ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 22/04/2019 14:39

Theresa May dhe mundësitë e një komploti kundër saj

Theresa May dhe mundësitë e një komploti kundër saj
Kryeministrja Theresa May mund të përballet me një komplot të ministrave me qëllimin për ta larguar atë dhe për pasojë kontrolli mbi procesin e daljes së Britanisë nga Bashkimi Europiani t’i kalojë parlamentit. Në një ...
GazetaTema | 24-Mar-2019 20:19
Kryeministrja Theresa May mund të përballet me një komplot të ministrave me qëllimin për ta larguar atë dhe për pasojë kontrolli mbi procesin e daljes së Britanisë nga Bashkimi Europiani t’i kalojë parlamentit. Në një ...

Thyen rekordin peticioni për anulimin e Brexit, 5 milion britanikë kërkojnë të mos dalin nga BE
Peticioni parlamentar për të anuluar daljen e Britanisë së Madhe nga Bashkimi Europian ka thyer rekordin sa i përket numrit të nënshkrimeve të mbledhura deri tani. Peticioni kërkon që kryeministrja May të anulojë ...
GazetaTema | 24-Mar-2019 17:51
Peticioni parlamentar për të anuluar daljen e Britanisë së Madhe nga Bashkimi Europian ka thyer rekordin sa i përket numrit të nënshkrimeve të mbledhura deri tani. Peticioni kërkon që kryeministrja May të anulojë ...

Marshim në Londër, kërkohet një referendum i dytë për Brexit
LONDËR Qindra-mijëra protestues nga e gjithë Britania e Madhe kanë vërshuar të shtunën rrugëve të Londrës, duke bërë thirrje për një referendum të dytë mbi Brexit. Pjesëmarrjen në protestë e kishin paralajmëruar ...
BalkanWeb | 23-Mar-2019 23:56
LONDËR Qindra-mijëra protestues nga e gjithë Britania e Madhe kanë vërshuar të shtunën rrugëve të Londrës, duke bërë thirrje për një referendum të dytë mbi Brexit. Pjesëmarrjen në protestë e kishin paralajmëruar ...

Britania dhe BE-ja duhet të zgjerojnë Nenin 50
Afati duhet të shtyhet përtej qershorit, në rast se ata nuk duan të përfundojnë në të njëjtën situatë me këtë të tanishmen edhe tre muaj më vonë Teksa data për largimin e Britanisë nga BE-ja afrohet, situata ndërmjet ...
Monitor | 24-Mar-2019 23:03
Afati duhet të shtyhet përtej qershorit, në rast se ata nuk duan të përfundojnë në të njëjtën situatë me këtë të tanishmen edhe tre muaj më vonë Teksa data për largimin e Britanisë nga BE-ja afrohet, situata ndërmjet ...

Komplot kundër Theresa May?
Kryeministrja Theresa May mund të përballet me një komplot të ministrave me qëllimin për ta larguar atë dhe për pasojë kontrolli mbi procesin e daljes së Britanisë nga Bashkimi Europiani t’i kalojë parlamentit. Në një ...
TV Klan | 24-Mar-2019 22:46
Kryeministrja Theresa May mund të përballet me një komplot të ministrave me qëllimin për ta larguar atë dhe për pasojë kontrolli mbi procesin e daljes së Britanisë nga Bashkimi Europiani t’i kalojë parlamentit. Në një ...

BREXIT, telashe për Theresa May, protesta pro dhe kundër largimit nga UNIONI
Kryeministrja britanike, Theresa May ndërsa po përpiqet të fitojë mbështetjen e ligjvënësve për marrëveshjen e BREXIT, rrezikon te largohet nga posti. Sipas mediave britanike, kabineti qeveritar ka zgjedhur Sekretarin e ...
VizionPlus | 24-Mar-2019 14:27
Kryeministrja britanike, Theresa May ndërsa po përpiqet të fitojë mbështetjen e ligjvënësve për marrëveshjen e BREXIT, rrezikon te largohet nga posti. Sipas mediave britanike, kabineti qeveritar ka zgjedhur Sekretarin e ...

Iluzionisti paralajmëron May: Me telepati do të ndaloj Brexit-in
Iluzionisti Uri Geller ‘paralajmëroi’ kryeministren britanike Theresa May se nuk do ta lejojë që ta largojë Britaninë nga Bashkimi Evropian dhe gjithashtu do të përdorë telepatinë për ta ndaluar atë.
Kosova Press | 24-Mar-2019 23:59
Iluzionisti Uri Geller ‘paralajmëroi’ kryeministren britanike Theresa May se nuk do ta lejojë që ta largojë Britaninë nga Bashkimi Evropian dhe gjithashtu do të përdorë telepatinë për ta ndaluar atë.

Londër, mijëra protestues kundër BREXIT, thirrje për referendum
Mijëra protestues që kundërshtojnë daljen e Britanisë nga Bashkimi Evropian,janë mbledhë këtë të shtunë me thirrjet “Le të vendos populli”, për të marshuar në Londër, për të bërë thirrje për referendum të ri për shkak ...
VizionPlus | 23-Mar-2019 22:25
Mijëra protestues që kundërshtojnë daljen e Britanisë nga Bashkimi Evropian,janë mbledhë këtë të shtunë me thirrjet “Le të vendos populli”, për të marshuar në Londër, për të bërë thirrje për referendum të ri për shkak ...

Theresa May dhe mundësitë e një komploti kundër saj
Kryeministrja Theresa May mund të përballet me një komplot të ministrave me qëllimin për ta larguar atë dhe për pasojë kontrolli mbi procesin e daljes së Britanisë nga Bashkimi Europiani t’i kalojë Parlamentit. Në një ...
AlbInfo | 24-Mar-2019 22:21
Kryeministrja Theresa May mund të përballet me një komplot të ministrave me qëllimin për ta larguar atë dhe për pasojë kontrolli mbi procesin e daljes së Britanisë nga Bashkimi Europiani t’i kalojë Parlamentit. Në një ...

Mbi pesë milionë persona kanë nënshkruar peticionin kundër Brexit
Peticioni që kërkon tërheqjen e Nenit 50 dhe qëndrimin e Britanisë së Madhe në BE ka arritur numrin rekord të pesë milionë firmave, njofton Lajmi.net Rekordi i mëparshë ishte 4,1 milionë firma në një peticion që ...
Portalb | 24-Mar-2019 21:59
Peticioni që kërkon tërheqjen e Nenit 50 dhe qëndrimin e Britanisë së Madhe në BE ka arritur numrin rekord të pesë milionë firmave, njofton Lajmi.net Rekordi i mëparshë ishte 4,1 milionë firma në një peticion që ...

Peticioni kundër Brexit kalon numrin 5 milionë
Peticioni i kërkuar nga qeveria britanike për të revokuar nenin 50 dhe rishikimin e planit të saj për të dalë nga Bashkimi Evropian ka kaluar numrin prej 5 milionëshësh, pas një demonstrate masive në Londër të shtunën. ...
Arbresh | 24-Mar-2019 21:31
Peticioni i kërkuar nga qeveria britanike për të revokuar nenin 50 dhe rishikimin e planit të saj për të dalë nga Bashkimi Evropian ka kaluar numrin prej 5 milionëshësh, pas një demonstrate masive në Londër të shtunën. ...

Theresa May dhe mundësitë e një komploti kundër saj
Kryeministrja Theresa May mund të përballet me një komplot të ministrave me qëllimin për ta larguar atë dhe për pasojë kontrolli mbi procesin e daljes së Britanisë nga Bashkimi Europiani t’i kalojë parlamentit. Në një ...
Alsat-M | 24-Mar-2019 21:06
Kryeministrja Theresa May mund të përballet me një komplot të ministrave me qëllimin për ta larguar atë dhe për pasojë kontrolli mbi procesin e daljes së Britanisë nga Bashkimi Europiani t’i kalojë parlamentit. Në një ...

Mbi pesë milionë persona nënshkruajnë peticionin kundër Brexit’it
Peticioni që kërkon tërheqjen e Nenit 50 dhe qëndrimin e Britanisë së Madhe në BE ka arritur numrin rekord të pesë milionë firmave, raporton e përditshmja britanike “Mirror”. Rekordi i mëparshë ishte 4,1 milionë firma ...
Shenja | 24-Mar-2019 21:04
Peticioni që kërkon tërheqjen e Nenit 50 dhe qëndrimin e Britanisë së Madhe në BE ka arritur numrin rekord të pesë milionë firmave, raporton e përditshmja britanike “Mirror”. Rekordi i mëparshë ishte 4,1 milionë firma ...

Mbi pesë milionë persona nënshkruajnë peticionin kundër Brexit’it
Peticioni që kërkon tërheqjen e Nenit 50 dhe qëndrimin e Britanisë së Madhe në BE ka arritur numrin rekord të pesë milionë firmave. Rekordi i mëparshë ishte 4,1 milionë firma në një peticion që kërkonte një referendum ...
Gazeta Monitor | 24-Mar-2019 21:03
Peticioni që kërkon tërheqjen e Nenit 50 dhe qëndrimin e Britanisë së Madhe në BE ka arritur numrin rekord të pesë milionë firmave. Rekordi i mëparshë ishte 4,1 milionë firma në një peticion që kërkonte një referendum ...

BM, mbi pesë milionë persona nënshkruajnë peticionin kundër Brexit
Peticioni që kërkon tërheqjen e Nenit 50 dhe qëndrimin e Britanisë së Madhe në BE ka arritur numrin rekord të pesë milionë firmave, raporton e përditshmja britanike “Mirror”. Rekordi i mëparshë ishte 4,1 milionë firma ...
Alsat-M | 24-Mar-2019 21:00
Peticioni që kërkon tërheqjen e Nenit 50 dhe qëndrimin e Britanisë së Madhe në BE ka arritur numrin rekord të pesë milionë firmave, raporton e përditshmja britanike “Mirror”. Rekordi i mëparshë ishte 4,1 milionë firma ...

Theresa May dhe mundësitë e një komploti kundër saj
Kryeministrja Theresa May mund të përballet me një komplot të ministrave me qëllimin për ta larguar atë dhe për pasojë kontrolli mbi procesin e daljes së Britanisë nga Bashkimi Europiani t’i kalojë parlamentit. Në një ...
Lexo | 24-Mar-2019 20:36
Kryeministrja Theresa May mund të përballet me një komplot të ministrave me qëllimin për ta larguar atë dhe për pasojë kontrolli mbi procesin e daljes së Britanisë nga Bashkimi Europiani t’i kalojë parlamentit. Në një ...

Londër: Pesë milionë nënshkrime në peticionin kundër Brexit-it
Peticioni, i cili i kërkoi Qeverisë britanike të revokojë nenin 50 dhe rishikimin e planit të saj për të dalë nga Bashkimi Evropian, i ka kaluar 5 milionë nënshkrime, pas një proteste masive, e cila u mbajt të shtunën ...
AlbInfo | 24-Mar-2019 20:22
Peticioni, i cili i kërkoi Qeverisë britanike të revokojë nenin 50 dhe rishikimin e planit të saj për të dalë nga Bashkimi Evropian, i ka kaluar 5 milionë nënshkrime, pas një proteste masive, e cila u mbajt të shtunën ...

Manifestim i madh anti-Brexit
Manifestim kaq të madh, Londra nuk kishte parë prej vitesh, të paktën prej 2003-shit kur kundërshtohej pjesëmarrja e ushtrisë britanike në sulmin ndaj Irakut. Rreth një milionë njerëz, po aq sa në atë kohë, morën pjesë ...
TV Klan | 24-Mar-2019 12:47
Manifestim kaq të madh, Londra nuk kishte parë prej vitesh, të paktën prej 2003-shit kur kundërshtohej pjesëmarrja e ushtrisë britanike në sulmin ndaj Irakut. Rreth një milionë njerëz, po aq sa në atë kohë, morën pjesë ...

Britani, qytetarët kërkojnë një referendum të dytë mbi Brexit
Mijëra persona nga e gjithë Britania e Madhe pritet të mbushin sot rrugët e Londrës, për të bërë thirrje për një referendum të dytë mbi Brexit. Numri i marshuesve që kërkojnë një referendum të dytë në lidhje me largimin ...
RTSH | 24-Mar-2019 20:06
Mijëra persona nga e gjithë Britania e Madhe pritet të mbushin sot rrugët e Londrës, për të bërë thirrje për një referendum të dytë mbi Brexit. Numri i marshuesve që kërkojnë një referendum të dytë në lidhje me largimin ...

Theresa May dhe mundësitë e një komploti kundër saj
Kryeministrja Theresa May mund të përballet me një komplot të ministrave me qëllimin për ta larguar atë dhe për pasojë kontrolli mbi procesin e daljes së Britanisë nga Bashkimi Europiani t’i kalojë parlamentit, ...
Portalb | 24-Mar-2019 19:33
Kryeministrja Theresa May mund të përballet me një komplot të ministrave me qëllimin për ta larguar atë dhe për pasojë kontrolli mbi procesin e daljes së Britanisë nga Bashkimi Europiani t’i kalojë parlamentit, ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved