ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 21/04/2019 04:44

Hoxhaj mendon se është koha për një marrëveshje me Serbinë

Hoxhaj mendon se është koha për një marrëveshje me Serbinë
Zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj deklaroi sot se liria e Kosovës është bërë e mundur falë ngritjes së Amerikës si superfuqi botërore, si dhe BE-së dhe porositi se duhet ruajtur miqësia dhe raportet e mira me aleatët ...
AlbInfo | 24-Mar-2019 22:52
Zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj deklaroi sot se liria e Kosovës është bërë e mundur falë ngritjes së Amerikës si superfuqi botërore, si dhe BE-së dhe porositi se duhet ruajtur miqësia dhe raportet e mira me aleatët ...

AHMETI: Lirinë e fituam me gjak, çlirimin e arritëm përmes NATO-s
Si sot, 20 vjet më parë, NATO-ja ndërhyri në Kosovë, duke bombarduar Beogradin dhe pikat ushtarake e policore të Serbisë, pasi nuk arritën të bindin kreun serb Sllobodan Millosheviq të ndalojë agresionin mbi Kosovën. ...
Koha.mk | 24-Mar-2019 22:01
Si sot, 20 vjet më parë, NATO-ja ndërhyri në Kosovë, duke bombarduar Beogradin dhe pikat ushtarake e policore të Serbisë, pasi nuk arritën të bindin kreun serb Sllobodan Millosheviq të ndalojë agresionin mbi Kosovën. ...

Përkujtohet 20-vjetori i sulmeve të NATO-s
Historianë e politikanë kanë vënë në plan të parë se ndërhyrja e NATO-s kundër caqeve ushtarako-policore serbe pengoi genocidin në Kosovë, por edhe atë që quhet spastrim etnik. Për Ali Ahmetin, që para dy dekadash ishte ...
TV Klan | 24-Mar-2019 19:58
Historianë e politikanë kanë vënë në plan të parë se ndërhyrja e NATO-s kundër caqeve ushtarako-policore serbe pengoi genocidin në Kosovë, por edhe atë që quhet spastrim etnik. Për Ali Ahmetin, që para dy dekadash ishte ...

Ahmeti porositë opozitën të mos tërhiqet nga negociatat për PSP-në
Opozita nuk duhet të tërhiqet nga negociatat për PSP, tha sot kreu i BDI Ali Ahmeti. Sipas tij, bisedimet midis qeverisë dhe opozitës mbi ligjin e ri për Prokurorinë Publike duhet të vazhdojnë, gjë që gjithashtu ...
Aktuale.MK | 24-Mar-2019 20:48
Opozita nuk duhet të tërhiqet nga negociatat për PSP, tha sot kreu i BDI Ali Ahmeti. Sipas tij, bisedimet midis qeverisë dhe opozitës mbi ligjin e ri për Prokurorinë Publike duhet të vazhdojnë, gjë që gjithashtu ...

Ali Ahmeti kërkon nga opozita që të arrihet pajtim për Prokurorinë Publike
Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti i ka bërë thirrje opozitës që të mos tërhiqet nga bisedimet për Prokurorinë Speciale Publike (PSP). Sipas tij, duhet të vazhdohet me bisedimet për ligjin e ri ...
Shprehja | 24-Mar-2019 20:48
Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti i ka bërë thirrje opozitës që të mos tërhiqet nga bisedimet për Prokurorinë Speciale Publike (PSP). Sipas tij, duhet të vazhdohet me bisedimet për ligjin e ri ...

Shënohet 20-vjetori i intervenimit të NATO-s
Shkup, 24 mars - Në Shkup, më 24 mars, 2019, është shënuar 20-vjetori i intervenimit të NATO-s kundër caqeve serbe në Kosovë, organizuar nga Instituti i Trashëgimisë Shpirtërore dhe Kulturore të Shqiptarëve (ITSHKSH) ...
Zhurnal | 24-Mar-2019 20:31
Shkup, 24 mars - Në Shkup, më 24 mars, 2019, është shënuar 20-vjetori i intervenimit të NATO-s kundër caqeve serbe në Kosovë, organizuar nga Instituti i Trashëgimisë Shpirtërore dhe Kulturore të Shqiptarëve (ITSHKSH) ...

Ahmeti: NATO parandaloi gjenocidin mbi shqiptarët
Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti që para dy dekadash, ishte një ndër kryedrejtuesit e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, tha të dielën se sulmet e NATO-s kundër caqeve ushtarako-policore serbe, parandaluan genocidin mbi ...
Lexo | 24-Mar-2019 20:13
Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti që para dy dekadash, ishte një ndër kryedrejtuesit e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, tha të dielën se sulmet e NATO-s kundër caqeve ushtarako-policore serbe, parandaluan genocidin mbi ...

Ahmeti: NATO parandaloi genocidin mbi shqiptarët
Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti që para dy dekadash, ishte një ndër kryedrejtuesit e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, tha të dielën se sulmet e NATO-s kundër caqeve ushtarako-policore serbe, parandaluan genocidin mbi ...
TV Klan | 24-Mar-2019 19:36
Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti që para dy dekadash, ishte një ndër kryedrejtuesit e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, tha të dielën se sulmet e NATO-s kundër caqeve ushtarako-policore serbe, parandaluan genocidin mbi ...

Hoxhaj: Liria e Kosovës u bë e mundur falë Amerikës dhe BE-së
Zëvendëskryeministri i Kosovës Enver Hoxhaj në shënimin e 20 vjetorit të ndërhyrjes së NATO-së, ka marrë pjesë në organizimin e Institutit të historisë “Ali Hadri” nga Prishtina dhe “Institutit për Trashëgimi ...
TetovaSot | 24-Mar-2019 20:10
Zëvendëskryeministri i Kosovës Enver Hoxhaj në shënimin e 20 vjetorit të ndërhyrjes së NATO-së, ka marrë pjesë në organizimin e Institutit të historisë “Ali Hadri” nga Prishtina dhe “Institutit për Trashëgimi ...

Ali Ahmeti kërkon nga opozita që të arrihet pajtim për Prokurorinë Publike
Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti i ka bërë thirrje opozitës që të mos tërhiqet nga bisedimet për Prokurorinë Speciale Publike (PSP). Sipas tij, duhet të vazhdohet me bisedimet për ligjin e ri ...
Arbresh | 24-Mar-2019 20:06
Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti i ka bërë thirrje opozitës që të mos tërhiqet nga bisedimet për Prokurorinë Speciale Publike (PSP). Sipas tij, duhet të vazhdohet me bisedimet për ligjin e ri ...

Ahmeti: NATO parandaloi gjenocidin mbi shqiptarët
Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti që para dy dekadash, ishte një ndër kryedrejtuesit e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, tha të dielën se sulmet e NATO-s kundër caqeve ushtarako-policore serbe, parandaluan genocidin mbi ...
Java News | 24-Mar-2019 20:06
Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti që para dy dekadash, ishte një ndër kryedrejtuesit e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, tha të dielën se sulmet e NATO-s kundër caqeve ushtarako-policore serbe, parandaluan genocidin mbi ...

Ali Ahmeti kërkon nga opozita që të arrihet pajtim për Prokurorinë Publike
Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti i ka bërë thirrje opozitës që të mos tërhiqet nga bisedimet për Prokurorinë Speciale Publike (PSP). Sipas tij, duhet të vazhdohet me bisedimet për ligjin e ri ...
Ina-Online | 24-Mar-2019 19:51
Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti i ka bërë thirrje opozitës që të mos tërhiqet nga bisedimet për Prokurorinë Speciale Publike (PSP). Sipas tij, duhet të vazhdohet me bisedimet për ligjin e ri ...

Ahmeti: Lirinë e fituam me gjak
Si sot, 20 vjet më parë, NATO-ja ndërhyri në Kosovë, duke bombarduar Beogradin dhe pikat ushtarake e policore të Serbisë, pasi nuk arritën të bindin kreun serb Sllobodan Millosheviq të ndalojë agresionin mbi Kosovën. ...
Shprehja | 24-Mar-2019 19:40
Si sot, 20 vjet më parë, NATO-ja ndërhyri në Kosovë, duke bombarduar Beogradin dhe pikat ushtarake e policore të Serbisë, pasi nuk arritën të bindin kreun serb Sllobodan Millosheviq të ndalojë agresionin mbi Kosovën. ...

Ahmeti: Intervenimi i NATO-s në Kosovë në vitin 1999, vendim i drejtë dhe largpamës
Intervenimi i NATO-s para 20 vitesh çliroi jo vetëm popullin e Kosovës, por demokratizoi tërë rajonin e Ballkanit Perëndimorë duke i dhënë perspektivë të qartë eurotlantike u kanstatua në manifestimin e kushtuar 20 ...
TetovaSot | 24-Mar-2019 19:33
Intervenimi i NATO-s para 20 vitesh çliroi jo vetëm popullin e Kosovës, por demokratizoi tërë rajonin e Ballkanit Perëndimorë duke i dhënë perspektivë të qartë eurotlantike u kanstatua në manifestimin e kushtuar 20 ...

AHMETI: Lirinë e fituam me gjak, çlirimin e arritëm përmes NATO-s
Si sot, 20 vjet më parë, NATO-ja ndërhyri në Kosovë, duke bombarduar Beogradin dhe pikat ushtarake e policore të Serbisë, pasi nuk arritën të bindin kreun serb Sllobodan Millosheviq të ndalojë agresionin mbi Kosovën. ...
Medial | 24-Mar-2019 19:29
Si sot, 20 vjet më parë, NATO-ja ndërhyri në Kosovë, duke bombarduar Beogradin dhe pikat ushtarake e policore të Serbisë, pasi nuk arritën të bindin kreun serb Sllobodan Millosheviq të ndalojë agresionin mbi Kosovën. ...

Ahmeti: Lirinë e fituam me gjak
Si sot, 20 vjet më parë, NATO-ja ndërhyri në Kosovë, duke bombarduar Beogradin dhe pikat ushtarake e policore të Serbisë, pasi nuk arritën të bindin kreun serb Sllobodan Millosheviq të ndalojë agresionin mbi Kosovën. ...
Ina-Online | 24-Mar-2019 19:22
Si sot, 20 vjet më parë, NATO-ja ndërhyri në Kosovë, duke bombarduar Beogradin dhe pikat ushtarake e policore të Serbisë, pasi nuk arritën të bindin kreun serb Sllobodan Millosheviq të ndalojë agresionin mbi Kosovën. ...

Ahmeti: Lirinë e fituam me gjak, çlirimin e arritëm përmes NATO-s
Si sot, 20 vjet më parë, NATO-ja ndërhyri në Kosovë, duke bombarduar Beogradin dhe pikat ushtarake e policore të Serbisë, pasi nuk arritën të bindin kreun serb Sllobodan Millosheviq të ndalojë agresionin mbi Kosovën. ...
TetovaSot | 24-Mar-2019 19:04
Si sot, 20 vjet më parë, NATO-ja ndërhyri në Kosovë, duke bombarduar Beogradin dhe pikat ushtarake e policore të Serbisë, pasi nuk arritën të bindin kreun serb Sllobodan Millosheviq të ndalojë agresionin mbi Kosovën. ...

Lirinë e fituam me gjak, çlirimin e arritëm përmes NATO-s
Si sot, 20 vjet më parë, NATO-ja ndërhyri në Kosovë, duke bombarduar Beogradin dhe pikat ushtarake e policore të Serbisë, pasi nuk arritën të bindin kreun serb Sllobodan Millosheviq të ndalojë agresionin mbi Kosovën. ...
Flaka | 24-Mar-2019 18:56
Si sot, 20 vjet më parë, NATO-ja ndërhyri në Kosovë, duke bombarduar Beogradin dhe pikat ushtarake e policore të Serbisë, pasi nuk arritën të bindin kreun serb Sllobodan Millosheviq të ndalojë agresionin mbi Kosovën. ...

Hoxhaj: Liria e Kosovës u bë e mundur falë Amerikës dhe BE-së
Zëvendëskryeministri i Kosovës Enver Hoxhaj në shënimin e 20 vjetorit të ndërhyrjes së NATO-së, ka marrë pjesë në organizimin e Institutit të historisë “Ali Hadri” nga Prishtina dhe “Institutit për Trashëgimi ...
Telegrafi | 24-Mar-2019 17:44
Zëvendëskryeministri i Kosovës Enver Hoxhaj në shënimin e 20 vjetorit të ndërhyrjes së NATO-së, ka marrë pjesë në organizimin e Institutit të historisë “Ali Hadri” nga Prishtina dhe “Institutit për Trashëgimi ...

Zv.kryeministri i Kosovës: Është koha të arrihet marrëveshja finale me Serbinë
Zv.kryeministri i Kosovës Enver Hoxhaj deklaroi sot se liria e Kosovës është bërë e mundur falë ngritjes së Amerikës si superfuqi botërore, si dhe porositi se duhet ruajtur miqësia dhe raportet e mira me aleatët tanë. ...
Dritare | 24-Mar-2019 18:48
Zv.kryeministri i Kosovës Enver Hoxhaj deklaroi sot se liria e Kosovës është bërë e mundur falë ngritjes së Amerikës si superfuqi botërore, si dhe porositi se duhet ruajtur miqësia dhe raportet e mira me aleatët tanë. ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved