ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/08/2019 09:27

Murrizi: Me R.Hajdarin duam ndryshim të sistemit zgjedhor

Murrizi: Me R.Hajdarin duam ndryshim të sistemit zgjedhor
Deputeti Myslim Murrizi i ftuar në emisionin “Kjo javë” nga gazetarja Nisida Tufa në “News 24” tha se tashmë është pjesë e grupit parlamentar demokrat. Murrizi u shpreh se zonja Hajdari është kryetare e grupit ...
BalkanWeb | 20-Apr-2019 18:37
Deputeti Myslim Murrizi i ftuar në emisionin “Kjo javë” nga gazetarja Nisida Tufa në “News 24” tha se tashmë është pjesë e grupit parlamentar demokrat. Murrizi u shpreh se zonja Hajdari është kryetare e grupit ...

PD-në e “vrasin” zgjedhjet që prodhojnë konkurrencë
Nga Mero Baze Ka një përpjekje për të ndalur deputetët e opozitës në Parlament të hyjnë në zgjedhjet e 30 qershorit, ashtu siç përpiqen të dekurajojnë këdo që nuk e ka pranuar aktin vetëvrasës të Sali Berishës për ...
GazetaTema | 20-Apr-2019 19:43
Nga Mero Baze Ka një përpjekje për të ndalur deputetët e opozitës në Parlament të hyjnë në zgjedhjet e 30 qershorit, ashtu siç përpiqen të dekurajojnë këdo që nuk e ka pranuar aktin vetëvrasës të Sali Berishës për ...

Aleanca Kuq e Zi: Do të marrim pjesë në zgjedhjet elektorale, paralajmërimi për luftë civile me 30 qershor skenar rus
Aleanca Kuq e Zi ka vendosur të marrë pjesë në zgjedhjet e ardhshme lokale të parashikuara që të zhvillohen me 30 qershor të këtij viti. Vendimi për regjistrimin në zgjedhje, kjo parti e argumenton si një pranim të ...
GazetaTema | 20-Apr-2019 17:15
Aleanca Kuq e Zi ka vendosur të marrë pjesë në zgjedhjet e ardhshme lokale të parashikuara që të zhvillohen me 30 qershor të këtij viti. Vendimi për regjistrimin në zgjedhje, kjo parti e argumenton si një pranim të ...

Nikoll Lesi bën një zbulim të ri: Partia e re e Rudinës u themelua në zyrën e Ramës, ai e detyroi opozitën reale të dalë nga sistemi
Nikollë Lesi ka publikuar në gazetën e tij “Koha Jonë” një shkrim ku thotë se kryeministri Edi Rama është themeluesi i partisë së re që pritet të regjistrojnë disa prej deputetëve dhe ish deputetëve të Partisë ...
GazetaTema | 20-Apr-2019 16:24
Nikollë Lesi ka publikuar në gazetën e tij “Koha Jonë” një shkrim ku thotë se kryeministri Edi Rama është themeluesi i partisë së re që pritet të regjistrojnë disa prej deputetëve dhe ish deputetëve të Partisë ...

Blofi i Lulzim Bashës për pengimin e zgjedhjeve: Ja çfarë parashikon ligji
Prej më shumë se dy muajsh, opozita kë vendosur djegien e mandateve të deputetëve në shenjë proteste kundër qeverisë, për të cilën pretendojnë se ka ardhur në pushtet me votat e blera me paratë e krimit. Në këto dy muaj ...
GazetaTema | 20-Apr-2019 14:13
Prej më shumë se dy muajsh, opozita kë vendosur djegien e mandateve të deputetëve në shenjë proteste kundër qeverisë, për të cilën pretendojnë se ka ardhur në pushtet me votat e blera me paratë e krimit. Në këto dy muaj ...

Rudina Hajdari e Astrit Patozi krijojnë parti të re, ja emri
TIRANË Krijohet një tjetër parti e djathtë. Rudina Hajdari dhe Astrit Patozi janë themeluesit e partisë së fundit politike që do të regjistrohet në fillim të javës së ardhshme dhe do të mbajë emrin Bindja Demokratike. ...
BalkanWeb | 20-Apr-2019 13:47
TIRANË Krijohet një tjetër parti e djathtë. Rudina Hajdari dhe Astrit Patozi janë themeluesit e partisë së fundit politike që do të regjistrohet në fillim të javës së ardhshme dhe do të mbajë emrin Bindja Demokratike. ...

Rudina Hajdari krijon parti të re. Ja emri
Rudina Hajdari ka vendosur që të krijojë një parti të re.
Top Channel | 20-Apr-2019 13:31
Rudina Hajdari ka vendosur që të krijojë një parti të re.

Zbulohen emrat e parë që i janë bashkuar partisë së re të Rudina Hajdarit
Gati 3 dekada më parë babai i saj Azem Hajdari do të hidhte firmën i pari në themelimin e të parës parti politike pas diktaturës së gjatë. Tashmë Rudina Hajdari ka vendosur të bëjë konkrete deklaratën e hedhur pak ditë ...
Lapsi | 20-Apr-2019 18:25
Gati 3 dekada më parë babai i saj Azem Hajdari do të hidhte firmën i pari në themelimin e të parës parti politike pas diktaturës së gjatë. Tashmë Rudina Hajdari ka vendosur të bëjë konkrete deklaratën e hedhur pak ditë ...

KUJTESË/ “Bindja” më e fundit e Hajdarit: ja fati i partizave të dala nga PD në vite
“Bindja Demokratike” është më e fundit partizës që formohet nga divorci me PD-në në më pak se 30 vite ekzistencë. E para qe Aleanca Demokratike, e konsideruar si një parti intelektualësh që nuk u pajtuan që në fillim me ...
Tesheshi | 21-Apr-2019 00:21
“Bindja Demokratike” është më e fundit partizës që formohet nga divorci me PD-në në më pak se 30 vite ekzistencë. E para qe Aleanca Demokratike, e konsideruar si një parti intelektualësh që nuk u pajtuan që në fillim me ...

Krijohet partia e re “Bindja Demokratike”, reagon për herë të parë Rudina Hajdari dhe zbulon gjithçka
Prej mëngjesit të sotëm mediat kanë raportuar se deputetja Rudina Hajdari ka vendosur të krijojë një parti të re me të cilën do të futet në zgjedhje. Sipas raportimeve, Rudina Hajdari ka krijuar partinë 'Bindja ...
Zhurnal | 20-Apr-2019 22:58
Prej mëngjesit të sotëm mediat kanë raportuar se deputetja Rudina Hajdari ka vendosur të krijojë një parti të re me të cilën do të futet në zgjedhje. Sipas raportimeve, Rudina Hajdari ka krijuar partinë 'Bindja ...

Rudina Hajdari krijon parti? Ja si pritet të quhet forca e re politike
Pasi paralajmëroi se do të marrë pjesë në zgjedhjet lokale të 30 qershorit, Rudina Hajdari, vajza e liderit të dhjetorit Azem Hajdari ka vendosur të krijojë një parti të re politike. Emri i partisë do të jetë “Bindja ...
GazetaTema | 20-Apr-2019 13:32
Pasi paralajmëroi se do të marrë pjesë në zgjedhjet lokale të 30 qershorit, Rudina Hajdari, vajza e liderit të dhjetorit Azem Hajdari ka vendosur të krijojë një parti të re politike. Emri i partisë do të jetë “Bindja ...

Vjen reagimi i parë i PD për partinë e re të Rudina Hajdarit: S`mund të futet nga dritarja dikush që ka dalë nga dera…
“Nuk mund të hysh në shtëpinë e opozitës nga dritarja, kur ke dalë nga dera”, kështu e ka kometuar anëtari i kryesisë së PD, Eno Bozdo, krijimin e partisë “Bindja Demokratike”, nga Rudina Hajdari. I ftuar në studion e ...
Flaka | 20-Apr-2019 22:44
“Nuk mund të hysh në shtëpinë e opozitës nga dritarja, kur ke dalë nga dera”, kështu e ka kometuar anëtari i kryesisë së PD, Eno Bozdo, krijimin e partisë “Bindja Demokratike”, nga Rudina Hajdari. I ftuar në studion e ...

Vjen reagimi i parë i PD për partinë e re të Rudina Hajdarit: S`mund të futet nga dritarja dikush që ka dalë nga dera…
“Nuk mund të hysh në shtëpinë e opozitës nga dritarja, kur ke dalë nga dera”, kështu e ka kometuar anëtari i kryesisë së PD, Eno Bozdo, krijimin e partisë “Bindja Demokratike”, nga Rudina Hajdari. I ftuar në studion e ...
Lajmi i Fundit | 20-Apr-2019 22:08
“Nuk mund të hysh në shtëpinë e opozitës nga dritarja, kur ke dalë nga dera”, kështu e ka kometuar anëtari i kryesisë së PD, Eno Bozdo, krijimin e partisë “Bindja Demokratike”, nga Rudina Hajdari. I ftuar në studion e ...

Rudina Hajdari mohon krijimin e partisë “Bindja Demokratike”
Deputetja Rudina Hajdari ka përgënjeshtruar lajmin që ka qarkulluar sot në media për krijimin e një partie të quajtur Bindja Demokratike. Në një bisedë telefonike për Opozita.com, deputetja Hajdari është shprehur se ...
Politiko | 20-Apr-2019 21:36
Deputetja Rudina Hajdari ka përgënjeshtruar lajmin që ka qarkulluar sot në media për krijimin e një partie të quajtur Bindja Demokratike. Në një bisedë telefonike për Opozita.com, deputetja Hajdari është shprehur se ...

Prapaskenat e krijimit të partisë së Hajdarit, kundërshtitë: S’bëhemi si Genc Pollo!
Kryefjala e një të shtunë pa ngjarje ishte sot vendimi i Rudina Hajdarit, vajzës së ish-deputetit të vrarë të Partisë Demokratike, Azem Hajdari për të ngritur një parti të re, “Bindja Demokratike”. Ky lajm padyshim ...
Gazeta Express | 20-Apr-2019 21:33
Kryefjala e një të shtunë pa ngjarje ishte sot vendimi i Rudina Hajdarit, vajzës së ish-deputetit të vrarë të Partisë Demokratike, Azem Hajdari për të ngritur një parti të re, “Bindja Demokratike”. Ky lajm padyshim ...

Reagon Hajdari: “Bindja demokratike” është një trillim
Deputetja Demokrate Rudina Hajdari përgënjeshtron krijimin e partisë së re “Bindja Demikratike”. Opozita.com ka kontaktuar me lideren demokrate, e cila ka thënë se ky është trillim i mediave qeveritare për të ulur ...
Gazeta Dita | 20-Apr-2019 21:25
Deputetja Demokrate Rudina Hajdari përgënjeshtron krijimin e partisë së re “Bindja Demikratike”. Opozita.com ka kontaktuar me lideren demokrate, e cila ka thënë se ky është trillim i mediave qeveritare për të ulur ...

Berisha bojkotoi edhe në ’98, por referendumi u njoh! Hajdari të udhëheqë polin e tretë përballë Ramës e Bashës
Sot Rudina Hajdari krijoi partinë e re ‘Bindja Demokratike’ ndërsa të martën do ta regjistrojë për të shkuar kështu drejt zgjedhjeve lokale të 30 qershorit. Ndërkohë që po sot, Aleanca Kuqezi njoftoi regjistrimin në KQZ ...
Lexo | 20-Apr-2019 21:04
Sot Rudina Hajdari krijoi partinë e re ‘Bindja Demokratike’ ndërsa të martën do ta regjistrojë për të shkuar kështu drejt zgjedhjeve lokale të 30 qershorit. Ndërkohë që po sot, Aleanca Kuqezi njoftoi regjistrimin në KQZ ...

PD “e vrasin”, zgjedhjet që prodhojnë konkurencë
Nga Mero Baze/ Ka një përpjekje për të ndalur deputetët e opozitës në parlament të hyjnë në zgjedhjet e 30 Qershorit, ashtu siç përpiqen të deinkurajojnë këdo që nuk e ka pranuar aktin vetvrasës të Sali Berishës për ...
Lexo | 20-Apr-2019 21:04
Nga Mero Baze/ Ka një përpjekje për të ndalur deputetët e opozitës në parlament të hyjnë në zgjedhjet e 30 Qershorit, ashtu siç përpiqen të deinkurajojnë këdo që nuk e ka pranuar aktin vetvrasës të Sali Berishës për ...

Rudina Hajdari krijon parti të re
Nuk humbën kohë demokratët që hoqën dorë nga Partia Demokratike. Hyrjen në zgjedhjet e 30 Qershorit Rudina Hajdari e njoftoi në seancën e fundit parlamentare dhe këtë të shtunë merr vendimin për të krijuar partinë e re ...
TV Klan | 20-Apr-2019 15:43
Nuk humbën kohë demokratët që hoqën dorë nga Partia Demokratike. Hyrjen në zgjedhjet e 30 Qershorit Rudina Hajdari e njoftoi në seancën e fundit parlamentare dhe këtë të shtunë merr vendimin për të krijuar partinë e re ...

PD-në e “vrasin” zgjedhjet që prodhojnë konkurrencë
Nga Mero Baze/ Ka një përpjekje për të ndalur deputetët e opozitës në Parlament të hyjnë në zgjedhjet e 30 qershorit, ashtu siç përpiqen të dekurajojnë këdo që nuk e ka pranuar aktin vetëvrasës të Sali Berishës për ...
Java News | 20-Apr-2019 20:26
Nga Mero Baze/ Ka një përpjekje për të ndalur deputetët e opozitës në Parlament të hyjnë në zgjedhjet e 30 qershorit, ashtu siç përpiqen të dekurajojnë këdo që nuk e ka pranuar aktin vetëvrasës të Sali Berishës për ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved