ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/04/2019 18:08

Thaçi flet për vizat, Hahn për taksën

Thaçi flet për vizat, Hahn për taksën
Zyrtarët e Bashkimit Evropian kanë filluar sërish të kërkojnë vazhdimin e procesit të negociatave Kosovë – Serbi dhe pezullimin e tarifës së vendosur ndaj produkteve serbe e atyre boshnjake. Pas një takimi që ka pasur ...
EkonomiaOnline | 16-Apr-2019 08:24
Zyrtarët e Bashkimit Evropian kanë filluar sërish të kërkojnë vazhdimin e procesit të negociatave Kosovë – Serbi dhe pezullimin e tarifës së vendosur ndaj produkteve serbe e atyre boshnjake. Pas një takimi që ka pasur ...

Thaçi flet për vizat, Hahn për taksën
Zyrtarët e Bashkimit Evropian kanë filluar sërish të kërkojnë vazhdimin e procesit të negociatave Kosovë - Serbi dhe pezullimin e tarifës së vendosur ndaj produkteve serbe e atyre boshnjake. Pas një takimi që ka pasur ...
Zeri | 16-Apr-2019 08:15
Zyrtarët e Bashkimit Evropian kanë filluar sërish të kërkojnë vazhdimin e procesit të negociatave Kosovë - Serbi dhe pezullimin e tarifës së vendosur ndaj produkteve serbe e atyre boshnjake. Pas një takimi që ka pasur ...

Thaçi në Bruksel: Liberalizimi i vizave, i vonuar
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi takoi sot në Bruksel, presidentin e Këshillit Evropian, Donald Tusk dhe komisionerin e BE për zgjerimin, Johanes Hahn.
Top Channel | 16-Apr-2019 01:54
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi takoi sot në Bruksel, presidentin e Këshillit Evropian, Donald Tusk dhe komisionerin e BE për zgjerimin, Johanes Hahn.

Presidenti Kosovar Hashim Thaçi, takim me Donald Tusk dhe Johanes Hahn
Presidenti Kosovar Hashim Thaçi, u takua këtë të hënë në Bruksel, me Kreun e Këshillit Europian Donald Tusk, me të cilin ka biseduar për situatën politike, për perspektivën evropiane, për liberalizimin e vizave dhe për ...
RTSH | 15-Apr-2019 21:29
Presidenti Kosovar Hashim Thaçi, u takua këtë të hënë në Bruksel, me Kreun e Këshillit Europian Donald Tusk, me të cilin ka biseduar për situatën politike, për perspektivën evropiane, për liberalizimin e vizave dhe për ...

Thaçi në Bruksel kërkon heqjen e taksës, Haradinaj në Lipjan kundër BE-së
Presidentit Hashim Thaçi në Bruksel i është kërkuar heqja e taksës dhe vazhdimi i dialogut Kosovë-Serbi. Këtë thirrje presidentit Thaçi ia ka bërë komisionari për Zgjerim i BE-së, Johannes Hahn, raporton KTV. “Takim i ...
Java News | 15-Apr-2019 21:20
Presidentit Hashim Thaçi në Bruksel i është kërkuar heqja e taksës dhe vazhdimi i dialogut Kosovë-Serbi. Këtë thirrje presidentit Thaçi ia ka bërë komisionari për Zgjerim i BE-së, Johannes Hahn, raporton KTV. “Takim i ...

Makron dhe Merkel pritet të dalin me propozim konkret për Serbinë dhe Kosovën
Takimi i 29 prillit do të ketë ekskluzivitete shumë më serioze se përballja Haradinaj – Vuçiq. Aty pritet që, nën patronatin e Merkelit e Makronit, të propozohet një marrëveshje mes Kosovës e Serbisë. Në Berlin janë ...
Zeri | 15-Apr-2019 21:06
Takimi i 29 prillit do të ketë ekskluzivitete shumë më serioze se përballja Haradinaj – Vuçiq. Aty pritet që, nën patronatin e Merkelit e Makronit, të propozohet një marrëveshje mes Kosovës e Serbisë. Në Berlin janë ...

Thaçi takon Hahn dhe Tusk – flasin për dialogun dhe vizat (VIDEO)
Presidenti Hashim Thaçi sot ka shkuar në zyrën e presidentin të Këshillit Europian, Donald Tusk. Ai atje ka biseduar për situatën politike në vend dhe perspektivën europiane, njofton Klan Kosova. Thaçi në takim tha se ...
Klan Kosova | 15-Apr-2019 20:57
Presidenti Hashim Thaçi sot ka shkuar në zyrën e presidentin të Këshillit Europian, Donald Tusk. Ai atje ka biseduar për situatën politike në vend dhe perspektivën europiane, njofton Klan Kosova. Thaçi në takim tha se ...

Macron dhe Merkel pritet të dalin me propozim konkret për Serbinë dhe Kosovën
Takimi i 29 prillit do të prodhojë zhvillime shumë më serioze se përballja Haradinaj – Vuçiq. Aty pritet që, nën patronatin e Merkelit e Macronit, të propozohet një marrëveshje mes Kosovës e Serbisë. Në Berlin janë ...
InFokusi | 15-Apr-2019 20:39
Takimi i 29 prillit do të prodhojë zhvillime shumë më serioze se përballja Haradinaj – Vuçiq. Aty pritet që, nën patronatin e Merkelit e Macronit, të propozohet një marrëveshje mes Kosovës e Serbisë. Në Berlin janë ...

Takimi mes Presidentit Thaçi, dhe Komisionerit Europian për Zgjerim, Hahn
Presidenti Hashim Thaçi, është takuar sot edhe me Komisionerin Europian për Zgjerim, Johanes Hahn, i cili ka bërë edhe njëherë thirrje, që të paktën të pezullohet taksa ndaj produkteve serbe. Në një postim në Twitter, ...
RTSH | 15-Apr-2019 20:32
Presidenti Hashim Thaçi, është takuar sot edhe me Komisionerin Europian për Zgjerim, Johanes Hahn, i cili ka bërë edhe njëherë thirrje, që të paktën të pezullohet taksa ndaj produkteve serbe. Në një postim në Twitter, ...

Takimi me Thaçin, Hahn i palëkundur: Të pezullohet taksa
BRUKSEL Komisioneri për Zgjerimin e Bashkimit Europian, Johannes Hahn ka reaguar në “Twitter” pas takimit që zhvilloi me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin. Ai shkruan se është i një rëndësie të veçantë procesi i ...
BalkanWeb | 15-Apr-2019 16:01
BRUKSEL Komisioneri për Zgjerimin e Bashkimit Europian, Johannes Hahn ka reaguar në “Twitter” pas takimit që zhvilloi me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin. Ai shkruan se është i një rëndësie të veçantë procesi i ...

Thaçit i kërkohet heqja e taksës, Haradinaj kritikon BE-në
Presidentit Hashim Thaçi në Bruksel i është kërkuar heqja e taksës dhe vazhdimi i dialogut Kosovë-Serbi. Këtë thirrje presidentit Thaçi ia ka bërë komisionari për Zgjerim i BE-së, Johannes Hahn, raporton KTV. “Takim i ...
AlbInfo | 15-Apr-2019 20:31
Presidentit Hashim Thaçi në Bruksel i është kërkuar heqja e taksës dhe vazhdimi i dialogut Kosovë-Serbi. Këtë thirrje presidentit Thaçi ia ka bërë komisionari për Zgjerim i BE-së, Johannes Hahn, raporton KTV. “Takim i ...

Makron dhe Merkel pritet të dalin me propozim konkret për Serbinë dhe Kosovën
Takimi i 29 prillit do të ketë ekskluzivitete shumë më serioze se përballja Haradinaj – Vuçiq. Aty pritet që, nën patronatin e Merkelit e Makronit, të propozohet një marrëveshje mes Kosovës e Serbisë. Në Berlin janë ...
Indeks Online | 15-Apr-2019 20:27
Takimi i 29 prillit do të ketë ekskluzivitete shumë më serioze se përballja Haradinaj – Vuçiq. Aty pritet që, nën patronatin e Merkelit e Makronit, të propozohet një marrëveshje mes Kosovës e Serbisë. Në Berlin janë ...

Thaçi në Bruksel, zbardhen takimet e presidentit të Kosovës
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka udhëtuar për në Bruksel, ku do të zhvillojë takime me përfaqësues të lartë të Bashkimit Evropian. Kështu thuhet në komunikatën e dërguar nga Presidenca e Kosovës. ...
BalkanWeb | 14-Apr-2019 21:43
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka udhëtuar për në Bruksel, ku do të zhvillojë takime me përfaqësues të lartë të Bashkimit Evropian. Kështu thuhet në komunikatën e dërguar nga Presidenca e Kosovës. ...

Para samitit/ Aleksandar Vuçiç: Më shqetëson takimi në Berlin
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç thotë se është shumë i shqetësuar për gjithçka që po ndodh aktualisht si dhe për shkak të takimit të ardhshëm në Berlin. “Unë jam i shqetësuar për gjithçka dhe për shkak të takimit ...
BalkanWeb | 14-Apr-2019 15:02
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç thotë se është shumë i shqetësuar për gjithçka që po ndodh aktualisht si dhe për shkak të takimit të ardhshëm në Berlin. “Unë jam i shqetësuar për gjithçka dhe për shkak të takimit ...

Ekskluzive: Macron dhe Merkel pritët të dalin me propozim konkret për Serbinë dhe Kosovën
Takimi i 29 prillit do të ketë ekskluzivitete shumë më serioze se përballja Haradinaj – Vuçiq. Aty pritet që, nën patronatin e Merkelit e Macronit, të propozohet një marrëveshje mes Kosovës e Serbisë. Në Berlin janë ...
Gazeta Express | 15-Apr-2019 20:25
Takimi i 29 prillit do të ketë ekskluzivitete shumë më serioze se përballja Haradinaj – Vuçiq. Aty pritet që, nën patronatin e Merkelit e Macronit, të propozohet një marrëveshje mes Kosovës e Serbisë. Në Berlin janë ...

Dialogu Kosovë-Serbi ngelet i bllokuar, Thaçi takime me Hahn dhe Tusk në Bruksel
Në një kohë kur dialogu mes Serbisë dhe Kosovës, vijon të mbetet i bllokuar, Presidenti, Hashim Thaçi, ndodhet për një vizitë në Bruksel, ku ka parashikuar të zhvillojë takime me përfaqësues të lartë të Bashkimit ...
GazetaTema | 15-Apr-2019 11:17
Në një kohë kur dialogu mes Serbisë dhe Kosovës, vijon të mbetet i bllokuar, Presidenti, Hashim Thaçi, ndodhet për një vizitë në Bruksel, ku ka parashikuar të zhvillojë takime me përfaqësues të lartë të Bashkimit ...

Përmendja e afateve për liberalizimin e vizave rritë zhgënjimin e qytetarëve të Kosovës
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi sot gjatë ditës ka zhvilluar takime të ndryshme me përfaqësues të lartë të Bashkimit Evropian. Me të njëjtit, Thaçi ka folur për liberalizimin e vizave, dialogun për normalizim të ...
Indeks Online | 15-Apr-2019 20:05
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi sot gjatë ditës ka zhvilluar takime të ndryshme me përfaqësues të lartë të Bashkimit Evropian. Me të njëjtit, Thaçi ka folur për liberalizimin e vizave, dialogun për normalizim të ...

Thaçit në Bruksel i kërkohet heqja e taksës, Haradinaj nga Lipjani kritikon BE-në
Presidentit Hashim Thaçi në Bruksel i është kërkuar heqja e taksës dhe vazhdimi i dialogut Kosovë-Serbi. Këtë thirrje presidentit Thaçi ia ka bërë komisionari për Zgjerim i BE-së, Johannes Hahn, raporton KTV. “Takim i ...
Arbresh | 15-Apr-2019 20:04
Presidentit Hashim Thaçi në Bruksel i është kërkuar heqja e taksës dhe vazhdimi i dialogut Kosovë-Serbi. Këtë thirrje presidentit Thaçi ia ka bërë komisionari për Zgjerim i BE-së, Johannes Hahn, raporton KTV. “Takim i ...

Në Samitin e Berlinit të bëhet e qartë se territori i Kosovës nuk negociohet, thonë analistët
Takimi mes liderëve të Ballkanit Perëndimor, i cili është organizuar nga kancelarja gjermane, Angela Merkel, si dhe presidenti francez, Emanuel Macron, po cilësohet si një moment shumë i rëndësishëm. Taulant Kryeziu nga ...
Telegrafi | 15-Apr-2019 16:35
Takimi mes liderëve të Ballkanit Perëndimor, i cili është organizuar nga kancelarja gjermane, Angela Merkel, si dhe presidenti francez, Emanuel Macron, po cilësohet si një moment shumë i rëndësishëm. Taulant Kryeziu nga ...

Thaçi, komisionerit Hahn: Heqja e vizave rikthen besimin qytetar në Bashkimin Evropian
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka vazhduar takimet me përfaqësues të lartë të Bashkimit Evropian. Sipas njoftimit për media, Thaçi ka zhvilluar një takim edhe me Komisionerin për Zgjerim të BE-së, ...
Telegrafi | 15-Apr-2019 16:31
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka vazhduar takimet me përfaqësues të lartë të Bashkimit Evropian. Sipas njoftimit për media, Thaçi ka zhvilluar një takim edhe me Komisionerin për Zgjerim të BE-së, ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved