ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/08/2019 08:56

Manjani-Amb.Amerikane: Në Shqipëri është vendosur regjim monist

Manjani-Amb.Amerikane: Në Shqipëri është vendosur regjim monist
Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani me anë të një statusi në “Facebook” i është përgjigjur Ambasadës Amerikane. Manjani shprehet se në Shqipëri është vendosur regjim monist dhe sot duhet që të punohet për rivendosje ...
BalkanWeb | 19-Apr-2019 21:34
Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani me anë të një statusi në “Facebook” i është përgjigjur Ambasadës Amerikane. Manjani shprehet se në Shqipëri është vendosur regjim monist dhe sot duhet që të punohet për rivendosje ...

Kur SHBA dhe BE “ta presin biletën për në ferr!”
Nga Alfred Peza Një deklaratë “e pazakontë” e Ambasadës së SHBA në Tiranë dhënë “Zërit të Amerikës”, që pason atë të një dite më parë nga ambasadori i BE, ka sqaruar përfundimisht pozicionin e ndërkombëtarëve, duke i ...
GazetaTema | 19-Apr-2019 22:19
Nga Alfred Peza Një deklaratë “e pazakontë” e Ambasadës së SHBA në Tiranë dhënë “Zërit të Amerikës”, që pason atë të një dite më parë nga ambasadori i BE, ka sqaruar përfundimisht pozicionin e ndërkombëtarëve, duke i ...

Jo “filloni dialogun”, por “regjistrohuni në zgjedhje”!
Nga Skënder Minxhozi Nëse do të duhej të kërkonim një lexim të qartë dhe të hapur të ndërkombëtarëve për situatën politike në Shqipëri, do të mjaftonte t’i hidhnim një sy deklaratës së të premtes pasdite të ambasadës ...
GazetaTema | 19-Apr-2019 21:58
Nga Skënder Minxhozi Nëse do të duhej të kërkonim një lexim të qartë dhe të hapur të ndërkombëtarëve për situatën politike në Shqipëri, do të mjaftonte t’i hidhnim një sy deklaratës së të premtes pasdite të ambasadës ...

Ish ministri i LSI sulmon SHBA: Zgjedhjet do të bëhen në ambasadë, apo do kunkurrojmë në zgjedhjet amerikane?! Pse të jemi dakord me të
Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani i është përgjigjur Ambasadës Amerikane. Me anë të një statusi në ‘Facebook’, ai shprehet se në Shqipëri është vendosur regjim monist dhe në këto kushte nuk mund të bëhen ...
GazetaTema | 19-Apr-2019 21:57
Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani i është përgjigjur Ambasadës Amerikane. Me anë të një statusi në ‘Facebook’, ai shprehet se në Shqipëri është vendosur regjim monist dhe në këto kushte nuk mund të bëhen ...

Aleatët e Lulzim Bashës: Nëse Rama bën zgjedhje pa ne, do ketë trazira dhe luftë. Nuk durojnë dot votuesit tanë
Aleatët e Partisë Demokratike paralajmërojnë trazira në zgjedhjet vendore, nëse nuk plotësohet kushti i vënë nga opozita, për zgjedhje të lira dhe qeveri tranzitore. “Një pjesë e madhe e popullit shqiptar është ...
GazetaTema | 19-Apr-2019 18:54
Aleatët e Partisë Demokratike paralajmërojnë trazira në zgjedhjet vendore, nëse nuk plotësohet kushti i vënë nga opozita, për zgjedhje të lira dhe qeveri tranzitore. “Një pjesë e madhe e popullit shqiptar është ...

Deklarata e ambasadës amerikane/ Manjani: Ku pushteti monist sundon, nuk mund të bëhet fjalë për zgjedhje
Pas deklaratës së sotme të Ambasadës amerikane në Tiranë, e cila fton partitë politike të marrin pjesë në zgjedhjet lokale të 30 qershorit, vjen edhe reagimi i ish-ministrit të Drejtësisë Ylli Manjani. Përmes një ...
Telegraf | 19-Apr-2019 21:58
Pas deklaratës së sotme të Ambasadës amerikane në Tiranë, e cila fton partitë politike të marrin pjesë në zgjedhjet lokale të 30 qershorit, vjen edhe reagimi i ish-ministrit të Drejtësisë Ylli Manjani. Përmes një ...

Ambasada Amerikane: Nxisim këdo që të regjistrohet në zgjedhjet lokale!
Ambasada Amerikane tha se “nxit këdo që mendon të kandidojë që të regjistrohet në zgjedhjet vendore të 30 qershorit".
Top Channel | 19-Apr-2019 18:22
Ambasada Amerikane tha se “nxit këdo që mendon të kandidojë që të regjistrohet në zgjedhjet vendore të 30 qershorit".

Zgjedhjet lokale, ambasada e SHBA: Nxisim këdo të regjistrohet
Në Shqipëri, ambasada amerikane tha sot se ajo “nxit këdo që mendon të kandidojë që të regjistrohet në zgjedhjet vendore të 30 qershorit. Në përgjigje të interesimit të Zërit të Amerikës për qëndrimin e ambasadës së ...
BalkanWeb | 19-Apr-2019 18:18
Në Shqipëri, ambasada amerikane tha sot se ajo “nxit këdo që mendon të kandidojë që të regjistrohet në zgjedhjet vendore të 30 qershorit. Në përgjigje të interesimit të Zërit të Amerikës për qëndrimin e ambasadës së ...

SHBA: Nxisim këdo të rregjistrohet në zgjedhjet e 30 qershorit dhe përshëndesim krijimin e grupeve parlamentare në Kuvend
Ambasada amerikane tha sot se ajo “nxit këdo që mendon të kandidojë që të rregjistrohet në zgjedhjet vendore të 30 qershorit”. Në përgjigje të interesimit të “Zërit të Amerikës” për qëndrimin eAambasadës së Shteteve të ...
GazetaTema | 19-Apr-2019 18:27
Ambasada amerikane tha sot se ajo “nxit këdo që mendon të kandidojë që të rregjistrohet në zgjedhjet vendore të 30 qershorit”. Në përgjigje të interesimit të “Zërit të Amerikës” për qëndrimin eAambasadës së Shteteve të ...

Pas Berishës edhe aleatët paralajmërojnë trazira në zgjedhjet vendore
Aleatët e Partisë Demokratike paralajmërojnë trazira në zgjedhjet vendore, nëse nuk plotësohet kushti i vënë nga opozita për zgjedhje të lira dhe qeveri tranzitore. “Një pjesë e madhe e popullit shqiptar është ...
Telegraf | 19-Apr-2019 18:54
Aleatët e Partisë Demokratike paralajmërojnë trazira në zgjedhjet vendore, nëse nuk plotësohet kushti i vënë nga opozita për zgjedhje të lira dhe qeveri tranzitore. “Një pjesë e madhe e popullit shqiptar është ...

SHBA: Nxisim këdo të regjistrohet e të kandidojë në zgjedhjet e 30 qershorit
Në Shqipëri, ambasada amerikane tha sot se ajo “nxit këdo që mendon të kandidojë që të rregjistrohet në zgjedhjet vendore të 30 qershorit. Në përgjigje të interesimit të Zërit të Amerikës për qëndrimin e ambasadës së ...
VizionPlus | 19-Apr-2019 18:30
Në Shqipëri, ambasada amerikane tha sot se ajo “nxit këdo që mendon të kandidojë që të rregjistrohet në zgjedhjet vendore të 30 qershorit. Në përgjigje të interesimit të Zërit të Amerikës për qëndrimin e ambasadës së ...

Drejtori i PD zbulon skenarin: Ja si do t’i bllokojmë zgjedhjet e 30 Qershorit
I ftuar në Syri.net përballë gazetarit Alen Xhelili, drejtori i Kabinetit të kreut të PD-së, Dorian Teliti ka shpjeguar rrugët që do të ndjekë opozita për të pamundësuar zgjedhjet lokale të 30 qershorit. “Qytetarët nuk ...
Telegraf | 19-Apr-2019 17:02
I ftuar në Syri.net përballë gazetarit Alen Xhelili, drejtori i Kabinetit të kreut të PD-së, Dorian Teliti ka shpjeguar rrugët që do të ndjekë opozita për të pamundësuar zgjedhjet lokale të 30 qershorit. “Qytetarët nuk ...

Sinjali i parë nga Basha, PD drejt pjesëmarrjes në zgjedhje
Nga Ardit Rada Partia Demokratike ka provokuar sot me një lajm të cilin Lulzim Basha e konfirmoi pjesërisht vetëm gjashtë orë pas shpërndarjes në emër ‘burimeve’. Bëhet fjalë për tre propozimet që kryedemokrati ia ka ...
GazetaTema | 18-Apr-2019 21:04
Nga Ardit Rada Partia Demokratike ka provokuar sot me një lajm të cilin Lulzim Basha e konfirmoi pjesërisht vetëm gjashtë orë pas shpërndarjes në emër ‘burimeve’. Bëhet fjalë për tre propozimet që kryedemokrati ia ka ...

Si do bllokohen zgjedhjet? Aleatët e Bashës zbulojnë skenarin
Një ditë pasi Lulzim Basha deklaroi se opozita do të pamundësojë zgjedhjet e 30 qershorit nëse ato nuk do jenë të lira e të ndershme, aleatët e opozitës nuk ngurojnë të zbardhin disa prej skenarëve. “Do të tërheqim ...
Lapsi | 19-Apr-2019 21:03
Një ditë pasi Lulzim Basha deklaroi se opozita do të pamundësojë zgjedhjet e 30 qershorit nëse ato nuk do jenë të lira e të ndershme, aleatët e opozitës nuk ngurojnë të zbardhin disa prej skenarëve. “Do të tërheqim ...

Në 11 maj, Opozita në protestë/ Fronti Opozitar nuk do të marrë pjesë në zgjedhjet vendore. Ja kushtet dhe strategjia e bashkëpunimit
Këshilli Kombëtar: Më 11 maj do të organizohet protesta e madhe kombëtare e Opozitës së Bashkuar PD-ja nuk do të marrë pjesë në zgjedhjet vendore në 30 qershor Jakup B. GJOÇA Tashmë është zyrtare. PD-ja nuk do të marrë ...
Telegraf | 19-Apr-2019 09:47
Këshilli Kombëtar: Më 11 maj do të organizohet protesta e madhe kombëtare e Opozitës së Bashkuar PD-ja nuk do të marrë pjesë në zgjedhjet vendore në 30 qershor Jakup B. GJOÇA Tashmë është zyrtare. PD-ja nuk do të marrë ...

Zgjedhjet lokale, reagon ambasada e SHBA në Tiranë
Ambasada amerikane në Tiranë “nxit këdo që mendon të kandidojë që të regjistrohet në zgjedhjet vendore të 30 qershorit”. E ngarkuara me punë Leyla Moses-Ones, duke komentuar zgjedhjet e ardhshme lokale, solli në ...
ABCNews | 19-Apr-2019 19:18
Ambasada amerikane në Tiranë “nxit këdo që mendon të kandidojë që të regjistrohet në zgjedhjet vendore të 30 qershorit”. E ngarkuara me punë Leyla Moses-Ones, duke komentuar zgjedhjet e ardhshme lokale, solli në ...

Basha i vendosur: Hyjmë në zgjedhje me kushtet tona
Kriza politike ende nuk po gjen zgjidhje megjithe levizjet e Partise Demokratike gjate gjithe dites se enjte. Lideri i opozites Basha ka mbledhur fillimisht kryesine dhe me pas keshillin kombetar, forume te cilat kane ...
VizionPlus | 18-Apr-2019 22:48
Kriza politike ende nuk po gjen zgjidhje megjithe levizjet e Partise Demokratike gjate gjithe dites se enjte. Lideri i opozites Basha ka mbledhur fillimisht kryesine dhe me pas keshillin kombetar, forume te cilat kane ...

PD, në zgjedhje me kushte. Basha: Nuk do të lejojmë mbajtjen e zgjedhjeve fasadë
Forumet më të larta të partisë më të madhe në opozitë zyrtarizuan vendimin për të bojkotuar zgjedhjet lokale të 30 qershorit, duke kushtëzuar pjesëmarrjen me largimin e Edi Ramës dhe organizimin e një procesi të lirë ...
Top Channel | 18-Apr-2019 19:40
Forumet më të larta të partisë më të madhe në opozitë zyrtarizuan vendimin për të bojkotuar zgjedhjet lokale të 30 qershorit, duke kushtëzuar pjesëmarrjen me largimin e Edi Ramës dhe organizimin e një procesi të lirë ...

Ambasada e amerikane në Tiranë kundër opozitës: Nxisim këdo të regjistrohet në zgjedhjet lokale të 30 qershorit
Në Shqipëri, ambasada amerikane tha sot se ajo “nxit këdo që mendon të kandidojë që të regjistrohet në zgjedhjet vendore të 30 qershorit.” Në përgjigje të interesimit të Zërit të Amerikës për qëndrimin e ambasadës së ...
Lapsi | 19-Apr-2019 18:46
Në Shqipëri, ambasada amerikane tha sot se ajo “nxit këdo që mendon të kandidojë që të regjistrohet në zgjedhjet vendore të 30 qershorit.” Në përgjigje të interesimit të Zërit të Amerikës për qëndrimin e ambasadës së ...

Tri propozimet e Bashës për Kryesinë: PD hyn në zgjedhje, por me kushte
Në mbledhjen e përbashkët mes kryesisë së PD-së dhe ish grupit parlamentar të PD-së, për vijimin e aksionit opozitar, Lulzim Basha mësohet se ka propozuar marrjen e 3 vendimeve të rëndësishme. Kryedemokrati Basha ka ...
Telegraf | 18-Apr-2019 21:14
Në mbledhjen e përbashkët mes kryesisë së PD-së dhe ish grupit parlamentar të PD-së, për vijimin e aksionit opozitar, Lulzim Basha mësohet se ka propozuar marrjen e 3 vendimeve të rëndësishme. Kryedemokrati Basha ka ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved