ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 27/06/2019 06:18

Paris, prokuroria hap hetimet për zjarrin në Notre Dame

Paris, prokuroria hap hetimet për zjarrin në Notre Dame
‘Prokuroria e Parisit ka hapur një hetim mbi zjarrin shkatërrues në katedralen e Notre Dame’ ka deklaruar një zëdhënës për CNN. Prokurorët do të hetojnë pistën “shkatërrim të pavullnetshëm nga zjarri”, tha zëdhënësi i ...
BalkanWeb | 16-Apr-2019 00:44
‘Prokuroria e Parisit ka hapur një hetim mbi zjarrin shkatërrues në katedralen e Notre Dame’ ka deklaruar një zëdhënës për CNN. Prokurorët do të hetojnë pistën “shkatërrim të pavullnetshëm nga zjarri”, tha zëdhënësi i ...

Macron: Ne do ta rindërtojmë katedralen e Notre Dame së bashku
Presidenti francez Emmanuel Macron sapo njoftoi se, duke filluar nga e marta, ai do të nisë një fushatë ndërkombëtare për mbledhjen e fondeve për të rindërtuar Katedralen e Notre Dame. Macron, duke folur nga ...
BalkanWeb | 16-Apr-2019 00:16
Presidenti francez Emmanuel Macron sapo njoftoi se, duke filluar nga e marta, ai do të nisë një fushatë ndërkombëtare për mbledhjen e fondeve për të rindërtuar Katedralen e Notre Dame. Macron, duke folur nga ...

‘Notre Dame’/ Autoritetet franceze: Zjarri po dobësohet
Të dy kullat e katedrales së Notre Dame “janë të sigurta”, deklaroi pak çaste më parë Laurent Nunez, sekretar i ministrit të brendshëm të Francës, disa orë pasi një zjarr i madh shkatërroi dhe dogji pjesën më të madhe ...
BalkanWeb | 15-Apr-2019 23:40
Të dy kullat e katedrales së Notre Dame “janë të sigurta”, deklaroi pak çaste më parë Laurent Nunez, sekretar i ministrit të brendshëm të Francës, disa orë pasi një zjarr i madh shkatërroi dhe dogji pjesën më të madhe ...

Merkel: Notrë Dam simbol i Francës dhe kulturës tonë europiane
Gjermania i jep mbështetjen e saj Francës pas zjarrit të madh që po shkatërron sot katedralen e Notrë Dam në Paris, simbol i Francës, që godet gjithashtu zemrat e gjermanëve. “Këto imazhe të tmerrshme të Notrë Dam në ...
BalkanWeb | 15-Apr-2019 22:54
Gjermania i jep mbështetjen e saj Francës pas zjarrit të madh që po shkatërron sot katedralen e Notrë Dam në Paris, simbol i Francës, që godet gjithashtu zemrat e gjermanëve. “Këto imazhe të tmerrshme të Notrë Dam në ...

Reagon ambasada e Kosovës në Francë, pas përfshirjes nga zjarri të katedrales Notre Dame
Ambasada e Kosovës në Francë, ka reaguar pas përfshirjes nga zjarri të katedrales Notre Dame në Paris. Në një postim në Twitter, ambasada e Kosovës shkruar se është dramë dhe mëkat që ndjekin me aq shumë solidaritet dhe ...
Telegrafi | 15-Apr-2019 23:23
Ambasada e Kosovës në Francë, ka reaguar pas përfshirjes nga zjarri të katedrales Notre Dame në Paris. Në një postim në Twitter, ambasada e Kosovës shkruar se është dramë dhe mëkat që ndjekin me aq shumë solidaritet dhe ...

Liderët botërorë solidarizohen për Katedralen në Paris
Liderët botërorë e fetarë kanë shprehur solidaritetin e tyre me Francën pas zjarrit katastrofik që përfshiu katedralen e Notre Dame. Për presidentin Makron është një trishtim i thellë për gjithë kombin francez. Si të ...
ABCNews | 15-Apr-2019 23:43
Liderët botërorë e fetarë kanë shprehur solidaritetin e tyre me Francën pas zjarrit katastrofik që përfshiu katedralen e Notre Dame. Për presidentin Makron është një trishtim i thellë për gjithë kombin francez. Si të ...

Michelle Obama për katedralen Notre Dame: Madhështia e saj më ndaloi frymën
Ish-Zonja e Parë e Shtetit Amerikan, Michelle Obama, ka reaguar pas zjarrit që ka kapluar katedralen e Notre Dame. Obama hyri në rrjete sociale për të postuar një fotografi me familjen, gjatë një kohe kur ata e vizituan ...
Alsat-M | 16-Apr-2019 08:23
Ish-Zonja e Parë e Shtetit Amerikan, Michelle Obama, ka reaguar pas zjarrit që ka kapluar katedralen e Notre Dame. Obama hyri në rrjete sociale për të postuar një fotografi me familjen, gjatë një kohe kur ata e vizituan ...

Xhamia në Jeruzalem u dogj në të njëjtën kohë me katedralen Notre Dame në Paris
Përveç në Notre Dame, Paris, zjarri shpërtheu dje edhe në xhaminë Al-Aqsa në Jerusalem. Disa video të publikuara në rrjetet sociale, tregojnë se si zjarri del nga çatia e një strukture të njohur si Dhoma e Lutjeve të ...
Alsat-M | 16-Apr-2019 08:23
Përveç në Notre Dame, Paris, zjarri shpërtheu dje edhe në xhaminë Al-Aqsa në Jerusalem. Disa video të publikuara në rrjetet sociale, tregojnë se si zjarri del nga çatia e një strukture të njohur si Dhoma e Lutjeve të ...

Macron u premton francezëve: Do ta rindërtojmë katedralen Notre-Dame!
Ditën e djeshme, katedralja mesjetare Notre Dame de Paris u përfshi nga flakë masive, duke bërë që digjej një pjesë e madhe e saj. Ngjarja ka tronditur mbarë opinionin publik, ndërsa Presidenti francez Emmanuel Macron u ...
Dritare | 16-Apr-2019 08:20
Ditën e djeshme, katedralja mesjetare Notre Dame de Paris u përfshi nga flakë masive, duke bërë që digjej një pjesë e madhe e saj. Ngjarja ka tronditur mbarë opinionin publik, ndërsa Presidenti francez Emmanuel Macron u ...

Macron: Ne do ta rindërtojmë Notre-Dame, ky qe fati ynë
Francezët do të rindërtojnë katedralen e djegur e Notre-Dame në Paris, sepse ajo pritet tashmë nga ne dhe ky është fati ynë – tha presidenti Macron nën një dëshpërim të thellë pas tragjedisë kulturore me përzhitjen nga ...
Tesheshi | 16-Apr-2019 08:20
Francezët do të rindërtojnë katedralen e djegur e Notre-Dame në Paris, sepse ajo pritet tashmë nga ne dhe ky është fati ynë – tha presidenti Macron nën një dëshpërim të thellë pas tragjedisë kulturore me përzhitjen nga ...

Xhamia në Jerusalem u dogj në të njëjtën kohë me katedralen Notre Dame në Paris
Përveç në Notre Dame, Paris, zjarri shpërtheu dje edhe në xhaminë Al-Aqsa në Jerusalem. Disa video të publikuara në rrjetet sociale, tregojnë se si zjarri del nga çatia e një strukture të njohur si Dhoma e Lutjeve të ...
Gazeta Observer | 16-Apr-2019 08:19
Përveç në Notre Dame, Paris, zjarri shpërtheu dje edhe në xhaminë Al-Aqsa në Jerusalem. Disa video të publikuara në rrjetet sociale, tregojnë se si zjarri del nga çatia e një strukture të njohur si Dhoma e Lutjeve të ...

Zjarri në Katedrale, Macron shpall emergjencën kombëtare
Presidenti Macron ka shpallur emergjencën kombëtare pas zjarrit shkatërrues që ka rënë në Katedralen e Notre-Dame. Pamjet tregojnë tymin e bardhë dhe flakët që vazhdojnë ende në strukturë. ‘Po digjet gjithçka dhe nuk do ...
BalkanWeb | 15-Apr-2019 22:32
Presidenti Macron ka shpallur emergjencën kombëtare pas zjarrit shkatërrues që ka rënë në Katedralen e Notre-Dame. Pamjet tregojnë tymin e bardhë dhe flakët që vazhdojnë ende në strukturë. ‘Po digjet gjithçka dhe nuk do ...

Paris: Zjarri në Notrë Dam vihet nën kontroll
Zjarri në katedralen Notrë Dam është vënë nën kontroll në orën 3 pas mesnate, pas stihisë tetëorëshe të zjarrit, kumtoi shërbimi i zjarrfikësve të Parisit, njoftojnë mediat perëndimore. Zjarri, i cili ndodhi në orët e ...
Alsat-M | 16-Apr-2019 08:15
Zjarri në katedralen Notrë Dam është vënë nën kontroll në orën 3 pas mesnate, pas stihisë tetëorëshe të zjarrit, kumtoi shërbimi i zjarrfikësve të Parisit, njoftojnë mediat perëndimore. Zjarri, i cili ndodhi në orët e ...

Burri i aktores së famshme ndanë 100 milionë euro për “Notre Dame”
Burri miliarder i aktores së famshme, Salma Hayek ka premtuar 100 milionë euro për të ndihmuar në ndërtimin e katedrales “Notre Dame”, në Paris. Biznesmeni francez, Francois-Henri Pinault e bëri njoftimin vetëm disa orë ...
Indeks Online | 16-Apr-2019 08:15
Burri miliarder i aktores së famshme, Salma Hayek ka premtuar 100 milionë euro për të ndihmuar në ndërtimin e katedrales “Notre Dame”, në Paris. Biznesmeni francez, Francois-Henri Pinault e bëri njoftimin vetëm disa orë ...

Shkatërrimi i Notre Dame përmes fotografive
Katedralja e famshme Notre Dame në Paris të Francës është përfshirë nga flakët. Ky zjarr i madh që ka shpërthyer ka bërë që të rrëzohet kulmi i kësaj katedrale. E ndërtuar në shekullin e 13-të, katedralja mesjetare ...
Indeks Online | 16-Apr-2019 08:12
Katedralja e famshme Notre Dame në Paris të Francës është përfshirë nga flakët. Ky zjarr i madh që ka shpërthyer ka bërë që të rrëzohet kulmi i kësaj katedrale. E ndërtuar në shekullin e 13-të, katedralja mesjetare ...

Paris: Zjarri në Notrë Dam vihet nën kontroll
S A 2019-04-16T08:08:35+02:00 Zjarri në katedralen Notrë Dam është vënë nën kontroll në orën 3 pas mesnate, pas stihisë tetëorëshe të zjarrit, kumtoi shërbimi i zjarrfikësve të Parisit, njoftojnë mediat perëndimore. ...
AlMaKos | 16-Apr-2019 08:11
S A 2019-04-16T08:08:35+02:00 Zjarri në katedralen Notrë Dam është vënë nën kontroll në orën 3 pas mesnate, pas stihisë tetëorëshe të zjarrit, kumtoi shërbimi i zjarrfikësve të Parisit, njoftojnë mediat perëndimore. ...

Macron: Do ta rindërtojmë katedralen Notre-Dame
Presidenti francez Emmanuel Macron u zotua të rindërtojë katedralen mesjetare të Notre-Dame pasi një zjarr i madh pjesërisht shkatërroi pikën e Parisit. Zjarrfikësit arritën të shpëtonin strukturën kryesore të gurit ...
Lajminet | 16-Apr-2019 08:08
Presidenti francez Emmanuel Macron u zotua të rindërtojë katedralen mesjetare të Notre-Dame pasi një zjarr i madh pjesërisht shkatërroi pikën e Parisit. Zjarrfikësit arritën të shpëtonin strukturën kryesore të gurit ...

Xhamia në Jerusalem u dogj në të njëjtën kohë me katedralen Notre Dame në Paris
Përveç në Notre Dame, Paris, zjarri shpërtheu dje edhe në xhaminë Al-Aqsa në Jerusalem. Disa video të publikuara në rrjetet sociale, tregojnë se si zjarri del nga çatia e një strukture të njohur si Dhoma e Lutjeve të ...
Indeks Online | 16-Apr-2019 08:04
Përveç në Notre Dame, Paris, zjarri shpërtheu dje edhe në xhaminë Al-Aqsa në Jerusalem. Disa video të publikuara në rrjetet sociale, tregojnë se si zjarri del nga çatia e një strukture të njohur si Dhoma e Lutjeve të ...

Parisi goditet në zemër, e gjithë bota sytë tek ai
Francezët e gjithë Evropa dhe mbarë bota i kanë sytë nga zjarri që ka përfshirë katedralen e famshme “Notre Deme de Paris”. Kryeqyteti francez ka marrë një goditje në zemër të tij, ku flakët përpinë dhe shkatërruan ...
ABCNews | 15-Apr-2019 23:31
Francezët e gjithë Evropa dhe mbarë bota i kanë sytë nga zjarri që ka përfshirë katedralen e famshme “Notre Deme de Paris”. Kryeqyteti francez ka marrë një goditje në zemër të tij, ku flakët përpinë dhe shkatërruan ...

Natre Dame i Parisit, thesari i kryeveprave botërore, cilat u shpëtuan nga flakët e zjarrit
U deshën rreth 100 vjet për ta ndërtuar, por vetëm pak orë për t’a gjunjëzuar. Notre Dame, simboli i Francës dhe i Europës u përfshi dje nga flakët, për shkaqe ende të paqarta. Ndërtesta 850 vjeçare është shtëpia e ...
Politiko | 16-Apr-2019 08:03
U deshën rreth 100 vjet për ta ndërtuar, por vetëm pak orë për t’a gjunjëzuar. Notre Dame, simboli i Francës dhe i Europës u përfshi dje nga flakët, për shkaqe ende të paqarta. Ndërtesta 850 vjeçare është shtëpia e ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved