ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 21/07/2019 04:11

Një shans edhe për ata që shkuan në Siri e Irak për të njollosur Kosovën

Një shans edhe për ata që shkuan në Siri e Irak për të njollosur Kosovën
Autoritetet e Kosovës kanë lejuar kthimin në atdhe të mbi 100 shtetasve. Mes tyre ka kriminelë, por edhe viktima. Gjyqësia, policia dhe sidomos shërbimi sekret i Kosovës gjenden para një detyre të vështirë dhe të ...
GazetaTema | 21-Apr-2019 10:04
Autoritetet e Kosovës kanë lejuar kthimin në atdhe të mbi 100 shtetasve. Mes tyre ka kriminelë, por edhe viktima. Gjyqësia, policia dhe sidomos shërbimi sekret i Kosovës gjenden para një detyre të vështirë dhe të ...

Ku do të kthehen fëmijët e Lavdrim Muhaxherit, në Kosovë apo në Shqipëri?
Janë nëntë fëmijë të kthyer nga Siria në Kosovë pa prindër. U dyshua se dy prej tyre janë të Lavdrim Muhaxherit- ish drejtuesi i shqiptarëve në organizatën terroriste ISIS. Në mesin e 110 personave të kthyer nga Siria ...
Telegraf | 21-Apr-2019 15:30
Janë nëntë fëmijë të kthyer nga Siria në Kosovë pa prindër. U dyshua se dy prej tyre janë të Lavdrim Muhaxherit- ish drejtuesi i shqiptarëve në organizatën terroriste ISIS. Në mesin e 110 personave të kthyer nga Siria ...

Kthimi i kosovarëve nga Siria, reagon SHBA: Shembull që duhet ndjekur!
Ambasada e Shteteve të Bashkura në Kosovë përshëndeti kthimin e 110 qytetarëve të Kosovës nga zonat e konfliktit në Siri. “Përmes këtij riatdhesimi, Kosova ka treguar shembull që duhet ndjekur, për të gjithë ...
VizionPlus | 21-Apr-2019 11:28
Ambasada e Shteteve të Bashkura në Kosovë përshëndeti kthimin e 110 qytetarëve të Kosovës nga zonat e konfliktit në Siri. “Përmes këtij riatdhesimi, Kosova ka treguar shembull që duhet ndjekur, për të gjithë ...

Të kthyerit nga Siria priten prej të afërmve
Hajdar Selimoviçit kishte shkuar në Qendrën për Mbrojtjen e të Huajve, për ta takuar nipin e tij, pas katër viteve qëndrimi në Siri. Me 2014, i biri i tij shkoi të luftojë në Siri, dhe bashkë me vete mori edhe gruan e ...
BalkanWeb | 20-Apr-2019 19:12
Hajdar Selimoviçit kishte shkuar në Qendrën për Mbrojtjen e të Huajve, për ta takuar nipin e tij, pas katër viteve qëndrimi në Siri. Me 2014, i biri i tij shkoi të luftojë në Siri, dhe bashkë me vete mori edhe gruan e ...

Bosnja arreston luftëtarin e ISIS
Një luftëtar i Shtetit Islamik me shtetësi të boshnjake, është kthyer në Bosnje ku është ndaluar nga autoritetet, njoftoi zyra e Prokurorit të shtunën. Pas rënies së Shtetit Islamik në Siri dhe Irak, shtetet në botë po ...
BalkanWeb | 20-Apr-2019 19:11
Një luftëtar i Shtetit Islamik me shtetësi të boshnjake, është kthyer në Bosnje ku është ndaluar nga autoritetet, njoftoi zyra e Prokurorit të shtunën. Pas rënies së Shtetit Islamik në Siri dhe Irak, shtetet në botë po ...

Seanca për të dyshuarit e ISIS-it, Arijan Kryeziu mbrohet në heshtje
Në Gjykatën Themelore në Prishtinë, është duke u mbajtur seanca dëgjimore për tre personat e kthyer nga Siria në Kosovë, Agon Misini, Arijan Kryeziu dhe Visar Qukovci, ku pritet t’iu vazhdohet paraburgimi. Ndërsa, të ...
Telegrafi | 21-Apr-2019 13:28
Në Gjykatën Themelore në Prishtinë, është duke u mbajtur seanca dëgjimore për tre personat e kthyer nga Siria në Kosovë, Agon Misini, Arijan Kryeziu dhe Visar Qukovci, ku pritet t’iu vazhdohet paraburgimi. Ndërsa, të ...

Specialja kërkon paraburgim për katër burrat e kthyer nga Siria, Gjykata sot merr vendim
Katër burrat e kthyer nga Siria në Kosovë, Agon Misini, Arijan Kryeziu (Krujezi), Rexhë Tafaj dhe Visar Qukovci me urdhër të Prokurorisë Speciale, janë ndaluar për 48 orë. Por, ndaj tyre Prokuroria ka bërë kërkesë për ...
Telegrafi | 21-Apr-2019 11:51
Katër burrat e kthyer nga Siria në Kosovë, Agon Misini, Arijan Kryeziu (Krujezi), Rexhë Tafaj dhe Visar Qukovci me urdhër të Prokurorisë Speciale, janë ndaluar për 48 orë. Por, ndaj tyre Prokuroria ka bërë kërkesë për ...

Ish-ambasadori i Kosovës në Austri e Australi: Kthimi i shqiptarëve nga Siria nuk është për mburrje, por për turp
Sabri Kiçmari, profesor i UP-së dhe njëherit ish-ambasador i Kosovës në Austri dhe Australi, ka komentuar kthimin e 110 shtetasve të Kosovës nga Siria. Në llogarinë e tij në Facebook, ka shkruar se nuk është kurrfarë ...
Telegrafi | 21-Apr-2019 11:21
Sabri Kiçmari, profesor i UP-së dhe njëherit ish-ambasador i Kosovës në Austri dhe Australi, ka komentuar kthimin e 110 shtetasve të Kosovës nga Siria. Në llogarinë e tij në Facebook, ka shkruar se nuk është kurrfarë ...

Kthehen 110 kosovarë, 87 mbesin ende në Siri (Video)
Institucionet e Kosovës kanë bërë të ditur se mesnatën e së premtes në Kosovë janë kthyer 110 kosovarë të cilët ishin në zonat e konfliktit në Siri. Drejtori i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj , të shtunën në një ...
Telegrafi | 21-Apr-2019 08:19
Institucionet e Kosovës kanë bërë të ditur se mesnatën e së premtes në Kosovë janë kthyer 110 kosovarë të cilët ishin në zonat e konfliktit në Siri. Drejtori i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj , të shtunën në një ...

Riatdhesimi i kosovarëve nga Siria, SHBA: Shembull për të tjerët
Ambasada e Shteteve të Bashkura në Prishtinë ka përshëndetur kthimin e qytetarëve të Kosovës nga zonat e konfliktit në Siri, duke konsideruar se Kosova ka treguar me këtë hap një shembull të rëndësishëm në botë.
Top Channel | 20-Apr-2019 17:50
Ambasada e Shteteve të Bashkura në Prishtinë ka përshëndetur kthimin e qytetarëve të Kosovës nga zonat e konfliktit në Siri, duke konsideruar se Kosova ka treguar me këtë hap një shembull të rëndësishëm në botë.

Gjykata cakton masën e paraburgimit ndaj tre kosovarëve të kthyer nga ISIS
Gjykata Themelore në Prishtinë ka caktuar masën e paraburgimit prej 30 ditësh ndaj tre të dyshuarve se kanë luftuar për Shtetin Islamik. Arijan Kryeziut, Visar Qugovcit dhe Agon Misinit sot kanë mbajtur seancë gjyqësore ...
AlMaKos | 21-Apr-2019 16:53
Gjykata Themelore në Prishtinë ka caktuar masën e paraburgimit prej 30 ditësh ndaj tre të dyshuarve se kanë luftuar për Shtetin Islamik. Arijan Kryeziut, Visar Qugovcit dhe Agon Misinit sot kanë mbajtur seancë gjyqësore ...

Kosovë, 30 ditë paraburgim për të kthyerit nga Siria
Gjykata Themelore në Prishtinë ka caktuar masën e paraburgimit me nga 30 ditë ndaj Arijan Kryeziut, Visar Qugovcit dhe Agon Misini bazuar në nenin 187 të Kodit të Procedurës Penale të Republikës së Kosovës. Ndërkaq, ...
Alsat-M | 21-Apr-2019 16:48
Gjykata Themelore në Prishtinë ka caktuar masën e paraburgimit me nga 30 ditë ndaj Arijan Kryeziut, Visar Qugovcit dhe Agon Misini bazuar në nenin 187 të Kodit të Procedurës Penale të Republikës së Kosovës. Ndërkaq, ...

Policia Speciale shoqëron të dyshuarit për terrorizëm për në Burgun e Dyzit
Tre të dyshuarit për pjesëmarrje në organizata terroriste, Arijan Kryeziu, Visar Qugovci dhe Agon Misini, janë dërguar në Burgun e Sigurisë së Lartë në Dyz. Ata janë dërguar në këtë burg nga njësitë speciale të Policisë ...
Zhurnal | 21-Apr-2019 16:39
Tre të dyshuarit për pjesëmarrje në organizata terroriste, Arijan Kryeziu, Visar Qugovci dhe Agon Misini, janë dërguar në Burgun e Sigurisë së Lartë në Dyz. Ata janë dërguar në këtë burg nga njësitë speciale të Policisë ...

Nga 30 ditë paraburgim për të kthyerit nga Siria
Gjykata Themelore në Prishtinë ka caktuar masën e paraburgimit me nga 30 ditë ndaj Arijan Kryeziut, Visar Qugovcit dhe Agon Misini bazuar në nenin 187 të Kodit të Procedurës Penale të Republikës së Kosovës. Ndërkaq, ...
InFokusi | 21-Apr-2019 16:34
Gjykata Themelore në Prishtinë ka caktuar masën e paraburgimit me nga 30 ditë ndaj Arijan Kryeziut, Visar Qugovcit dhe Agon Misini bazuar në nenin 187 të Kodit të Procedurës Penale të Republikës së Kosovës. Ndërkaq, ...

Përfundon seanca e parë ndaj të dyshuarve për terrorizëm që kishin luftuar në Siri
Para pak minutash ka përfunduar seanca e parë dëgjimore ndaj tre të dyshuarve për terrorizëm, të cilët ishin në mesin e 110 personave të kthyer dje në Kosovë nga Siria. Arijan Kryeziu, Visar Qukovci dhe Agon Misini u ...
Alsat-M | 21-Apr-2019 16:21
Para pak minutash ka përfunduar seanca e parë dëgjimore ndaj tre të dyshuarve për terrorizëm, të cilët ishin në mesin e 110 personave të kthyer dje në Kosovë nga Siria. Arijan Kryeziu, Visar Qukovci dhe Agon Misini u ...

Kush është imami kosovar që u dënua me 10 vite burgim për rekrutimin e të rinjve në Siri
Një numër jo edhe i vogël i imamëve kosovarë kanë kaluar nëpër procese gjyqësore për shkak të dyshimeve për rekrutim të të rinjve në organizatën terroriste ISIS. Në emër të thirrjes për “tokën e premtuar të Shamit”, u ...
IliriaNews | 21-Apr-2019 16:16
Një numër jo edhe i vogël i imamëve kosovarë kanë kaluar nëpër procese gjyqësore për shkak të dyshimeve për rekrutim të të rinjve në organizatën terroriste ISIS. Në emër të thirrjes për “tokën e premtuar të Shamit”, u ...

U kthyen nga luftërat siriane, arrestohen 4 xhihadistët kosovarë
Autoritetet e Kosovës thanë të shtunën se kanë sjellë nga Siria 110 qytetarë kosovarë, kryesisht gra dhe fëmijë, me ndihmën e Shteteve të Bashkuara.
Top Channel | 20-Apr-2019 15:43
Autoritetet e Kosovës thanë të shtunën se kanë sjellë nga Siria 110 qytetarë kosovarë, kryesisht gra dhe fëmijë, me ndihmën e Shteteve të Bashkuara.

Gjykata në Prishtinë vendos për 4 luftëtarët e kthyer nga Siria
Nga një muaj para burgim i është caktuar katër të dyshuarve për terrorizëm, të kthyer nga Siria. Gjykata Themelore e Prishtinës u ka caktuar paraburgim prej 30 ditësh katër ltë dyshuarve se kanë luftuar për Shtetin ...
InFokusi | 21-Apr-2019 15:58
Nga një muaj para burgim i është caktuar katër të dyshuarve për terrorizëm, të kthyer nga Siria. Gjykata Themelore e Prishtinës u ka caktuar paraburgim prej 30 ditësh katër ltë dyshuarve se kanë luftuar për Shtetin ...

Gjykata cakton masën e paraburgimit ndaj tre kosovarëve të kthyer nga ISIS
Arijan Kryeziut, Visar Qugovcit dhe Agon Misinit sot kanë mbajtur seancë gjyqësore ku edhe iu është caktuar kjo masë e paraburgimit. Ndërsa një muaj paraburgim do të mbaj edhe i mituri Rexhë Tafaj. Ky vendim nga gjykata ...
Lajminet | 21-Apr-2019 15:56
Arijan Kryeziut, Visar Qugovcit dhe Agon Misinit sot kanë mbajtur seancë gjyqësore ku edhe iu është caktuar kjo masë e paraburgimit. Ndërsa një muaj paraburgim do të mbaj edhe i mituri Rexhë Tafaj. Ky vendim nga gjykata ...

Nga një muaj paraburgim për 4 të kthyerit nga Siria
Nga një muaj para burgim i është caktuar katër të dyshuarve për terrorizëm, të kthyer nga Siria. Gjykata Themelore e Prishtinës u ka caktuar paraburgim prej 30 ditësh katër të dyshuarve se kanë luftuar për Shtetin ...
Indeks Online | 21-Apr-2019 15:47
Nga një muaj para burgim i është caktuar katër të dyshuarve për terrorizëm, të kthyer nga Siria. Gjykata Themelore e Prishtinës u ka caktuar paraburgim prej 30 ditësh katër të dyshuarve se kanë luftuar për Shtetin ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved