ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 17/06/2019 15:31

Sot festa e Sulltan Novruzit; Ceremonia në selinë e kryegjyshatës botërore në Tiranë

Sot festa e Sulltan Novruzit; Ceremonia në selinë e kryegjyshatës botërore në Tiranë
Dyert e Selisë së Shenjtë të Kryegjyshatës Botërore të Bektashianëve ishin hapur këtë të premte për të gjithë besimtarët që festojnë Sulltan Nevruzin. 22 Marsi një ditë e bekuar fisnikërie për bektashianët, që ...
Top Channel | 22-Mar-2019 16:41
Dyert e Selisë së Shenjtë të Kryegjyshatës Botërore të Bektashianëve ishin hapur këtë të premte për të gjithë besimtarët që festojnë Sulltan Nevruzin. 22 Marsi një ditë e bekuar fisnikërie për bektashianët, që ...

Festa e Novruzit — Çfarë do të thotë dhe si festohet
Dita e Novruzit, Dita e Re, është dita e vitit të ri Iranian. Novruzi festohet në një ditë me ekuinoksin pranveror, sepse ardhja e pranverës për iranianët simbolizon shpresën dhe ringjalljen. Darka tradicionale e ...
Telegraf | 22-Mar-2019 17:29
Dita e Novruzit, Dita e Re, është dita e vitit të ri Iranian. Novruzi festohet në një ditë me ekuinoksin pranveror, sepse ardhja e pranverës për iranianët simbolizon shpresën dhe ringjalljen. Darka tradicionale e ...

Meta uron ‘Sulltan Novruzin’: Pranverë në zemrën e çdo shqiptari
TIRANE Presidenti Ilir Meta vizitoi sot Selinë e shenjtë të Kryegjyshatës Botërore Bektashiane, me rastin e Festës së Sulltan Novruzit. Meta u prit nga Kryegjyshi Botëror Haxhi Dede Edmond Brahimaj dhe klerikë të tjerë ...
BalkanWeb | 22-Mar-2019 14:38
TIRANE Presidenti Ilir Meta vizitoi sot Selinë e shenjtë të Kryegjyshatës Botërore Bektashiane, me rastin e Festës së Sulltan Novruzit. Meta u prit nga Kryegjyshi Botëror Haxhi Dede Edmond Brahimaj dhe klerikë të tjerë ...

Meta uron festën e Sulltan Novruzit: Pranverë në zemrën e çdo shqiptari
Me rastin e Festës së Sulltan Novruzit, Presidenti i Republikës, Ilir Meta vizitoi sot Selinë e shenjtë të Kryegjyshatës Botërore Bektashiane, ku u prit nga Kryegjyshi Botëror Haxhi Dede Edmond Brahimaj dhe klerikë të ...
Top Channel | 22-Mar-2019 14:33
Me rastin e Festës së Sulltan Novruzit, Presidenti i Republikës, Ilir Meta vizitoi sot Selinë e shenjtë të Kryegjyshatës Botërore Bektashiane, ku u prit nga Kryegjyshi Botëror Haxhi Dede Edmond Brahimaj dhe klerikë të ...

Presidenti Meta uron Festën e Sulltan Novruzit: Pranverë në zemrën e çdo shqiptari!
Me rastin e Festës së Sulltan Novruzit, Presidenti i Republikës, Sh. T. Z. Ilir Meta vizitoi sot Selinë e shenjtë të Kryegjyshatës Botërore Bektashiane, ku u prit nga Kryegjyshi Botëror Haxhi Dede Edmond Brahimaj dhe ...
Telegraf | 22-Mar-2019 15:10
Me rastin e Festës së Sulltan Novruzit, Presidenti i Republikës, Sh. T. Z. Ilir Meta vizitoi sot Selinë e shenjtë të Kryegjyshatës Botërore Bektashiane, ku u prit nga Kryegjyshi Botëror Haxhi Dede Edmond Brahimaj dhe ...

Sulltan Novruzi, Spiropali: Zemra të paqta e ditë të bardha
Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali ka uruar përmes një postimi në facebook të gjithë besimtarët bektashinj me rastin e festës së ‘Sulltan Novruzit’. Në urimin e saj, bashkëngjitur fotos ...
BalkanWeb | 22-Mar-2019 14:11
Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali ka uruar përmes një postimi në facebook të gjithë besimtarët bektashinj me rastin e festës së ‘Sulltan Novruzit’. Në urimin e saj, bashkëngjitur fotos ...

Basha uron Sulltan Novruzin: Besimi në zot na bën bashkë drejt një rruge më të mirë
Kreu demokrat, Lulzim Basha ka uruar të gjithë besimtarët bektashinjë me rastin e festës së Sulltan Novruzit. Basha tha se kjo festë po i bën bashkë shqiptarët në një rrugë po kaq të ndritur sa kjo e sotmja. “Do ju bëj ...
VizionPlus | 22-Mar-2019 14:42
Kreu demokrat, Lulzim Basha ka uruar të gjithë besimtarët bektashinjë me rastin e festës së Sulltan Novruzit. Basha tha se kjo festë po i bën bashkë shqiptarët në një rrugë po kaq të ndritur sa kjo e sotmja. “Do ju bëj ...

Basha në Kryegjatë mesazh për festën e “Sulltan Novruzit”
TIRANE Kreu i PD-së Lulzim Basha ka zhvilluar një vizitë sot në Kryegjatë, ku edhe dha një prononcim të shkurtër për mediat. Basha, pa komentuar situatën politike në vend, një ditë pas protestës së opozitës së ...
BalkanWeb | 22-Mar-2019 13:27
TIRANE Kreu i PD-së Lulzim Basha ka zhvilluar një vizitë sot në Kryegjatë, ku edhe dha një prononcim të shkurtër për mediat. Basha, pa komentuar situatën politike në vend, një ditë pas protestës së opozitës së ...

Haradinaj: Festa e Sulltan Nevruzit, sinonim i ripërtëritjes së besimit te jeta dhe shpresa
Kryeministri Ramush Haradinaj ka shprehur urimet e tij për Festën e Sulltan Nevruzit. “Ringjallja pranverore me lindjen e Imam Aliut është ditë e madhe e fisnikërisë për të gjithë besimtarët e Bashkësisë së Tarikateve ...
Gazeta Monitor | 22-Mar-2019 20:48
Kryeministri Ramush Haradinaj ka shprehur urimet e tij për Festën e Sulltan Nevruzit. “Ringjallja pranverore me lindjen e Imam Aliut është ditë e madhe e fisnikërisë për të gjithë besimtarët e Bashkësisë së Tarikateve ...

Haradinaj: Festa e Sulltan Nevruzit, sinonim i ripërtëritjes së besimit te jeta dhe shpresa
Kryeministri Ramush Haradinaj ka shprehur urimet e tij për Festën e Sulltan Nevruzit. “Ringjallja pranverore me lindjen e Imam Aliut është ditë e madhe e fisnikërisë për të gjithë besimtarët e Bashkësisë së Tarikateve ...
InFokusi | 22-Mar-2019 20:40
Kryeministri Ramush Haradinaj ka shprehur urimet e tij për Festën e Sulltan Nevruzit. “Ringjallja pranverore me lindjen e Imam Aliut është ditë e madhe e fisnikërisë për të gjithë besimtarët e Bashkësisë së Tarikateve ...

Besimtarët bektashinj festojnë Sulltan Novruzin, mesazhe për paqe dhe begati
Besimtarët bektashinj festojnë sot ditën e Sulltan Novruzit, një festë që simbolizon pranverën dhe rigjallërimin. Është dita e Sulltan Novruzit, festë që për bektashinjtë simbolizon ardhjen e pranverës, ringjalljen e ...
ABCNews | 22-Mar-2019 14:52
Besimtarët bektashinj festojnë sot ditën e Sulltan Novruzit, një festë që simbolizon pranverën dhe rigjallërimin. Është dita e Sulltan Novruzit, festë që për bektashinjtë simbolizon ardhjen e pranverës, ringjalljen e ...

Haradinaj: Festa e Sulltan Nevruzit, sinonim i ripërtëritjes së besimit te jeta dhe shpresa
Kryeministri Ramush Haradinaj ka shprehur urimet e tij për Festën e Sulltan Nevruzit. “Ringjallja pranverore me lindjen e Imam Aliut është ditë e madhe e fisnikërisë për të gjithë besimtarët e Bashkësisë së Tarikateve ...
Gazeta Observer | 22-Mar-2019 20:40
Kryeministri Ramush Haradinaj ka shprehur urimet e tij për Festën e Sulltan Nevruzit. “Ringjallja pranverore me lindjen e Imam Aliut është ditë e madhe e fisnikërisë për të gjithë besimtarët e Bashkësisë së Tarikateve ...

Sulltan Nevruzi, Basha: Vlerat po vazhdojnë të na bashkojnë
Kryedemokrati Lulzim Basha uroi gjithë shqiptarët me rastin e festës së Novruzit. “Do ju bëj një urim nga zemra në ditën e Sulltan Novruzit, për këtë festë hyjnore të shpresës, të dritës por dhe demokracisë. Vlerat për ...
Gazeta Shqip | 22-Mar-2019 14:29
Kryedemokrati Lulzim Basha uroi gjithë shqiptarët me rastin e festës së Novruzit. “Do ju bëj një urim nga zemra në ditën e Sulltan Novruzit, për këtë festë hyjnore të shpresës, të dritës por dhe demokracisë. Vlerat për ...

Haradinaj: Festa e Sulltan Nevruzit, sinonim i ripërtëritjes së besimit te jeta dhe shpresa
Kryeministri Ramush Haradinaj ka shprehur urimet e tij për Festën e Sulltan Nevruzit, njofton Klan Kosova. “Ringjallja pranverore me lindjen e Imam Aliut është ditë e madhe e fisnikërisë për të gjithë besimtarët e ...
Klan Kosova | 22-Mar-2019 20:37
Kryeministri Ramush Haradinaj ka shprehur urimet e tij për Festën e Sulltan Nevruzit, njofton Klan Kosova. “Ringjallja pranverore me lindjen e Imam Aliut është ditë e madhe e fisnikërisë për të gjithë besimtarët e ...

Besimtarët bektashianë festojnë Sulltan Novruzin, ceremoni në Kryegjyshatën Botërore
Besimtarët bektashianë festojnë sot ditën e Sulltan Novruzit, një ndër më të rëndësishmet për ta. Ceremonia kryesore është mbajtur në Tiranë, në Kryegjyshatën Botërore të Bektashizmit dhe fjala kryesore është mbajtur ...
Top Channel | 22-Mar-2019 11:56
Besimtarët bektashianë festojnë sot ditën e Sulltan Novruzit, një ndër më të rëndësishmet për ta. Ceremonia kryesore është mbajtur në Tiranë, në Kryegjyshatën Botërore të Bektashizmit dhe fjala kryesore është mbajtur ...

Qytetarët e Beratit festojnë Sulltan Novruzin
Qytetarët e Beratit kanë festuar këtë të premte festën e Sulltan Novruzit. Tarikati islam rifai i drejtuar nga sheh Ali Xhemil Hoxha ka festuar këtë ditë të shënuar për besimtarët bektashi ku i pranishëm ka qenë Myftiu ...
VizionPlus | 22-Mar-2019 13:37
Qytetarët e Beratit kanë festuar këtë të premte festën e Sulltan Novruzit. Tarikati islam rifai i drejtuar nga sheh Ali Xhemil Hoxha ka festuar këtë ditë të shënuar për besimtarët bektashi ku i pranishëm ka qenë Myftiu ...

Meta: Sulltan Nevruzi, reflektim për rigjallërimin e vlerave tona
Me rastin e Festës së Sulltan Novruzit, Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta vizitoi sot Selinë e shenjtë të Kryegjyshatës Botërore Bektashiane, ku u prit nga Kryegjyshi Botëror Haxhi Dede Edmond Brahimaj ...
Alsat-M | 22-Mar-2019 17:19
Me rastin e Festës së Sulltan Novruzit, Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta vizitoi sot Selinë e shenjtë të Kryegjyshatës Botërore Bektashiane, ku u prit nga Kryegjyshi Botëror Haxhi Dede Edmond Brahimaj ...

Sulltan Novruzi/ Veliaj dhe Selimllari shërbejnë drekën për personat në nevojë
Kryetari i Bashkisë Erion Veliaj i shoqëruar nga Valbona Selimllari shërbeu drekën në mensën e re sociale “Gonxhe Bojaxhi”, e hapur në Njësinë 4. Ai uroi gjithë besimtarët bektashinj për festën dhe theksoi se ditë të ...
Java News | 22-Mar-2019 16:35
Kryetari i Bashkisë Erion Veliaj i shoqëruar nga Valbona Selimllari shërbeu drekën në mensën e re sociale “Gonxhe Bojaxhi”, e hapur në Njësinë 4. Ai uroi gjithë besimtarët bektashinj për festën dhe theksoi se ditë të ...

Sulltan Novruzi, Spiropali: Zemra të paqta e ditë të bardha
Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali ka uruar përmes një postimi në facebook të gjithë besimtarët bektashinj me rastin e festës së ‘Sulltan Novruzit’. Në urimin e saj, bashkëngjitur fotos ...
Lexo | 22-Mar-2019 15:52
Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali ka uruar përmes një postimi në facebook të gjithë besimtarët bektashinj me rastin e festës së ‘Sulltan Novruzit’. Në urimin e saj, bashkëngjitur fotos ...

Meta uron ‘Sulltan Novruzin’: Pranverë në zemrën e çdo shqiptari
TIRANE Presidenti Ilir Meta vizitoi sot Selinë e shenjtë të Kryegjyshatës Botërore Bektashiane, me rastin e Festës së Sulltan Novruzit. Meta u prit nga Kryegjyshi Botëror Haxhi Dede Edmond Brahimaj dhe klerikë të tjerë ...
Medial | 22-Mar-2019 15:24
TIRANE Presidenti Ilir Meta vizitoi sot Selinë e shenjtë të Kryegjyshatës Botërore Bektashiane, me rastin e Festës së Sulltan Novruzit. Meta u prit nga Kryegjyshi Botëror Haxhi Dede Edmond Brahimaj dhe klerikë të tjerë ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved