ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/07/2019 01:43

INTERVISTA/ Flet eksperti Kristaq Kume, ish- kryetar i KQZ: Si mund të futet Hajdari në zgjedhje, që të sfidojë PD

INTERVISTA/ Flet eksperti Kristaq Kume, ish- kryetar i KQZ: Si mund të futet Hajdari në zgjedhje, që të sfidojë PD
Deputetja Rudina Hajdari lëshoi dje sinjalin e parë publik se po përgatiten si grup deputetësh të rinj, të cilët kanë hyrë nga listat e PD-së, të krijojnë një subjekt të ri politik. Hajdari, e cila dje u zgjodh kryetare ...
GazetaTema | 19-Apr-2019 20:31
Deputetja Rudina Hajdari lëshoi dje sinjalin e parë publik se po përgatiten si grup deputetësh të rinj, të cilët kanë hyrë nga listat e PD-së, të krijojnë një subjekt të ri politik. Hajdari, e cila dje u zgjodh kryetare ...

Rudina Hajdari: Bojkoti i zgjedhjeve do ishte vetëvrasje politike
TIRANË Deputetja e Partisë Demokratike, Rudina Hajdari thotë se bojkotimi i zgjedhjeve do të ishte një vetëvrasje politike. Me një reagim në “Twitter”, Hajdari shprehet se sado e kompromentuar të jetë një qeveri, rruga ...
BalkanWeb | 19-Apr-2019 19:19
TIRANË Deputetja e Partisë Demokratike, Rudina Hajdari thotë se bojkotimi i zgjedhjeve do të ishte një vetëvrasje politike. Me një reagim në “Twitter”, Hajdari shprehet se sado e kompromentuar të jetë një qeveri, rruga ...

Rudina Hajdari: Bojkoti zgjedhjeve do ishte vetëvrasje politike
Deputetja e Partisë Demokratike, Rudina Hajdari thotë se bojkotimi i zgjedhjeve do të ishte një vetëvrasje politikë. Me një reagim në “Twitter”, Hajdari shprehet se sado e kompromentuar të jetë një qeveri, rruga e vetme ...
BalkanWeb | 19-Apr-2019 19:11
Deputetja e Partisë Demokratike, Rudina Hajdari thotë se bojkotimi i zgjedhjeve do të ishte një vetëvrasje politikë. Me një reagim në “Twitter”, Hajdari shprehet se sado e kompromentuar të jetë një qeveri, rruga e vetme ...

Rudina Hajdari: Nuk ka bojkot! Zgjedhjet e vetmja zgjidhje
Deputetja e opozitës së re Rudina Hajdari në një status në Twitter ka thënë se grupi që ajo përfaqëson nuk është dakord me bojkotin e zgjedhjeve.
Top Channel | 19-Apr-2019 19:10
Deputetja e opozitës së re Rudina Hajdari në një status në Twitter ka thënë se grupi që ajo përfaqëson nuk është dakord me bojkotin e zgjedhjeve.

Rudina Hajdari e vendosur, si SHBA kundër bojkotit: E vetmja rrugë janë zgjedhjet, sado e korruptuar të jetë qeveria
Deputetja e Partisë Demokratike, Rudina Hajdari ka përsëritur edhe njëherë nevojën për organizimin e zgjedhjeve në 30 qershor. Hajdari shkruan në Twitter se alternativa opozitare nuk është dakort me bojkotimin e ...
GazetaTema | 19-Apr-2019 18:54
Deputetja e Partisë Demokratike, Rudina Hajdari ka përsëritur edhe njëherë nevojën për organizimin e zgjedhjeve në 30 qershor. Hajdari shkruan në Twitter se alternativa opozitare nuk është dakort me bojkotimin e ...

Rudina Hajdari: Bojkoti i zgjedhjeve është vetëvrasje politike
Deputetja e dalë nga listat e Partisë Demokratike, Rudina Hajdari reagoi pas thirrjes që bëri ambasada e SHBA për pjesmarrjen e forcave politike ne zgjedhjet e 30 qershorit. Hajdari e cila sapo ka marrë drejtimin e ...
VizionPlus | 19-Apr-2019 20:10
Deputetja e dalë nga listat e Partisë Demokratike, Rudina Hajdari reagoi pas thirrjes që bëri ambasada e SHBA për pjesmarrjen e forcave politike ne zgjedhjet e 30 qershorit. Hajdari e cila sapo ka marrë drejtimin e ...

Rudina Hajdari mbron Grupin Parlamentar Demokrat: Jemi të ligjshëm
Një ditë më parë, Rudina Hajdari u shpall kryetarja e “Grupit Parlamentar Demokrat”, ndërsa sot përmes një statusi në Facebook, thotë se grupi i krijuar është tërësisht në përputhje me rregulloren e Kuvendit, ligjet dhe ...
BalkanWeb | 19-Apr-2019 14:33
Një ditë më parë, Rudina Hajdari u shpall kryetarja e “Grupit Parlamentar Demokrat”, ndërsa sot përmes një statusi në Facebook, thotë se grupi i krijuar është tërësisht në përputhje me rregulloren e Kuvendit, ligjet dhe ...

Rudina Hajdari i përgjigjet sulmit të PD-së dhe LSI-së: S’u largova unë, përfaqësojmë demokratët e vërtetë
Partia Demokratike dhe Lëvizja Sociliste për Integrim kanë vijuar sulmin publik ndaj deputetes Rudina Hajdari pas formimit të grupit parlamentar. Ligjvënësja e djathtë ka bërë një reagim ku ka sqaruar se nuk ishte ajo ...
GazetaTema | 19-Apr-2019 14:54
Partia Demokratike dhe Lëvizja Sociliste për Integrim kanë vijuar sulmin publik ndaj deputetes Rudina Hajdari pas formimit të grupit parlamentar. Ligjvënësja e djathtë ka bërë një reagim ku ka sqaruar se nuk ishte ajo ...

Zv.ministri i i Mbrojtjes, akuzë të rëndë lidershipit të PD: Vranë Azemin, tani po i vrasin të bijën
Zëvendës ministri i Mbrojtjes, Petro Koçi ka komentuar sulmin frontal te opozitës ndaj deputetes së PD, Rudina Hajdari e cila nuk pranoi të digjte mandatin. ‘Vetë e vranë me ç’ka gatuan në Tropojë. Tani po i vrasin të ...
GazetaTema | 19-Apr-2019 13:45
Zëvendës ministri i Mbrojtjes, Petro Koçi ka komentuar sulmin frontal te opozitës ndaj deputetes së PD, Rudina Hajdari e cila nuk pranoi të digjte mandatin. ‘Vetë e vranë me ç’ka gatuan në Tropojë. Tani po i vrasin të ...

Grupi Parlamentar Demokrat, Hajdari: Jemi të ligjshëm
Kryetarja e “Grupit Parlamentar Demokrat”, Rudina Hajdari ka deklaruar se grupi i krijuar është tërësisht në përputhje me rregulloren e Kuvendit, ligjet dhe Kushtetutën e Shqipërisë. Përmes një statusi në rrjetin social ...
VizionPlus | 19-Apr-2019 15:18
Kryetarja e “Grupit Parlamentar Demokrat”, Rudina Hajdari ka deklaruar se grupi i krijuar është tërësisht në përputhje me rregulloren e Kuvendit, ligjet dhe Kushtetutën e Shqipërisë. Përmes një statusi në rrjetin social ...

A është Astrit Patozi këshilltar i Rudina Hajdarit apo parti e re në horizont?
Pasi shprehu mbështetjen publike përmes qëndrimeve të tij në rrjete sociale, Astrit Patozi ka ndërmarrë një tjetër hap. Tre ditë më parë ai është takuar me deputeten Rudina Hajdari, e cila dje formoi edhe grupin e saj ...
Telegraf | 19-Apr-2019 14:31
Pasi shprehu mbështetjen publike përmes qëndrimeve të tij në rrjete sociale, Astrit Patozi ka ndërmarrë një tjetër hap. Tre ditë më parë ai është takuar me deputeten Rudina Hajdari, e cila dje formoi edhe grupin e saj ...

Mediu e Shehi: Bojkotojmë zgjedhjet, bllokojmë procesin
Aleatet mbështesin vendimin e Partisë Demokratike per bojkotin e zgjedhjeve lokale. Ata jane konsultuar me kryetarin e PD Basha nje dite para se te merrej vendimi zyrtar e gjykojnë se kjo eshte rruga e vetme per te ...
VizionPlus | 19-Apr-2019 14:24
Aleatet mbështesin vendimin e Partisë Demokratike per bojkotin e zgjedhjeve lokale. Ata jane konsultuar me kryetarin e PD Basha nje dite para se te merrej vendimi zyrtar e gjykojnë se kjo eshte rruga e vetme per te ...

Rudina Hajdari sërish kundër PD-së: Bojkoti i zgjedhjeve, vetëvrasje politike
Pas deklaratës së Ambasadës Amerikane në Tiranës, e cila nxiste këdo parti të futej në zgjehdje dhe përshëndeste vendimin e opozitës së re, ka reaguar deputetja demokrate, Rudina Hajdari. Në një postim në Tëitter, ...
Lapsi | 19-Apr-2019 19:22
Pas deklaratës së Ambasadës Amerikane në Tiranës, e cila nxiste këdo parti të futej në zgjehdje dhe përshëndeste vendimin e opozitës së re, ka reaguar deputetja demokrate, Rudina Hajdari. Në një postim në Tëitter, ...

Kur opozita e vjetër e humb rrugën në oborr!
Nga Alfred Peza Pas dështimit të strategjisë së protestave, liderët e opozitës mblodhën strukturat e tyre për të përcaktuar një rrugë të re, përpara zgjedhjeve të përgjithshme lokale të 30 qershorit. Të kapur në grackën ...
GazetaTema | 18-Apr-2019 21:53
Nga Alfred Peza Pas dështimit të strategjisë së protestave, liderët e opozitës mblodhën strukturat e tyre për të përcaktuar një rrugë të re, përpara zgjedhjeve të përgjithshme lokale të 30 qershorit. Të kapur në grackën ...

Rudina Hajdari, deklaratë, një ditë pasi u shpall kryetare e grupit parlamentar të PD-së, përmes Facebook-ut
Një ditë pasi u shpall kryetare e grupit parlamentar të PD-së, Rudina Hajdari përmes një statusi në Facebook, thotë se grupi i krijuar është në përputhje me rregulloren e kuvendit, ligjet dhe kushtetutën e vendit. Ajo ...
RTSH | 19-Apr-2019 21:49
Një ditë pasi u shpall kryetare e grupit parlamentar të PD-së, Rudina Hajdari përmes një statusi në Facebook, thotë se grupi i krijuar është në përputhje me rregulloren e kuvendit, ligjet dhe kushtetutën e vendit. Ajo ...

Rudina Hajdari: Nuk ka bojkot! Zgjedhjet e vetmja zgjidhje
Deputetja e opozitës së re Rudina Hajdari në një status në Twitter ka thënë se grupi që ajo përfaqëson nuk është dakord me bojkotin e zgjedhjeve. Ajo shkruan se e vetmja rrugë për të ndryshuar pushtetin në një vend ...
Klan Kosova | 19-Apr-2019 21:25
Deputetja e opozitës së re Rudina Hajdari në një status në Twitter ka thënë se grupi që ajo përfaqëson nuk është dakord me bojkotin e zgjedhjeve. Ajo shkruan se e vetmja rrugë për të ndryshuar pushtetin në një vend ...

Ish- kryetar i KQZ: Hajdari, skema si hyn në zgjedhje, mund ta sfidojë PD-në
Deputetja Rudina Hajdari lëshoi dje sinjalin e parë publik se po përgatiten si grup deputetësh të rinj, të cilët kanë hyrë nga listat e PD-së, të krijojnë një subjekt të ri politik. Hajdari, e cila dje u zgjodh kryetare ...
Java News | 19-Apr-2019 20:52
Deputetja Rudina Hajdari lëshoi dje sinjalin e parë publik se po përgatiten si grup deputetësh të rinj, të cilët kanë hyrë nga listat e PD-së, të krijojnë një subjekt të ri politik. Hajdari, e cila dje u zgjodh kryetare ...

INTERVISTA/ Flet eksperti Kume, ish kryetar i KQZ: Si mund të futet Hajdari në zgjedhje të sfidojë PD
Deputetja Rudina Hajdari lëshoi dje sinjalin e parë publik se po përgatiten si grup deputetësh të rinj, të cilët kanë hyrë nga listat e PD-së, të krijojnë një subjekt të ri politik. Hajdari, e cila dje u zgjodh kryetare ...
Lexo | 19-Apr-2019 20:44
Deputetja Rudina Hajdari lëshoi dje sinjalin e parë publik se po përgatiten si grup deputetësh të rinj, të cilët kanë hyrë nga listat e PD-së, të krijojnë një subjekt të ri politik. Hajdari, e cila dje u zgjodh kryetare ...

?Rudina Hajdari: Nuk ka bojkot, zgjedhjet e vetmja zgjidhje
Deputetja e opozitës së re, Rudina Hajdari në një status në Twitter ka thënë se grupi që ajo përfaqëson nuk është dakord me bojkotin e zgjedhjeve.
Kosova Press | 19-Apr-2019 20:36
Deputetja e opozitës së re, Rudina Hajdari në një status në Twitter ka thënë se grupi që ajo përfaqëson nuk është dakord me bojkotin e zgjedhjeve.

Ish-Kreu i KQZ: Si mund të futet Hajdari në zgjedhje të sfidojë PD
Deputetja Rudina Hajdari lëshoi një ditë më parë sinjalin se po përgatiten si grup deputetësh të rinj, të cilët kanë hyrë nga listat e PD-së, të krijojnë një subjekt të ri politik. Deputetja Hajdari, e cila dje u zgjodh ...
Gazeta Dita | 19-Apr-2019 20:29
Deputetja Rudina Hajdari lëshoi një ditë më parë sinjalin se po përgatiten si grup deputetësh të rinj, të cilët kanë hyrë nga listat e PD-së, të krijojnë një subjekt të ri politik. Deputetja Hajdari, e cila dje u zgjodh ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved