ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 21/07/2019 04:31

Maqedoni, në mesnatë bie heshtja zgjedhore

Maqedoni, në mesnatë bie heshtja zgjedhore
Kandidatët për president në Maqedoninë e Veriut kanë dhënë mesazhet e fundit përpara se në vend të hyjë në fuqi heshtja zgjedhore. Ai shqiptar, Blerim Reka e ka vënë theksin tek koncepti i Republikës; Siljanovska e ...
ABCNews | 19-Apr-2019 18:03
Kandidatët për president në Maqedoninë e Veriut kanë dhënë mesazhet e fundit përpara se në vend të hyjë në fuqi heshtja zgjedhore. Ai shqiptar, Blerim Reka e ka vënë theksin tek koncepti i Republikës; Siljanovska e ...

Murati i LB-së bënë thirrje të votohet kandidati Blerim Reka për president të Maqedonisë së Veriut
Kryetari i Lëvizjes për Bashkim, Valon Murati, ka përkrahur kandidatin Blerim Reka për president të Maqedonisë së Veriut. Murati në një status në llogarinë e tij në Facebook, ka shkruar se u bën thirrje të gjithë ...
Telegrafi | 19-Apr-2019 15:34
Kryetari i Lëvizjes për Bashkim, Valon Murati, ka përkrahur kandidatin Blerim Reka për president të Maqedonisë së Veriut. Murati në një status në llogarinë e tij në Facebook, ka shkruar se u bën thirrje të gjithë ...

Mbyllet fushata presidenciale në Maqedoninë e Veriut
Në Maqedoninë e Veriut mbyllet sot gara për zgjedhjet presidenciale, të cilat do të mbahen të dielën e 21 prillit. Në garë janë tre kandidate, të gjithë akademikë, asnjëri politikan. Ata janë: Stevo Pendarovski cili ...
VizionPlus | 19-Apr-2019 11:27
Në Maqedoninë e Veriut mbyllet sot gara për zgjedhjet presidenciale, të cilat do të mbahen të dielën e 21 prillit. Në garë janë tre kandidate, të gjithë akademikë, asnjëri politikan. Ata janë: Stevo Pendarovski cili ...

Siljanovska: Do të votoj për Blerim Rekën nëse nuk kaloj në raundin e dytë! (VIDEO)
Kandidatja maqedonase per president Gordana Siljanovska, do te votoje per kandidatin shqiptar Blerim Reka, nese nuk kalon ne raundin e dyte. Keshtu eshte shprehur vete ajo ne nje prononcim para mediave, ndonese eshte e ...
Aktuale.MK | 19-Apr-2019 18:04
Kandidatja maqedonase per president Gordana Siljanovska, do te votoje per kandidatin shqiptar Blerim Reka, nese nuk kalon ne raundin e dyte. Keshtu eshte shprehur vete ajo ne nje prononcim para mediave, ndonese eshte e ...

Presidencialet në Maqedoni/ Sot mbyllet fushata, të dielën raundi i parë i votimeve
Në Maqedoni, mbyllet sot fushata për zgjedhjet presidenciale e nga mesnata, nis heshtja zgjedhore. Kandidati i përkrahur nga Aleanca e Shqiptarëve dhe “Besa”, Blerim Reka e përfundoi fushatën e tij me tubimin e një ditë ...
Java News | 19-Apr-2019 17:59
Në Maqedoni, mbyllet sot fushata për zgjedhjet presidenciale e nga mesnata, nis heshtja zgjedhore. Kandidati i përkrahur nga Aleanca e Shqiptarëve dhe “Besa”, Blerim Reka e përfundoi fushatën e tij me tubimin e një ditë ...

Daut Haradinaj mbështetë Blerim Rekën për president të Maqedonisë së Veriut
Deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj ka dalë në mbështetje të kandidatit presidencial për zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut, Blerim Reka. Në një deklaratë, deputeti Haradinaj ka thënë se shqiptarët në Maqedoninë e Veriut ...
AlMaKos | 19-Apr-2019 17:37
Deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj ka dalë në mbështetje të kandidatit presidencial për zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut, Blerim Reka. Në një deklaratë, deputeti Haradinaj ka thënë se shqiptarët në Maqedoninë e Veriut ...

Ibraimi: Fushata e kandidatëve presidencial i përmbushi standartet demokratike për zgjedhje të lira
Shkup, 19 prill - Në mesnatë përfundon fushata njëzetditore dhe fillon heshtja para zgjedhjeve presidenciale që do të mbahen të dielën dhe zgjedhjeve lokale të parakohshme që do të mbahen po të dielën në komunat e ...
Zhurnal | 19-Apr-2019 17:33
Shkup, 19 prill - Në mesnatë përfundon fushata njëzetditore dhe fillon heshtja para zgjedhjeve presidenciale që do të mbahen të dielën dhe zgjedhjeve lokale të parakohshme që do të mbahen po të dielën në komunat e ...

Shqiptarët faktor vendimtar në zgjedhjen e presidentit të Maqedonisë së Veriut, Blerim Reka gjasa të vogla për fitore
Dy ditë i ndajnë maqedonasit nga zgjedhja e presidentit të tyre. Të dielën, qytetarët e Maqedonisë së Veriut do t’iu drejtohen kutive të votimit për të hedhur votat që do të determinojnë se kush do të jetë në krye të ...
Klan Kosova | 19-Apr-2019 17:14
Dy ditë i ndajnë maqedonasit nga zgjedhja e presidentit të tyre. Të dielën, qytetarët e Maqedonisë së Veriut do t’iu drejtohen kutive të votimit për të hedhur votat që do të determinojnë se kush do të jetë në krye të ...

Ja fjalimi i plotë i Albin Kurtit mbrëmë në Tetovë (VIDEO)
Në qiell thonë se ka qenë një qytet, kur ka rënë në tokë, Malet e Sharrit i kanë ndarë e i kanë bërë dy qytete: Prizrenin dhe Tetovën. Të dashur qytetarë, Mirë se ju gjej këtu në Tetovën e kryengritjes së Dervish Carës, ...
Ina-Online | 19-Apr-2019 17:07
Në qiell thonë se ka qenë një qytet, kur ka rënë në tokë, Malet e Sharrit i kanë ndarë e i kanë bërë dy qytete: Prizrenin dhe Tetovën. Të dashur qytetarë, Mirë se ju gjej këtu në Tetovën e kryengritjes së Dervish Carës, ...

Kandidatja maqedonase për presidente: Do të votojë për Blerim Rekën nëse nuk kaloj në raundin e dytë
Kandidatja maqedonase për president Gordana Siljanovska, do të votojë për kandidatin shqiptar Blerim Reka, nëse nuk kalon në raundin e dytë. Kështu është shprehur vetë pretendentja për kreun e shtetit në Maqedoninë ...
Klan Kosova | 19-Apr-2019 16:47
Kandidatja maqedonase për president Gordana Siljanovska, do të votojë për kandidatin shqiptar Blerim Reka, nëse nuk kalon në raundin e dytë. Kështu është shprehur vetë pretendentja për kreun e shtetit në Maqedoninë ...

Saliu: Reka i pavarur gaboi që lejoi fushatë të varur
Gazetari dhe opinionisti Urim Saliu përmes një postimi në rrjetin social facebook ka shkruar se kandidati shqiptar Blerim Reka ka bërë gabim që ka lejuar që fushata e tij të jetë e varur nga partitë politike, transmeton ...
Aktuale.MK | 19-Apr-2019 16:47
Gazetari dhe opinionisti Urim Saliu përmes një postimi në rrjetin social facebook ka shkruar se kandidati shqiptar Blerim Reka ka bërë gabim që ka lejuar që fushata e tij të jetë e varur nga partitë politike, transmeton ...

Zgjedhjet në Maqedoni, Albin Kurti ka një mesazh për anëtarët e BDI-së dhe PDSH-së
Lideri i Vetëvendosjes Albin Kurti në tubimin qëndror të kandidatit të pavarur për president të Maqedonisë, Blerim Reka ka kërkuar që të gjithë shqiptarët të votojnë me mendje dhe me zemër gjatë zgjedhjeve të së dielës. ...
AlMaKos | 19-Apr-2019 16:33
Lideri i Vetëvendosjes Albin Kurti në tubimin qëndror të kandidatit të pavarur për president të Maqedonisë, Blerim Reka ka kërkuar që të gjithë shqiptarët të votojnë me mendje dhe me zemër gjatë zgjedhjeve të së dielës. ...

Zaev: Reka bashkëpunon me Siljanovskën kundër Pendarovskit
Kryeministri Zoran Zaev në emisionin e mbrëmshëm “Rruga Drejt” në Alsat tha se Blerim Reka bashkëpunon me Gordana Siljanovskën kundër kandidatit të tretë Stevo Pendarovski i cili e ka mbështetjen nga shumica ...
Aktuale.MK | 19-Apr-2019 16:32
Kryeministri Zoran Zaev në emisionin e mbrëmshëm “Rruga Drejt” në Alsat tha se Blerim Reka bashkëpunon me Gordana Siljanovskën kundër kandidatit të tretë Stevo Pendarovski i cili e ka mbështetjen nga shumica ...

Në mesnatë nis heshtja për zgjedhjet presidenciale
Të premten në mesnatë në Maqedoninë e Veriut mbyllet fushata elektorale për zgjedhjet presidenciale që do të mbahen, të dielën më 21 prill. Partitë politike kanë zhvilluar tubimet e fundit për prezantimin e kandidatëve ...
Radio Evropa e Lire | 19-Apr-2019 16:32
Të premten në mesnatë në Maqedoninë e Veriut mbyllet fushata elektorale për zgjedhjet presidenciale që do të mbahen, të dielën më 21 prill. Partitë politike kanë zhvilluar tubimet e fundit për prezantimin e kandidatëve ...

Siljanovska: Do të votoj për Blerim Rekën nëse nuk kaloj në raundin e dytë! (VIDEO)
Kandidatja maqedonase per president Gordana Siljanovska, do te votoje per kandidatin shqiptar Blerim Reka, nese nuk kalon ne raundin e dyte. Keshtu eshte shprehur vete ajo ne nje prononcim para mediave, ndonese eshte e ...
Ina-Online | 19-Apr-2019 16:13
Kandidatja maqedonase per president Gordana Siljanovska, do te votoje per kandidatin shqiptar Blerim Reka, nese nuk kalon ne raundin e dyte. Keshtu eshte shprehur vete ajo ne nje prononcim para mediave, ndonese eshte e ...

Mbyllet fushata në Maqedoninë e Veriut
Në Maqedoninë e Veriut mbyllet këtë të premte fushata për zgjedhjet presidenciale, e nga mesnata nis heshtja zgjedhore. Kandidati i përkrahur nga Aleanca e Shqiptarëve dhe “Besa”, Blerim Reka e përfundoi fushatën e tij ...
Gazeta Express | 19-Apr-2019 16:13
Në Maqedoninë e Veriut mbyllet këtë të premte fushata për zgjedhjet presidenciale, e nga mesnata nis heshtja zgjedhore. Kandidati i përkrahur nga Aleanca e Shqiptarëve dhe “Besa”, Blerim Reka e përfundoi fushatën e tij ...

(VIDEO) SILJANOVSKA: Votën do e jap për Rekën nëse nuk kaloj në raundin e dytë!
Kandidatja për president nga radhët e VMRO-DPMNE-së Gordana Siljanovska nëse e kalon rrethin e parë, thotë se në atë të dytë votën do ta jep për Blerim Rekën, kandidat i mbështetur nga ASH dhe BESA. “E keni dëgjuar ...
Medial | 19-Apr-2019 15:58
Kandidatja për president nga radhët e VMRO-DPMNE-së Gordana Siljanovska nëse e kalon rrethin e parë, thotë se në atë të dytë votën do ta jep për Blerim Rekën, kandidat i mbështetur nga ASH dhe BESA. “E keni dëgjuar ...

BDI-ja ka nga se frikësohet: Shihni pjesëmarrjen në tubimin e Blerim Rekës në Tetovë
"Fuqia e përjetshme" e elektoratit shqiptar, Bashkimi Demokratik për Integrimin - BDI, ka prej çka të frikësohet. Tubimi i djeshëm në Tetovë për promovimin e kandidatit presidencial për Aleancën për Shqiptarët dhe BESA, ...
Republika | 19-Apr-2019 15:46
"Fuqia e përjetshme" e elektoratit shqiptar, Bashkimi Demokratik për Integrimin - BDI, ka prej çka të frikësohet. Tubimi i djeshëm në Tetovë për promovimin e kandidatit presidencial për Aleancën për Shqiptarët dhe BESA, ...

Pendarovski kërkon mbështetje për integrimin e vendit
Alsat 2019-04-19T15:34:38+02:00 Kandidati për President, Stevo Pendarovski fushatën parazgjedhore e fokusoi në konceptin e integrimeve Euro-Atlantike. Ai gjatë fjalimeve të tij nëpër tubime, ardhmërinë e vendit e ka ...
AlMaKos | 19-Apr-2019 15:38
Alsat 2019-04-19T15:34:38+02:00 Kandidati për President, Stevo Pendarovski fushatën parazgjedhore e fokusoi në konceptin e integrimeve Euro-Atlantike. Ai gjatë fjalimeve të tij nëpër tubime, ardhmërinë e vendit e ka ...

Reka mbyll fushatën: Të ndalojmë eksodin e të rinjve
Kandidati i pavarur Blerim Reka, i mbështetur nga Aleanca dhe BESA gjatë fushatës theksin e ka vendosur kryesisht tek shqetësimi për largimin e të rinjve nga vendi dhe tek mospajtimi i tij me idenë që shqiptarët të ...
Klan Kosova | 19-Apr-2019 15:37
Kandidati i pavarur Blerim Reka, i mbështetur nga Aleanca dhe BESA gjatë fushatës theksin e ka vendosur kryesisht tek shqetësimi për largimin e të rinjve nga vendi dhe tek mospajtimi i tij me idenë që shqiptarët të ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved