ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 21/07/2019 04:11

Presidencialet në Maqedoni/ Sot mbyllet fushata, të dielën raundi i parë i votimeve

Presidencialet në Maqedoni/ Sot mbyllet fushata, të dielën raundi i parë i votimeve
Në Maqedoni, mbyllet sot fushata për zgjedhjet presidenciale e nga mesnata, nis heshtja zgjedhore.
Top Channel | 19-Apr-2019 17:44
Në Maqedoni, mbyllet sot fushata për zgjedhjet presidenciale e nga mesnata, nis heshtja zgjedhore.

Zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut, emër i ri, probleme të vjetra
Maqedonia e Veriut mban të dielën raundin e parë të zgjedhjeve presidenciale, duke shënuar kështu votimin e parë nën emrin e ri. Ato duhet të jenë të rëndësishme për vendin fqinj, i cili ka nevojë për një president që ...
Telegraf | 19-Apr-2019 20:16
Maqedonia e Veriut mban të dielën raundin e parë të zgjedhjeve presidenciale, duke shënuar kështu votimin e parë nën emrin e ri. Ato duhet të jenë të rëndësishme për vendin fqinj, i cili ka nevojë për një president që ...

Sot përfundon fushata, Reka, Siljanovska dhe Pendarovski kërkojnë mbështetje më 21 prill
Fushata parazgjedhore për kryetar shteti ka filluar më 1 prill, ndërsa kandidatët të cilët synojnë të udhëheqin me shtetin edhe sot kanë vazhduar aktivitetet e tyre. Blerim Reka, Gordana Siljanovska dhe Stevo ...
Telegrafi | 19-Apr-2019 22:00
Fushata parazgjedhore për kryetar shteti ka filluar më 1 prill, ndërsa kandidatët të cilët synojnë të udhëheqin me shtetin edhe sot kanë vazhduar aktivitetet e tyre. Blerim Reka, Gordana Siljanovska dhe Stevo ...

Zgjedhjet presidenciale, sot mbyllet fushata në Maqedoninë e Veriut
Në Maqedoninë e Veriut mbyllet këtë të premte fushata për zgjedhjet presidenciale, e nga mesnata nis heshtja zgjedhore.
Top Channel | 19-Apr-2019 13:44
Në Maqedoninë e Veriut mbyllet këtë të premte fushata për zgjedhjet presidenciale, e nga mesnata nis heshtja zgjedhore.

Maqedonia e Veriut mbyll fushatën presidenciale
Mesnata mes të premtes dhe të shtunës shënon fundin e fushatës politike dhe hyrjen në fuqi të heshtjes zgjedhore për Presidencialet e 21 Prillit. Tre kandidatët, dhe forcat politike që i mbështesin ata, Blerim Reka, ...
TV Klan | 19-Apr-2019 20:35
Mesnata mes të premtes dhe të shtunës shënon fundin e fushatës politike dhe hyrjen në fuqi të heshtjes zgjedhore për Presidencialet e 21 Prillit. Tre kandidatët, dhe forcat politike që i mbështesin ata, Blerim Reka, ...

Maqedoni, në mesnatë bie heshtja zgjedhore
Kandidatët për president në Maqedoninë e Veriut kanë dhënë mesazhet e fundit përpara se në vend të hyjë në fuqi heshtja zgjedhore. Ai shqiptar, Blerim Reka e ka vënë theksin tek koncepti i Republikës; Siljanovska e ...
ABCNews | 19-Apr-2019 18:03
Kandidatët për president në Maqedoninë e Veriut kanë dhënë mesazhet e fundit përpara se në vend të hyjë në fuqi heshtja zgjedhore. Ai shqiptar, Blerim Reka e ka vënë theksin tek koncepti i Republikës; Siljanovska e ...

Murati i LB-së bënë thirrje të votohet kandidati Blerim Reka për president të Maqedonisë së Veriut
Kryetari i Lëvizjes për Bashkim, Valon Murati, ka përkrahur kandidatin Blerim Reka për president të Maqedonisë së Veriut. Murati në një status në llogarinë e tij në Facebook, ka shkruar se u bën thirrje të gjithë ...
Telegrafi | 19-Apr-2019 15:34
Kryetari i Lëvizjes për Bashkim, Valon Murati, ka përkrahur kandidatin Blerim Reka për president të Maqedonisë së Veriut. Murati në një status në llogarinë e tij në Facebook, ka shkruar se u bën thirrje të gjithë ...

Pendarovski: Do të bëhem edhe kundër Zoran Zaevit nëse devijohet rruga euro-atlantike (VIDEO)
Kandidati i partive në pushtet për president Stevo Pendarovski gjatë emisionit ‘Studio e Hapur’ në TV SHENJA tha se do të jetë kundër të gjithë politikanëve përfshirë edhe kryeministrin Zaev, nëse do të devijonin nga ...
Shenja | 19-Apr-2019 21:50
Kandidati i partive në pushtet për president Stevo Pendarovski gjatë emisionit ‘Studio e Hapur’ në TV SHENJA tha se do të jetë kundër të gjithë politikanëve përfshirë edhe kryeministrin Zaev, nëse do të devijonin nga ...

Daut Haradinaj mbështetë Blerim Rekën për president të Maqedonisë së Veriut
Deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj ka dalë në mbështetje të kandidatit presidencial për zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut, Blerim Reka. Në një deklaratë, deputeti Haradinaj ka thënë se shqiptarët në Maqedoninë e Veriut ...
Albportali | 19-Apr-2019 21:49
Deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj ka dalë në mbështetje të kandidatit presidencial për zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut, Blerim Reka. Në një deklaratë, deputeti Haradinaj ka thënë se shqiptarët në Maqedoninë e Veriut ...

E mbështes kandidatin shqiptarë Blerim Rekën
Deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj ka dalë në mbështetje të kandidatit presidencial për zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut, Blerim Reka. Në një deklaratë për Ballkani.info, deputeti Haradinaj ka thënë se shqiptarët në ...
Gazeta Express | 19-Apr-2019 21:41
Deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj ka dalë në mbështetje të kandidatit presidencial për zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut, Blerim Reka. Në një deklaratë për Ballkani.info, deputeti Haradinaj ka thënë se shqiptarët në ...

Daut Haradinaj mbështetë Blerim Rekën për president të Maqedonisë së Veriut
Deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj ka dalë në mbështetje të kandidatit presidencial për zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut, Blerim Reka. Në një deklaratë për Ballkani.info, deputeti Haradinaj ka thënë se shqiptarët në ...
Koha.mk | 19-Apr-2019 21:22
Deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj ka dalë në mbështetje të kandidatit presidencial për zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut, Blerim Reka. Në një deklaratë për Ballkani.info, deputeti Haradinaj ka thënë se shqiptarët në ...

Stevo Pendarovski: Do t”i përfaqësoj interesat e të gjitha etnive, e jo vetëm të maqedonasve (VIDEO)
Për kandidati e pushtetit për president Stevo Pendarovski, votat e qytetarëve nuk janë mjet për pazare mes partive politike. Ai në emisionin ‘Studio e Hapur’ në TV SHENJA tha se votat e qytetarëve pavarësisht ...
Shenja | 19-Apr-2019 21:14
Për kandidati e pushtetit për president Stevo Pendarovski, votat e qytetarëve nuk janë mjet për pazare mes partive politike. Ai në emisionin ‘Studio e Hapur’ në TV SHENJA tha se votat e qytetarëve pavarësisht ...

Harry Bajraktari nga SHBA: Shqiptarët pa dallim partie ta votojnë Blerim Rekën!
Nga Harry Bajraktari/ Të Dielën, më 21 Prill, qytetarët e Maqedonisë së Veriut, u drejtohen kutive të votimit për të zgjedhur presidentin e kësaj republike. Nga tre kandidatët që ndodhën në këtë garë, është edhe ...
Ina-Online | 19-Apr-2019 20:55
Nga Harry Bajraktari/ Të Dielën, më 21 Prill, qytetarët e Maqedonisë së Veriut, u drejtohen kutive të votimit për të zgjedhur presidentin e kësaj republike. Nga tre kandidatët që ndodhën në këtë garë, është edhe ...

KOMENT: Sela paralajmëron humbjen dhe “aksham pazarin” për rrethin e dytë!
Shkup, 19 prill, Zhurnal.mk - Kryetari i partisë Aleanca për Shqiptarët, Ziadin Sela në emisionin Click Plus të TV21 i pyetur çfarë do të ndodhë dhe a do të dorëhiqet nëse Blerim Reka nuk fiton zgjedhjet, ai ka thënë se ...
Zhurnal | 19-Apr-2019 20:17
Shkup, 19 prill, Zhurnal.mk - Kryetari i partisë Aleanca për Shqiptarët, Ziadin Sela në emisionin Click Plus të TV21 i pyetur çfarë do të ndodhë dhe a do të dorëhiqet nëse Blerim Reka nuk fiton zgjedhjet, ai ka thënë se ...

Daut Haradinaj mbështetë Blerim Rekën për president të Maqedonisë së Veriut
Deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj ka dalë në mbështetje të kandidatit presidencial për zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut, Blerim Reka. Në një deklaratë, deputeti Haradinaj ka thënë se shqiptarët në Maqedoninë e Veriut ...
Ina-Online | 19-Apr-2019 19:42
Deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj ka dalë në mbështetje të kandidatit presidencial për zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut, Blerim Reka. Në një deklaratë, deputeti Haradinaj ka thënë se shqiptarët në Maqedoninë e Veriut ...

Janushev, Kiracovski dhe Asani zgjatën dorën dhe premtuan zgjedhje demokratike
Shefat e shtabeve zgjedhore të kandidatëve presidencial sot kishin takim me Komisioni Shtetëror Zgjedhor ku theksuan se presin zgjedhje korrekte dhe demokratike. Shefi i shtabit zgjedhor të Gordana Siljanovska Davkovës, ...
Telegrafi | 19-Apr-2019 14:32
Shefat e shtabeve zgjedhore të kandidatëve presidencial sot kishin takim me Komisioni Shtetëror Zgjedhor ku theksuan se presin zgjedhje korrekte dhe demokratike. Shefi i shtabit zgjedhor të Gordana Siljanovska Davkovës, ...

Maqedonia e Veriut para zgjedhjeve presidenciale
Sonte në mesnatë (19 prill) mbyllet fushata dhe hyn në fuqi heshtja para zgjedhjeve presidenciale në Maqedoninë e Veriut, në të cilat garojnë tre kandidatë. Në regjistrin zgjedhor të këtij vendi janë pak mbi një milion ...
Zeri Amerikes | 19-Apr-2019 19:06
Sonte në mesnatë (19 prill) mbyllet fushata dhe hyn në fuqi heshtja para zgjedhjeve presidenciale në Maqedoninë e Veriut, në të cilat garojnë tre kandidatë. Në regjistrin zgjedhor të këtij vendi janë pak mbi një milion ...

Mbyllet fushata zgjedhore në Maqedoninë e Veriut, të dielën raundi i parë i votimeve
Në Maqedoni, mbyllet sot fushata për zgjedhjet presidenciale e nga mesnata, nis heshtja zgjedhore. Kandidati i përkrahur nga Aleanca e Shqiptarëve dhe “Besa”, Blerim Reka e përfundoi fushatën e tij me tubimin e një ditë ...
Gazeta55 | 19-Apr-2019 18:58
Në Maqedoni, mbyllet sot fushata për zgjedhjet presidenciale e nga mesnata, nis heshtja zgjedhore. Kandidati i përkrahur nga Aleanca e Shqiptarëve dhe “Besa”, Blerim Reka e përfundoi fushatën e tij me tubimin e një ditë ...

Mbyllet fushata presidenciale në Maqedoninë e Veriut
Në Maqedoninë e Veriut mbyllet sot gara për zgjedhjet presidenciale, të cilat do të mbahen të dielën e 21 prillit. Në garë janë tre kandidate, të gjithë akademikë, asnjëri politikan. Ata janë: Stevo Pendarovski cili ...
VizionPlus | 19-Apr-2019 11:27
Në Maqedoninë e Veriut mbyllet sot gara për zgjedhjet presidenciale, të cilat do të mbahen të dielën e 21 prillit. Në garë janë tre kandidate, të gjithë akademikë, asnjëri politikan. Ata janë: Stevo Pendarovski cili ...

Janushev, Kiracovski dhe Asani bënë thirrje për zgjedhje korrekte, të rregullta dhe të pastra të dielën
Shefat e shtabeve zgjedhore të kandidatëve presidencialë Igor Janushev, Aleksandër Kiracovski dhe Florin Asani sot së bashku apeluan deri te të gjithë qytetarët, aktorët politikë, mediat dhe të gjithë të tjerët për ...
Aktuale.MK | 19-Apr-2019 18:34
Shefat e shtabeve zgjedhore të kandidatëve presidencialë Igor Janushev, Aleksandër Kiracovski dhe Florin Asani sot së bashku apeluan deri te të gjithë qytetarët, aktorët politikë, mediat dhe të gjithë të tjerët për ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved