ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 22/04/2019 13:58

Balla: PS, e vendosur të çojë para “Drejtësinë” dhe Reformën Zgjedhore

Balla: PS, e vendosur të çojë para “Drejtësinë” dhe Reformën Zgjedhore
Në përfundim të Kongresit të Partisë Socialiste, Sekretari i Përgjithshëm i kësaj force politike, Taulant Balla bëri të ditur për mediet edhe një deklaratë të miratuar nga të gjithë pjesëmarrësit.
Top Channel | 23-Mar-2019 17:19
Në përfundim të Kongresit të Partisë Socialiste, Sekretari i Përgjithshëm i kësaj force politike, Taulant Balla bëri të ditur për mediet edhe një deklaratë të miratuar nga të gjithë pjesëmarrësit.

Pedro Sánchez letër Ballës: PS garanci për implementimin e reformave
Punimet e Kongresit të Partisë Socialiste u përshëndetën sot nga Kryeministri i Spanjës Pedro Sánchez Pérez-Castejón. Letra e cila mban firmën e kryeministrit spanjoll është publikuar nga kreu i grupit parlamentar të ...
BalkanWeb | 23-Mar-2019 15:36
Punimet e Kongresit të Partisë Socialiste u përshëndetën sot nga Kryeministri i Spanjës Pedro Sánchez Pérez-Castejón. Letra e cila mban firmën e kryeministrit spanjoll është publikuar nga kreu i grupit parlamentar të ...

Post-Kongresi, Balla bën bilancin: Të vendosur për të çuar përpara reformën zgjedhore, Meta besoj se tani është qetësuar
Sekretari i përgjithshëm i Partisë Socialiste Taulant Balla ka bërë një bilanc të zhvillimeve në Kongres. Teksa ka dalë në një konferencë për media, ai shpreh se do të vijojë më tej puna për të çuar përpara reformën ...
GazetaTema | 23-Mar-2019 17:15
Sekretari i përgjithshëm i Partisë Socialiste Taulant Balla ka bërë një bilanc të zhvillimeve në Kongres. Teksa ka dalë në një konferencë për media, ai shpreh se do të vijojë më tej puna për të çuar përpara reformën ...

FOTOT: Kongresi i PS, ja pamjet që nuk u kapën nga kamerat dhe disa takime të “fshehta” të socialistëve
Partia Socialiste organizoi kongresin në funksion të zgjedhjeve lokale të 30 Qershorit. Teksa kanë mbetur vetëm 3 muaj nga ky test i rëndësishëm për maxhorancën, “selia rozë” ndezi motorët në sheshin “Nënë Tereza”. Më ...
GazetaTema | 23-Mar-2019 16:17
Partia Socialiste organizoi kongresin në funksion të zgjedhjeve lokale të 30 Qershorit. Teksa kanë mbetur vetëm 3 muaj nga ky test i rëndësishëm për maxhorancën, “selia rozë” ndezi motorët në sheshin “Nënë Tereza”. Më ...

FOTOT: “Lulzimi, lider pa hallate”
Partia Socialiste mblodhi Kongresin ku prezantoi platformën për zgjedhjet elektorale të 25 qershorit. Gjithashtu është prezantuar Erion Veliaj si kandidat për një mandat të dytë në krye të Bashkisë Tiranë. Kryeminsitri ...
GazetaTema | 23-Mar-2019 13:54
Partia Socialiste mblodhi Kongresin ku prezantoi platformën për zgjedhjet elektorale të 25 qershorit. Gjithashtu është prezantuar Erion Veliaj si kandidat për një mandat të dytë në krye të Bashkisë Tiranë. Kryeminsitri ...

Nano refuzon Kongresin, rrjeti tallet me Ramën
Teksa është u zhvillua sot Kongresi i PS-së, ajo që u vu re është fakti që ish-kryeministri Fatos Nano nuk ishte i pranishëm. Ish-lideri i socialistëve ka refuzuar që të shërbejë si një fasadë për Ramën, dhe momentin e ...
Telegraf | 23-Mar-2019 15:15
Teksa është u zhvillua sot Kongresi i PS-së, ajo që u vu re është fakti që ish-kryeministri Fatos Nano nuk ishte i pranishëm. Ish-lideri i socialistëve ka refuzuar që të shërbejë si një fasadë për Ramën, dhe momentin e ...

FOTOT: PS ndez motorët e fushatës elektorale nga Tirana
Pastia Socialiste është duke zhvilluar pjesën e dytë të Kongresit të Partisë Socialiste. Më herët, përfundoi pjesa e parë e Kongresit që u hap me fjalën e Sekretarit të Përgjithshëm, Taulant Balla dhe u mbyll po me atë, ...
GazetaTema | 23-Mar-2019 12:46
Pastia Socialiste është duke zhvilluar pjesën e dytë të Kongresit të Partisë Socialiste. Më herët, përfundoi pjesa e parë e Kongresit që u hap me fjalën e Sekretarit të Përgjithshëm, Taulant Balla dhe u mbyll po me atë, ...

Pavarësisht ftesës, Fatos Nano nuk merr pjesë në Kongresin e PS
TIRANE Pavarësisht ftesës, ish kryeministri Fatos Nano nuk ka marrë pjesë në Kongresin e PS. Fillimisht u tha se Nano kishte pranuar ftesën dhe do merrte pjesë në Kongres, por deri tani ai nuk është shfaqur. Nuk dihen ...
BalkanWeb | 23-Mar-2019 12:19
TIRANE Pavarësisht ftesës, ish kryeministri Fatos Nano nuk ka marrë pjesë në Kongresin e PS. Fillimisht u tha se Nano kishte pranuar ftesën dhe do merrte pjesë në Kongres, por deri tani ai nuk është shfaqur. Nuk dihen ...

Përfundon pjesa e parë e Kongresit, konfirmohen disa kandidatë për zgjedhjet lokale
Ka përfunduar pjesa e parë e Kongresit të Partisë Socialiste, që u hap me fjalën e Sekretarit të Përgjithshëm, Taulant Balla dhe u mbyll po me atë, pasi u miratua Deklarata e Përbashkët.
Top Channel | 23-Mar-2019 12:14
Ka përfunduar pjesa e parë e Kongresit të Partisë Socialiste, që u hap me fjalën e Sekretarit të Përgjithshëm, Taulant Balla dhe u mbyll po me atë, pasi u miratua Deklarata e Përbashkët.

Fatos Nano nuhat fundin e Ramës, nuk i shkon në Kongres
Partia Socialiste ka mbledhur sot Kongresin e saj 3 muaj para zgjedhjeve lokale të 30 qershorit. Punimet u hapën nga fjala e Sekretarit të Përgjithshëm, Taulant Balla. Më pas folën disa ministra dhe kryebashkiakë. ...
Telegraf | 23-Mar-2019 12:29
Partia Socialiste ka mbledhur sot Kongresin e saj 3 muaj para zgjedhjeve lokale të 30 qershorit. Punimet u hapën nga fjala e Sekretarit të Përgjithshëm, Taulant Balla. Më pas folën disa ministra dhe kryebashkiakë. ...

Zgjedhjet e 30 qershorit, zbulohen kandidatët e PS për 6 Bashki
TIRANE Në kongresin e PS, i cili po mban punimet në Pallatin e Kongreseve, u zbuluan edhe emrat e 6 kandidatëve për zgjedhjet elektorale të 30 qershorit të kësaj force politike. Përmes fjalimeve të mbajtura në sallë, PS ...
BalkanWeb | 23-Mar-2019 11:55
TIRANE Në kongresin e PS, i cili po mban punimet në Pallatin e Kongreseve, u zbuluan edhe emrat e 6 kandidatëve për zgjedhjet elektorale të 30 qershorit të kësaj force politike. Përmes fjalimeve të mbajtura në sallë, PS ...

PS ndez motorrët e zgjedhjeve, Kongresi rikonfirmon Veliajn e kryebashkiakë të tjerë
Socialistet mblodhen sot kongresin e tyre elektoral, ne fokus te te cilit jane zgjedhjet vendore te 30 qershorit. Diskutimet nisen qe ne oren 10:00 ne sallen e pallatit te Kongreseve, me fjalen e kreut te grupit Taulant ...
VizionPlus | 23-Mar-2019 12:14
Socialistet mblodhen sot kongresin e tyre elektoral, ne fokus te te cilit jane zgjedhjet vendore te 30 qershorit. Diskutimet nisen qe ne oren 10:00 ne sallen e pallatit te Kongreseve, me fjalen e kreut te grupit Taulant ...

Hysi: Opozita e ka problemin me veten, të hapur për dialog
TIRANE Në një prononcim për News24 nga Kongresi i PS, Vasilika Hysi tha se Kongresi është organizuar në bazë të statutit dhe opozita e ka problemin me veten. Hysi u shpreh se Kongresi i Partisë Socialiste nuk mund të ...
BalkanWeb | 23-Mar-2019 11:47
TIRANE Në një prononcim për News24 nga Kongresi i PS, Vasilika Hysi tha se Kongresi është organizuar në bazë të statutit dhe opozita e ka problemin me veten. Hysi u shpreh se Kongresi i Partisë Socialiste nuk mund të ...

Kongresi i Rilindjes/ Strazimiri: Karshillëk miliarderësh me “investitor” mjerimin!
Ish deputeti i Partisë Demoktatike, Gent Strazimiri, ka reaguar pas kongresit të sotëm të Partisë Socialiste. Sipas tij, ky ishte një karshillëk miliarderësh me investitor mjerimin. Reagimi i plotë i Strazimirit: ...
Koha Jone | 23-Mar-2019 17:13
Ish deputeti i Partisë Demoktatike, Gent Strazimiri, ka reaguar pas kongresit të sotëm të Partisë Socialiste. Sipas tij, ky ishte një karshillëk miliarderësh me investitor mjerimin. Reagimi i plotë i Strazimirit: ...

Rama nga Kongresi: Edhe një mandat të ri për Erionin
Kryeministri Edi Rama ka marrë fjalën në Kongresin e PS-së. Në aktivitetin e shpalljes së kandidaturës së Erion Veliajt, tha se Tirana sot nuk ka asnjë lidhje me kryeqytetin e para 4 viteve. Edi Rama: Kjo Tiranë që kemi ...
ABCNews | 23-Mar-2019 12:59
Kryeministri Edi Rama ka marrë fjalën në Kongresin e PS-së. Në aktivitetin e shpalljes së kandidaturës së Erion Veliajt, tha se Tirana sot nuk ka asnjë lidhje me kryeqytetin e para 4 viteve. Edi Rama: Kjo Tiranë që kemi ...

Pse s’u shfaq Fatos Nano në Kongresin e PS? Nis ironia në rrjet
Ish-kryeministri Fatos Nano ishte i ftuar në Kongresin e Partisë Socialiste ku pritej të mbante dhe fjalën. Mirëpo, ai nuk u shfaq gjëkund në Kongres, ndonëse eksponentë nga PS, si Alfred Peza dhe Elisa Spiropali qenë ...
Politiko | 23-Mar-2019 16:56
Ish-kryeministri Fatos Nano ishte i ftuar në Kongresin e Partisë Socialiste ku pritej të mbante dhe fjalën. Mirëpo, ai nuk u shfaq gjëkund në Kongres, ndonëse eksponentë nga PS, si Alfred Peza dhe Elisa Spiropali qenë ...

FOTOT/ Kongresi i PS jashtë kamerave
Partia Socialiste organizoi kongresin në funksion të zgjedhjeve lokale të 30 Qershorit. Teksa kanë mbetur vetëm 3 muaj nga ky test i rëndësishëm për maxhorancën, “selia rozë” ndezi motorët në sheshin “Nënë Tereza”. Më ...
Java News | 23-Mar-2019 16:38
Partia Socialiste organizoi kongresin në funksion të zgjedhjeve lokale të 30 Qershorit. Teksa kanë mbetur vetëm 3 muaj nga ky test i rëndësishëm për maxhorancën, “selia rozë” ndezi motorët në sheshin “Nënë Tereza”. Më ...

PS masa për të mënjanuar bojkotin e lokaleve nga opozita
Zhvillimet e fundit në politikën shqiptare, kur opozita ka braktisur parlamentin duke krijuar vështirësi në vazhdimësinë e reformave, por edhe kërcënimet për bojkotë në zgjedhjet lokale të 30 qershorit, duket se i kanë ...
RTSH | 23-Mar-2019 15:36
Zhvillimet e fundit në politikën shqiptare, kur opozita ka braktisur parlamentin duke krijuar vështirësi në vazhdimësinë e reformave, por edhe kërcënimet për bojkotë në zgjedhjet lokale të 30 qershorit, duket se i kanë ...

Kryeministri i Spanjës uron Kongresin e PS
Kryeministri i Spanjës, Pedro Sánchez Pérez-Castejón ka uruar Partinë Socialiste të Shqipërisë për Kongresin. Urimin e ka publikuar në rrjetin social, facebook, Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, ...
Koha Jone | 23-Mar-2019 15:13
Kryeministri i Spanjës, Pedro Sánchez Pérez-Castejón ka uruar Partinë Socialiste të Shqipërisë për Kongresin. Urimin e ka publikuar në rrjetin social, facebook, Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, ...

Mbyllet pjesa e parë, Kongresi zyrtarizon disa kandidatë për kryebashkiakë
Pjesa e parë e Kongresit të Partisë Socialiste, u hap dhe u mbyll me fjalën e Sekretarit të Përgjithshëm, Taulant Balla, ku u miratua dhe Deklarata e Përbashkët. Në foltore pas Ballës, folën me radhë ministra të ...
ABCNews | 23-Mar-2019 12:32
Pjesa e parë e Kongresit të Partisë Socialiste, u hap dhe u mbyll me fjalën e Sekretarit të Përgjithshëm, Taulant Balla, ku u miratua dhe Deklarata e Përbashkët. Në foltore pas Ballës, folën me radhë ministra të ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved