lajmëruar e të pranuar nga KSHZ ndërkohë që në SHBA dhe Kanadë votimi do të ...
Zhurnal | 20-Apr-2019 22:08
Shkup, 20 prill – Në zgjedhjet e gjashta presidenciale sot është votuar në 32 përfaqësi diplomatike dhe konsullore në diasporë, 1.781 votues të lajmëruar e të pranuar nga KSHZ ndërkohë që në SHBA dhe Kanadë votimi do të ...

Votoi diaspora, ja ku është dalja më e madhe për president të Maqedonisë së Veriut
Dalja në rrethinë e parë të zgjedhjeve presidenciale në diasporë, ku votohet një ditë para është 38.51 për qind, ndërsa në burgjet dalja është 55 për qind kanë bërë të ditur nga KSHZ. Numrat për daljen në diasporë është ...
TetovaSot | 20-Apr-2019 21:47
Dalja në rrethinë e parë të zgjedhjeve presidenciale në diasporë, ku votohet një ditë para është 38.51 për qind, ndërsa në burgjet dalja është 55 për qind kanë bërë të ditur nga KSHZ. Numrat për daljen në diasporë është ...

Maqedonia e Veriut voton nesër për Presidentin e ri
Të dielën e 21 prillit qytetarët e Maqedonisë së Veriut votojnë për presidentin e ri. Në këto zgjedhjet presidenciale garojnë tre kandidatë, nga të cilët asnjëri prej tyre nuk është deklaruar si politikan i karrierës. ...
Gazeta55 | 20-Apr-2019 21:44
Të dielën e 21 prillit qytetarët e Maqedonisë së Veriut votojnë për presidentin e ri. Në këto zgjedhjet presidenciale garojnë tre kandidatë, nga të cilët asnjëri prej tyre nuk është deklaruar si politikan i karrierës. ...

Diaspora e dha votën e vet, ja ku ishte dalja më e madhe
Dalja në rrethinë e parë të zgjedhjeve presidenciale në diasporë, ku votohet një ditë para është 38.51 për qind, ndërsa në burgjet dalja është 55 për qind kanë bërë të ditur nga KSHZ, përcjell SHENJA. Numrat për daljen ...
Shenja | 20-Apr-2019 21:37
Dalja në rrethinë e parë të zgjedhjeve presidenciale në diasporë, ku votohet një ditë para është 38.51 për qind, ndërsa në burgjet dalja është 55 për qind kanë bërë të ditur nga KSHZ, përcjell SHENJA. Numrat për daljen ...

Dalin rezultatet e para të votimeve në diasporë
Diaspora nuk e ka votuar kandidatin shqiptar, Blerim Rekën për president të Maqedonisë së Veriut. Siç mëson TS, Reka në Prishtinë nuk ka marrë asnjë votë, ndërsa në Zvicër ka marrë vetë 1 votë me këtë dëshmon se ...
Albportali | 20-Apr-2019 21:32
Diaspora nuk e ka votuar kandidatin shqiptar, Blerim Rekën për president të Maqedonisë së Veriut. Siç mëson TS, Reka në Prishtinë nuk ka marrë asnjë votë, ndërsa në Zvicër ka marrë vetë 1 votë me këtë dëshmon se ...

Heshtje zgjedhore në Maqedoninë e Veriut – të dielën votohet për presidentin e ri
Fushata presidenciale i ka lënë vendin heshtjes zgjedhore në Maqedoninë e Veriut, e çdo gjë është gati për zgjedhjet e së dielës, të gjashtat që prej krijimit të këtij shteti në vitin 1991. Zgjedhjet për presidentin e ...
Zeri | 20-Apr-2019 21:26
Fushata presidenciale i ka lënë vendin heshtjes zgjedhore në Maqedoninë e Veriut, e çdo gjë është gati për zgjedhjet e së dielës, të gjashtat që prej krijimit të këtij shteti në vitin 1991. Zgjedhjet për presidentin e ...

Votimi në Europë: Siljanovska triumfon me 348 vota, Pendarovski 301 kurse Blerim Reka pa votë nga Kosova, Zvicra me nji, gjithësej 48 vota
Shkup, 20 prill, Zhurnal.mk – Zgjedhjet presidenciale tashmë kanë nisur të mbahen në vend pasiqë sot kanë votuar të burgosurit, të sëmurët, të palëvizshmit si dhe diaspora, shkruan Zhurnal.mk Nga informacionet jozyrtare ...
Zhurnal | 20-Apr-2019 21:26
Shkup, 20 prill, Zhurnal.mk – Zgjedhjet presidenciale tashmë kanë nisur të mbahen në vend pasiqë sot kanë votuar të burgosurit, të sëmurët, të palëvizshmit si dhe diaspora, shkruan Zhurnal.mk Nga informacionet jozyrtare ...

Blerim Reka merr 2 vota në Hungari, a votoi Nikolla Gruevski për të?
Kandidati shqiptarë Blerim Reka sot gjatë votimeve në diasporë ka pësuar më keq prej dy kandidatëve maqedonas. Shqiptarët nuk e kanë votuar dhe ai gjithësej ka marrë 48 vota. Siç mëson TetovaSot, në Hungari Blerim Reka ...
TetovaSot | 20-Apr-2019 21:18
Kandidati shqiptarë Blerim Reka sot gjatë votimeve në diasporë ka pësuar më keq prej dy kandidatëve maqedonas. Shqiptarët nuk e kanë votuar dhe ai gjithësej ka marrë 48 vota. Siç mëson TetovaSot, në Hungari Blerim Reka ...

Gordana Siljanovska e VMRO-së fiton në diasporë duke lënë pas Pendarovskin dhe Rekën
Gordana Siljanovska nga radhët e VMRO-së është fituese në diasporë për president të Maqedonisë së Veriut duke lënë pas Stevo Pendarovskin. Siç mëson TS nga të dhënat zyrtare Gordana Siljanovska ka marrë 348 vota ndërsa ...
Ina-Online | 20-Apr-2019 21:11
Gordana Siljanovska nga radhët e VMRO-së është fituese në diasporë për president të Maqedonisë së Veriut duke lënë pas Stevo Pendarovskin. Siç mëson TS nga të dhënat zyrtare Gordana Siljanovska ka marrë 348 vota ndërsa ...

Heshtje zgjedhore në Maqedoninë e Veriut – të dielën votohet për presidentin e ri
Fushata presidenciale i ka lënë vendin heshtjes zgjedhore në Maqedoninë e Veriut, e çdo gjë është gati për zgjedhjet e së dielës, të gjashtat që prej krijimit të këtij shteti në vitin 1991. Zgjedhjet për presidentin e ...
Klan Kosova | 20-Apr-2019 21:03
Fushata presidenciale i ka lënë vendin heshtjes zgjedhore në Maqedoninë e Veriut, e çdo gjë është gati për zgjedhjet e së dielës, të gjashtat që prej krijimit të këtij shteti në vitin 1991. Zgjedhjet për presidentin e ...

Diaspora shqiptare nuk voton për Rekën, 0 vota në Prishtinë, 1 në Zvicër
Diaspora nuk e ka votuar kandidatin shqiptar, Blerim Rekën për president të Maqedonisë së Veriut. Siç mëson TS, Reka në Prishtinë nuk ka marrë asnjë votë, ndërsa në Zvicër ka marrë vetë 1 votë me këtë dëshmon se ...
TetovaSot | 20-Apr-2019 21:03
Diaspora nuk e ka votuar kandidatin shqiptar, Blerim Rekën për president të Maqedonisë së Veriut. Siç mëson TS, Reka në Prishtinë nuk ka marrë asnjë votë, ndërsa në Zvicër ka marrë vetë 1 votë me këtë dëshmon se ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved