ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 21/07/2019 04:00

“Amerika ia jep veriun Serbisë, nëse i vë sanksione Rusisë”

“Amerika ia jep veriun Serbisë, nëse i vë sanksione Rusisë”
BEOGRAD Mediumi serb “Espreso” shkruan një tezë, e cila më herët as që ishte dëgjuar. Sipas të përditshmes serbe, diplomatët amerikanë kanë përgatitur një “kërcënim” të ri për Serbinë. Në këtë “kërcënim”, sipas ...
BalkanWeb | 19-Apr-2019 20:48
BEOGRAD Mediumi serb “Espreso” shkruan një tezë, e cila më herët as që ishte dëgjuar. Sipas të përditshmes serbe, diplomatët amerikanë kanë përgatitur një “kërcënim” të ri për Serbinë. Në këtë “kërcënim”, sipas ...

Haradinaj përballë sfidës “taksë”, ja çfarë do t’i kërkojë Merkel
GJERMANI Angela Merkel dhe Emanuel Macron do t’i kërkojnë kryeministrit Ramush Haradinaj heqjen e taksës, ndërsa kryeministrit Aleksander Vuçiç pushimin e fushatës kundër Kosovës, në mënyrë që të rifillojë dialogu mes ...
BalkanWeb | 19-Apr-2019 20:17
GJERMANI Angela Merkel dhe Emanuel Macron do t’i kërkojnë kryeministrit Ramush Haradinaj heqjen e taksës, ndërsa kryeministrit Aleksander Vuçiç pushimin e fushatës kundër Kosovës, në mënyrë që të rifillojë dialogu mes ...

“Amerika i jep veriun e Kosovës Serbisë, nëse sanksionon Rusinë”
SERBI Amerikanët i kanë ofruar Veriun e Kosovës Serbisë nëse kjo e fundit i vë sanksione Rusisë. Kështu raporton media serbe “Espreso”. Sipas këtij portali, bashkëpunëtorët e Presidentit të Shteteve të Bashkuara të ...
BalkanWeb | 19-Apr-2019 18:00
SERBI Amerikanët i kanë ofruar Veriun e Kosovës Serbisë nëse kjo e fundit i vë sanksione Rusisë. Kështu raporton media serbe “Espreso”. Sipas këtij portali, bashkëpunëtorët e Presidentit të Shteteve të Bashkuara të ...

Plani Merkel-Macron: A po përgatitet ndarja e brendshme e Kosovës?
Angela Merkel dhe Emanuel Macron do t’i kërkojnë kryeministrit Ramush Haradinaj pezullimin e taksës, ndërsa kryeministrit Aleksandër Vuçiç pushimin e fushatës kundër Kosovës, në mënyrë që të rifillojë dialogu ...
GazetaTema | 19-Apr-2019 20:01
Angela Merkel dhe Emanuel Macron do t’i kërkojnë kryeministrit Ramush Haradinaj pezullimin e taksës, ndërsa kryeministrit Aleksandër Vuçiç pushimin e fushatës kundër Kosovës, në mënyrë që të rifillojë dialogu ...

Protestat kundër/ Mbështetësit e Vuçiçit mblidhen në Beograd
Mbështetësit e presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiç, do të mblidhen sot në Beograd. Tubimi vjen në kohën kur Vuçiç po përballet me protesta që synojnë rrëzimin e qeverisë së tij. Qysh në dhjetor, opozita e Serbisë ...
BalkanWeb | 19-Apr-2019 12:49
Mbështetësit e presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiç, do të mblidhen sot në Beograd. Tubimi vjen në kohën kur Vuçiç po përballet me protesta që synojnë rrëzimin e qeverisë së tij. Qysh në dhjetor, opozita e Serbisë ...

Daçiç: Sovraniteti i dyfishtë në veri të Kosovës, i papranueshëm
SERBI Ministri i Punëve të Jashtme në Serbi, Ivica Daçiç, ka deklaruar se ideja për sovranitet të dyfishtë në veri të Kosovës, është një gjë e papranueshme për Serbinë. Një gjë të tillë shefi i diplomacisë serbe e ...
BalkanWeb | 19-Apr-2019 11:39
SERBI Ministri i Punëve të Jashtme në Serbi, Ivica Daçiç, ka deklaruar se ideja për sovranitet të dyfishtë në veri të Kosovës, është një gjë e papranueshme për Serbinë. Një gjë të tillë shefi i diplomacisë serbe e ...

O’Connell: Nuk ka marrëveshje për Kosovën nga takimi i 29 prillit
Takimi i liderëve të Ballkanit Perëndimor që do të mbahet më 29 prill, kësaj radhe në fokus e ka Kosovën dhe Serbinë. Ky takim i thirrur nga kancelarja gjermane, Angela Merkel, dhe presidenti Francez, Emanuel Macron, ...
BalkanWeb | 19-Apr-2019 11:01
Takimi i liderëve të Ballkanit Perëndimor që do të mbahet më 29 prill, kësaj radhe në fokus e ka Kosovën dhe Serbinë. Ky takim i thirrur nga kancelarja gjermane, Angela Merkel, dhe presidenti Francez, Emanuel Macron, ...

Analistët: Takimi i Berlinit mund të sjell kompromis mes Kosovës dhe Serbisë
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, dhe ai i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, më 29 prill do të takohen në Berlin. Sipas raportimeve të fundit, në këtë takim pritet që Thaçi dhe Vuçiq të arrijnë një marrëveshje finale ...
Telegrafi | 19-Apr-2019 20:01
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, dhe ai i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, më 29 prill do të takohen në Berlin. Sipas raportimeve të fundit, në këtë takim pritet që Thaçi dhe Vuçiq të arrijnë një marrëveshje finale ...

Po shkonin nga Kosova për të mbështetur Vuçiqin në Beograd, disa autobusëve u refuzohet kalimi i kufirit – policia jep detajet
Policia e Kosovës, ka bërë të ditur se bazuar në procedurat e parapara ligjore për qarkullim dhe kalim të kufirit, i ka lejuar të gjitha automjetet dhe autobusët transportues të cilët kanë plotësuar kushtet/kriteret dhe ...
Telegrafi | 19-Apr-2019 15:34
Policia e Kosovës, ka bërë të ditur se bazuar në procedurat e parapara ligjore për qarkullim dhe kalim të kufirit, i ka lejuar të gjitha automjetet dhe autobusët transportues të cilët kanë plotësuar kushtet/kriteret dhe ...

Bërnabiç: Kosova të heqë taksën pas takimit në Berlin
SERBI Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiç pak para Samitit të Liderëve të Ballkanit Perëndimor, që do të mbahet më 29 prill në Berlin, nuk pret që të ketë ndonjë propozim për zgjidhjen me Kosovën, por vetëm heqje të ...
BalkanWeb | 19-Apr-2019 07:40
SERBI Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiç pak para Samitit të Liderëve të Ballkanit Perëndimor, që do të mbahet më 29 prill në Berlin, nuk pret që të ketë ndonjë propozim për zgjidhjen me Kosovën, por vetëm heqje të ...

Merkel e Macron do t’i kërkojnë Haradinajt heqjen e taksës
Angela Merkel dhe Emanuel Macron do t’i kërkojnë kryeministrit Ramush Haradinaj suspendimin e taksës, ndërsa kryeministrit Aleksander Vuçiq pushimin e fushatës kundër Kosovës, në mënyrë që të rifillojë dialogu ...
AlbInfo | 19-Apr-2019 22:09
Angela Merkel dhe Emanuel Macron do t’i kërkojnë kryeministrit Ramush Haradinaj suspendimin e taksës, ndërsa kryeministrit Aleksander Vuçiq pushimin e fushatës kundër Kosovës, në mënyrë që të rifillojë dialogu ...

Vuçiq fillon tubimet, Kosova pjesë e fjalimeve
Duke falenderuar pjesëmarrësit, Vuçiq tha se pa mbështetjen e një numri kaq të madh të tyre, nuk do të mund të dilte para kancelares gjermane, Angela Merkel, presidentit francez, Emmanuel Macron dhe presidentit të ...
Arbresh | 19-Apr-2019 21:57
Duke falenderuar pjesëmarrësit, Vuçiq tha se pa mbështetjen e një numri kaq të madh të tyre, nuk do të mund të dilte para kancelares gjermane, Angela Merkel, presidentit francez, Emmanuel Macron dhe presidentit të ...

Protestat e opozitës serbe, Vuçiç u bën thirrje mbështetësve për një anti-miting
Duke filluar nga muaji dhjetor, opozita serbe ka organizuar tubime me pjesëmarrje të gjerë duke dalë për çdo të shtunë në rrugët kryesore të Beogradit, në shenjë proteste ndaj politikave të presidentit Aleksandër Vuçiç, ...
Lapsi | 19-Apr-2019 13:20
Duke filluar nga muaji dhjetor, opozita serbe ka organizuar tubime me pjesëmarrje të gjerë duke dalë për çdo të shtunë në rrugët kryesore të Beogradit, në shenjë proteste ndaj politikave të presidentit Aleksandër Vuçiç, ...

Parashikojnë analistët politik: Kjo mund të ndodhë nga Takimi i Berlinit ndërmjet Kosovës e Serbisë
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, dhe ai i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, më 29 prill do të takohen në Berlin. Sipas raportimeve të fundit, në këtë takim pritet që Thaçi dhe Vuçiq të arrijnë një marrëveshje finale ...
Zeri | 19-Apr-2019 21:57
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, dhe ai i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, më 29 prill do të takohen në Berlin. Sipas raportimeve të fundit, në këtë takim pritet që Thaçi dhe Vuçiq të arrijnë një marrëveshje finale ...

Serbi, mbahet tubimi në mbështetje të Vuçiqit, Kosova pjesë e fjalimeve
Mijëra njerëz u mblodhën në Beograd për të manifestuar mbështetje ndaj presidentit, Aleksandar Vuçiq. Një pjesë të fjalimeve të zyrtarëve serbë në këtë tubim, e zuri edhe çështja e Kosovës. Presidenti, Aleksandar Vuçiq, ...
Shenja | 19-Apr-2019 21:50
Mijëra njerëz u mblodhën në Beograd për të manifestuar mbështetje ndaj presidentit, Aleksandar Vuçiq. Një pjesë të fjalimeve të zyrtarëve serbë në këtë tubim, e zuri edhe çështja e Kosovës. Presidenti, Aleksandar Vuçiq, ...

U mbajt tubimi në mbështetje të presidentit Vuçiq, Kosova pjesë e fjalimeve
Mijëra njerëz u mblodhën në Beograd për të manifestuar mbështetje ndaj presidentit, Aleksandar Vuçiq, transmeton REL. Një pjesë të fjalimeve të zyrtarëve serbë në këtë tubim, e zuri edhe çështja e Kosovës. Presidenti, ...
IliriaNews | 19-Apr-2019 21:49
Mijëra njerëz u mblodhën në Beograd për të manifestuar mbështetje ndaj presidentit, Aleksandar Vuçiq, transmeton REL. Një pjesë të fjalimeve të zyrtarëve serbë në këtë tubim, e zuri edhe çështja e Kosovës. Presidenti, ...

U mbajt tubimi në mbështetje të presidentit Vuçiq, Kosova pjesë e fjalimeve
Mijëra njerëz u mblodhën në Beograd për të manifestuar mbështetje ndaj presidentit, Aleksandar Vuçiq, transmeton REL. Një pjesë të fjalimeve të zyrtarëve serbë në këtë tubim, e zuri edhe çështja e Kosovës. Presidenti, ...
Portalb | 19-Apr-2019 21:35
Mijëra njerëz u mblodhën në Beograd për të manifestuar mbështetje ndaj presidentit, Aleksandar Vuçiq, transmeton REL. Një pjesë të fjalimeve të zyrtarëve serbë në këtë tubim, e zuri edhe çështja e Kosovës. Presidenti, ...

Vuçiq: Do ta mbroj popullin serb në Kosovë
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq në mitingun e sotëm që ka pasur me përkrahësit e tij në Beograd, ka theksuar se nuk do të mund të dilte para kancelares gjermane, Angela Merkel, presidentit francez, Emmanuel ...
Kosova Press | 19-Apr-2019 21:34
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq në mitingun e sotëm që ka pasur me përkrahësit e tij në Beograd, ka theksuar se nuk do të mund të dilte para kancelares gjermane, Angela Merkel, presidentit francez, Emmanuel ...

Mbahet tubimi në mbështetje të presidentit Vuçiq, Kosova pjesë e fjalimeve
Mijëra njerëz u mblodhën në Beograd për të manifestuar mbështetje ndaj presidentit, Aleksandar Vuçiq. Një pjesë të fjalimeve të zyrtarëve serbë në këtë tubim, e zuri edhe çështja e Kosovës. Presidenti, Aleksandar Vuçiq, ...
Alsat-M | 19-Apr-2019 21:25
Mijëra njerëz u mblodhën në Beograd për të manifestuar mbështetje ndaj presidentit, Aleksandar Vuçiq. Një pjesë të fjalimeve të zyrtarëve serbë në këtë tubim, e zuri edhe çështja e Kosovës. Presidenti, Aleksandar Vuçiq, ...

Vuçiq fillon tubimet, Kosova pjesë e fjalimeve
Duke falenderuar pjesëmarrësit, Vuçiq tha se pa mbështetjen e një numri kaq të madh të tyre, nuk do të mund të dilte para kancelares gjermane, Angela Merkel, presidentit francez, Emmanuel Macron dhe presidentit të ...
Gazeta Express | 19-Apr-2019 21:12
Duke falenderuar pjesëmarrësit, Vuçiq tha se pa mbështetjen e një numri kaq të madh të tyre, nuk do të mund të dilte para kancelares gjermane, Angela Merkel, presidentit francez, Emmanuel Macron dhe presidentit të ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved