ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 21/03/2019 16:41

Video/ Rama: Shtëpia-muze në mjerim, si u zgjidh problemi i Valentinës nga Berati pasi shkroi në portal!

Video/ Rama: Shtëpia-muze në mjerim, si u zgjidh problemi i Valentinës nga Berati pasi shkroi në portal!
Kryeministri i vendit, Edi Rama ka ndarë me shqiptarët një video, me historinë e Valentina Xalit nga Berati. Familja Xali ka një shtëpi-muze në lagjen “Kala”, Berat, por për fat të keq në gjendje të mjeruar. Pasi ...
Dritare | 16-Mar-2019 08:14
Kryeministri i vendit, Edi Rama ka ndarë me shqiptarët një video, me historinë e Valentina Xalit nga Berati. Familja Xali ka një shtëpi-muze në lagjen “Kala”, Berat, por për fat të keq në gjendje të mjeruar. Pasi ...

Moti sot në vendin tonë
Moti sot në vendin tonë do të jetë me diell dhe vranësira mesatare ndërsa do të fryjë edhe erë. Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej -2 deri 6 gradë ndërsa ajo e ditës prej 11 deri 21 gradë Celsius. Në Shkup do të ...
Aktuale.MK | 16-Mar-2019 08:02
Moti sot në vendin tonë do të jetë me diell dhe vranësira mesatare ndërsa do të fryjë edhe erë. Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej -2 deri 6 gradë ndërsa ajo e ditës prej 11 deri 21 gradë Celsius. Në Shkup do të ...

Fundjava me mot të ngrohtë dhe me diell
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka paralajmëruar mot me diell dhe pjesërisht të vranët në disa zona gjatë ditës së sotme në vendin tonë. Temperaturat do të shënojnë ngritje në të dy vlerat ekstreme krahasuar me ...
Indeks Online | 16-Mar-2019 07:55
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka paralajmëruar mot me diell dhe pjesërisht të vranët në disa zona gjatë ditës së sotme në vendin tonë. Temperaturat do të shënojnë ngritje në të dy vlerat ekstreme krahasuar me ...

Si do të jetë moti, e shtunë 16 mars
Masat ajrore të qëndrueshme do të kushtëzojnë kushtet e motit, ku alternime kthjellimesh dhe vranësira të lehta do të dominojnë deri në mesditë, në pjesën më të madhe të vendit. Pasditja dhe mbrëmja mbeten me ...
Dritare | 16-Mar-2019 07:55
Masat ajrore të qëndrueshme do të kushtëzojnë kushtet e motit, ku alternime kthjellimesh dhe vranësira të lehta do të dominojnë deri në mesditë, në pjesën më të madhe të vendit. Pasditja dhe mbrëmja mbeten me ...

Rikthehet moti i ngrohtë në vendin tonë
Fundjava me mot të ngrohtë dhe me diell. Nga mesi i javës së ardhshme reshje shiu dhe rënie e temperaturave. Në ditët e fundjavës fusha anticiklonike me masa të ngrohta ajrore do të shtrihen mbi rajon, që do të sjellin ...
Arbresh | 16-Mar-2019 07:43
Fundjava me mot të ngrohtë dhe me diell. Nga mesi i javës së ardhshme reshje shiu dhe rënie e temperaturave. Në ditët e fundjavës fusha anticiklonike me masa të ngrohta ajrore do të shtrihen mbi rajon, që do të sjellin ...

Ja si do jetë moti gjatë ditëve në vijim në Maqedoninë e Veriut
Moti gjatë fundjavës do të jetë kryesisht me diell dhe vranësira. Nesër temperaturat ditore do të lëvizin nga 14 deri më 20 gradë celsius, ndërsa mot më i nxehët pritet të ketë ditën e diel ku temperaturat do të lëvizin ...
IliriaNews | 16-Mar-2019 00:40
Moti gjatë fundjavës do të jetë kryesisht me diell dhe vranësira. Nesër temperaturat ditore do të lëvizin nga 14 deri më 20 gradë celsius, ndërsa mot më i nxehët pritet të ketë ditën e diel ku temperaturat do të lëvizin ...

Mot i ngrohtë në fundjavë
Fundjava me mot të ngrohtë dhe me diell. Nga mesi i javës së ardhshme reshje shiu dhe rënie e temperaturave. Në ditët e fundjavës fusha anticiklonike me masa të ngrohta ajrore do të shtrihen mbi rajon, që do të sjellin ...
Telegrafi | 15-Mar-2019 23:22
Fundjava me mot të ngrohtë dhe me diell. Nga mesi i javës së ardhshme reshje shiu dhe rënie e temperaturave. Në ditët e fundjavës fusha anticiklonike me masa të ngrohta ajrore do të shtrihen mbi rajon, që do të sjellin ...

Mot i ngrohtë në fundjavë
Fundjava me mot të ngrohtë dhe me diell. Nga mesi i javës së ardhshme reshje shiu dhe rënie e temperaturave. Në ditët e fundjavës fusha anticiklonike me masa të ngrohta ajrore do të shtrihen mbi rajon, që do të sjellin ...
AlMaKos | 15-Mar-2019 23:33
Fundjava me mot të ngrohtë dhe me diell. Nga mesi i javës së ardhshme reshje shiu dhe rënie e temperaturave. Në ditët e fundjavës fusha anticiklonike me masa të ngrohta ajrore do të shtrihen mbi rajon, që do të sjellin ...

Reshje shiu? Ja si pritet të jetë moti në fundjavë
Fundjava parashikohet pa reshje shiu dhe me rritje temperaturash me disa gradë, në vlerat ekstramale. RESHJET Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit: Sot pasdite (e premte dt.15) dhe nesër (e ...
Telegraf | 15-Mar-2019 16:49
Fundjava parashikohet pa reshje shiu dhe me rritje temperaturash me disa gradë, në vlerat ekstramale. RESHJET Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit: Sot pasdite (e premte dt.15) dhe nesër (e ...

Ja si do jetë moti gjatë ditëve në vijim në Maqedoninë e Veriut
Moti gjatë fundjavës do të jetë kryesisht me diell dhe vranësira. Nesër temperaturat ditore do të lëvizin nga 14 deri më 20 gradë celsius, ndërsa mot më i nxehët pritet të ketë ditën e diel ku temperaturat do të lëvizin ...
Flaka | 15-Mar-2019 21:54
Moti gjatë fundjavës do të jetë kryesisht me diell dhe vranësira. Nesër temperaturat ditore do të lëvizin nga 14 deri më 20 gradë celsius, ndërsa mot më i nxehët pritet të ketë ditën e diel ku temperaturat do të lëvizin ...

Moti gjatë ditëve në vijim në Maqedoninë e Veriut
Moti gjatë fundjavës do të jetë kryesisht me diell dhe vranësira. Nesër temperaturat ditore do të lëvizin nga 14 deri më 20 gradë celsius, ndërsa mot më i nxehët pritet të ketë ditën e diel ku temperaturat do të lëvizin ...
Telegrafi | 15-Mar-2019 17:40
Moti gjatë fundjavës do të jetë kryesisht me diell dhe vranësira. Nesër temperaturat ditore do të lëvizin nga 14 deri më 20 gradë celsius, ndërsa mot më i nxehët pritet të ketë ditën e diel ku temperaturat do të lëvizin ...

Moti këtë fundjavë
Në ditët e fundjavës fusha anticiklonike me masa të ngrohta ajrore do të shtrihen mbi rajon, që do të sjellin mot stabil, të ngrohtë dhe kryesisht me diell. Mot kryesisht me diell do të mbajë edhe ditëve të para të ...
Arbresh | 15-Mar-2019 20:46
Në ditët e fundjavës fusha anticiklonike me masa të ngrohta ajrore do të shtrihen mbi rajon, që do të sjellin mot stabil, të ngrohtë dhe kryesisht me diell. Mot kryesisht me diell do të mbajë edhe ditëve të para të ...

Reshje në gjithë vendin, fundjava sjell surpriza. Si do jetë moti
E enjtja megjithëse zyrtarisht Dita e Verës ka ardhur me reshje shiu në të gjithë territorin e vendit ose priten në orët në vijim. Meteorologia Adiola Bani në një lidhje telefonike për News24 tregoi edhe çfarë pritet ...
BalkanWeb | 14-Mar-2019 09:49
E enjtja megjithëse zyrtarisht Dita e Verës ka ardhur me reshje shiu në të gjithë territorin e vendit ose priten në orët në vijim. Meteorologia Adiola Bani në një lidhje telefonike për News24 tregoi edhe çfarë pritet ...

Parashikimi i motit për fundjavë
Në ditët e fundjavës fusha anticiklonike me masa të ngrohta ajrore do të shtrihen mbi rajon, që do të sjellin mot stabil, të ngrohtë dhe kryesisht me diell. Mot kryesisht me diell do të mbajë edhe ditëve të para të ...
Zeri | 15-Mar-2019 20:20
Në ditët e fundjavës fusha anticiklonike me masa të ngrohta ajrore do të shtrihen mbi rajon, që do të sjellin mot stabil, të ngrohtë dhe kryesisht me diell. Mot kryesisht me diell do të mbajë edhe ditëve të para të ...

Parashikimi i motit për fundjavë
Në ditët e fundjavës fusha anticiklonike me masa të ngrohta ajrore do të shtrihen mbi rajon, që do të sjellin mot stabil, të ngrohtë dhe kryesisht me diell. Mot kryesisht me diell do të mbajë edhe ditëve të para të ...
Gazeta Monitor | 15-Mar-2019 20:18
Në ditët e fundjavës fusha anticiklonike me masa të ngrohta ajrore do të shtrihen mbi rajon, që do të sjellin mot stabil, të ngrohtë dhe kryesisht me diell. Mot kryesisht me diell do të mbajë edhe ditëve të para të ...

Moti për ditën e premte, 15 mars 2019!
Orët e para të ditës dominohen nga kthjellime dhe vranësira të shpeshta në të gjithë Shqipërinë. Më të dukshme vranësirat do të paraqiten në rajonin Jugor-Juglindor. Pasditja dhe nata sjellin përmirësim të dukshëm të ...
VizionPlus | 15-Mar-2019 07:38
Orët e para të ditës dominohen nga kthjellime dhe vranësira të shpeshta në të gjithë Shqipërinë. Më të dukshme vranësirat do të paraqiten në rajonin Jugor-Juglindor. Pasditja dhe nata sjellin përmirësim të dukshëm të ...

Vishuni trash, këto janë temperaturat sot në Kosovë
Fillimi i javës do të karakterizohet me mot të ndryshueshëm dhe vende-vende me fjolla të dobëta bore, më të theksuara në viset malore. Do të ketë edhe rreze dielli në disa pjesë të vendit, por temperaturat e ulëta do të ...
Shprehja | 15-Mar-2019 17:00
Fillimi i javës do të karakterizohet me mot të ndryshueshëm dhe vende-vende me fjolla të dobëta bore, më të theksuara në viset malore. Do të ketë edhe rreze dielli në disa pjesë të vendit, por temperaturat e ulëta do të ...

Moti me diell në Shqipëri
Orët e para të ditës së premte do të dominohen nga kthjellime dhe vranësira të shpeshta në të gjithë e Shqipërisë. Më të dukshme vranësirat do të paraqiten në rajonin Jugor-Juglindor. Pasditja dhe nata sjellin ...
Telegrafi | 15-Mar-2019 09:02
Orët e para të ditës së premte do të dominohen nga kthjellime dhe vranësira të shpeshta në të gjithë e Shqipërisë. Më të dukshme vranësirat do të paraqiten në rajonin Jugor-Juglindor. Pasditja dhe nata sjellin ...

Nga e diela mot i ngrohtë me temperatura mbi 20 gradë
Për fundjavë dhe në fillim të javës së ardhshme pritet mot i ngrohtë me rritje të temperaturave ditore. Të dielën dhe në ditët e para të javës vijuese në pjesën më të madhe të vendeve temperatura ditore do të arrijë mbi ...
Republika | 15-Mar-2019 15:12
Për fundjavë dhe në fillim të javës së ardhshme pritet mot i ngrohtë me rritje të temperaturave ditore. Të dielën dhe në ditët e para të javës vijuese në pjesën më të madhe të vendeve temperatura ditore do të arrijë mbi ...

Nga e diela mot i ngrohtë me temperatura mbi 20 gradë
Për fundjavë dhe në fillim të javës së ardhshme pritet mot i ngrohtë me rritje të temperaturave ditore. Të dielën dhe në ditët e para të javës vijuese në pjesën më të madhe të vendeve të Maqedonisë së Veriut temperatura ...
Gazeta Observer | 15-Mar-2019 14:42
Për fundjavë dhe në fillim të javës së ardhshme pritet mot i ngrohtë me rritje të temperaturave ditore. Të dielën dhe në ditët e para të javës vijuese në pjesën më të madhe të vendeve të Maqedonisë së Veriut temperatura ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved