ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 21/04/2019 04:44

Gunesh: E kërkuam më shumë fitoren, Shqipëria e fortë

Gunesh: E kërkuam më shumë fitoren, Shqipëria e fortë
Trajneri i Turqisw, Senol Gunesh, është i kënaqur me fitoren e arritur nga ekipi i tij në “Loro Boricci”. Ai theksoi se goli i shënuar u lejoi të kontrollonin lojën dhe vlerësoi ekipin Kombëtar të Shqipwrisë. “Ekipi që ...
BalkanWeb | 22-Mar-2019 23:27
Trajneri i Turqisw, Senol Gunesh, është i kënaqur me fitoren e arritur nga ekipi i tij në “Loro Boricci”. Ai theksoi se goli i shënuar u lejoi të kontrollonin lojën dhe vlerësoi ekipin Kombëtar të Shqipwrisë. “Ekipi që ...

Kosovë – Bullgari, gjykohet nga lituani Gediminas Mazeika
Kosova të hënën do të nisë fazën kualifikuese për EURO 2020 ku do të jenë nikoqirë i Bullgarisë në stadiumin ‘Fadil Vokrri’. Ndeshja fillon nga ora 20:45 dhe të gjitha biletat janë shitur. Ndërkohë tashmë është zyrtare ...
Telegrafi | 22-Mar-2019 22:05
Kosova të hënën do të nisë fazën kualifikuese për EURO 2020 ku do të jenë nikoqirë i Bullgarisë në stadiumin ‘Fadil Vokrri’. Ndeshja fillon nga ora 20:45 dhe të gjitha biletat janë shitur. Ndërkohë tashmë është zyrtare ...

“Mrekullia Challandes” nuk di çfarë do të thotë fjala disfatë, 10 ndeshje pa humbje nën drejtimin e tij
Kosova e ka barazuar me Danimarkën (2-2) në stadiumin “Fadil Vokrri”, duke shkuar në 11 ndeshje pa humbje, 10 nën drejtimin e trajnerit Bernard Challandes. Kosova ka filluar t’i marr hapat e saj dhe ka krijuar një ekip ...
Telegrafi | 22-Mar-2019 21:18
Kosova e ka barazuar me Danimarkën (2-2) në stadiumin “Fadil Vokrri”, duke shkuar në 11 ndeshje pa humbje, 10 nën drejtimin e trajnerit Bernard Challandes. Kosova ka filluar t’i marr hapat e saj dhe ka krijuar një ekip ...

Trajneri i Danimarkës: Kosova surprizë edhe për Anglinë
Trajneri i Danimarkës, Age Hareide, mbeti i habitur nga paraqitja e mirë e Kosovës në ndeshjen e mbrëmshme, e cila përfundoi me rezultat 2:2, në stadiumin “Fadil Vokrri”, në Prishtinë. Trajneri Heraide e vlerësoi ...
Telegraf | 22-Mar-2019 11:39
Trajneri i Danimarkës, Age Hareide, mbeti i habitur nga paraqitja e mirë e Kosovës në ndeshjen e mbrëmshme, e cila përfundoi me rezultat 2:2, në stadiumin “Fadil Vokrri”, në Prishtinë. Trajneri Heraide e vlerësoi ...

Kundërshtarët e Kosovës barazojnë në ndeshjen hapëse të grupit
Dy kundërshtarët e Kosovës, Bullgaria dhe Mali i Zi, kanë barazuar me rezultat 1-1. Ndeshja e zhvilluar në Grupin A për kualifikim në Euro 2020, ka përfunduar pa fitues, gjë që është mirë për Kosovën. Mugosa shënoi për ...
Telegrafi | 22-Mar-2019 20:20
Dy kundërshtarët e Kosovës, Bullgaria dhe Mali i Zi, kanë barazuar me rezultat 1-1. Ndeshja e zhvilluar në Grupin A për kualifikim në Euro 2020, ka përfunduar pa fitues, gjë që është mirë për Kosovën. Mugosa shënoi për ...

Lëshimi në siguri kundër Danimarkës, Kosova mund të dënohet prej UEFA-s
Një lëshim i vogël i sigurisë në stadiumin prishtinas, Federatës së Futbollit të Kosovës do t’i kushtoj me dënim në të holla. Kosova ka pasur një paraqitje fantastike në miqësoren e zhvilluar në Fadil Vokrri kundër ...
Telegrafi | 22-Mar-2019 14:27
Një lëshim i vogël i sigurisë në stadiumin prishtinas, Federatës së Futbollit të Kosovës do t’i kushtoj me dënim në të holla. Kosova ka pasur një paraqitje fantastike në miqësoren e zhvilluar në Fadil Vokrri kundër ...

Vedat Muriqi: Kundër Bullgarisë do ta gëzojmë Kosovën
Vedat Muriqi ka folur gjatë ditës së sotme për mediat pas takimit të mbrëmjes së kaluar ndaj Danimarkës. Kosova ka barazuar para shikuesve të vetë në stadiumin Fadil Vokrri me rezultat 2:2 kundër danezëve. Lojtari ka ...
Telegrafi | 22-Mar-2019 12:34
Vedat Muriqi ka folur gjatë ditës së sotme për mediat pas takimit të mbrëmjes së kaluar ndaj Danimarkës. Kosova ka barazuar para shikuesve të vetë në stadiumin Fadil Vokrri me rezultat 2:2 kundër danezëve. Lojtari ka ...

Hekuran Kryeziu nuk e di nëse do të jetë i gatshëm për Bullgarinë
Danimarka në kohën shtesë ka arritur të barazoj rezultatin kundër Kosovës në kuadër të një ndeshje miqësore të zhvilluar në Prishtinë. Hekuran Kryeziu ishte lojtari që i ka munguar ‘dardanëve’ shkaku i një lëndimi të ...
Telegrafi | 22-Mar-2019 10:59
Danimarka në kohën shtesë ka arritur të barazoj rezultatin kundër Kosovës në kuadër të një ndeshje miqësore të zhvilluar në Prishtinë. Hekuran Kryeziu ishte lojtari që i ka munguar ‘dardanëve’ shkaku i një lëndimi të ...

Raportimi i mediave bullgare: Kosova tregoi se Bullgarinë e pret një kombëtare e madhe në Prishtinë
Danimarka mezi shpëtoi në momentet e fundit nga humbja kundër Kosovës, në një ndeshje miqësore që u zhvilluar në stadiumin “Fadil Vokri” në Prishtinë. Danezët arritën të barazonin në kohën shtesë rezultatin 2:2 kundër ...
Telegrafi | 22-Mar-2019 10:42
Danimarka mezi shpëtoi në momentet e fundit nga humbja kundër Kosovës, në një ndeshje miqësore që u zhvilluar në stadiumin “Fadil Vokri” në Prishtinë. Danezët arritën të barazonin në kohën shtesë rezultatin 2:2 kundër ...

Eriksen për gjestin e tifozit që në mes të ndeshjes i kërkoi fanellën: Kurrë më parë nuk e kam provuar këtë ndjesi
Kosova në momentet të fundit të ndeshjes është privuar prej fitores kundër Danimarkës. Danezët barazuan rezultat 2:2 në kohën shtesë kundër “dardanëve” në stadiumin prishtinas të Fadil Vokrrit. Christian Eriksen ishte ...
Telegrafi | 22-Mar-2019 09:34
Kosova në momentet të fundit të ndeshjes është privuar prej fitores kundër Danimarkës. Danezët barazuan rezultat 2:2 në kohën shtesë kundër “dardanëve” në stadiumin prishtinas të Fadil Vokrrit. Christian Eriksen ishte ...

Mediat daneze: Mirë! Danimarka shmangi poshtërimin kundër Kosovës
Kosova në momentet të fundit të ndeshjes është privuar prej fitores kundër Danimarkës. Danezët barazuan rezultat 2:2 në kohën shtesë kundër “dardanëve” në stadiumin prishtinas të Fadil Vokrrit. Kjo ka bërë që shumë ...
Telegrafi | 22-Mar-2019 09:04
Kosova në momentet të fundit të ndeshjes është privuar prej fitores kundër Danimarkës. Danezët barazuan rezultat 2:2 në kohën shtesë kundër “dardanëve” në stadiumin prishtinas të Fadil Vokrrit. Kjo ka bërë që shumë ...

Anglia e turpëron Çekinë
Anglia ka marrë pikët e plota në ndeshjen e parë në Grupin A, duke e mposhtur 5-0 Cekinë. Anglia e ka nisur për mrekulli rrugëtimin për “Euro 2020”. Në ndeshjen e parë në Grupin A, aty ku bën pjesë edhe Kosova, Anglia ...
Flaka | 22-Mar-2019 22:59
Anglia ka marrë pikët e plota në ndeshjen e parë në Grupin A, duke e mposhtur 5-0 Cekinë. Anglia e ka nisur për mrekulli rrugëtimin për “Euro 2020”. Në ndeshjen e parë në Grupin A, aty ku bën pjesë edhe Kosova, Anglia ...

Anglia e turpëron Çekinë
Anglia ka marrë pikët e plota në ndeshjen e parë në Grupin A, duke e mposhtur 5-0 Cekinë. Anglia e ka nisur për mrekulli rrugëtimin për “Euro 2020”. Në ndeshjen e parë në Grupin A, aty ku bën pjesë edhe Kosova, Anglia ...
AlMaKos | 22-Mar-2019 22:50
Anglia ka marrë pikët e plota në ndeshjen e parë në Grupin A, duke e mposhtur 5-0 Cekinë. Anglia e ka nisur për mrekulli rrugëtimin për “Euro 2020”. Në ndeshjen e parë në Grupin A, aty ku bën pjesë edhe Kosova, Anglia ...

Anglia e frikshme, “shkatërron” Çekinë
Anglia e ka nisur fuqishëm aventurën në kualifikimet për Evropian duke shënuar fitore të thellë sonte ndaj Çekisë, me rezultat prej 5-0. Ylli i Manchester Cityt, Raheem Sterling shkëlqeu në këtë përballje duke shënuar ...
Koha.net | 22-Mar-2019 22:38
Anglia e ka nisur fuqishëm aventurën në kualifikimet për Evropian duke shënuar fitore të thellë sonte ndaj Çekisë, me rezultat prej 5-0. Ylli i Manchester Cityt, Raheem Sterling shkëlqeu në këtë përballje duke shënuar ...

“Kosova mund t’i fitojë 9 pikë në tri ndeshjet e para”
Kombëtarja e Kosovës, temë diskutimi në emisionin “Favorit” në T7. Gazetari i Super Sport Kosovës, Leart Sveçla, beson se Kosova mund t’i nis kualifikimet për “Euro 2020” me fitore të hënën ndaj Bullgarisë. Ai tha në ...
AlMaKos | 22-Mar-2019 21:33
Kombëtarja e Kosovës, temë diskutimi në emisionin “Favorit” në T7. Gazetari i Super Sport Kosovës, Leart Sveçla, beson se Kosova mund t’i nis kualifikimet për “Euro 2020” me fitore të hënën ndaj Bullgarisë. Ai tha në ...

Kjo është penalltia më skandaloze në eliminatoret e Euro 2020
Bullgaria ka humbur pikë në ndeshjen e parë në Grupin A në kualifikimet për “Euro 2020”. Madje vendasit ishin me shumë fat pasi morën një barazim 1-1 në përballjen me Malin e Zi, me një penallti të dyshimtë në minutën e ...
Lexo | 22-Mar-2019 21:22
Bullgaria ka humbur pikë në ndeshjen e parë në Grupin A në kualifikimet për “Euro 2020”. Madje vendasit ishin me shumë fat pasi morën një barazim 1-1 në përballjen me Malin e Zi, me një penallti të dyshimtë në minutën e ...

Prapaskenat e ndeshjes Kosovë – Danimarkë: Nga topi i shpërthyer tek futja e tifozëve në fushë dhe tallja me trajnerin e Danimarkës
Kosova ka luajtur baras ndaj Danimarkës 2-2 në një ndeshje miqësore të zhvilluar në Prishtinë. Përtej asaj që u pa në ekranet televizive, Telegrafi u sjell disa nga prapaskenat më interesante të kësaj ndeshje. Nga topi ...
Telegrafi | 22-Mar-2019 00:46
Kosova ka luajtur baras ndaj Danimarkës 2-2 në një ndeshje miqësore të zhvilluar në Prishtinë. Përtej asaj që u pa në ekranet televizive, Telegrafi u sjell disa nga prapaskenat më interesante të kësaj ndeshje. Nga topi ...

Bullgaria dhe Mali i Zi luajnë baras në ndeshjen hapëse të grupit të Kosovës
Bullgaria dhe Mali i Zi luajnë baras në ndeshjen hapëse të grupit të Kosovës Një lajm mjaft i mirë për kombëtaren e Kosovës ka ardhur nga ndeshja Bullgari – Mali i Zi. Dy kombëtaret që luajnë në grupin e njëjtë me ...
Medial | 22-Mar-2019 21:14
Bullgaria dhe Mali i Zi luajnë baras në ndeshjen hapëse të grupit të Kosovës Një lajm mjaft i mirë për kombëtaren e Kosovës ka ardhur nga ndeshja Bullgari – Mali i Zi. Dy kombëtaret që luajnë në grupin e njëjtë me ...

Kosova merr super lajm para sfidës me Bullgarinë
Kundërshtari i parë i Kosovës në kualifikimet “EURO 2020” Bullgaria e ka nisur këtë fazë me barazim me Malin e Zi, 1-1, shkruan Gazeta inFokus. Bullgaria ishte duke humbur nga malaziasit, por arriti të barazoj ...
InFokusi | 22-Mar-2019 21:06
Kundërshtari i parë i Kosovës në kualifikimet “EURO 2020” Bullgaria e ka nisur këtë fazë me barazim me Malin e Zi, 1-1, shkruan Gazeta inFokus. Bullgaria ishte duke humbur nga malaziasit, por arriti të barazoj ...

Bullgaria mezi ia merr një pikë Malit të Zi, po duket kafshatë e lehtë për Kosovën
Bullgaria mezi ka arritur ta merr një pikë në përballjen e parë kualifikuese me Malin e Zi. Ndeshja përfundoi me rezultat 1-1 me dy golat e shënuar në pjesën e dytë. Mugosa shënoi për malazezët në start të pjesës së ...
TetovaSot | 22-Mar-2019 21:03
Bullgaria mezi ka arritur ta merr një pikë në përballjen e parë kualifikuese me Malin e Zi. Ndeshja përfundoi me rezultat 1-1 me dy golat e shënuar në pjesën e dytë. Mugosa shënoi për malazezët në start të pjesës së ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved