ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/07/2019 01:53

Veseli i kërkon parlamenteve të Evropës njohjen e krimeve serbe

Veseli i kërkon parlamenteve të Evropës njohjen e krimeve serbe
Zëvendëskryeministri i Kosovës Enver Hoxhaj dhe ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, kanë thënë se kryeparlamentari, Kadri Veseli, i ka nisur një letër zyrtare parlamenteve të vendeve evropiane që të njohin krimet e ...
BalkanWeb | 19-Apr-2019 15:47
Zëvendëskryeministri i Kosovës Enver Hoxhaj dhe ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, kanë thënë se kryeparlamentari, Kadri Veseli, i ka nisur një letër zyrtare parlamenteve të vendeve evropiane që të njohin krimet e ...

O’Connell: Nuk ka marrëveshje për Kosovën nga takimi i 29 prillit
Takimi i liderëve të Ballkanit Perëndimor që do të mbahet më 29 prill, kësaj radhe në fokus e ka Kosovën dhe Serbinë. Ky takim i thirrur nga kancelarja gjermane, Angela Merkel, dhe presidenti Francez, Emanuel Macron, ...
BalkanWeb | 19-Apr-2019 11:01
Takimi i liderëve të Ballkanit Perëndimor që do të mbahet më 29 prill, kësaj radhe në fokus e ka Kosovën dhe Serbinë. Ky takim i thirrur nga kancelarja gjermane, Angela Merkel, dhe presidenti Francez, Emanuel Macron, ...

Hoxhaj: Veseli i kërkon parlamenteve të Evropës njohjen e krimeve serbe në Kosovë
Zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj dhe ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, kanë thënë se kryeparlamentari, Kadri Veseli, i ka nisur një letër zyrtare parlamenteve të vendeve evropiane që të njohin krimet e kryera mbi ...
Telegrafi | 19-Apr-2019 14:07
Zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj dhe ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, kanë thënë se kryeparlamentari, Kadri Veseli, i ka nisur një letër zyrtare parlamenteve të vendeve evropiane që të njohin krimet e kryera mbi ...

Veseli kërkon prej parlamenteve në Europë njohjen e krimeve serbe
Zëvendëskryeministri i Kosovës Enver Hoxhaj dhe ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, kanë thënë se kryeparlamentari, Kadri Veseli, i ka nisur një letër zyrtare parlamenteve të vendeve evropiane që të njohin krimet e ...
Lapsi | 19-Apr-2019 16:35
Zëvendëskryeministri i Kosovës Enver Hoxhaj dhe ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, kanë thënë se kryeparlamentari, Kadri Veseli, i ka nisur një letër zyrtare parlamenteve të vendeve evropiane që të njohin krimet e ...

Thaçi zhvlerëson Samitin e Berlinit: Zgjidhja në letrën e Trump
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka zhvlerësuar samitin e Berlinit duke thënë se do të jetë një takim rutinor. Duke iu përgjigjur raportimit të mediave perëndimore si ajo vjeneze “Der Standard”, që ka thënë se në ...
BalkanWeb | 18-Apr-2019 22:36
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka zhvlerësuar samitin e Berlinit duke thënë se do të jetë një takim rutinor. Duke iu përgjigjur raportimit të mediave perëndimore si ajo vjeneze “Der Standard”, që ka thënë se në ...

Ambasadori britanik: Takimi i 29 prillit nuk do të ndikojë në marrëveshjen mes Kosovës dhe Serbisë
Takimi i liderëve të Ballkanit Perëndimor që do të mbahet më 29 prill, kësaj radhe në fokus ka Kosovën dhe Serbinë. Ky takim i thirrur nga kancelarja gjermane, Angela Merkel, dhe presidenti Francez, Emanuel Macron, ...
Lapsi | 19-Apr-2019 11:44
Takimi i liderëve të Ballkanit Perëndimor që do të mbahet më 29 prill, kësaj radhe në fokus ka Kosovën dhe Serbinë. Ky takim i thirrur nga kancelarja gjermane, Angela Merkel, dhe presidenti Francez, Emanuel Macron, ...

Crnobrnja: Pas iniciativës së Merkelit e Macronit, Serbia do të kthehet nga Rusia, Kosova nga SHBA-ja
Drejtuesi i Lëvizjes Evropiane në Serbi, profesori Mihailo Crnobrnja, ka dhënë një qëndrim mjaft interesant sa i përket takimit të 29 prillit që do të mbahet në Berlin, me ftesë të kancelares gjermane, Angela Merkel, ...
Gazeta Express | 19-Apr-2019 16:10
Drejtuesi i Lëvizjes Evropiane në Serbi, profesori Mihailo Crnobrnja, ka dhënë një qëndrim mjaft interesant sa i përket takimit të 29 prillit që do të mbahet në Berlin, me ftesë të kancelares gjermane, Angela Merkel, ...

Hoxhaj: S’ka marrëveshje Kosovë-Serbi në takimin e Berlinit
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj ka thënë se nga takimi i Berlinit mund të ketë vetëm mesazhe, afate kohore apo propozime për lëvizjen e dialogut Kosovë-Serbi, por jo marrëveshje. Sipas zëvendëskryeministrit ...
Gazeta Observer | 19-Apr-2019 15:49
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj ka thënë se nga takimi i Berlinit mund të ketë vetëm mesazhe, afate kohore apo propozime për lëvizjen e dialogut Kosovë-Serbi, por jo marrëveshje. Sipas zëvendëskryeministrit ...

Enver Hoxhaj tregon se a do të ketë marrëveshje Kosovë – Serbi në Berlin
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj ka thënë se nga takimi i Berlinit mund të ketë vetëm mesazhe, afate kohore apo propozime për lëvizjen e dialogut Kosovë-Serbi, por jo marrëveshje. Sipas zëvendëskryeministrit ...
InFokusi | 19-Apr-2019 15:46
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj ka thënë se nga takimi i Berlinit mund të ketë vetëm mesazhe, afate kohore apo propozime për lëvizjen e dialogut Kosovë-Serbi, por jo marrëveshje. Sipas zëvendëskryeministrit ...

Hoxhaj: S’ka marrëveshje Kosovë-Serbi në takimin e Berlinit, mund të ketë vetëm afate kohore
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj ka thënë se nga takimi i Berlinit mund të ketë vetëm mesazhe, afate kohore apo propozime për lëvizjen e dialogut Kosovë-Serbi, por jo marrëveshje.
Kosova Press | 19-Apr-2019 15:10
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj ka thënë se nga takimi i Berlinit mund të ketë vetëm mesazhe, afate kohore apo propozime për lëvizjen e dialogut Kosovë-Serbi, por jo marrëveshje.

Tahiri: Ligji që ndalon mohimin e krimeve të luftës është i domosdoshëm
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj ka thënë se çështja e kërkim faljes duhet të jetë kërkesë e përhershme në tavolinën e bisedimeve me Serbinë. Sipas tij, tema të tilla nuk mund të burojnë nga mandati i një ...
Kosova Press | 19-Apr-2019 14:58
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj ka thënë se çështja e kërkim faljes duhet të jetë kërkesë e përhershme në tavolinën e bisedimeve me Serbinë. Sipas tij, tema të tilla nuk mund të burojnë nga mandati i një ...

Enver Hoxhaj: S’ka marrëveshje Kosovë-Serbi në Berlin; Kërkimfalja mbetet në tavolinë për dialogun
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka thënë se në Samitin e Ballkanit Perëndimor, do të ketë takime multilaterale dhe nuk pritet ndonjë marrëveshje mes Kosovës e Serbisë. ”Ky është një takim multilateral që ...
Zhurnal | 19-Apr-2019 14:22
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka thënë se në Samitin e Ballkanit Perëndimor, do të ketë takime multilaterale dhe nuk pritet ndonjë marrëveshje mes Kosovës e Serbisë. ”Ky është një takim multilateral që ...

Hoxhaj:  Veseli i kërkon parlamenteve të Evropës njohjen e krimeve serbe, në Kosovë
Zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj dhe ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, kanë thënë se kryeparlamentari, Kadri Veseli, i ka nisur një letër zyrtare parlamenteve të vendeve evropiane që të njohin krimet e kryera mbi ...
AlMaKos | 19-Apr-2019 14:22
Zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj dhe ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, kanë thënë se kryeparlamentari, Kadri Veseli, i ka nisur një letër zyrtare parlamenteve të vendeve evropiane që të njohin krimet e kryera mbi ...

Hoxhaj e Tahiri me nismë për penalizimin e atyre që mohojonë krimet serbe
Pasi Qeveria e Kosovës miratoi nismën për të penalizuar ata që mohojnë krimet e kryera nga Serbia në vitin 1999, zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj dhe ministri i Drejtësisë Abelard Tahiri përmes një konference për media ...
Gazeta Express | 19-Apr-2019 14:21
Pasi Qeveria e Kosovës miratoi nismën për të penalizuar ata që mohojnë krimet e kryera nga Serbia në vitin 1999, zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj dhe ministri i Drejtësisë Abelard Tahiri përmes një konference për media ...

Enver Hoxhaj: S’ka marrëveshje Kosovë-Serbi në Berlin; Kërkimfalja mbetet në tavolinë për dialogun
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka thënë se në Samitin e Ballkanit Perëndimor, do të ketë takime multilaterale dhe nuk pritet ndonjë marrëveshje mes Kosovës e Serbisë. ”Ky është një takim multilateral që ...
Klan Kosova | 19-Apr-2019 14:15
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka thënë se në Samitin e Ballkanit Perëndimor, do të ketë takime multilaterale dhe nuk pritet ndonjë marrëveshje mes Kosovës e Serbisë. ”Ky është një takim multilateral që ...

Hoxhaj: Nisma për të penalizuar ata që mohojnë krimet serbe e domosdoshme
Pasi Qeveria e Kosovës miratoi nismën për të penalizuar ata që mohojnë krimet e kryera nga Serbia në vitin 1999, zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj dhe ministri i Drejtësisë Abelard Tahiri përmes një konference për media ...
InFokusi | 19-Apr-2019 13:59
Pasi Qeveria e Kosovës miratoi nismën për të penalizuar ata që mohojnë krimet e kryera nga Serbia në vitin 1999, zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj dhe ministri i Drejtësisë Abelard Tahiri përmes një konference për media ...

Hoxhaj: Në Berlin nuk do të ketë marrëveshje Kosovë-Serbi
Zëvendëskryeministri i vendit Enver Hoxhaj sot ka deklaruar që në takimin e Berlinit i cili do të mbahet më 29 prill të këtij viti nuk do të ketë marrëveshje Kosovë-Serbi, raporton “Zëri.info”. Hoxhaj ka pohuar se në ...
Zeri | 19-Apr-2019 13:59
Zëvendëskryeministri i vendit Enver Hoxhaj sot ka deklaruar që në takimin e Berlinit i cili do të mbahet më 29 prill të këtij viti nuk do të ketë marrëveshje Kosovë-Serbi, raporton “Zëri.info”. Hoxhaj ka pohuar se në ...

Hoxhaj: Nisma për të penalizuar ata që mohojnë krimet serbe e domosdoshme
Pasi Qeveria e Kosovës miratoi nismën për të penalizuar ata që mohojnë krimet e kryera nga Serbia në vitin 1999, zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj dhe ministri i Drejtësisë Abelard Tahiri përmes një konference për media ...
Kosova Press | 19-Apr-2019 13:57
Pasi Qeveria e Kosovës miratoi nismën për të penalizuar ata që mohojnë krimet e kryera nga Serbia në vitin 1999, zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj dhe ministri i Drejtësisë Abelard Tahiri përmes një konference për media ...

Së shpejti do të draftohet ligji për mohimin e krimeve të luftës nga Serbia
Zëvendëskryeministri i vendit Enver Hoxhaj në një konferencë të përbashkët me ministrin e Drejtësisë Abelard Tahiri ka njoftuar që në javët në vazhdim do të draftohet ligji që ka të bëj me mohimin e krimeve të Serbisë ...
Zeri | 19-Apr-2019 13:52
Zëvendëskryeministri i vendit Enver Hoxhaj në një konferencë të përbashkët me ministrin e Drejtësisë Abelard Tahiri ka njoftuar që në javët në vazhdim do të draftohet ligji që ka të bëj me mohimin e krimeve të Serbisë ...

Hoxhaj: Në Berlin temë s’është Kosova, kërkim falje nga Serbia për krimet e domosdoshme
Zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj dhe ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, kanë mbajtur konferencë të përbashkët për medie në lidhje me iniciativën për një ligj që i përket mohimit të krimeve të luftës, raporton ...
EkonomiaOnline | 19-Apr-2019 13:52
Zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj dhe ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, kanë mbajtur konferencë të përbashkët për medie në lidhje me iniciativën për një ligj që i përket mohimit të krimeve të luftës, raporton ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved