ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 17/06/2019 15:31

Meta kujton 20-vjetorin e ndërhyrjes së NATO-s në Kosovë

Meta kujton 20-vjetorin e ndërhyrjes së NATO-s në Kosovë
TIRANE President Ilir Meta ka kujtuar 20-vjetorin e ditës kur NATO nisi bombardimet mbi ish-Jugosllavinë, ngjarje pas së cilës Kosova fitoi edhe pavarësinë. Përmes një postimi në faqen e tij të ‘Facebook’, Kreu i ...
BalkanWeb | 24-Mar-2019 17:42
TIRANE President Ilir Meta ka kujtuar 20-vjetorin e ditës kur NATO nisi bombardimet mbi ish-Jugosllavinë, ngjarje pas së cilës Kosova fitoi edhe pavarësinë. Përmes një postimi në faqen e tij të ‘Facebook’, Kreu i ...

Presidenti Ilir Meta përkujton 20 vjetorin e ndërhyrjes së NATO-s në luftën e Kosovës: Përherë mirënjohje ndaj SHBA-ve dhe Aleancës së Atlantikut të Veriut
Presidenti përmes një postimi të tij në facebook ka reaguar në këtë 20 vjetor të sulmeve të NATO-s mbi Serbinë. “Sot mbushen 20 vjet nga dita kur NATO vendosi të ndërhyjë për të imponuar paqen duke i dhënë fund ...
Telegraf | 24-Mar-2019 18:21
Presidenti përmes një postimi të tij në facebook ka reaguar në këtë 20 vjetor të sulmeve të NATO-s mbi Serbinë. “Sot mbushen 20 vjet nga dita kur NATO vendosi të ndërhyjë për të imponuar paqen duke i dhënë fund ...

Meta: Përherë mirënjohës SHBA-së dhe NATO-s
20 vjet më parë, pikërisht më 24 mars të vitit 1999 forcat paqeruajtëse të NATO-s nisën bombardimet mbi caqet ushtarake serbe në Kosovë dhe në Serbi. Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka përkujtuar këtë ditë duke ...
Telegrafi | 24-Mar-2019 19:19
20 vjet më parë, pikërisht më 24 mars të vitit 1999 forcat paqeruajtëse të NATO-s nisën bombardimet mbi caqet ushtarake serbe në Kosovë dhe në Serbi. Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka përkujtuar këtë ditë duke ...

PËRVJETORI: Shifra dhe fakte, ja ç’ndodhi 20 vjet më parë me nisjen e bombardimeve mbi Serbi
Sot mbushen 20 vjet nga fillimi i bombardimeve të NATO-s ndaj ish-Republikës Federale të Jugosllavisë, që përbëhej nga Serbia dhe Mali i Zi dhe të cilat zgjatën 78 ditë, shkruan Anadolu Agency. Bombardimet ndaj RFJ-së ...
GazetaTema | 24-Mar-2019 17:39
Sot mbushen 20 vjet nga fillimi i bombardimeve të NATO-s ndaj ish-Republikës Federale të Jugosllavisë, që përbëhej nga Serbia dhe Mali i Zi dhe të cilat zgjatën 78 ditë, shkruan Anadolu Agency. Bombardimet ndaj RFJ-së ...

20 vjetori ndërhyrjes së NATO në Kosovë, Meta: Mirënjohje ndaj partnerëve tanë
Presidenti Ilir Meta ka kujtuar 20 vjetorin e ndërhyrjes së NATO në Kosovë dhe nisjen e bombardimeve ndaj tupave të ish-Jugosllavisë. Në një postim në “Facebook”, Meta shpreh mirënjohje oër kontributin e dhënë nga SHBA ...
VizionPlus | 24-Mar-2019 18:01
Presidenti Ilir Meta ka kujtuar 20 vjetorin e ndërhyrjes së NATO në Kosovë dhe nisjen e bombardimeve ndaj tupave të ish-Jugosllavisë. Në një postim në “Facebook”, Meta shpreh mirënjohje oër kontributin e dhënë nga SHBA ...

20-vjetori i ndërhyrjes së NATO-s në Kosovë, flet Meta
Presidenti Ilir Meta kujtoi sot 20-vjetorin e ndërhyrjes së forcave të NATO-s në Kosovë që do të sillte më pas edhe fundin e luftës. “Sot mbushen 20 vjet nga dita kur NATO vendosi të ndërhyjë për të imponuar paqen duke ...
Gazeta Shqip | 24-Mar-2019 18:23
Presidenti Ilir Meta kujtoi sot 20-vjetorin e ndërhyrjes së forcave të NATO-s në Kosovë që do të sillte më pas edhe fundin e luftës. “Sot mbushen 20 vjet nga dita kur NATO vendosi të ndërhyjë për të imponuar paqen duke ...

(VIDEO) Shuma marramendëse që i kushtoi NATO-s për bombardimet në Kosovë
Sot mbushen 20 vite nga fillimi i sulmeve ajrore të NATO-s kundër caqeve ushtarake e policore të Serbisë dhe Malit të Zi. Lufta në Kosovë mori fund pas një operacioni 78-ditor të NATO-s. Cak i aviacionit të forcave ...
Medial | 24-Mar-2019 22:39
Sot mbushen 20 vite nga fillimi i sulmeve ajrore të NATO-s kundër caqeve ushtarake e policore të Serbisë dhe Malit të Zi. Lufta në Kosovë mori fund pas një operacioni 78-ditor të NATO-s. Cak i aviacionit të forcave ...

Momenti kur Bill Clinton i dha urdhrin NATO-s për fillimin e bombardimeve ndaj caqeve serbe (VIDEO)
Edhe liderët shtetëror kanë kujtuar 20-vjetorin e bombardimeve të NATO-s, duke vënë në pah se fillimi i bombardimeve riktheu shpresën për liri e pavarësi. Si sot 20 vjet më parë në orën 19.45 minuta filluan sulmet e ...
TetovaSot | 24-Mar-2019 22:32
Edhe liderët shtetëror kanë kujtuar 20-vjetorin e bombardimeve të NATO-s, duke vënë në pah se fillimi i bombardimeve riktheu shpresën për liri e pavarësi. Si sot 20 vjet më parë në orën 19.45 minuta filluan sulmet e ...

Kosovë/ 3 miliard euro, ja shuma që i kushtoi NATO-s fushata e bombardimeve
Sot mbushen 20 vite nga fillimi i sulmeve ajrore të NATO-s kundër caqeve ushtarake e policore të Serbisë dhe Malit të Zi. Lufta në Kosovë mori fund pas një operacioni 78-ditor të NATO-s. Cak i aviacionit të forcave ...
Koha Jone | 24-Mar-2019 22:02
Sot mbushen 20 vite nga fillimi i sulmeve ajrore të NATO-s kundër caqeve ushtarake e policore të Serbisë dhe Malit të Zi. Lufta në Kosovë mori fund pas një operacioni 78-ditor të NATO-s. Cak i aviacionit të forcave ...

Meta: Përherë mirënjohës SHBA-së dhe NATO-s
Ishte ora 19:45 kur 24 marsin e dy dekadave më parë, avionët e NATO-s lëshuan raketat e para kundër pozicioneve strategjike të ushtrisë së ish-Jugosllavisë, siç quheshin dy republikat e mbetura të ish- Federatës ...
Alsat-M | 24-Mar-2019 20:53
Ishte ora 19:45 kur 24 marsin e dy dekadave më parë, avionët e NATO-s lëshuan raketat e para kundër pozicioneve strategjike të ushtrisë së ish-Jugosllavisë, siç quheshin dy republikat e mbetura të ish- Federatës ...

Shuma marramendëse që i kushtoi NATO-s për bombardimet në Kosovë (VIDEO)
Sot mbushen 20 vite nga fillimi i sulmeve ajrore të NATO-s kundër caqeve ushtarake e policore të Serbisë dhe Malit të Zi. Lufta në Kosovë mori fund pas një operacioni 78-ditor të NATO-s. Cak i aviacionit të forcave ...
TetovaSot | 24-Mar-2019 20:42
Sot mbushen 20 vite nga fillimi i sulmeve ajrore të NATO-s kundër caqeve ushtarake e policore të Serbisë dhe Malit të Zi. Lufta në Kosovë mori fund pas një operacioni 78-ditor të NATO-s. Cak i aviacionit të forcave ...

20 vjet nga sulmi ajror që ndali genocidin në Kosovë/ Cakaj falenderim SHBA-ve dhe NATO-s
Me anë të një postimi në Twitter, Ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj ka falenderuar miqtë ndërkombëtarë dhe aleatët e NATO-s për mbështetjen e tyre në luftën e Kosovës. Ai thotë se ndërhyrja me forcë ishte e ...
Lexo | 24-Mar-2019 20:24
Me anë të një postimi në Twitter, Ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj ka falenderuar miqtë ndërkombëtarë dhe aleatët e NATO-s për mbështetjen e tyre në luftën e Kosovës. Ai thotë se ndërhyrja me forcë ishte e ...

Meta: Përherë mirënjohës SHBA-së dhe NATO-s
20 vjet më parë, pikërisht më 24 mars të vitit 1999 forcat paqeruajtëse të NATO-s nisën bombardimet mbi caqet ushtarake serbe në Kosovë dhe në Serbi. Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka përkujtuar këtë ditë duke ...
AlMaKos | 24-Mar-2019 19:33
20 vjet më parë, pikërisht më 24 mars të vitit 1999 forcat paqeruajtëse të NATO-s nisën bombardimet mbi caqet ushtarake serbe në Kosovë dhe në Serbi. Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka përkujtuar këtë ditë duke ...

20 vjet nga ndërhyrja ushtarake në Kosovë, Meta: Përherë mirënjohës SHBA-ve dhe NATO-s
Ishte ora 19:45 kur 24 marsin e dy dekadave më parë, avionët e NATO-s lëshuan raketat e para kundër pozicioneve strategjike të ushtrisë së ish-Jugosllavisë, siç quheshin dy republikat e mbetura të ish Federatës ...
Klan Kosova | 24-Mar-2019 19:33
Ishte ora 19:45 kur 24 marsin e dy dekadave më parë, avionët e NATO-s lëshuan raketat e para kundër pozicioneve strategjike të ushtrisë së ish-Jugosllavisë, siç quheshin dy republikat e mbetura të ish Federatës ...

20 vjetori ndërhyrjes së NATO në Kosovë, Meta: Mirënjohje ndaj partnerëve tanë
Presidenti Ilir Meta ka kujtuar 20 vjetorin e ndërhyrjes së NATO në Kosovë dhe nisjen e bombardimeve ndaj tupave të ish-Jugosllavisë. Në një postim në “Facebook”, Meta shpreh mirënjohje oër kontributin e dhënë nga SHBA ...
Shenja | 24-Mar-2019 18:56
Presidenti Ilir Meta ka kujtuar 20 vjetorin e ndërhyrjes së NATO në Kosovë dhe nisjen e bombardimeve ndaj tupave të ish-Jugosllavisë. Në një postim në “Facebook”, Meta shpreh mirënjohje oër kontributin e dhënë nga SHBA ...

Meta: Përherë mirënjohës SHBA-së dhe NATO-s
Ishte ora 19:45 kur 24 marsin e dy dekadave më parë, avionët e NATO-s lëshuan raketat e para kundër pozicioneve strategjike të ushtrisë së ish-Jugosllavisë, siç quheshin dy republikat e mbetura të ish- Federatës ...
InFokusi | 24-Mar-2019 18:55
Ishte ora 19:45 kur 24 marsin e dy dekadave më parë, avionët e NATO-s lëshuan raketat e para kundër pozicioneve strategjike të ushtrisë së ish-Jugosllavisë, siç quheshin dy republikat e mbetura të ish- Federatës ...

Si erdhi vendimi që NATO të sulmojë Serbinë më 24 mars 1999
Urdhrin për fillimin e fushatës e kishte dhënë presidenti i atëhershëm i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton. Ishte ora 19:45, kur 24 marsin e dy dekadave më parë, avionët e NATO-s lëshuan raketat e para ...
Albportali | 24-Mar-2019 18:39
Urdhrin për fillimin e fushatës e kishte dhënë presidenti i atëhershëm i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton. Ishte ora 19:45, kur 24 marsin e dy dekadave më parë, avionët e NATO-s lëshuan raketat e para ...

Si erdhi vendimi që NATO të sulmojë Serbinë më 24 Mars 1999
Ishte ora 19:45 kur 24 marsin e dy dekadave më parë, avionët e NATO-s lëshuan raketat e para kundër pozicioneve strategjike të ushtrisë së ish-Jugosllavisë, siç quheshin dy republikat e mbetura të ish Federatës ...
Top Channel | 24-Mar-2019 12:50
Ishte ora 19:45 kur 24 marsin e dy dekadave më parë, avionët e NATO-s lëshuan raketat e para kundër pozicioneve strategjike të ushtrisë së ish-Jugosllavisë, siç quheshin dy republikat e mbetura të ish Federatës ...

?Meta: Përherë mirënjohës SHBA-së dhe NATO-s
Ishte ora 19:45 kur 24 marsin e dy dekadave më parë, avionët e NATO-s lëshuan raketat e para kundër pozicioneve strategjike të ushtrisë së ish-Jugosllavisë, siç quheshin dy republikat e mbetura të ish- Federatës ...
Arbresh | 24-Mar-2019 18:29
Ishte ora 19:45 kur 24 marsin e dy dekadave më parë, avionët e NATO-s lëshuan raketat e para kundër pozicioneve strategjike të ushtrisë së ish-Jugosllavisë, siç quheshin dy republikat e mbetura të ish- Federatës ...

Meta: Ndërhyrja e NATO-s në Kosovë i dha fund gjenocidit e spastrimit etnik
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, është shprehur mirënjohës ndaj Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe NATO-s për ndërhyrjen 20 vite më parë në Kosovë, përcjellë Indeksonline. Ai në një status në Facebook tha se ...
Indeks Online | 24-Mar-2019 18:24
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, është shprehur mirënjohës ndaj Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe NATO-s për ndërhyrjen 20 vite më parë në Kosovë, përcjellë Indeksonline. Ai në një status në Facebook tha se ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved