ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 21/07/2019 05:22

PD-në e “vrasin” zgjedhjet që prodhojnë konkurrencë

PD-në e “vrasin” zgjedhjet që prodhojnë konkurrencë
Nga Mero Baze Ka një përpjekje për të ndalur deputetët e opozitës në Parlament të hyjnë në zgjedhjet e 30 qershorit, ashtu siç përpiqen të dekurajojnë këdo që nuk e ka pranuar aktin vetëvrasës të Sali Berishës për ...
GazetaTema | 20-Apr-2019 19:43
Nga Mero Baze Ka një përpjekje për të ndalur deputetët e opozitës në Parlament të hyjnë në zgjedhjet e 30 qershorit, ashtu siç përpiqen të dekurajojnë këdo që nuk e ka pranuar aktin vetëvrasës të Sali Berishës për ...

Murrizi: Me R.Hajdarin duam ndryshim të sistemit zgjedhor
Deputeti Myslim Murrizi i ftuar në emisionin “Kjo javë” nga gazetarja Nisida Tufa në “News 24” tha se tashmë është pjesë e grupit parlamentar demokrat. Murrizi u shpreh se zonja Hajdari është kryetare e grupit ...
BalkanWeb | 20-Apr-2019 18:37
Deputeti Myslim Murrizi i ftuar në emisionin “Kjo javë” nga gazetarja Nisida Tufa në “News 24” tha se tashmë është pjesë e grupit parlamentar demokrat. Murrizi u shpreh se zonja Hajdari është kryetare e grupit ...

PD sulmon partinë e re të Rudina Hajdarit: Nuk ka moral
Ish-deputeti i PD Enkelejd Alibeaj ka folur rreth krijimit të partisë së re, “Bindja Demokratike”, udhëhequr nga deputetja Rudina Hajdari. I ftuar në emisionin “Kjo javë”, në “News24”, Alibeaj tha se krijimi i të tilla ...
GazetaTema | 20-Apr-2019 18:49
Ish-deputeti i PD Enkelejd Alibeaj ka folur rreth krijimit të partisë së re, “Bindja Demokratike”, udhëhequr nga deputetja Rudina Hajdari. I ftuar në emisionin “Kjo javë”, në “News24”, Alibeaj tha se krijimi i të tilla ...

Partia e re, Alibeaj: Duhet të jesh i moralshëm, më pas politikan
Ish-deputeti i PD Enkelejd Alibeaj i ftuar në emisionin “Kjo javë” nga gazetarja Nisida Tufa në “News 24” duke folur për krijimin e partisë së re, udhëhequr nga deputetja Rudina Hajdari, tha se krijimi i të tilla ...
BalkanWeb | 20-Apr-2019 18:13
Ish-deputeti i PD Enkelejd Alibeaj i ftuar në emisionin “Kjo javë” nga gazetarja Nisida Tufa në “News 24” duke folur për krijimin e partisë së re, udhëhequr nga deputetja Rudina Hajdari, tha se krijimi i të tilla ...

Nikoll Lesi bën një zbulim të ri: Partia e re e Rudinës u themelua në zyrën e Ramës, ai e detyroi opozitën reale të dalë nga sistemi
Nikollë Lesi ka publikuar në gazetën e tij “Koha Jonë” një shkrim ku thotë se kryeministri Edi Rama është themeluesi i partisë së re që pritet të regjistrojnë disa prej deputetëve dhe ish deputetëve të Partisë ...
GazetaTema | 20-Apr-2019 16:24
Nikollë Lesi ka publikuar në gazetën e tij “Koha Jonë” një shkrim ku thotë se kryeministri Edi Rama është themeluesi i partisë së re që pritet të regjistrojnë disa prej deputetëve dhe ish deputetëve të Partisë ...

Blofi i Lulzim Bashës për pengimin e zgjedhjeve: Ja çfarë parashikon ligji
Prej më shumë se dy muajsh, opozita kë vendosur djegien e mandateve të deputetëve në shenjë proteste kundër qeverisë, për të cilën pretendojnë se ka ardhur në pushtet me votat e blera me paratë e krimit. Në këto dy muaj ...
GazetaTema | 20-Apr-2019 14:13
Prej më shumë se dy muajsh, opozita kë vendosur djegien e mandateve të deputetëve në shenjë proteste kundër qeverisë, për të cilën pretendojnë se ka ardhur në pushtet me votat e blera me paratë e krimit. Në këto dy muaj ...

Krijohet partia e re “Bindja Demokratike”, reagon për herë të parë Rudina Hajdari dhe zbulon gjithçka
Prej mëngjesit të sotëm mediat kanë raportuar se deputetja Rudina Hajdari ka vendosur të krijojë një parti të re me të cilën do të futet në zgjedhje. Sipas raportimeve, Rudina Hajdari ka krijuar partinë 'Bindja ...
Zhurnal | 20-Apr-2019 22:58
Prej mëngjesit të sotëm mediat kanë raportuar se deputetja Rudina Hajdari ka vendosur të krijojë një parti të re me të cilën do të futet në zgjedhje. Sipas raportimeve, Rudina Hajdari ka krijuar partinë 'Bindja ...

Vjen reagimi i parë i PD për partinë e re të Rudina Hajdarit: S`mund të futet nga dritarja dikush që ka dalë nga dera…
“Nuk mund të hysh në shtëpinë e opozitës nga dritarja, kur ke dalë nga dera”, kështu e ka kometuar anëtari i kryesisë së PD, Eno Bozdo, krijimin e partisë “Bindja Demokratike”, nga Rudina Hajdari. I ftuar në studion e ...
Flaka | 20-Apr-2019 22:44
“Nuk mund të hysh në shtëpinë e opozitës nga dritarja, kur ke dalë nga dera”, kështu e ka kometuar anëtari i kryesisë së PD, Eno Bozdo, krijimin e partisë “Bindja Demokratike”, nga Rudina Hajdari. I ftuar në studion e ...

Gafat “legjendare” të Rudina Hajdarit: Do ngrejmë papunësinë dhe biznesi do ketë më shumë frymë
Këtë të shtunë krijimi i një partie të re politike nga ana e vajzës së Azem Hajdarit ka zënë hapëirën kryesore mediatike në vend. Partia do të quhet “Bindja Demokratike” dhe pritet që të zyrtarizohet javën e ardhshme. E ...
Gazeta Express | 20-Apr-2019 22:23
Këtë të shtunë krijimi i një partie të re politike nga ana e vajzës së Azem Hajdarit ka zënë hapëirën kryesore mediatike në vend. Partia do të quhet “Bindja Demokratike” dhe pritet që të zyrtarizohet javën e ardhshme. E ...

Vjen reagimi i parë i PD për partinë e re të Rudina Hajdarit: S`mund të futet nga dritarja dikush që ka dalë nga dera…
“Nuk mund të hysh në shtëpinë e opozitës nga dritarja, kur ke dalë nga dera”, kështu e ka kometuar anëtari i kryesisë së PD, Eno Bozdo, krijimin e partisë “Bindja Demokratike”, nga Rudina Hajdari. I ftuar në studion e ...
Lajmi i Fundit | 20-Apr-2019 22:08
“Nuk mund të hysh në shtëpinë e opozitës nga dritarja, kur ke dalë nga dera”, kështu e ka kometuar anëtari i kryesisë së PD, Eno Bozdo, krijimin e partisë “Bindja Demokratike”, nga Rudina Hajdari. I ftuar në studion e ...

Në PD e quajnë të pamoralshëm formimin e partisë nga Rudina Hajdari
Për herë të parë një zë nga Partia Demokratike ka komentuar vendimin e Rudina Hajdarit për të krijuar forcën politike “Bindja Demokratike” dhe me shumë gjasë për t’u regjistruar në zgjedhje si alternativë opozitare ...
PortaliOnline | 20-Apr-2019 22:01
Për herë të parë një zë nga Partia Demokratike ka komentuar vendimin e Rudina Hajdarit për të krijuar forcën politike “Bindja Demokratike” dhe me shumë gjasë për t’u regjistruar në zgjedhje si alternativë opozitare ...

Rudina Hajdari e Astrit Patozi krijojnë parti të re, ja emri
TIRANË Krijohet një tjetër parti e djathtë. Rudina Hajdari dhe Astrit Patozi janë themeluesit e partisë së fundit politike që do të regjistrohet në fillim të javës së ardhshme dhe do të mbajë emrin Bindja Demokratike. ...
BalkanWeb | 20-Apr-2019 13:47
TIRANË Krijohet një tjetër parti e djathtë. Rudina Hajdari dhe Astrit Patozi janë themeluesit e partisë së fundit politike që do të regjistrohet në fillim të javës së ardhshme dhe do të mbajë emrin Bindja Demokratike. ...

Rudina Hajdari mohon krijimin e partisë “Bindja Demokratike”
Deputetja Rudina Hajdari ka përgënjeshtruar lajmin që ka qarkulluar sot në media për krijimin e një partie të quajtur Bindja Demokratike. Në një bisedë telefonike për Opozita.com, deputetja Hajdari është shprehur se ...
Politiko | 20-Apr-2019 21:36
Deputetja Rudina Hajdari ka përgënjeshtruar lajmin që ka qarkulluar sot në media për krijimin e një partie të quajtur Bindja Demokratike. Në një bisedë telefonike për Opozita.com, deputetja Hajdari është shprehur se ...

Prapaskenat e krijimit të partisë së Hajdarit, kundërshtitë: S’bëhemi si Genc Pollo!
Kryefjala e një të shtunë pa ngjarje ishte sot vendimi i Rudina Hajdarit, vajzës së ish-deputetit të vrarë të Partisë Demokratike, Azem Hajdari për të ngritur një parti të re, “Bindja Demokratike”. Ky lajm padyshim ...
Gazeta Express | 20-Apr-2019 21:33
Kryefjala e një të shtunë pa ngjarje ishte sot vendimi i Rudina Hajdarit, vajzës së ish-deputetit të vrarë të Partisë Demokratike, Azem Hajdari për të ngritur një parti të re, “Bindja Demokratike”. Ky lajm padyshim ...

Reagon Hajdari: “Bindja demokratike” është një trillim
Deputetja Demokrate Rudina Hajdari përgënjeshtron krijimin e partisë së re “Bindja Demikratike”. Opozita.com ka kontaktuar me lideren demokrate, e cila ka thënë se ky është trillim i mediave qeveritare për të ulur ...
Gazeta Dita | 20-Apr-2019 21:25
Deputetja Demokrate Rudina Hajdari përgënjeshtron krijimin e partisë së re “Bindja Demikratike”. Opozita.com ka kontaktuar me lideren demokrate, e cila ka thënë se ky është trillim i mediave qeveritare për të ulur ...

PD “e vrasin”, zgjedhjet që prodhojnë konkurencë
Nga Mero Baze/ Ka një përpjekje për të ndalur deputetët e opozitës në parlament të hyjnë në zgjedhjet e 30 Qershorit, ashtu siç përpiqen të deinkurajojnë këdo që nuk e ka pranuar aktin vetvrasës të Sali Berishës për ...
Lexo | 20-Apr-2019 21:04
Nga Mero Baze/ Ka një përpjekje për të ndalur deputetët e opozitës në parlament të hyjnë në zgjedhjet e 30 Qershorit, ashtu siç përpiqen të deinkurajojnë këdo që nuk e ka pranuar aktin vetvrasës të Sali Berishës për ...

Vjen reagimi i parë nga PD për partinë e Rudina Hajdarit: I pari morali, pastaj politika
Ish-deputeti i PD Enkelejd Alibeaj i ftuar në emisionin “Kjo javë” në “News 24” ishte i pari që komentoi krijimin e partisë së re të udhëhequr nga deputetja Rudina Hajdari. Ai tha se krijimi i të tilla partive politike ...
Lapsi | 20-Apr-2019 18:36
Ish-deputeti i PD Enkelejd Alibeaj i ftuar në emisionin “Kjo javë” në “News 24” ishte i pari që komentoi krijimin e partisë së re të udhëhequr nga deputetja Rudina Hajdari. Ai tha se krijimi i të tilla partive politike ...

PD-në e “vrasin” zgjedhjet që prodhojnë konkurrencë
Nga Mero Baze/ Ka një përpjekje për të ndalur deputetët e opozitës në Parlament të hyjnë në zgjedhjet e 30 qershorit, ashtu siç përpiqen të dekurajojnë këdo që nuk e ka pranuar aktin vetëvrasës të Sali Berishës për ...
Java News | 20-Apr-2019 20:26
Nga Mero Baze/ Ka një përpjekje për të ndalur deputetët e opozitës në Parlament të hyjnë në zgjedhjet e 30 qershorit, ashtu siç përpiqen të dekurajojnë këdo që nuk e ka pranuar aktin vetëvrasës të Sali Berishës për ...

Zbulohen emrat e parë që i janë bashkuar partisë së re të Rudina Hajdarit
Gati 3 dekada më parë babai i saj Azem Hajdari do të hidhte firmën i pari në themelimin e të parës parti politike pas diktaturës së gjatë. Tashmë Rudina Hajdari ka vendosur të bëjë konkrete deklaratën e hedhur pak ditë ...
Lapsi | 20-Apr-2019 18:25
Gati 3 dekada më parë babai i saj Azem Hajdari do të hidhte firmën i pari në themelimin e të parës parti politike pas diktaturës së gjatë. Tashmë Rudina Hajdari ka vendosur të bëjë konkrete deklaratën e hedhur pak ditë ...

Rudina Hajdari me partri të re-“Bindja Demokratike”
“Bindja Demokratike” është emri i partisë së re të krijuar nga Rudina Hajdari. Vajza e Heroit të Demokracisë mësohet të ketë mbledhur për herë të parë këtë të shtunë grupin e saj parlamentar, ku është diskutuar lidhur ...
PortaliOnline | 20-Apr-2019 20:25
“Bindja Demokratike” është emri i partisë së re të krijuar nga Rudina Hajdari. Vajza e Heroit të Demokracisë mësohet të ketë mbledhur për herë të parë këtë të shtunë grupin e saj parlamentar, ku është diskutuar lidhur ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved