ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/05/2019 02:44

Pjesëmarrje e ulët në zgjedhjet presidenciale në Maqedoninë e Veriut

Pjesëmarrje e ulët në zgjedhjet presidenciale në Maqedoninë e Veriut
Në zgjedhjet presidenciale në Maqedoninë e Veriut, deri në mesditë, është vënë re një pjesëmarrje relativisht e ulët e votuesve. Deri në orë 13.00, në 75.57% të vendvotimeve kanë dalë në votime 20.45% të votuesve apo ...
Telegraf | 21-Apr-2019 16:56
Në zgjedhjet presidenciale në Maqedoninë e Veriut, deri në mesditë, është vënë re një pjesëmarrje relativisht e ulët e votuesve. Deri në orë 13.00, në 75.57% të vendvotimeve kanë dalë në votime 20.45% të votuesve apo ...

Maqedonia e Veriut voton! Raundi i parë i zgjedhjeve presidenciale, në garë janë 3 kandidatë
Qendrat e votimit u hapen ne 7:00 të mëngjesit në Maqedoninë e Veriut për zgjedhjet presidenciale. 1.8 milion qytetarë me të drejtë vote do të zgjedhin kreun e ri te shtetit.
Top Channel | 21-Apr-2019 12:01
Qendrat e votimit u hapen ne 7:00 të mëngjesit në Maqedoninë e Veriut për zgjedhjet presidenciale. 1.8 milion qytetarë me të drejtë vote do të zgjedhin kreun e ri te shtetit.

Maqedoni e Veriut, 1.8 mln votues zgjedhin sot Presidentin e ri
Sot zhvillohen zgjedhjet presidenciale në Maqedoni. Në garë sot janë tre kandidatët për president, Blerim Reka që mbështetet nga opozita shqiptare, Stevo Pendarovski, i partive në pushtet të udhëhequr nga ...
BalkanWeb | 21-Apr-2019 10:45
Sot zhvillohen zgjedhjet presidenciale në Maqedoni. Në garë sot janë tre kandidatët për president, Blerim Reka që mbështetet nga opozita shqiptare, Stevo Pendarovski, i partive në pushtet të udhëhequr nga ...

KSHZ: Dalja e votuesve deri në orën 17:00 ka qenë 35.13 përqind (Foto/Video)
Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve (KSHZ) ka dhënë informacione për daljen e votuesve deri në orën 17:00. Ljupka Guguçevska nga KSHZ tha se nga informacionet që kanë marrë, 35.13 përqind e votuesve të regjistruar kanë ...
Telegrafi | 21-Apr-2019 17:50
Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve (KSHZ) ka dhënë informacione për daljen e votuesve deri në orën 17:00. Ljupka Guguçevska nga KSHZ tha se nga informacionet që kanë marrë, 35.13 përqind e votuesve të regjistruar kanë ...

Ahmeti: Vota juaj sot e ndihmon ecurinë e vendit drejt NATO-së dhe BE-së
Kryetari i Bashkimit për Integrim, Ali Ahmeti sot votoi në fshatin Zajas të Kërçovës, nga ku tha se zgjedhjet të jenë të lira dhe sipas të gjitha standardeve. “Vota juaj sot e ndihmon ecurinë e vendit drejt NATO-së dhe ...
Telegrafi | 21-Apr-2019 15:22
Kryetari i Bashkimit për Integrim, Ali Ahmeti sot votoi në fshatin Zajas të Kërçovës, nga ku tha se zgjedhjet të jenë të lira dhe sipas të gjitha standardeve. “Vota juaj sot e ndihmon ecurinë e vendit drejt NATO-së dhe ...

Siljanovska-Davkova: Ta dëshmojmë kapacitetin evropian (Video)
Kandidatja për presidente, Gordana Siljanovska-Davkova, pas votimin në Shkollën Fillore, “Kole Nedelkovski”, tha se në këto zgjedhje duhet të dëshmojmë kapacitetin evropian. Ajo shfaqi shpresën se do t’i jepet fund ...
Telegrafi | 21-Apr-2019 14:59
Kandidatja për presidente, Gordana Siljanovska-Davkova, pas votimin në Shkollën Fillore, “Kole Nedelkovski”, tha se në këto zgjedhje duhet të dëshmojmë kapacitetin evropian. Ajo shfaqi shpresën se do t’i jepet fund ...

Cilat janë detyrat e Presidentit të Maqedonisë së Veriut?
Zgjedhjet presidenciale në Maqedoninë e Veriut mbahen sot ku për të parin e shtetit janë në garë tre kandidatë, Blerim Reka, Gordana Siljanovska-Davkova dhe Stevo Pendarovski, njofton Telegrafi Maqedoni. Por kush mund ...
Telegrafi | 21-Apr-2019 14:28
Zgjedhjet presidenciale në Maqedoninë e Veriut mbahen sot ku për të parin e shtetit janë në garë tre kandidatë, Blerim Reka, Gordana Siljanovska-Davkova dhe Stevo Pendarovski, njofton Telegrafi Maqedoni. Por kush mund ...

Sela pret zgjedhje të drejta dhe demokratike
Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela sot votoi në vendvotimin 1899 në Livadhi të Strugës, nga ku tha se pret zgjedhje demokratike dhe të drejta. “Qytetarët të dalin të votojnë në mënyrë të qetë. Të japin ...
Telegrafi | 21-Apr-2019 14:17
Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela sot votoi në vendvotimin 1899 në Livadhi të Strugës, nga ku tha se pret zgjedhje demokratike dhe të drejta. “Qytetarët të dalin të votojnë në mënyrë të qetë. Të japin ...

Fshati ku voton vetëm një njeri (Video)
Zgjedhjet presidenciale në Maqedoninë e Veriut mbahen sot ku për të parin e shtetit janë në garë tre kandidatë, Blerim Reka, Gordana Siljanovska-Davkova dhe Stevo Pendarovski, njofton Telegrafi Maqedoni. Dalja në ...
Telegrafi | 21-Apr-2019 14:09
Zgjedhjet presidenciale në Maqedoninë e Veriut mbahen sot ku për të parin e shtetit janë në garë tre kandidatë, Blerim Reka, Gordana Siljanovska-Davkova dhe Stevo Pendarovski, njofton Telegrafi Maqedoni. Dalja në ...

Maqedonia e Veriut zgjedh Presidentin
Në Maqedoninë e Veriut mbahet raundi i parë i zgjedhjeve presidenciale. Në zgjedhje, të drejtë vote kanë 1.808.131 votues. Siç ka njoftuar Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve, deri në ora 13:30 kanë votuar 20.45% e ...
TV Klan | 21-Apr-2019 16:31
Në Maqedoninë e Veriut mbahet raundi i parë i zgjedhjeve presidenciale. Në zgjedhje, të drejtë vote kanë 1.808.131 votues. Siç ka njoftuar Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve, deri në ora 13:30 kanë votuar 20.45% e ...

Presidencialet në Maqedoninë e Veriut, të dhënat e para për pjesëmarrjen
Vijon i qetë procesi i votimit në kuadër të zgjedhjeve presidenciale në Maqedoninë e Veriut. Paraditen e sotme kanë votuar dhe tre kandidatët për postin e kreut të shtetit. Ata bënë apel për pjesëmarrje masive në votim. ...
ABCNews | 21-Apr-2019 16:13
Vijon i qetë procesi i votimit në kuadër të zgjedhjeve presidenciale në Maqedoninë e Veriut. Paraditen e sotme kanë votuar dhe tre kandidatët për postin e kreut të shtetit. Ata bënë apel për pjesëmarrje masive në votim. ...

Presidencialet në Maqedoninë e Veriut: Mbi 1.8 milionë votues zgjedhin sot kreun e ri të shtetit
Qytetarët e Maqedonisë së Veriut sot votojnë për presidentin e ri. Mbi 1.8 milionë votues do të përzgjedhin mes tre kandidatëve: Stevo Pendarovski – kandidati i LSDM dhe i përbashkët me partitë e koalicionit qeveritar, ...
GazetaTema | 21-Apr-2019 09:47
Qytetarët e Maqedonisë së Veriut sot votojnë për presidentin e ri. Mbi 1.8 milionë votues do të përzgjedhin mes tre kandidatëve: Stevo Pendarovski – kandidati i LSDM dhe i përbashkët me partitë e koalicionit qeveritar, ...

Kasami: Të dëshmojmë se jemi të gatshëm t’i ndajmë vlerat e BE-së
Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami sot e realizoi të drejtën e votës në vendvotimin 1947 të locuar në objektin e gjimnazit “Kiril Pejçinoviq” në Tetovë në orën 11:30. “Tani kemi një mundësi të shkëlqyer për të ...
Telegrafi | 21-Apr-2019 13:28
Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami sot e realizoi të drejtën e votës në vendvotimin 1947 të locuar në objektin e gjimnazit “Kiril Pejçinoviq” në Tetovë në orën 11:30. “Tani kemi një mundësi të shkëlqyer për të ...

Si u zgjodhën presidentët e Maqedonisë në të kaluarën?
Zgjedhjet presidenciale në Maqedoninë e Veriut mbahen sot ku për të parin e shtetit janë në garë tre kandidatë, Blerim Reka, Gordana Siljanovska-Davkova dhe Stevo Pendarovski. Maqedonia nga sistemi politik pluralist ka ...
Telegrafi | 21-Apr-2019 13:28
Zgjedhjet presidenciale në Maqedoninë e Veriut mbahen sot ku për të parin e shtetit janë në garë tre kandidatë, Blerim Reka, Gordana Siljanovska-Davkova dhe Stevo Pendarovski. Maqedonia nga sistemi politik pluralist ka ...

Zaev: Nëse zgjedhjet do të jenë të suksesshme shkojmë përpara drejt botës bashkëkohore
Zgjedhjet presidenciale në Maqedoninë e Veriut mbahen sot ku për të parin e shtetit janë në garë tre kandidatë, Blerim Reka, Gordana Siljanovska-Davkova dhe Stevo Pendarovski. Këto janë zgjedhjet e gjashta në vend, të ...
Telegrafi | 21-Apr-2019 13:09
Zgjedhjet presidenciale në Maqedoninë e Veriut mbahen sot ku për të parin e shtetit janë në garë tre kandidatë, Blerim Reka, Gordana Siljanovska-Davkova dhe Stevo Pendarovski. Këto janë zgjedhjet e gjashta në vend, të ...

Pendarovski apelon për zgjedhje demokratike (Video)
Zgjedhjet presidenciale në Maqedoninë e Veriut mbahen sot ku për të parin e shtetit janë në garë tre kandidatë, Blerim Reka, Gordana Siljanovska-Davkova dhe Stevo Pendarovski. Këto janë zgjedhjet e gjashta në vend, të ...
Telegrafi | 21-Apr-2019 12:27
Zgjedhjet presidenciale në Maqedoninë e Veriut mbahen sot ku për të parin e shtetit janë në garë tre kandidatë, Blerim Reka, Gordana Siljanovska-Davkova dhe Stevo Pendarovski. Këto janë zgjedhjet e gjashta në vend, të ...

Reka: Dalja të jetë sa më masive (Video)
Zgjedhjet presidenciale në Maqedoninë e Veriut mbahen sot ku për të parin e shtetit janë në garë tre kandidatë, Blerim Reka, Gordana Siljanovska-Davkova dhe Stevo Pendarovski. Këto janë zgjedhjet e gjashta në vend, të ...
Telegrafi | 21-Apr-2019 12:15
Zgjedhjet presidenciale në Maqedoninë e Veriut mbahen sot ku për të parin e shtetit janë në garë tre kandidatë, Blerim Reka, Gordana Siljanovska-Davkova dhe Stevo Pendarovski. Këto janë zgjedhjet e gjashta në vend, të ...

Thaçi: Besoj se do të kemi zgjedhje të lira dhe demokratike
Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare (PDSh), Menduh Thaçi së bashku me bashkëshorten e tij realizoi të drejtën e votës në objektin “Çerdhja e vjetër” në Tetovë në orën 9:30 minuta. “Besoj se sot do të kemi zgjedhje ...
Telegrafi | 21-Apr-2019 12:09
Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare (PDSh), Menduh Thaçi së bashku me bashkëshorten e tij realizoi të drejtën e votës në objektin “Çerdhja e vjetër” në Tetovë në orën 9:30 minuta. “Besoj se sot do të kemi zgjedhje ...

Historiku i ish-presidentëve në Maqedoni në vigjilje të zgjedhjeve për të parin e vendit (Foto)
Zgjedhjet presidenciale në Maqedoninë e Veriut mbahen sot ku për të parin e shtetit janë në garë tre kandidatë, Blerim Reka, Gordana Siljanovska-Davkova dhe Stevo Pendarovski. Kandidatët për president në zgjedhjet ...
Telegrafi | 21-Apr-2019 11:51
Zgjedhjet presidenciale në Maqedoninë e Veriut mbahen sot ku për të parin e shtetit janë në garë tre kandidatë, Blerim Reka, Gordana Siljanovska-Davkova dhe Stevo Pendarovski. Kandidatët për president në zgjedhjet ...

Ali Ahmeti voton: Zgjedhjet janë ndihmesë për vendin drejt NATO-s dhe BE-së
Kryetari i Bashkimit për Integrim, Ali Ahmeti sot votoi në fshatin Zajas të Kërçovës, nga ku tha se zgjedhjet të jenë të lira dhe sipas të gjitha standardeve. “Vota juaj sot e ndihmon ecurinë e vendit drejt NATO-së dhe ...
Klan Kosova | 21-Apr-2019 17:38
Kryetari i Bashkimit për Integrim, Ali Ahmeti sot votoi në fshatin Zajas të Kërçovës, nga ku tha se zgjedhjet të jenë të lira dhe sipas të gjitha standardeve. “Vota juaj sot e ndihmon ecurinë e vendit drejt NATO-së dhe ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved