ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 21/07/2019 05:22

Katolikët festojnë Pashkët, Frendo: Mos u shkurajoni nga lajmet e këqija

Katolikët festojnë Pashkët, Frendo: Mos u shkurajoni nga lajmet e këqija
Krishti u ngjall, mesnatën e së shtunës për të gjithë besimtarët katolikë në të gjitha kishat e vendit. Ndezja e qirinjve simbolizon pikërisht këtë ngjarje, për të dëbuar errësirën dhe për të sjellë shpresë.
Top Channel | 21-Apr-2019 15:42
Krishti u ngjall, mesnatën e së shtunës për të gjithë besimtarët katolikë në të gjitha kishat e vendit. Ndezja e qirinjve simbolizon pikërisht këtë ngjarje, për të dëbuar errësirën dhe për të sjellë shpresë.

“Shqiptarët në udhëkryq”, urimi që ka Sali Berisha për Pashkët
Urimeve në këtë ditë të veçantë për të gjithë besimtarët katolikë, i është bashkuar edhe ish-kryeministri Sali Berisha. Ai ka publikuar një foto me bashkëshorten e tij Liri Berisha dhe ka uruar që festa e Pashkëve të ...
BalkanWeb | 21-Apr-2019 13:10
Urimeve në këtë ditë të veçantë për të gjithë besimtarët katolikë, i është bashkuar edhe ish-kryeministri Sali Berisha. Ai ka publikuar një foto me bashkëshorten e tij Liri Berisha dhe ka uruar që festa e Pashkëve të ...

Kisha “San Luca” në Kuçovë mbledh katolikët e qarkut Berat
Besimtarët katolikë të qarkut të Beratit kanë kremtuar mesnatën e djeshme Pashkët. Rreth 300 familje katolike të qyteteve Berat e Kuçovë,janë bashkuar në Kishën “San Luca” në qytetin e Kuçovë,ku edhe është mbajtur Mesha ...
VizionPlus | 21-Apr-2019 15:19
Besimtarët katolikë të qarkut të Beratit kanë kremtuar mesnatën e djeshme Pashkët. Rreth 300 familje katolike të qyteteve Berat e Kuçovë,janë bashkuar në Kishën “San Luca” në qytetin e Kuçovë,ku edhe është mbajtur Mesha ...

Mesazhi i Veliaj për festën e Pashkës: Optimizmi e mund cinizmin
Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka shprehur urime për gjithë besimtarët e krishterë me rastin e festës së Pashkës. Me anë të një mesazhi në rrjetin social Facebook, ai uron besimtarët katolik për këtë ditë ...
VizionPlus | 21-Apr-2019 14:28
Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka shprehur urime për gjithë besimtarët e krishterë me rastin e festës së Pashkës. Me anë të një mesazhi në rrjetin social Facebook, ai uron besimtarët katolik për këtë ditë ...

Rama e Basha urojnë Pashkët në rrjetet sociale
Sic e ka kthyer tashme ne tradite kryeministri Edi Rama ka uruar te gjithe besimtaret katolike per Pashket, nepermjet rrjeteve sociale. Me ane te nje foto të Memorialit në Kuvendin e Troshanit, ku mësoi, u rrit dhe dha ...
VizionPlus | 21-Apr-2019 14:02
Sic e ka kthyer tashme ne tradite kryeministri Edi Rama ka uruar te gjithe besimtaret katolike per Pashket, nepermjet rrjeteve sociale. Me ane te nje foto të Memorialit në Kuvendin e Troshanit, ku mësoi, u rrit dhe dha ...

Berisha: Shqipëria në një udhëkryq tejet të rrezikshëm, por Pashka është ditë e shpresës
Urimeve në këtë ditë të veçantë për të gjithë besimtarët katolikë, i është bashkuar edhe ish-kryeministri Sali Berisha. Ai ka publikuar një foto me bashkëshorten e tij Liri Berisha dhe ka uruar që festa e Pashkëve të ...
Telegraf | 21-Apr-2019 13:44
Urimeve në këtë ditë të veçantë për të gjithë besimtarët katolikë, i është bashkuar edhe ish-kryeministri Sali Berisha. Ai ka publikuar një foto me bashkëshorten e tij Liri Berisha dhe ka uruar që festa e Pashkëve të ...

Pashkët, Basha: Uroj që Zoti të n’a ndriçojë rrugën e bashkimit kundër…
Kreu demokrat, Lulzim Basha, ka zgjedhur të urojë besimtarët katolikë për festën e Pashkëve nga Kisha nga Shna Ndout. “Sot kam një urim për të gjithë shqiptarët, kudo ku janë, që Zoti të na e ndriçojë rrugën e ...
Telegraf | 21-Apr-2019 13:24
Kreu demokrat, Lulzim Basha, ka zgjedhur të urojë besimtarët katolikë për festën e Pashkëve nga Kisha nga Shna Ndout. “Sot kam një urim për të gjithë shqiptarët, kudo ku janë, që Zoti të na e ndriçojë rrugën e ...

Ina Zhupa publikon foto me barkun e rrumbullakosur, zbulohet gjinia e bebes
Zëdhënësja e Partisë Demokratike Ina Zhupa është shumë aktive në politikë, ndërsa jetën private është munduar gjithmonë ta mbajë larg mediave. Zhupa është në pritje të fëmijës së parë, ndërsa kemi vënë re se kohët e ...
Telegraf | 21-Apr-2019 13:20
Zëdhënësja e Partisë Demokratike Ina Zhupa është shumë aktive në politikë, ndërsa jetën private është munduar gjithmonë ta mbajë larg mediave. Zhupa është në pritje të fëmijës së parë, ndërsa kemi vënë re se kohët e ...

Veliaj uron besimtarët katolik për festën e Pashkës: Optimizmi e mund cinizmin
Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka shprehur sot urime për gjithë besimtarët e krishterë me rastin e festës së Pashkës. Me anë të një mesazhi në rrjetin social Facebook, ai uron besimtarët katolik për këtë ...
GazetaTema | 21-Apr-2019 11:51
Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka shprehur sot urime për gjithë besimtarët e krishterë me rastin e festës së Pashkës. Me anë të një mesazhi në rrjetin social Facebook, ai uron besimtarët katolik për këtë ...

Pashkët, politika uron nga rrjetet sociale
Edhe këtë vit, politika urimet për Pashkët zgjodhi t’i bëjë nga rrjetet sociale. Për Presidentin Ilir Meta, dita e kremtimit të ringjalljes së Krishtit duhet të shërbejë si një moment reflektimi dhe ngritjeje mbi ...
TV Klan | 21-Apr-2019 15:46
Edhe këtë vit, politika urimet për Pashkët zgjodhi t’i bëjë nga rrjetet sociale. Për Presidentin Ilir Meta, dita e kremtimit të ringjalljes së Krishtit duhet të shërbejë si një moment reflektimi dhe ngritjeje mbi ...

Rama uron Pashkën me një foto nga vendi ku u rrit Gjergj Fishta
Kryeministri Edi Rama uroi sot besimtarët katolikë me rastin e festës së Pashkës, me një foto nga Memorialit në Kuvendin e Troshanit, ku mësoi, u rrit dhe dha më pas mësim At Gjergj Fishta. “Mirëmëngjes dhe me këtë ...
BalkanWeb | 21-Apr-2019 10:55
Kryeministri Edi Rama uroi sot besimtarët katolikë me rastin e festës së Pashkës, me një foto nga Memorialit në Kuvendin e Troshanit, ku mësoi, u rrit dhe dha më pas mësim At Gjergj Fishta. “Mirëmëngjes dhe me këtë ...

Lezhë, treni i pashkëve përshkon gjithë qytetin
Në Lezhë Pashkët Katolike festohen në një mënyrë krejt të vëcantë. Treni i pashkëve i mbushur me fëmijë përshkoi gjithë qytetin duke dhuruar vezë dhe shpërndarë mesazhe dashurie në këtë ditë të bekuar, ringjalljen e ...
ABCNews | 21-Apr-2019 15:22
Në Lezhë Pashkët Katolike festohen në një mënyrë krejt të vëcantë. Treni i pashkëve i mbushur me fëmijë përshkoi gjithë qytetin duke dhuruar vezë dhe shpërndarë mesazhe dashurie në këtë ditë të bekuar, ringjalljen e ...

Katolikët festojnë Pashkët
Besimtarët katolikë kremtojnë këtë të dielë Pashkët. Në kryeqytet, kur ora kishte shënuar 12:00 pas mesnate, ata u mblodhën në Katedralen e “Shën Palit”, ku ndoqën meshën e shenjtë, drejtuar nga Arqipeshkvi i Dioqezës ...
TV Klan | 21-Apr-2019 14:47
Besimtarët katolikë kremtojnë këtë të dielë Pashkët. Në kryeqytet, kur ora kishte shënuar 12:00 pas mesnate, ata u mblodhën në Katedralen e “Shën Palit”, ku ndoqën meshën e shenjtë, drejtuar nga Arqipeshkvi i Dioqezës ...

Basha nga Kisha e Shna Ndout: Zoti ju bashkoftë për të çliruar Shqipërinë nga padrejtësitë
Kreu u Partisë Demokratike Lulzim Basha i ka uruar Pashkët besimtarëve katolikë nga Kisha e Shna Ndoit në Laç.
Top Channel | 21-Apr-2019 10:45
Kreu u Partisë Demokratike Lulzim Basha i ka uruar Pashkët besimtarëve katolikë nga Kisha e Shna Ndoit në Laç.

Mustafa uron besimtarët katolikë për Pashkët
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka përgëzuar besimtarët katolikë me rastin e Pashkëve, duke uruar që kjo të jetë një festë paqe, solidariteti dhe mbarësi për familjet e tyre. “Të gjithë qytetarëve të besimit të ...
InFokusi | 21-Apr-2019 18:01
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka përgëzuar besimtarët katolikë me rastin e Pashkëve, duke uruar që kjo të jetë një festë paqe, solidariteti dhe mbarësi për familjet e tyre. “Të gjithë qytetarëve të besimit të ...

Basha tek kisha e Laçit: Lutem që Zoti të çlirojë Shqipërinë nga padrejtësitë
Kryetari Lulzim Basha ishte në Kishën e Shna Ndoit në Laç, prej nga uroi të gjithë besimtarët katolikë e ungjillore për festën e Pashkëve. Në mesazhin e tij të urimit, ai uroj që Zoti t’i ndriçojë shqiptarëve rrugën e ...
VizionPlus | 21-Apr-2019 11:28
Kryetari Lulzim Basha ishte në Kishën e Shna Ndoit në Laç, prej nga uroi të gjithë besimtarët katolikë e ungjillore për festën e Pashkëve. Në mesazhin e tij të urimit, ai uroj që Zoti t’i ndriçojë shqiptarëve rrugën e ...

Mustafa uron besimtarët katolikë për Pashkët
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka përgëzuar besimtarët katolikë me rastin e Pashkëve, duke uruar që kjo të jetë një festë paqe, solidariteti dhe mbarësi për familjet e tyre. “Të gjithë qytetarëve të besimit të ...
Indeks Online | 21-Apr-2019 17:55
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka përgëzuar besimtarët katolikë me rastin e Pashkëve, duke uruar që kjo të jetë një festë paqe, solidariteti dhe mbarësi për familjet e tyre. “Të gjithë qytetarëve të besimit të ...

Mustafa uron Pashkët: Festa të tilla le të shtojnë besimin në vlerat tona
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ua ka uruar të gjithë besimtarëve të besimit të krishterë festën e Pashkëve, njofton Klan Kosova. Mustafa përmes një telegram urimi ka thënë që kjo festë të shtojë besimin dhe në të ...
Klan Kosova | 21-Apr-2019 17:50
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ua ka uruar të gjithë besimtarëve të besimit të krishterë festën e Pashkëve, njofton Klan Kosova. Mustafa përmes një telegram urimi ka thënë që kjo festë të shtojë besimin dhe në të ...

Mustafa uron besimtarët katolikë për Pashkët
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka përgëzuar besimtarët katolikë me rastin e Pashkëve, duke uruar që kjo të jetë një festë paqe, solidariteti dhe mbarësi për familjet e tyre.
Kosova Press | 21-Apr-2019 17:50
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka përgëzuar besimtarët katolikë me rastin e Pashkëve, duke uruar që kjo të jetë një festë paqe, solidariteti dhe mbarësi për familjet e tyre.

Basha urim nga vendi i shenjtë: Të bashkohemi kundër padrejtësive
Kryedemokratik Lulzim Basha ka shkuar sot në Kishën e Shna Ndoit në Lac, prej nga ku uroi të gjithë besimtarët katolikë e ungjillorë për Pashkët. Lutjet e tij shkojnë edhe për gjithë shqiptarët, sidomos ata më të ...
BalkanWeb | 21-Apr-2019 10:38
Kryedemokratik Lulzim Basha ka shkuar sot në Kishën e Shna Ndoit në Lac, prej nga ku uroi të gjithë besimtarët katolikë e ungjillorë për Pashkët. Lutjet e tij shkojnë edhe për gjithë shqiptarët, sidomos ata më të ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved