ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 21/07/2019 04:51

Të kthyerit nga Siria priten prej të afërmve

Të kthyerit nga Siria priten prej të afërmve
Hajdar Selimoviçit kishte shkuar në Qendrën për Mbrojtjen e të Huajve, për ta takuar nipin e tij, pas katër viteve qëndrimi në Siri. Me 2014, i biri i tij shkoi të luftojë në Siri, dhe bashkë me vete mori edhe gruan e ...
BalkanWeb | 20-Apr-2019 19:12
Hajdar Selimoviçit kishte shkuar në Qendrën për Mbrojtjen e të Huajve, për ta takuar nipin e tij, pas katër viteve qëndrimi në Siri. Me 2014, i biri i tij shkoi të luftojë në Siri, dhe bashkë me vete mori edhe gruan e ...

Bosnja arreston luftëtarin e ISIS
Një luftëtar i Shtetit Islamik me shtetësi të boshnjake, është kthyer në Bosnje ku është ndaluar nga autoritetet, njoftoi zyra e Prokurorit të shtunën. Pas rënies së Shtetit Islamik në Siri dhe Irak, shtetet në botë po ...
BalkanWeb | 20-Apr-2019 19:11
Një luftëtar i Shtetit Islamik me shtetësi të boshnjake, është kthyer në Bosnje ku është ndaluar nga autoritetet, njoftoi zyra e Prokurorit të shtunën. Pas rënies së Shtetit Islamik në Siri dhe Irak, shtetet në botë po ...

Riatdhesimi i kosovarëve nga Siria, SHBA: Shembull për të tjerët
Ambasada e Shteteve të Bashkura në Prishtinë ka përshëndetur kthimin e qytetarëve të Kosovës nga zonat e konfliktit në Siri, duke konsideruar se Kosova ka treguar me këtë hap një shembull të rëndësishëm në botë.
Top Channel | 20-Apr-2019 17:50
Ambasada e Shteteve të Bashkura në Prishtinë ka përshëndetur kthimin e qytetarëve të Kosovës nga zonat e konfliktit në Siri, duke konsideruar se Kosova ka treguar me këtë hap një shembull të rëndësishëm në botë.

U kthyen nga luftërat siriane, arrestohen 4 xhihadistët kosovarë
Autoritetet e Kosovës thanë të shtunën se kanë sjellë nga Siria 110 qytetarë kosovarë, kryesisht gra dhe fëmijë, me ndihmën e Shteteve të Bashkuara.
Top Channel | 20-Apr-2019 15:43
Autoritetet e Kosovës thanë të shtunën se kanë sjellë nga Siria 110 qytetarë kosovarë, kryesisht gra dhe fëmijë, me ndihmën e Shteteve të Bashkuara.

Kush janë kosovarët që u kthyen nga Siria
Që nga mëngjesi u raportua se katër burrat e kthyer nga Siria mbrëmë në Kosovë, me urdhër të Prokurorisë Speciale, u ndaluan për 48 orë. Kryeprokurori i Shtetit, Aleksandër Lumezi përmes një konference të ...
BalkanWeb | 20-Apr-2019 15:37
Që nga mëngjesi u raportua se katër burrat e kthyer nga Siria mbrëmë në Kosovë, me urdhër të Prokurorisë Speciale, u ndaluan për 48 orë. Kryeprokurori i Shtetit, Aleksandër Lumezi përmes një konference të ...

Riatdhetësohen në Kosovë 110 shtetas nga Siria
Mbrëmjen e së premtes në Aeroportin e Prishtinës mbërritën 110 shtetas kosovarë nga zonat e konfliktit në Siri, kryesisht gra e fëmijë. Mes tyre janë dhe katër ish luftëtarë. Në zonat e konfliktit në Siri kanë mbetur ...
ABCNews | 20-Apr-2019 21:17
Mbrëmjen e së premtes në Aeroportin e Prishtinës mbërritën 110 shtetas kosovarë nga zonat e konfliktit në Siri, kryesisht gra e fëmijë. Mes tyre janë dhe katër ish luftëtarë. Në zonat e konfliktit në Siri kanë mbetur ...

Pacolli: Kthimi i qytetarëve tanë nga Siria, lajm i madh humanitar dhe diplomatik
Zëvendëskryeministri dhe ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli ka njoftuar se kanë punuar shumë për këtë lajm dhe janë të lumtur për këtë. Përmes një shkrimi në Facebook, Pacolli ka thënë se kthimi i 110 ...
Telegrafi | 20-Apr-2019 19:22
Zëvendëskryeministri dhe ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli ka njoftuar se kanë punuar shumë për këtë lajm dhe janë të lumtur për këtë. Përmes një shkrimi në Facebook, Pacolli ka thënë se kthimi i 110 ...

Kosovarët u kthyen nga Siria me ndihmën e ushtrisë amerikane
Kosova sot ka kthyer 110 banorë nga Siria, shumica gra e fëmijë, në mesin e tyre edhe luftëtarë. Grupi i të kthyerve përbëhej nga 74 fëmijë, 32 gra dhe katër burra që dyshohet se luftuan për Shtetin Islamik, të cilët u ...
Arbresh | 21-Apr-2019 07:20
Kosova sot ka kthyer 110 banorë nga Siria, shumica gra e fëmijë, në mesin e tyre edhe luftëtarë. Grupi i të kthyerve përbëhej nga 74 fëmijë, 32 gra dhe katër burra që dyshohet se luftuan për Shtetin Islamik, të cilët u ...

U kthyen 110 kosovarë, 87 janë ende në Siri
Institucionet e Kosovës kanë bërë të ditur se mesnatën e së premtes në Kosovë janë kthyer 110 kosovarë të cilët ishin në zonat e konfliktit në Siri. Drejtori i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj , të shtunën në një ...
Gazeta Express | 21-Apr-2019 07:20
Institucionet e Kosovës kanë bërë të ditur se mesnatën e së premtes në Kosovë janë kthyer 110 kosovarë të cilët ishin në zonat e konfliktit në Siri. Drejtori i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj , të shtunën në një ...

Rrëfimi i gjyshit për nipin e kthyer nga Siria (VIDEO)
Hajdarit i kishte vdekur djali i tij. Kujtimi i vetëm që ka nga ai është nipi 4 vjeçar Ditën e shtunë për Hajdarin nisi në Qendrën për Mbajtjen e të Huajve. Aty po pret ta takojë nipin që s’e pa kurrë. “A ka këtu dikush ...
Ina-Online | 21-Apr-2019 02:10
Hajdarit i kishte vdekur djali i tij. Kujtimi i vetëm që ka nga ai është nipi 4 vjeçar Ditën e shtunë për Hajdarin nisi në Qendrën për Mbajtjen e të Huajve. Aty po pret ta takojë nipin që s’e pa kurrë. “A ka këtu dikush ...

Ramush Haradinaj: Gratë kosovare që shkuan në Siri kanë bërë fëmijë me komandantët e ISIS’it
Kosova gjatë natës së mbrëmshme ka rikthyer 110 qytetarë të saj nga Siria, prej tyre 74 fëmijë, 32 gra dhe katër të luftëtarë të dyshuar xhihadistë. Aksioni për kthimin e 110 personave nga vatrat e luftës në Siri u bë i ...
Ina-Online | 21-Apr-2019 01:37
Kosova gjatë natës së mbrëmshme ka rikthyer 110 qytetarë të saj nga Siria, prej tyre 74 fëmijë, 32 gra dhe katër të luftëtarë të dyshuar xhihadistë. Aksioni për kthimin e 110 personave nga vatrat e luftës në Siri u bë i ...

Haradinaj: Gratë kosovare që shkuan në Siri kanë bërë fëmijë me komandantët e ISIS-it
osova gjatë natës së mbrëmshme ka rikthyer 110 qytetarë të saj nga Siria, prej tyre 74 fëmijë, 32 gra dhe katër të luftëtarë të dyshuar xhihadistë. Aksioni për kthimin e 110 personave nga vatrat e luftës në Siri u bë i ...
TetovaSot | 20-Apr-2019 23:59
osova gjatë natës së mbrëmshme ka rikthyer 110 qytetarë të saj nga Siria, prej tyre 74 fëmijë, 32 gra dhe katër të luftëtarë të dyshuar xhihadistë. Aksioni për kthimin e 110 personave nga vatrat e luftës në Siri u bë i ...

Kthimi i 110 personave nga Siria – Kosova në fokusin total të mediave ndërkombëtare
Kosova kthen 110 persona nga Siria, përfshirë edhe xhihadistët. Ky është titulli më i shpeshtë që gjatë tërë ditës është sillur në mediat ndërkombëtare. BBC, Euronews, New York Times, Reuters janë vetëm disa nga mediat ...
Zeri | 20-Apr-2019 23:44
Kosova kthen 110 persona nga Siria, përfshirë edhe xhihadistët. Ky është titulli më i shpeshtë që gjatë tërë ditës është sillur në mediat ndërkombëtare. BBC, Euronews, New York Times, Reuters janë vetëm disa nga mediat ...

Kthimi i 110 personave nga Siria – Kosova në fokusin total të mediave ndërkombëtare
Ky është titulli më i shpeshtë që gjatë tërë ditës është sillur në mediat ndërkombëtare, shkruan . BBC, Euronews, New York Times, Reuters janë vetëm disa nga mediat e famshme ndërkombëtare që kanë raportuar për ...
Lajminet | 20-Apr-2019 23:34
Ky është titulli më i shpeshtë që gjatë tërë ditës është sillur në mediat ndërkombëtare, shkruan . BBC, Euronews, New York Times, Reuters janë vetëm disa nga mediat e famshme ndërkombëtare që kanë raportuar për ...

Haradinaj: Gratë kosovare që shkuan në Siri kanë bërë fëmijë me komandantët e ISIS-it
Aksioni për kthimin e 110 personave nga vatrat e luftës në Siri u bë i mundur falë angazhimit të institucioneve kosovare, SHBA-së dhe Forcave Demokratike Siriane. Për kthimin e tyre kanë reaguar thuajse të gjithë ...
Lajminet | 20-Apr-2019 23:34
Aksioni për kthimin e 110 personave nga vatrat e luftës në Siri u bë i mundur falë angazhimit të institucioneve kosovare, SHBA-së dhe Forcave Demokratike Siriane. Për kthimin e tyre kanë reaguar thuajse të gjithë ...

AKI-ja luajti rol kryesor në kthimin e kosovarëve nga Siria
Aksioni për kthimin e 110 personave nga vatrat e luftës në Siri u bë i mundur falë angazhimit të institucioneve kosovare, SHBA-së dhe Forcave Demokratike Siriane. Nga ta, katër janë arrestuar, pasi dyshohet se ishin ...
InFokusi | 20-Apr-2019 23:22
Aksioni për kthimin e 110 personave nga vatrat e luftës në Siri u bë i mundur falë angazhimit të institucioneve kosovare, SHBA-së dhe Forcave Demokratike Siriane. Nga ta, katër janë arrestuar, pasi dyshohet se ishin ...

Kosovarët u kthyen nga Siria me ndihmën e ushtrisë amerikane
Kosova sot ka kthyer 110 banorë nga Siria, shumica gra e fëmijë, në mesin e tyre edhe luftëtarë. Grupi i të kthyerve përbëhej nga 74 fëmijë, 32 gra dhe katër burra që dyshohet se luftuan për Shtetin Islamik, të cilët u ...
AlbInfo | 20-Apr-2019 23:22
Kosova sot ka kthyer 110 banorë nga Siria, shumica gra e fëmijë, në mesin e tyre edhe luftëtarë. Grupi i të kthyerve përbëhej nga 74 fëmijë, 32 gra dhe katër burra që dyshohet se luftuan për Shtetin Islamik, të cilët u ...

Haradinaj: Gratë kosovare që shkuan në Siri kanë bërë fëmijë me komandantët e ISIS-it
Aksioni për kthimin e 110 personave nga vatrat e luftës në Siri u bë i mundur falë angazhimit të institucioneve kosovare, SHBA-së dhe Forcave Demokratike Siriane. Për kthimin e tyre kanë reaguar thuajse të gjithë ...
Zhurnal | 20-Apr-2019 23:07
Aksioni për kthimin e 110 personave nga vatrat e luftës në Siri u bë i mundur falë angazhimit të institucioneve kosovare, SHBA-së dhe Forcave Demokratike Siriane. Për kthimin e tyre kanë reaguar thuajse të gjithë ...

Rrëfimi i gjyshit për nipin e kthyer nga Siria
Hajdarit i kishte vdekur djali i tij. Kujtimi i vetëm që ka nga ai është nipi 4 vjeçar. Ditën e shtunë për Hajdarin nisi në Qendrën për Mbajtjen e të Huajve. Aty po pret ta takojë nipin që s’e pa kurrë. “A ka këtu ...
Aktuale.MK | 20-Apr-2019 22:46
Hajdarit i kishte vdekur djali i tij. Kujtimi i vetëm që ka nga ai është nipi 4 vjeçar. Ditën e shtunë për Hajdarin nisi në Qendrën për Mbajtjen e të Huajve. Aty po pret ta takojë nipin që s’e pa kurrë. “A ka këtu ...

BBC shkruan për kthimin e 110 kosovarëve nga Siria (VIDEO)
Mbrëmë në orët e vona të natës janë kthyer nga Siria në Kosovë 110 kosovarë. Për këtë çështje ka shkruar edhe gjiganti mediatik, BBC. “Grupi përmbante 74 fëmijë, 32 gra dhe katër burra që dyshohet se kanë luftuar në ...
Klan Kosova | 20-Apr-2019 22:36
Mbrëmë në orët e vona të natës janë kthyer nga Siria në Kosovë 110 kosovarë. Për këtë çështje ka shkruar edhe gjiganti mediatik, BBC. “Grupi përmbante 74 fëmijë, 32 gra dhe katër burra që dyshohet se kanë luftuar në ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved