ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 21/07/2019 04:21

Në Dibër dhe Qendra Zhupa të drejtën e votës e kanë shfrytëzuar 31 persona

Në Dibër dhe Qendra Zhupa të drejtën e votës e kanë shfrytëzuar 31 persona
Në Komunën e Dibrës dhe Qendra Zhupa të drejtën e votës e kanë shfrytëzuar 31 persona Sipas kryetares së Komisionit zgjedhor lokal, Elmira Bakalli, në Dibër kanë votuar 30 persona. “Kanë votuar 30 persona të sëmurë. ...
Telegrafi | 20-Apr-2019 18:29
Në Komunën e Dibrës dhe Qendra Zhupa të drejtën e votës e kanë shfrytëzuar 31 persona Sipas kryetares së Komisionit zgjedhor lokal, Elmira Bakalli, në Dibër kanë votuar 30 persona. “Kanë votuar 30 persona të sëmurë. ...

MV – Fillojnë zgjedhjet presidenciale
SHKUP, 21 prill /MEDIAL-AA/ – Filluan sot në Maqedoninë e Veriut zgjedhjet e gjashta presidenciale dhe të parat pas ndryshimit të emrit të vendit ballkanik. Qendrat e votimit u hapën në orën 07:00 dhe do të mbyllen në ...
Medial | 21-Apr-2019 07:54
SHKUP, 21 prill /MEDIAL-AA/ – Filluan sot në Maqedoninë e Veriut zgjedhjet e gjashta presidenciale dhe të parat pas ndryshimit të emrit të vendit ballkanik. Qendrat e votimit u hapën në orën 07:00 dhe do të mbyllen në ...

Zgjedhje Lokale në Ohër, Dibër dhe Novo Sellë
S A 2019-04-21T07:44:30+02:00 Me zgjedhjet presidenciale sot do të mbahen edhe zgjedhjet lokale të parakohshme për kryetar komunash në Ohër, Dibër dhe Novo Sellë. Sipas listës përfundimtare të KSHZ-së, për këto zgjedhje ...
AlMaKos | 21-Apr-2019 07:46
S A 2019-04-21T07:44:30+02:00 Me zgjedhjet presidenciale sot do të mbahen edhe zgjedhjet lokale të parakohshme për kryetar komunash në Ohër, Dibër dhe Novo Sellë. Sipas listës përfundimtare të KSHZ-së, për këto zgjedhje ...

Zgjedhje Lokale në Ohër, Dibër dhe Novo Sellë
Me zgjedhjet presidenciale sot do të mbahen edhe zgjedhjet lokale të parakohshme për kryetar komunash në Ohër, Dibër dhe Novo Sellë. Sipas listës përfundimtare të KSHZ-së, për këto zgjedhje të parakohshme lokale në Ohër ...
Alsat-M | 21-Apr-2019 07:46
Me zgjedhjet presidenciale sot do të mbahen edhe zgjedhjet lokale të parakohshme për kryetar komunash në Ohër, Dibër dhe Novo Sellë. Sipas listës përfundimtare të KSHZ-së, për këto zgjedhje të parakohshme lokale në Ohër ...

Votohet në 3,480 qendra votimi në Republikë dhe në 32 qendra jashtë
Zgjedhjet e gjashta të sotme presidenciale po mbahen në 3,480 qendra votimi në Republikë dhe në 32 qendra jashtë. Në zgjedhjet e gjashta presidenciale mund të votojnë 1.808.131 qytetarë të regjistruar në listën ...
Alsat-M | 21-Apr-2019 07:46
Zgjedhjet e gjashta të sotme presidenciale po mbahen në 3,480 qendra votimi në Republikë dhe në 32 qendra jashtë. Në zgjedhjet e gjashta presidenciale mund të votojnë 1.808.131 qytetarë të regjistruar në listën ...

Qytetarët e zgjedhin presidentin e pestë, i pari në Republikën e Maqedonisë së Veriut
Në Republikën e Maqedonisë së Veriut sot mbahet rrethi i parë i zgjedhjeve të gjashta presidenciale. Në garën presidenciale hynë kandidati i LSDM-së dhe koalicionit Stevo Pendarovski, i VMRO-DPMNE-së dhe koalicionit ...
Alsat-M | 21-Apr-2019 07:35
Në Republikën e Maqedonisë së Veriut sot mbahet rrethi i parë i zgjedhjeve të gjashta presidenciale. Në garën presidenciale hynë kandidati i LSDM-së dhe koalicionit Stevo Pendarovski, i VMRO-DPMNE-së dhe koalicionit ...

Në Burgun -Shkupi votuan mbi 60 të burgosur
S A 2019-04-21T07:33:19+02:00 Është zhvilluar pa probleme dhe pengesa votimi në institucionet ndëshkuese-përmirësuese në vend. Në 13 INP të drejtë vote kanë 1.640 persona, prej të cilëve numri më i madh në INP ...
AlMaKos | 21-Apr-2019 07:35
S A 2019-04-21T07:33:19+02:00 Është zhvilluar pa probleme dhe pengesa votimi në institucionet ndëshkuese-përmirësuese në vend. Në 13 INP të drejtë vote kanë 1.640 persona, prej të cilëve numri më i madh në INP ...

Në Burgun -Shkupi votuan mbi 60 të burgosur
Është zhvilluar pa probleme dhe pengesa votimi në institucionet ndëshkuese-përmirësuese në vend. Në 13 INP të drejtë vote kanë 1.640 persona, prej të cilëve numri më i madh në INP Burgun-Shkup. Deri në orën 11 ditën e ...
Alsat-M | 21-Apr-2019 07:35
Është zhvilluar pa probleme dhe pengesa votimi në institucionet ndëshkuese-përmirësuese në vend. Në 13 INP të drejtë vote kanë 1.640 persona, prej të cilëve numri më i madh në INP Burgun-Shkup. Deri në orën 11 ditën e ...

Në burgun e Shkupit kanë votuar mbi 60 persona
Votimi për zgjedhjet presidenciale në të gjithë vendin është në rrjedhë e sipër dhe po zhvillohet pa probleme. Në 13 burgjet e Maqedonisë, të drejtë vote kanë 1.640, numri më i madh është në burgun e Shkupit. Kryetari i ...
Telegrafi | 20-Apr-2019 17:28
Votimi për zgjedhjet presidenciale në të gjithë vendin është në rrjedhë e sipër dhe po zhvillohet pa probleme. Në 13 burgjet e Maqedonisë, të drejtë vote kanë 1.640, numri më i madh është në burgun e Shkupit. Kryetari i ...

Fillon procesi i votimit edhe për zgjedhjet lokale në Ohër, Dibër dhe Novo Sellë
Së bashku me zgjedhjet presidenciale sot po mbahen zgjedhjet e parakohshme lokale për kryetarët e Ohrit, Novo Sellë dhe Dibër. Sipas Komisionit Shtetëror të Zgjedhjeve në Ohër të drejtë vote kanë 52,303 qytetarë, në ...
Shenja | 21-Apr-2019 07:29
Së bashku me zgjedhjet presidenciale sot po mbahen zgjedhjet e parakohshme lokale për kryetarët e Ohrit, Novo Sellë dhe Dibër. Sipas Komisionit Shtetëror të Zgjedhjeve në Ohër të drejtë vote kanë 52,303 qytetarë, në ...

Hapen kutitë e votimit, procesi zgjatë deri në orën 19:00
Ka filluar procesi i votimeve për zgjedhjet presidenciale me hapjen e kutive të votimit në orën 7:00 të mëngjesit, ndërsa procesi do të zgjasë deri në orën 19:00. Votimi sot realizohet në 3.480 vendvotime në Republikë, ...
Shenja | 21-Apr-2019 07:13
Ka filluar procesi i votimeve për zgjedhjet presidenciale me hapjen e kutive të votimit në orën 7:00 të mëngjesit, ndërsa procesi do të zgjasë deri në orën 19:00. Votimi sot realizohet në 3.480 vendvotime në Republikë, ...

Zgjedhjet presidenciale, interesim i madh nga mediat dhe vëzhguesit
“Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve theksoi se zgjedhjet presidenciale janë interesante edhe për vëzhguesit si për ato vendas ashtu edhe për ato të huaj, por edhe për ekipet e gazetarëve nga jashtë. Kjo u bë e ditur nga ...
Ina-Online | 21-Apr-2019 02:25
“Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve theksoi se zgjedhjet presidenciale janë interesante edhe për vëzhguesit si për ato vendas ashtu edhe për ato të huaj, por edhe për ekipet e gazetarëve nga jashtë. Kjo u bë e ditur nga ...

Udhëzime për votime në këto zgjedhje
Për zgjedhjet e gjashta presidenciale dhe zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Ohër, Dibër dhe Novo Sellë që mbahen sot, votuesi mundet vetëm njëherë të paraqitet në vendvotim për realizimin e të drejtës së votës. ...
Ina-Online | 21-Apr-2019 02:10
Për zgjedhjet e gjashta presidenciale dhe zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Ohër, Dibër dhe Novo Sellë që mbahen sot, votuesi mundet vetëm njëherë të paraqitet në vendvotim për realizimin e të drejtës së votës. ...

Zgjedhjet presidenciale Në diasporë dalja 38.51% kurse votimi në burgje 55%
Shkup, 20 prill – Në zgjedhjet e gjashta presidenciale sot është votuar në 32 përfaqësi diplomatike dhe konsullore në diasporë, 1.781 votues të lajmëruar e të pranuar nga KSHZ ndërkohë që në SHBA dhe Kanadë votimi do të ...
Zhurnal | 20-Apr-2019 22:08
Shkup, 20 prill – Në zgjedhjet e gjashta presidenciale sot është votuar në 32 përfaqësi diplomatike dhe konsullore në diasporë, 1.781 votues të lajmëruar e të pranuar nga KSHZ ndërkohë që në SHBA dhe Kanadë votimi do të ...

Votoi diaspora, ja ku është dalja më e madhe për president të Maqedonisë së Veriut
Dalja në rrethinë e parë të zgjedhjeve presidenciale në diasporë, ku votohet një ditë para është 38.51 për qind, ndërsa në burgjet dalja është 55 për qind kanë bërë të ditur nga KSHZ. Numrat për daljen në diasporë është ...
TetovaSot | 20-Apr-2019 21:47
Dalja në rrethinë e parë të zgjedhjeve presidenciale në diasporë, ku votohet një ditë para është 38.51 për qind, ndërsa në burgjet dalja është 55 për qind kanë bërë të ditur nga KSHZ. Numrat për daljen në diasporë është ...

Diaspora e dha votën e vet, ja ku ishte dalja më e madhe
Dalja në rrethinë e parë të zgjedhjeve presidenciale në diasporë, ku votohet një ditë para është 38.51 për qind, ndërsa në burgjet dalja është 55 për qind kanë bërë të ditur nga KSHZ, përcjell SHENJA. Numrat për daljen ...
Shenja | 20-Apr-2019 21:37
Dalja në rrethinë e parë të zgjedhjeve presidenciale në diasporë, ku votohet një ditë para është 38.51 për qind, ndërsa në burgjet dalja është 55 për qind kanë bërë të ditur nga KSHZ, përcjell SHENJA. Numrat për daljen ...

Pjesëmarrje më e lartë e votuesve në Pragë, më e ulta në Stamboll
Deri më tani pjesëmarrje më të madhe për zgjedhjet presidenciale në misionet diplomatike dhe konsullore në Evropë ka në Pragë (23.4%), ndërsa më e ulta në Stamboll (3.57%), tha zëdhënësja e KSHZ, Ljupka Guguçeska. ...
Gazeta Observer | 20-Apr-2019 20:52
Deri më tani pjesëmarrje më të madhe për zgjedhjet presidenciale në misionet diplomatike dhe konsullore në Evropë ka në Pragë (23.4%), ndërsa më e ulta në Stamboll (3.57%), tha zëdhënësja e KSHZ, Ljupka Guguçeska. ...

Në zgjedhjet presidenciale në Maqedoni, votojnë edhe të burgosurit
Të mbyllur në qeli, por me shpresë për një të ardhme të ndritur, sot votuan të burgosurit në burgun e “Idrizovës”. Ata mbajtën radhën në mensën e burgut, e cila sot u shndërrua në vendvotim. Me kartelat e identifikimit ...
AlbInfo | 20-Apr-2019 20:49
Të mbyllur në qeli, por me shpresë për një të ardhme të ndritur, sot votuan të burgosurit në burgun e “Idrizovës”. Ata mbajtën radhën në mensën e burgut, e cila sot u shndërrua në vendvotim. Me kartelat e identifikimit ...

Zgjedhjet Presidenciale në Maqedoni: Votojnë të burgosurit dhe të sëmurët
Të mbyllur në qeli, por me shpresë për një të ardhme të ndritur, sot votuan të burgosurit në burgun e “Idrizovës” të Maqedonisë së Veriut. Ata mbajnë radhën në mensën e burgut, e cila sot u shndërrua në vendvotim. Me ...
Gazeta Observer | 20-Apr-2019 20:13
Të mbyllur në qeli, por me shpresë për një të ardhme të ndritur, sot votuan të burgosurit në burgun e “Idrizovës” të Maqedonisë së Veriut. Ata mbajnë radhën në mensën e burgut, e cila sot u shndërrua në vendvotim. Me ...

Në Burgun -Shkupi votuan mbi 60 të burgosur (VIDEO)
Po zhvillohet pa probleme dhe pengesa votimi në institucionet ndëshkuese-përmirësuese në vend. Në 13 INP të drejtë vote kanë 1.640 persona, prej të cilëve numri më i madh në INP Burgun-Shkup. Kryetari i Komisionit të ...
TetovaSot | 20-Apr-2019 20:11
Po zhvillohet pa probleme dhe pengesa votimi në institucionet ndëshkuese-përmirësuese në vend. Në 13 INP të drejtë vote kanë 1.640 persona, prej të cilëve numri më i madh në INP Burgun-Shkup. Kryetari i Komisionit të ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved