ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 21/07/2019 05:01

Presidentin Trump e presin kohë të vështira

Presidentin Trump e presin kohë të vështira
Lufta kundër të keqes së presupozuar ka një histori të gjatë. Në mesjetë shtrigat u përndoqën nga njerëzit që besonin tek bestytnitë, dhe si viktimë në përndjekjen e shtrigave e sheh veten Donald Trump, kur bëhet fjalë ...
BalkanWeb | 19-Apr-2019 16:22
Lufta kundër të keqes së presupozuar ka një histori të gjatë. Në mesjetë shtrigat u përndoqën nga njerëzit që besonin tek bestytnitë, dhe si viktimë në përndjekjen e shtrigave e sheh veten Donald Trump, kur bëhet fjalë ...

ANALIZA: Përmbledhja e raportit Myler: Pse ndaj Trumpit, nuk pati akuzë për komplot me rusët
Nga Olivia Paschal & Madeleine Carlisle Prokurori i Përgjithshëm i SHBA, Uilliam Barr, publikoi të enjten raportin e shumëpritur të prokurorit special Robert Myler, për hetimin e tij mbi ndërhyrjen e Rusisë në zgjedhjet ...
GazetaTema | 19-Apr-2019 09:54
Nga Olivia Paschal & Madeleine Carlisle Prokurori i Përgjithshëm i SHBA, Uilliam Barr, publikoi të enjten raportin e shumëpritur të prokurorit special Robert Myler, për hetimin e tij mbi ndërhyrjen e Rusisë në zgjedhjet ...

Trump: Gjueti shtrigash ndaj meje
Presidenti Donald Trump reagoi pas publikimit të raportit voluminoz për ndërhyrjen ruse, duke thënë se ai nuk e vërteton përfshirjen e tij. Përmes disa postimeve në Twitter, ai denoncon atë që e quan histori 2 vjeçare ...
VizionPlus | 19-Apr-2019 11:33
Presidenti Donald Trump reagoi pas publikimit të raportit voluminoz për ndërhyrjen ruse, duke thënë se ai nuk e vërteton përfshirjen e tij. Përmes disa postimeve në Twitter, ai denoncon atë që e quan histori 2 vjeçare ...

Publikimi i raportit të Mueller, çfarë pritet më pas?
SHBA Raporti prej 448 faqesh i prokurorit të posaçëm Robert Mueller për ndërhyrjen e Rusisë në zgjedhjet presidenciale të vitit 2016 u bë publik të enjten. Ai mbulon një hetim 22-mujor që Presidenti Donald Trump e ...
BalkanWeb | 19-Apr-2019 07:52
SHBA Raporti prej 448 faqesh i prokurorit të posaçëm Robert Mueller për ndërhyrjen e Rusisë në zgjedhjet presidenciale të vitit 2016 u bë publik të enjten. Ai mbulon një hetim 22-mujor që Presidenti Donald Trump e ...

Trump: Rezultati i hetimit Mueller, “Game Over” për demokratët
Presidenti amerikan, Donald Trump shkruan në profilin e tij në “Twitter” se loja për demokratët mbaroi pasi hetimi i kryer nga prokurori spcial Robert Mueller nxorri që nuk kishte mes Rusisë dhe fushatës së tij ...
BalkanWeb | 19-Apr-2019 07:20
Presidenti amerikan, Donald Trump shkruan në profilin e tij në “Twitter” se loja për demokratët mbaroi pasi hetimi i kryer nga prokurori spcial Robert Mueller nxorri që nuk kishte mes Rusisë dhe fushatës së tij ...

Raporti i Mueller, tregoi pastëtinë time
Flet Donald Tramp: Raporti tregoi pastërtinë time Megjithëse raporti prej 448-faqesh i prokurorit të posaçëm Robert Mueller për ndërhyrjen ruse në fushatën zgjedhore të 2016-ës nuk e përjashton plotësisht Presidentin ...
Telegraf | 19-Apr-2019 09:35
Flet Donald Tramp: Raporti tregoi pastërtinë time Megjithëse raporti prej 448-faqesh i prokurorit të posaçëm Robert Mueller për ndërhyrjen ruse në fushatën zgjedhore të 2016-ës nuk e përjashton plotësisht Presidentin ...

SHBA, demokratët kërkojnë raportin Mueller të paredaktuar
Në SHBA, demokratët e Kongresit kërkuan të njihen me të gjitha provat e hetimit të Prokurorit të Posaçëm Robert Mueller lidhur me ndërhyrjen e Rusisë në zgjedhjet e vitit 2016. Kryetari i komisionit Juridik të Dhomës së ...
Zeri Amerikes | 19-Apr-2019 17:03
Në SHBA, demokratët e Kongresit kërkuan të njihen me të gjitha provat e hetimit të Prokurorit të Posaçëm Robert Mueller lidhur me ndërhyrjen e Rusisë në zgjedhjet e vitit 2016. Kryetari i komisionit Juridik të Dhomës së ...

Moska reagon pas raportit të Mueller: Nuk kishte argumente për ndërhyrjen ruse në zgjedhje
Ministria e Jashtme ruse tha se raporti i këshilltarit të posaçëm Robert Mueller ka “pranuar se nuk kishte prova” për ndërhyrjen e Rusisë në zgjedhjet presidenciale në SHBA më 2016. “Nuk kishte asgjë në raport për të ...
Java News | 19-Apr-2019 17:03
Ministria e Jashtme ruse tha se raporti i këshilltarit të posaçëm Robert Mueller ka “pranuar se nuk kishte prova” për ndërhyrjen e Rusisë në zgjedhjet presidenciale në SHBA më 2016. “Nuk kishte asgjë në raport për të ...

Pyetje të reja për rolin e Presidentit pas publikimit të raportit Mueller
Pas një hetimi prej 22 muajsh, publiku dhe kongresi amerikan arritën të shohin të enjten raportin e Prokurorit të Posaçëm, Robert Mueller për ndërhyrjen ruse në zgjedhjet e vitit 2016. Raporti nuk gjeti prova për ...
Zeri Amerikes | 19-Apr-2019 17:03
Pas një hetimi prej 22 muajsh, publiku dhe kongresi amerikan arritën të shohin të enjten raportin e Prokurorit të Posaçëm, Robert Mueller për ndërhyrjen ruse në zgjedhjet e vitit 2016. Raporti nuk gjeti prova për ...

Raporti Mueller, reagon Presidenti Trump
Megjithëse raporti prej 448-faqesh i prokurorit të posaçëm Robert Mueller për ndërhyrjen ruse në fushatën zgjedhore të 2016-ës nuk e përjashton plotësisht Presidentin nga faji, zoti Trump beson se raporti në fakt e ...
BalkanWeb | 18-Apr-2019 22:44
Megjithëse raporti prej 448-faqesh i prokurorit të posaçëm Robert Mueller për ndërhyrjen ruse në fushatën zgjedhore të 2016-ës nuk e përjashton plotësisht Presidentin nga faji, zoti Trump beson se raporti në fakt e ...

Komiteti i Kongresit urdhëron publikimin e plotë të raportit të Muellerit
Komiteti për Drejtësi i Dhomës së Përfaqësuesve në SHBA ka lëshuar një urdhër për të marrë raportin e plotë të hetimit që e ka zhvilluar këshilltari i posaçëm, Robert Mueller në lidhje me ndërhyrjen ruse në zgjedhjet ...
Indeks Online | 19-Apr-2019 16:48
Komiteti për Drejtësi i Dhomës së Përfaqësuesve në SHBA ka lëshuar një urdhër për të marrë raportin e plotë të hetimit që e ka zhvilluar këshilltari i posaçëm, Robert Mueller në lidhje me ndërhyrjen ruse në zgjedhjet ...

Komiteti i Kongresit urdhëron publikimin e plotë të raportit të Muellerit
Kryetari i Komitetit, Jerrold Nadler, tha në një deklaratë se ai nuk mund të pranojë një version të redaktuar që “lë shumicën e Kongresit në errësirë”. Prokurori i Përgjithshëm, William Barr e dërgoi në Kongres një ...
Lajminet | 19-Apr-2019 16:36
Kryetari i Komitetit, Jerrold Nadler, tha në një deklaratë se ai nuk mund të pranojë një version të redaktuar që “lë shumicën e Kongresit në errësirë”. Prokurori i Përgjithshëm, William Barr e dërgoi në Kongres një ...

Presidentin Trump e presin kohë të vështira
Lufta kundër të keqes së presupozuar ka një histori të gjatë. Në mesjetë shtrigat u përndoqën nga njerëzit që besonin tek bestytnitë, dhe si viktimë në përndjekjen e shtrigave e sheh veten Donald Trump, kur bëhet fjalë ...
Lexo | 19-Apr-2019 16:25
Lufta kundër të keqes së presupozuar ka një histori të gjatë. Në mesjetë shtrigat u përndoqën nga njerëzit që besonin tek bestytnitë, dhe si viktimë në përndjekjen e shtrigave e sheh veten Donald Trump, kur bëhet fjalë ...

Komiteti i Kongresit urdhëron publikimin e plotë të raportit të Muellerit
Komiteti për Drejtësi i Dhomës së Përfaqësuesve në SHBA ka lëshuar një urdhër për të marrë raportin e plotë të hetimit që e ka zhvilluar këshilltari i posaçëm, Robert Mueller në lidhje me ndërhyrjen ruse në zgjedhjet ...
Radio Evropa e Lire | 19-Apr-2019 16:13
Komiteti për Drejtësi i Dhomës së Përfaqësuesve në SHBA ka lëshuar një urdhër për të marrë raportin e plotë të hetimit që e ka zhvilluar këshilltari i posaçëm, Robert Mueller në lidhje me ndërhyrjen ruse në zgjedhjet ...

Raporti i Muellerit nuk kishte argumente për ndërhyrjen ruse në zgjedhje
Ministria e Jashtme ruse tha se raporti i këshilltarit të posaçëm Robert Mueller ka “pranuar se nuk kishte prova” për ndërhyrjen e Rusisë në zgjedhjet presidenciale në SHBA më 2016. “Nuk kishte asgjë në raport për të ...
InFokusi | 19-Apr-2019 15:45
Ministria e Jashtme ruse tha se raporti i këshilltarit të posaçëm Robert Mueller ka “pranuar se nuk kishte prova” për ndërhyrjen e Rusisë në zgjedhjet presidenciale në SHBA më 2016. “Nuk kishte asgjë në raport për të ...

Raporti i Muellerit nuk kishte argumente për ndërhyrjen ruse në zgjedhje
Ministria e Jashtme ruse tha se raporti i këshilltarit të posaçëm Robert Mueller ka “pranuar se nuk kishte prova” për ndërhyrjen e Rusisë në zgjedhjet presidenciale në SHBA më 2016. “Nuk kishte asgjë në raport për të ...
Gazeta Express | 19-Apr-2019 15:30
Ministria e Jashtme ruse tha se raporti i këshilltarit të posaçëm Robert Mueller ka “pranuar se nuk kishte prova” për ndërhyrjen e Rusisë në zgjedhjet presidenciale në SHBA më 2016. “Nuk kishte asgjë në raport për të ...

Moskë: Raporti i Muellerit nuk kishte argumente për ndërhyrjen ruse në zgjedhje
Ministria e Jashtme ruse tha se raporti i këshilltarit të posaçëm Robert Mueller ka “pranuar se nuk kishte prova” për ndërhyrjen e Rusisë në zgjedhjet presidenciale në SHBA më 2016. “Nuk kishte asgjë në raport për të ...
Radio Evropa e Lire | 19-Apr-2019 15:10
Ministria e Jashtme ruse tha se raporti i këshilltarit të posaçëm Robert Mueller ka “pranuar se nuk kishte prova” për ndërhyrjen e Rusisë në zgjedhjet presidenciale në SHBA më 2016. “Nuk kishte asgjë në raport për të ...

Trump: Ndërhyrja ruse nuk ndryshoi rezultatin e presidencialeve të 2016-ës
Presidenti amerikan, Donald Trump konfirmoi sot se ndërhyrja e Rusisë në zgjedhjet presidenciale amerikane të 2016 nuk kishte ndikuar aspak në rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve. Trump me anë të një postimi në ...
Alsat-M | 19-Apr-2019 12:04
Presidenti amerikan, Donald Trump konfirmoi sot se ndërhyrja e Rusisë në zgjedhjet presidenciale amerikane të 2016 nuk kishte ndikuar aspak në rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve. Trump me anë të një postimi në ...

Raporti për Rusinë, demokratët vazhdojnë presionin mbi Trumpin
Demokratët në Shtetet e Bashkuara vazhdojnë presionin mbi presidentin Donald Trump, edhe pas publikimit të raportit për ndërhyrjen e Rusisë në zgjedhjet e vitit 2016. Ata duan që Robert Mueller, këshilltari i posaçëm që ...
EkonomiaOnline | 19-Apr-2019 11:26
Demokratët në Shtetet e Bashkuara vazhdojnë presionin mbi presidentin Donald Trump, edhe pas publikimit të raportit për ndërhyrjen e Rusisë në zgjedhjet e vitit 2016. Ata duan që Robert Mueller, këshilltari i posaçëm që ...

Trump: Ndërhyrja ruse nuk ndryshoi rezultatin e presidencialeve
Presidenti amerikan, Donald Trump konfirmoi sot se ndërhyrja e Rusisë në zgjedhjet presidenciale amerikane të 2016 nuk kishte ndikuar aspak në rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve. Trump me anë të një postimi në ...
Java News | 19-Apr-2019 11:24
Presidenti amerikan, Donald Trump konfirmoi sot se ndërhyrja e Rusisë në zgjedhjet presidenciale amerikane të 2016 nuk kishte ndikuar aspak në rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve. Trump me anë të një postimi në ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved