ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 22/04/2019 14:49

Trump deklarohet i pastër pas raportit të Mueller, demokratët sërisht kundër

Trump deklarohet i pastër pas raportit të Mueller, demokratët sërisht kundër
Sekretari i shtypit i Shtëpisë së Bardhë njoftoi se Mueller nuk gjeti prova për bashkëpunimin e njerëzve nga fushata Trump me rusët, dhe se Trump nuk e kishte penguar drejtësinë gjatë hetimit. “Nuk kishte marrëveshje të ...
BalkanWeb | 24-Mar-2019 23:48
Sekretari i shtypit i Shtëpisë së Bardhë njoftoi se Mueller nuk gjeti prova për bashkëpunimin e njerëzve nga fushata Trump me rusët, dhe se Trump nuk e kishte penguar drejtësinë gjatë hetimit. “Nuk kishte marrëveshje të ...

Ndikimi rus në SHBA, publikohet raporti i Prokurorit Mueller
Këshilltari special Robert Mueller nuk gjeti që anëtarë të fushatës së Donald Trump komplotuan me Rusinë, tha prokurori i përgjithshëm William Barr të dielën. Mueller gjithashtu nuk kishte prova të mjaftueshme për ta ...
BalkanWeb | 24-Mar-2019 22:19
Këshilltari special Robert Mueller nuk gjeti që anëtarë të fushatës së Donald Trump komplotuan me Rusinë, tha prokurori i përgjithshëm William Barr të dielën. Mueller gjithashtu nuk kishte prova të mjaftueshme për ta ...

Çfarë përmban raporti i Prokurorit Mueller?
Amerikanët janë në pritje të detajeve të hetimit të Prokurorit të Posaçëm Robert Mueller rreth ndërhyrjes së Rusisë në zgjedhjet presidenciale të vitit 2016. Zoti Mueller e dorëzoi raportin e tij konfidencial të premten ...
TV Klan | 24-Mar-2019 23:12
Amerikanët janë në pritje të detajeve të hetimit të Prokurorit të Posaçëm Robert Mueller rreth ndërhyrjes së Rusisë në zgjedhjet presidenciale të vitit 2016. Zoti Mueller e dorëzoi raportin e tij konfidencial të premten ...

“Russiagate”, bien akuzat ndaj Trumpit për lidhje me Rusinë
Prokurori i posaçëm për çështjen “Russiagate”, Robert Mueller, nuk gjeti asnjë lloj marrëveshjeje midis fushatës presidenciale të Donald Trump dhe Rusisë. Megjithatë, “edhe nëse raporti nuk arrin në përfundimin se ...
Gazeta Shqip | 24-Mar-2019 22:05
Prokurori i posaçëm për çështjen “Russiagate”, Robert Mueller, nuk gjeti asnjë lloj marrëveshjeje midis fushatës presidenciale të Donald Trump dhe Rusisë. Megjithatë, “edhe nëse raporti nuk arrin në përfundimin se ...

Barr: Nuk ka patur komplot me Rusinë për ndërhyrje në zgjedhje, sipas raportit të z. Mueller
Prokurori i posaçëm Robert Mueller thotë se as Presidenti Donald Trump, as fushata e tij dhe as ndonjë tjetër i lidhur me këtë fushatë, nuk kanë komplotuar me Rusinë për të ndërhyrë në zgjedhjet presidenciale të vitit ...
Zeri Amerikes | 25-Mar-2019 02:45
Prokurori i posaçëm Robert Mueller thotë se as Presidenti Donald Trump, as fushata e tij dhe as ndonjë tjetër i lidhur me këtë fushatë, nuk kanë komplotuar me Rusinë për të ndërhyrë në zgjedhjet presidenciale të vitit ...

Ndërhyrja ruse, ligjvënësit amerikan në pritje të raportit të Mueller
Ligjvënësit në Shtetet e Bashkuara, presin që të njihen me detajet e raportit konfidencial të hetimit të ndërhyrjes ruse në zgjedhjet e vitit 2016, që kishte ngritur pyetje rreth lidhshmërisë së fushatës zgjedhore së ...
VizionPlus | 24-Mar-2019 17:44
Ligjvënësit në Shtetet e Bashkuara, presin që të njihen me detajet e raportit konfidencial të hetimit të ndërhyrjes ruse në zgjedhjet e vitit 2016, që kishte ngritur pyetje rreth lidhshmërisë së fushatës zgjedhore së ...

A ka bashkëpunaur Trump me rusët? Del raporti i Mueller
Hetimi nga Prokurori Special Robert Mueller ka treguar se stafi i zgjedhjeve të presidentit të SHBA-së Donald Trump nuk bashkëpunoi me rusët gjatë fushatës së zgjedhjeve presidenciale në vitin 2016. Hetimi, i paraqitur ...
Ina-Online | 25-Mar-2019 02:03
Hetimi nga Prokurori Special Robert Mueller ka treguar se stafi i zgjedhjeve të presidentit të SHBA-së Donald Trump nuk bashkëpunoi me rusët gjatë fushatës së zgjedhjeve presidenciale në vitin 2016. Hetimi, i paraqitur ...

Pas publikimit të raportit të ? Mueller, reagon Trump
Pas shpalljes së gjetjeve kryesore të hetimit të Prokurorit Special Robert Mueller në ndërhyrjen e dyshuar të Rusisë në zgjedhjet presidenciale të SHBA në vitin 2016, presidenti Donald Trump në Twitter shkroi: “Liri e ...
Indeks Online | 24-Mar-2019 23:41
Pas shpalljes së gjetjeve kryesore të hetimit të Prokurorit Special Robert Mueller në ndërhyrjen e dyshuar të Rusisë në zgjedhjet presidenciale të SHBA në vitin 2016, presidenti Donald Trump në Twitter shkroi: “Liri e ...

Çfarë përmban raporti i Prokurorit Mueller?
Amerikanët janë në pritje të detajeve të hetimit të Prokurorit të Posaçëm Robert Mueller për ndërhyrjen në zgjedhjet presidenciale të vitit 2016. Ai e dorëzoi raportin e tij konfidencial të premten tek Prokurori i ...
GazetaTema | 24-Mar-2019 15:54
Amerikanët janë në pritje të detajeve të hetimit të Prokurorit të Posaçëm Robert Mueller për ndërhyrjen në zgjedhjet presidenciale të vitit 2016. Ai e dorëzoi raportin e tij konfidencial të premten tek Prokurori i ...

Trump del i pastër pas hetimit dy vjeçar. Asnjë bashkëpunim me rusët
Donald Trump ka dalë i pastër nga hetimi i Prokurorit të posaçëm, Robert Mueller. Mediat kryesore të huaja, mes të cilave edhe ato që kanë qenë hapur kundër presidentit aktual amerikan, kanë qenë të detyruara të ...
Respublica | 24-Mar-2019 23:33
Donald Trump ka dalë i pastër nga hetimi i Prokurorit të posaçëm, Robert Mueller. Mediat kryesore të huaja, mes të cilave edhe ato që kanë qenë hapur kundër presidentit aktual amerikan, kanë qenë të detyruara të ...

Trump deklarohet pas raportit të Mueller, demokratët nuk heqin dorë ende
Pas shpalljes së gjetjeve kryesore të hetimit të Prokurorit Special Robert Mueller në ndërhyrjen e dyshuar të Rusisë në zgjedhjet presidenciale të SHBA në vitin 2016, presidenti Donald Trump në Twitter shkroi: "Liri e ...
Kosova Press | 24-Mar-2019 23:01
Pas shpalljes së gjetjeve kryesore të hetimit të Prokurorit Special Robert Mueller në ndërhyrjen e dyshuar të Rusisë në zgjedhjet presidenciale të SHBA në vitin 2016, presidenti Donald Trump në Twitter shkroi: "Liri e ...

“Russiagate”, çfarë përmban raporti i Prokurorit Mueller?
Prokurori Special, Robert Mueller (në mes), presidenti amerikan Donald Trump (majtas) dhe ai rus, Vladimir Putin Amerikanët janë në pritje të detajeve të hetimit të Prokurorit të Posaçëm Robert Mueller rreth ndërhyrjes ...
Gazeta Shqip | 24-Mar-2019 20:09
Prokurori Special, Robert Mueller (në mes), presidenti amerikan Donald Trump (majtas) dhe ai rus, Vladimir Putin Amerikanët janë në pritje të detajeve të hetimit të Prokurorit të Posaçëm Robert Mueller rreth ndërhyrjes ...

Përfshirja e Rusisë në zgjedhjet presidenciale në Amerikë – raporti e nxjerrë të pastër Donald Trump-in
Prokurori i posaçëm Robert Mueller ka përfunduar raportin për ndërhyrjen ruse në zgjedhjet presidenciale 2016. Fushata e Presidentit Trump “nuk kreu komplote” me Rusinë gjatë fushatës zgjedhore të vitit 2016, thotë ...
Arbresh | 24-Mar-2019 22:21
Prokurori i posaçëm Robert Mueller ka përfunduar raportin për ndërhyrjen ruse në zgjedhjet presidenciale 2016. Fushata e Presidentit Trump “nuk kreu komplote” me Rusinë gjatë fushatës zgjedhore të vitit 2016, thotë ...

Vjen reagimi i parë i Trumpit lidhur me raportin e Mullerit
Presidenti amerikan Donald Trump ka qenë i heshtur këto dy ditë sa i përket çështjes më të përfolur në arenën ndërkombëtare. Pasi që raporti i Rober Mueller theksoi se nuk janë gjetur prova që do ta detyronte ...
Shenja | 24-Mar-2019 22:20
Presidenti amerikan Donald Trump ka qenë i heshtur këto dy ditë sa i përket çështjes më të përfolur në arenën ndërkombëtare. Pasi që raporti i Rober Mueller theksoi se nuk janë gjetur prova që do ta detyronte ...

Trump hesht, 24 orë pa bërë koment në Twitter
SHBA Donald Trump hesht akoma. Kanë kaluar më shumë se 24 orë që presidenti amerikan nuk ka bërë më një koment në Twiter. Një ‘rekord’, sipas disa vëzhguesve, duke pasur parasysh që presidenti komenton 11-12 herë në ...
BalkanWeb | 24-Mar-2019 10:17
SHBA Donald Trump hesht akoma. Kanë kaluar më shumë se 24 orë që presidenti amerikan nuk ka bërë më një koment në Twiter. Një ‘rekord’, sipas disa vëzhguesve, duke pasur parasysh që presidenti komenton 11-12 herë në ...

Vjen reagimi i parë i Trumpit lidhur me raportin e Mullerit
Presidenti amerikan Donald Trump ka qenë i heshtur këto dy ditë sa i përket çështjes më të përfolur në arenën ndërkombëtare. Pasi që raporti i Rober Mueller theksoi se nuk janë gjetur prova që do ta detyronte ...
Gazeta Observer | 24-Mar-2019 22:17
Presidenti amerikan Donald Trump ka qenë i heshtur këto dy ditë sa i përket çështjes më të përfolur në arenën ndërkombëtare. Pasi që raporti i Rober Mueller theksoi se nuk janë gjetur prova që do ta detyronte ...

Çfarë përmban raporti i Prokurorit Mueller?
Amerikanët janë në pritje të detajeve të hetimit të Prokurorit të Posaçëm Robert Mueller për ndërhyrjen në zgjedhjet presidenciale të vitit 2016. Ai e dorëzoi raportin e tij konfidencial të premten tek Prokurori i ...
Dritare | 24-Mar-2019 22:05
Amerikanët janë në pritje të detajeve të hetimit të Prokurorit të Posaçëm Robert Mueller për ndërhyrjen në zgjedhjet presidenciale të vitit 2016. Ai e dorëzoi raportin e tij konfidencial të premten tek Prokurori i ...

Hetimet e Muellerit: Trump nuk ka kryer krim
Prokurori i përgjithshëm i Shteteve të Bashkuara, William Barr, tha në një letër drejtuar ligjvënësve amerikanë se hetimet e këshilltarit të posaçëm, Robert Mueller, në lidhje me fushatën e zgjedhjeve presidenciale më ...
Radio Evropa e Lire | 24-Mar-2019 21:51
Prokurori i përgjithshëm i Shteteve të Bashkuara, William Barr, tha në një letër drejtuar ligjvënësve amerikanë se hetimet e këshilltarit të posaçëm, Robert Mueller, në lidhje me fushatën e zgjedhjeve presidenciale më ...

?Raporti i Mueller: Fushata Trump nuk bashkëpunoi me rusët
Hetimi nga Prokurori Special, Robert Mueller, ka treguar se stafi i zgjedhjeve të presidentit të SHBA-së, Donald Trump, nuk bashkëpunoi me rusët gjatë fushatës së zgjedhjeve presidenciale në vitin 2016. Hetimi, i ...
Indeks Online | 24-Mar-2019 21:48
Hetimi nga Prokurori Special, Robert Mueller, ka treguar se stafi i zgjedhjeve të presidentit të SHBA-së, Donald Trump, nuk bashkëpunoi me rusët gjatë fushatës së zgjedhjeve presidenciale në vitin 2016. Hetimi, i ...

Mueller nuk gjen bashkëpunim mes Trump-it dhe Rusisë por nuk heq dorë nga presidenti
UASHINGTON – Hetimi i udhëhequr nga Robert S. Mueller III zbuloi se Presidenti Trump dhe as ndonjë ndihmës i tij nuk kanë komplotuar ose koordinuar me ndërhyrjen e qeverisë ruse në 2016, sipas një përmbledhje të ...
Politiko | 24-Mar-2019 21:42
UASHINGTON – Hetimi i udhëhequr nga Robert S. Mueller III zbuloi se Presidenti Trump dhe as ndonjë ndihmës i tij nuk kanë komplotuar ose koordinuar me ndërhyrjen e qeverisë ruse në 2016, sipas një përmbledhje të ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved