ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 18/08/2019 21:53

8 gjërat që duhet të dini rreth Raportit të Mueller-it

8 gjërat që duhet të dini rreth Raportit të Mueller-it
Nga Ben Shapiro Të enjten u publikua më në fund raporti i shumëpritur i Mueller dhe ra si “mana prej qiellit për mediat e uritura”. Mediat shpejt e zhvendosën debatin e tyre të gjatë që Presidenti Trump dhe fushata e ...
Telegraf | 19-Apr-2019 22:08
Nga Ben Shapiro Të enjten u publikua më në fund raporti i shumëpritur i Mueller dhe ra si “mana prej qiellit për mediat e uritura”. Mediat shpejt e zhvendosën debatin e tyre të gjatë që Presidenti Trump dhe fushata e ...

Pyetje të reja për rolin e Presidentit pas publikimit të raportit Mueller
Nga Jim Malone Pas një hetimi prej 22 muajsh, publiku dhe kongresi amerikan arritën të shohin të enjten raportin e Prokurorit të Posaçëm, Robert Mueller për ndërhyrjen ruse në zgjedhjet e vitit 2016. Raporti nuk gjeti ...
GazetaTema | 19-Apr-2019 17:14
Nga Jim Malone Pas një hetimi prej 22 muajsh, publiku dhe kongresi amerikan arritën të shohin të enjten raportin e Prokurorit të Posaçëm, Robert Mueller për ndërhyrjen ruse në zgjedhjet e vitit 2016. Raporti nuk gjeti ...

Presidentin Trump e presin kohë të vështira
Lufta kundër të keqes së presupozuar ka një histori të gjatë. Në mesjetë shtrigat u përndoqën nga njerëzit që besonin tek bestytnitë, dhe si viktimë në përndjekjen e shtrigave e sheh veten Donald Trump, kur bëhet fjalë ...
BalkanWeb | 19-Apr-2019 16:22
Lufta kundër të keqes së presupozuar ka një histori të gjatë. Në mesjetë shtrigat u përndoqën nga njerëzit që besonin tek bestytnitë, dhe si viktimë në përndjekjen e shtrigave e sheh veten Donald Trump, kur bëhet fjalë ...

Presidentin Trump e presin kohë të vështira
Lufta kundër të keqes së presupozuar ka një histori të gjatë. Në mesjetë shtrigat u përndoqën nga njerëzit që besonin tek bestytnitë, dhe si viktimë në përndjekjen e shtrigave e sheh veten Donald Trump, kur bëhet fjalë ...
Telegraf | 19-Apr-2019 17:24
Lufta kundër të keqes së presupozuar ka një histori të gjatë. Në mesjetë shtrigat u përndoqën nga njerëzit që besonin tek bestytnitë, dhe si viktimë në përndjekjen e shtrigave e sheh veten Donald Trump, kur bëhet fjalë ...

ANALIZA: Përmbledhja e raportit Myler: Pse ndaj Trumpit, nuk pati akuzë për komplot me rusët
Nga Olivia Paschal & Madeleine Carlisle Prokurori i Përgjithshëm i SHBA, Uilliam Barr, publikoi të enjten raportin e shumëpritur të prokurorit special Robert Myler, për hetimin e tij mbi ndërhyrjen e Rusisë në zgjedhjet ...
GazetaTema | 19-Apr-2019 09:54
Nga Olivia Paschal & Madeleine Carlisle Prokurori i Përgjithshëm i SHBA, Uilliam Barr, publikoi të enjten raportin e shumëpritur të prokurorit special Robert Myler, për hetimin e tij mbi ndërhyrjen e Rusisë në zgjedhjet ...

SHBA, demokratët kërkojnë raportin e paredaktuar mbi ndërhyrjen ruse
Demokratët në Shtetet e Bashkuara nuk janë mjaftuar me versionin e redaktuar të raportit mbi ndërhyrjen ruse që u publikua ditën e enjte. Përmes një thirrjeje zyrtare, ata i kanë kërkuar Prokurorit të Përgjithshëm që të ...
ABCNews | 19-Apr-2019 19:35
Demokratët në Shtetet e Bashkuara nuk janë mjaftuar me versionin e redaktuar të raportit mbi ndërhyrjen ruse që u publikua ditën e enjte. Përmes një thirrjeje zyrtare, ata i kanë kërkuar Prokurorit të Përgjithshëm që të ...

Trump: Gjueti shtrigash ndaj meje
Presidenti Donald Trump reagoi pas publikimit të raportit voluminoz për ndërhyrjen ruse, duke thënë se ai nuk e vërteton përfshirjen e tij. Përmes disa postimeve në Twitter, ai denoncon atë që e quan histori 2 vjeçare ...
VizionPlus | 19-Apr-2019 11:33
Presidenti Donald Trump reagoi pas publikimit të raportit voluminoz për ndërhyrjen ruse, duke thënë se ai nuk e vërteton përfshirjen e tij. Përmes disa postimeve në Twitter, ai denoncon atë që e quan histori 2 vjeçare ...

Publikimi i raportit të Mueller, çfarë pritet më pas?
SHBA Raporti prej 448 faqesh i prokurorit të posaçëm Robert Mueller për ndërhyrjen e Rusisë në zgjedhjet presidenciale të vitit 2016 u bë publik të enjten. Ai mbulon një hetim 22-mujor që Presidenti Donald Trump e ...
BalkanWeb | 19-Apr-2019 07:52
SHBA Raporti prej 448 faqesh i prokurorit të posaçëm Robert Mueller për ndërhyrjen e Rusisë në zgjedhjet presidenciale të vitit 2016 u bë publik të enjten. Ai mbulon një hetim 22-mujor që Presidenti Donald Trump e ...

Trump: Rezultati i hetimit Mueller, “Game Over” për demokratët
Presidenti amerikan, Donald Trump shkruan në profilin e tij në “Twitter” se loja për demokratët mbaroi pasi hetimi i kryer nga prokurori spcial Robert Mueller nxorri që nuk kishte mes Rusisë dhe fushatës së tij ...
BalkanWeb | 19-Apr-2019 07:20
Presidenti amerikan, Donald Trump shkruan në profilin e tij në “Twitter” se loja për demokratët mbaroi pasi hetimi i kryer nga prokurori spcial Robert Mueller nxorri që nuk kishte mes Rusisë dhe fushatës së tij ...

SHBA, Komiteti i Kongresit urdhëron publikimin e plotë të raportit të Muellerit
Komiteti për Drejtësi i Dhomës së Përfaqësuesve në SHBA ka lëshuar një urdhër për të marrë raportin e plotë të hetimit që e ka zhvilluar këshilltari i posaçëm, Robert Mueller në lidhje me ndërhyrjen ruse në zgjedhjet ...
Shenja | 19-Apr-2019 21:50
Komiteti për Drejtësi i Dhomës së Përfaqësuesve në SHBA ka lëshuar një urdhër për të marrë raportin e plotë të hetimit që e ka zhvilluar këshilltari i posaçëm, Robert Mueller në lidhje me ndërhyrjen ruse në zgjedhjet ...

Raporti i Mueller, tregoi pastëtinë time
Flet Donald Tramp: Raporti tregoi pastërtinë time Megjithëse raporti prej 448-faqesh i prokurorit të posaçëm Robert Mueller për ndërhyrjen ruse në fushatën zgjedhore të 2016-ës nuk e përjashton plotësisht Presidentin ...
Telegraf | 19-Apr-2019 09:35
Flet Donald Tramp: Raporti tregoi pastërtinë time Megjithëse raporti prej 448-faqesh i prokurorit të posaçëm Robert Mueller për ndërhyrjen ruse në fushatën zgjedhore të 2016-ës nuk e përjashton plotësisht Presidentin ...

Reuters publikon sondazhin/ Raporti Mueller fundos Presidentin Trump
Agjencia e lajmeve ndërkombëtare “Reuters” ka publikuar një sondazh që është zhvilluar të enjten dhe të premten në SHBA, për të matur popullaritetin e Presidentit Donald Trump pas publikimit të raporit Mueller. Sipas ...
Dritare | 19-Apr-2019 21:49
Agjencia e lajmeve ndërkombëtare “Reuters” ka publikuar një sondazh që është zhvilluar të enjten dhe të premten në SHBA, për të matur popullaritetin e Presidentit Donald Trump pas publikimit të raporit Mueller. Sipas ...

Analistët: Raporti Mueller tregon se përpjekjet e Moskës nuk ndalen
Raporti i Prokurorit të Posaçëm Robert Mueller mbi ndërhyrjen ruse po u jep zyrtarëve amerikanë të zbulimit një farë prove se ata kishin të drejtë në shumë prej konkluzioneve që nxorën pas zgjedhjeve të vitit 2016. ...
Zeri Amerikes | 19-Apr-2019 21:42
Raporti i Prokurorit të Posaçëm Robert Mueller mbi ndërhyrjen ruse po u jep zyrtarëve amerikanë të zbulimit një farë prove se ata kishin të drejtë në shumë prej konkluzioneve që nxorën pas zgjedhjeve të vitit 2016. ...

Edhe Emiratet e Bashkuara Arabe ndihmuan ndikimin rus në presidencialet e SHBA’së?
Princi i kurorës i përfshirë në raportin e Muellerit. Një nga liderët më të fuqishëm të Emirateve të Bashkuara Arabe është përfshirë në raportin e prokurorit special Robert Mueller për përfshirjen ruse në zgjedhjet e ...
Gazeta Observer | 19-Apr-2019 21:14
Princi i kurorës i përfshirë në raportin e Muellerit. Një nga liderët më të fuqishëm të Emirateve të Bashkuara Arabe është përfshirë në raportin e prokurorit special Robert Mueller për përfshirjen ruse në zgjedhjet e ...

Edhe Emiratet e Bashkuara Arabe ndihmuan ndikimin rus në presidencialet e SHBA’së?
Princi i kurorës i përfshirë në raportin e Muellerit. Një nga liderët më të fuqishëm të Emirateve të Bashkuara Arabe është përfshirë në raportin e prokurorit special Robert Mueller për përfshirjen ruse në zgjedhjet e ...
Gazeta Express | 19-Apr-2019 20:55
Princi i kurorës i përfshirë në raportin e Muellerit. Një nga liderët më të fuqishëm të Emirateve të Bashkuara Arabe është përfshirë në raportin e prokurorit special Robert Mueller për përfshirjen ruse në zgjedhjet e ...

Trump irritohet me Mueller-in pasi u shpreh i pafajshëm
Presidenti amerikan, Donald Trump, shpërtheu ndaj raportit final të prokurorit special Robert Mueller rreth ndikimit rus, një ditë pasi ai shprehu pafajësinë e plotë, transmeton Anadolu Agency (AA). “Deklaratat janë ...
Medial | 19-Apr-2019 20:29
Presidenti amerikan, Donald Trump, shpërtheu ndaj raportit final të prokurorit special Robert Mueller rreth ndikimit rus, një ditë pasi ai shprehu pafajësinë e plotë, transmeton Anadolu Agency (AA). “Deklaratat janë ...

Trump irritohet me Mueller-in pasi u shpreh i pafajshëm
Presidenti amerikan, Donald Trump, shpërtheu ndaj raportit final të prokurorit special Robert Mueller rreth ndikimit rus, një ditë pasi ai shprehu pafajësinë e plotë, transmeton AA. “Deklaratat janë bërë për mua nga ...
Shenja | 19-Apr-2019 20:10
Presidenti amerikan, Donald Trump, shpërtheu ndaj raportit final të prokurorit special Robert Mueller rreth ndikimit rus, një ditë pasi ai shprehu pafajësinë e plotë, transmeton AA. “Deklaratat janë bërë për mua nga ...

Trump irritohet me Mueller-in pasi u shpreh i pafajshëm
Presidenti amerikan, Donald Trump, shpërtheu ndaj raportit final të prokurorit special Robert Mueller rreth ndikimit rus, një ditë pasi ai shprehu pafajësinë e plotë, transmeton Anadolu Agency (AA). “Deklaratat janë ...
Portalb | 19-Apr-2019 19:59
Presidenti amerikan, Donald Trump, shpërtheu ndaj raportit final të prokurorit special Robert Mueller rreth ndikimit rus, një ditë pasi ai shprehu pafajësinë e plotë, transmeton Anadolu Agency (AA). “Deklaratat janë ...

448 faqet e raportit Mueller që ndanë SHBA/ Demokratët hidhen në sulm kundër Trump
Kryetari i Komitetit Gjyqësor të SHBA, Jerrold Nadler, ka lëshuar një urdhër për Prokurorin e Përgjithshëm, William Berr, për të dorëzuar raportin e plotë të Mueller jo më vonë se një muaj, duke thënë se ai nuk mund të ...
Dritare | 19-Apr-2019 19:03
Kryetari i Komitetit Gjyqësor të SHBA, Jerrold Nadler, ka lëshuar një urdhër për Prokurorin e Përgjithshëm, William Berr, për të dorëzuar raportin e plotë të Mueller jo më vonë se një muaj, duke thënë se ai nuk mund të ...

SHBA, demokratët kërkojnë raportin Mueller të paredaktuar
Në SHBA, demokratët e Kongresit kërkuan të njihen me të gjitha provat e hetimit të Prokurorit të Posaçëm Robert Mueller lidhur me ndërhyrjen e Rusisë në zgjedhjet e vitit 2016. Kryetari i komisionit Juridik të Dhomës së ...
Java News | 19-Apr-2019 18:42
Në SHBA, demokratët e Kongresit kërkuan të njihen me të gjitha provat e hetimit të Prokurorit të Posaçëm Robert Mueller lidhur me ndërhyrjen e Rusisë në zgjedhjet e vitit 2016. Kryetari i komisionit Juridik të Dhomës së ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved