ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/05/2019 02:44

Zgjedhjet presidenciale, sot mbyllet fushata në Maqedoninë e Veriut

Zgjedhjet presidenciale, sot mbyllet fushata në Maqedoninë e Veriut
Në Maqedoninë e Veriut mbyllet këtë të premte fushata për zgjedhjet presidenciale, e nga mesnata nis heshtja zgjedhore.
Top Channel | 19-Apr-2019 13:44
Në Maqedoninë e Veriut mbyllet këtë të premte fushata për zgjedhjet presidenciale, e nga mesnata nis heshtja zgjedhore.

Mbyllet fushata presidenciale në Maqedoninë e Veriut
Në Maqedoninë e Veriut mbyllet sot gara për zgjedhjet presidenciale, të cilat do të mbahen të dielën e 21 prillit. Në garë janë tre kandidate, të gjithë akademikë, asnjëri politikan. Ata janë: Stevo Pendarovski cili ...
VizionPlus | 19-Apr-2019 11:27
Në Maqedoninë e Veriut mbyllet sot gara për zgjedhjet presidenciale, të cilat do të mbahen të dielën e 21 prillit. Në garë janë tre kandidate, të gjithë akademikë, asnjëri politikan. Ata janë: Stevo Pendarovski cili ...

Kandidatja maqedonase për presidente: Do të votojë për Blerim Rekën nëse nuk kaloj në raundin e dytë
Kandidatja maqedonase për president Gordana Siljanovska, do të votojë për kandidatin shqiptar Blerim Reka, nëse nuk kalon në raundin e dytë. Kështu është shprehur vetë pretendentja për kreun e shtetit në Maqedoninë ...
Klan Kosova | 19-Apr-2019 16:47
Kandidatja maqedonase për president Gordana Siljanovska, do të votojë për kandidatin shqiptar Blerim Reka, nëse nuk kalon në raundin e dytë. Kështu është shprehur vetë pretendentja për kreun e shtetit në Maqedoninë ...

Saliu: Reka i pavarur gaboi që lejoi fushatë të varur
Gazetari dhe opinionisti Urim Saliu përmes një postimi në rrjetin social facebook ka shkruar se kandidati shqiptar Blerim Reka ka bërë gabim që ka lejuar që fushata e tij të jetë e varur nga partitë politike, transmeton ...
Aktuale.MK | 19-Apr-2019 16:47
Gazetari dhe opinionisti Urim Saliu përmes një postimi në rrjetin social facebook ka shkruar se kandidati shqiptar Blerim Reka ka bërë gabim që ka lejuar që fushata e tij të jetë e varur nga partitë politike, transmeton ...

Zaev: Reka bashkëpunon me Siljanovskën kundër Pendarovskit
Kryeministri Zoran Zaev në emisionin e mbrëmshëm “Rruga Drejt” në Alsat tha se Blerim Reka bashkëpunon me Gordana Siljanovskën kundër kandidatit të tretë Stevo Pendarovski i cili e ka mbështetjen nga shumica ...
Aktuale.MK | 19-Apr-2019 16:32
Kryeministri Zoran Zaev në emisionin e mbrëmshëm “Rruga Drejt” në Alsat tha se Blerim Reka bashkëpunon me Gordana Siljanovskën kundër kandidatit të tretë Stevo Pendarovski i cili e ka mbështetjen nga shumica ...

Në mesnatë nis heshtja për zgjedhjet presidenciale
Të premten në mesnatë në Maqedoninë e Veriut mbyllet fushata elektorale për zgjedhjet presidenciale që do të mbahen, të dielën më 21 prill. Partitë politike kanë zhvilluar tubimet e fundit për prezantimin e kandidatëve ...
Radio Evropa e Lire | 19-Apr-2019 16:32
Të premten në mesnatë në Maqedoninë e Veriut mbyllet fushata elektorale për zgjedhjet presidenciale që do të mbahen, të dielën më 21 prill. Partitë politike kanë zhvilluar tubimet e fundit për prezantimin e kandidatëve ...

Siljanovska: Do të votoj për Blerim Rekën nëse nuk kaloj në raundin e dytë! (VIDEO)
Kandidatja maqedonase per president Gordana Siljanovska, do te votoje per kandidatin shqiptar Blerim Reka, nese nuk kalon ne raundin e dyte. Keshtu eshte shprehur vete ajo ne nje prononcim para mediave, ndonese eshte e ...
Ina-Online | 19-Apr-2019 16:13
Kandidatja maqedonase per president Gordana Siljanovska, do te votoje per kandidatin shqiptar Blerim Reka, nese nuk kalon ne raundin e dyte. Keshtu eshte shprehur vete ajo ne nje prononcim para mediave, ndonese eshte e ...

Mbyllet fushata në Maqedoninë e Veriut
Në Maqedoninë e Veriut mbyllet këtë të premte fushata për zgjedhjet presidenciale, e nga mesnata nis heshtja zgjedhore. Kandidati i përkrahur nga Aleanca e Shqiptarëve dhe “Besa”, Blerim Reka e përfundoi fushatën e tij ...
Gazeta Express | 19-Apr-2019 16:13
Në Maqedoninë e Veriut mbyllet këtë të premte fushata për zgjedhjet presidenciale, e nga mesnata nis heshtja zgjedhore. Kandidati i përkrahur nga Aleanca e Shqiptarëve dhe “Besa”, Blerim Reka e përfundoi fushatën e tij ...

(VIDEO) SILJANOVSKA: Votën do e jap për Rekën nëse nuk kaloj në raundin e dytë!
Kandidatja për president nga radhët e VMRO-DPMNE-së Gordana Siljanovska nëse e kalon rrethin e parë, thotë se në atë të dytë votën do ta jep për Blerim Rekën, kandidat i mbështetur nga ASH dhe BESA. “E keni dëgjuar ...
Medial | 19-Apr-2019 15:58
Kandidatja për president nga radhët e VMRO-DPMNE-së Gordana Siljanovska nëse e kalon rrethin e parë, thotë se në atë të dytë votën do ta jep për Blerim Rekën, kandidat i mbështetur nga ASH dhe BESA. “E keni dëgjuar ...

Pendarovski kërkon mbështetje për integrimin e vendit
Alsat 2019-04-19T15:34:38+02:00 Kandidati për President, Stevo Pendarovski fushatën parazgjedhore e fokusoi në konceptin e integrimeve Euro-Atlantike. Ai gjatë fjalimeve të tij nëpër tubime, ardhmërinë e vendit e ka ...
AlMaKos | 19-Apr-2019 15:38
Alsat 2019-04-19T15:34:38+02:00 Kandidati për President, Stevo Pendarovski fushatën parazgjedhore e fokusoi në konceptin e integrimeve Euro-Atlantike. Ai gjatë fjalimeve të tij nëpër tubime, ardhmërinë e vendit e ka ...

Pendarovski kërkon mbështetje për integrimin e vendit
Kandidati për President, Stevo Pendarovski fushatën parazgjedhore e fokusoi në konceptin e integrimeve Euro-Atlantike. Ai gjatë fjalimeve të tij nëpër tubime, ardhmërinë e vendit e ka ndërlidhur me opsionin e vetëm për ...
Alsat-M | 19-Apr-2019 15:37
Kandidati për President, Stevo Pendarovski fushatën parazgjedhore e fokusoi në konceptin e integrimeve Euro-Atlantike. Ai gjatë fjalimeve të tij nëpër tubime, ardhmërinë e vendit e ka ndërlidhur me opsionin e vetëm për ...

Siljanovska: Do të votoj për Blerim Rekën nëse nuk kaloj në raundin e dytë! (VIDEO)
Kandidatja maqedonase per president Gordana Siljanovska, do te votoje per kandidatin shqiptar Blerim Reka, nese nuk kalon ne raundin e dyte. Keshtu eshte shprehur vete ajo ne nje prononcim para mediave, ndonese eshte e ...
TetovaSot | 19-Apr-2019 15:30
Kandidatja maqedonase per president Gordana Siljanovska, do te votoje per kandidatin shqiptar Blerim Reka, nese nuk kalon ne raundin e dyte. Keshtu eshte shprehur vete ajo ne nje prononcim para mediave, ndonese eshte e ...

A mundet Blerim Reka të kalojë në rundin e dytë?
Në zgjedhjet presidenciale të këtij viti mendoj se kandidatura e Blerim Rekës duhet më tepër të shihet si kualitative se kuantitative. Shqiptarët kanë ofruar një kandidat të përgatitur dhe pyetja e vërtetë këtë herë ...
Portalb | 19-Apr-2019 15:11
Në zgjedhjet presidenciale të këtij viti mendoj se kandidatura e Blerim Rekës duhet më tepër të shihet si kualitative se kuantitative. Shqiptarët kanë ofruar një kandidat të përgatitur dhe pyetja e vërtetë këtë herë ...

Analisti: Pse BDI është kundër kandidatit shqiptar për president
Shqiptarët kanë sot një kandidat shqiptar në zgjedhjet presidenciale të Maqedonisë së Veriut i cili është për t’u respektuar siç është Blerim Reka. Duhet të përkrahej Blerim Reka dhe më pas në raundin e dytë të mund të ...
BalkanWeb | 18-Apr-2019 21:51
Shqiptarët kanë sot një kandidat shqiptar në zgjedhjet presidenciale të Maqedonisë së Veriut i cili është për t’u respektuar siç është Blerim Reka. Duhet të përkrahej Blerim Reka dhe më pas në raundin e dytë të mund të ...

Fushata, Siljanovska: Do t’ia rikthej identitetin Maqedonisë
Kandidatja për President Gordana Siljanovska Davkova, synon të bëhet femra e parë, e cila mund të ulet në fronin e Vilës Vodno. Siljanovska, gjatë gjithë fjalimeve ka theksuar se atdheut i duhet një nënë, e cila do të ...
Alsat-M | 19-Apr-2019 14:50
Kandidatja për President Gordana Siljanovska Davkova, synon të bëhet femra e parë, e cila mund të ulet në fronin e Vilës Vodno. Siljanovska, gjatë gjithë fjalimeve ka theksuar se atdheut i duhet një nënë, e cila do të ...

Kryeministri Zaev: Nëse dështojnë zgjedhjet presidenciale, ndryshime kushtetuese
Kryeministri Zoran Zaev pret mbështetje edhe më të madhe të shqiptarëve se ajo e viti 2016 në zgjedhjet presidenciale që mbahen të dielën në Maqedoninë e Veriut. Duke folur në një intervistë televizive, Zaev tha se ...
TV Klan | 19-Apr-2019 10:21
Kryeministri Zoran Zaev pret mbështetje edhe më të madhe të shqiptarëve se ajo e viti 2016 në zgjedhjet presidenciale që mbahen të dielën në Maqedoninë e Veriut. Duke folur në një intervistë televizive, Zaev tha se ...

Nëse Reka humb, a është e moralshme dorëheqja e Selës dhe Kasamit?!
Shkup, 19 prill – zhurnal.mk – Zgjedhjet presidencale zhvillohen ditën e diel, më 21 prill. Secili kandidat pret të tubojë vota për të hyrë në rrethin e dytë zgjedhor, që parashihen të ndodhin më 5 maj. Secila nga ...
Zhurnal | 19-Apr-2019 14:45
Shkup, 19 prill – zhurnal.mk – Zgjedhjet presidencale zhvillohen ditën e diel, më 21 prill. Secili kandidat pret të tubojë vota për të hyrë në rrethin e dytë zgjedhor, që parashihen të ndodhin më 5 maj. Secila nga ...

Fushata, Siljanovska: Do t’ia rikthej identitetin Maqedonisë
Alsat 2019-04-19T14:35:09+02:00 Kandidatja për President Gordana Siljanovska Davkova, synon të bëhet femra e parë, e cila mund të ulet në fronin e Vilës Vodno. Siljanovska, gjatë gjithë fjalimeve ka theksuar se atdheut ...
AlMaKos | 19-Apr-2019 14:41
Alsat 2019-04-19T14:35:09+02:00 Kandidatja për President Gordana Siljanovska Davkova, synon të bëhet femra e parë, e cila mund të ulet në fronin e Vilës Vodno. Siljanovska, gjatë gjithë fjalimeve ka theksuar se atdheut ...

Kandidatja e VMRO-së, Siljanovska përnjëherë e forcoi dashurinë ndaj shqiptarëve
Si po afrohet votimi të dielën, në raundin e parë të zgjedhjeve presidenciale, gjithnjë e më shumë po shihet se kandidatja presidenciale e VMRO-DPMNE, Gordana Siljanovska- Davkova po e forcon retorikën me të cilën po ...
AlMaKos | 19-Apr-2019 14:33
Si po afrohet votimi të dielën, në raundin e parë të zgjedhjeve presidenciale, gjithnjë e më shumë po shihet se kandidatja presidenciale e VMRO-DPMNE, Gordana Siljanovska- Davkova po e forcon retorikën me të cilën po ...

Saliu: Reka i pavarur gaboi që lejoi fushatë të varur
Shkup, 19 prill - Gazetari dhe opinionisti Urim Saliu përmes një postimi në rrjetin social facebook ka shkruar se kandidati shqiptar Blerim Reka ka bërë gabim që ka lejuar që fushata e tij të jetë e varur nga partitë ...
Zhurnal | 19-Apr-2019 14:15
Shkup, 19 prill - Gazetari dhe opinionisti Urim Saliu përmes një postimi në rrjetin social facebook ka shkruar se kandidati shqiptar Blerim Reka ka bërë gabim që ka lejuar që fushata e tij të jetë e varur nga partitë ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved