ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 21/03/2019 17:22

Sulmuesi i xhamive në Zelandën e Re del para gjykatës

Sulmuesi i xhamive në Zelandën e Re del para gjykatës
I akuzuari kryesor në sulmet terroriste në dy xhami në Christchurch, Brenton Tarrant, është shfaqur përpara gjykatës mëngjesin e së shtunës sipas kohës lokale në Zelandën e Re. Me veshjen e bardhë të të burgosurve dhe ...
EkonomiaOnline | 16-Mar-2019 08:18
I akuzuari kryesor në sulmet terroriste në dy xhami në Christchurch, Brenton Tarrant, është shfaqur përpara gjykatës mëngjesin e së shtunës sipas kohës lokale në Zelandën e Re. Me veshjen e bardhë të të burgosurve dhe ...

Pas sulmit, Turqia do të dërgoj një delegacion në Zelandë të Re
Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, ka deklaruar se Turqia do të dërgoj një delegacion të nivelit të lartë në Zelandën e Re, pas sulmeve terroriste ndaj xhamive, që lanë të paktën 49 persona të vdekur, transmeton ...
Medial | 16-Mar-2019 08:18
Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, ka deklaruar se Turqia do të dërgoj një delegacion të nivelit të lartë në Zelandën e Re, pas sulmeve terroriste ndaj xhamive, që lanë të paktën 49 persona të vdekur, transmeton ...

Masakra në Zelandën e Re, rriten masat e sigurisë rreth xhamive në Europë
Në një numër xhamish në Evropë janë rriturmasat e sigurinë pas një sulmi terrorist mbi dy sosh në Christchurch të Zelandës së Re, ku si pasojë u vranë afro 50 besimtarë. Masat e veçanta sigurie janë marrë në xhami të ...
Tesheshi | 16-Mar-2019 08:18
Në një numër xhamish në Evropë janë rriturmasat e sigurinë pas një sulmi terrorist mbi dy sosh në Christchurch të Zelandës së Re, ku si pasojë u vranë afro 50 besimtarë. Masat e veçanta sigurie janë marrë në xhami të ...

Sulmuesi i xhamive në Zelandën e Re del para gjykatës
I akuzuari kryesor në sulmet terroriste në dy xhami në Christchurch, Brenton Tarrant, është shfaqur përpara gjykatës mëngjesin e së shtunës sipas kohës lokale në Zelandën e Re. Me veshjen e bardhë të të burgosurve dhe ...
Koha.net | 16-Mar-2019 08:14
I akuzuari kryesor në sulmet terroriste në dy xhami në Christchurch, Brenton Tarrant, është shfaqur përpara gjykatës mëngjesin e së shtunës sipas kohës lokale në Zelandën e Re. Me veshjen e bardhë të të burgosurve dhe ...

Sulmi në Zelandë kishte një hero, i riu i mori armën terroristit
ZELANDE E RE Masakra e djeshme në dy xhami në Christchurch Zelandën e Re ku mbetën të vdekur 49 persona kishte edhe një hero. Bëhej fjalë për një djalë, i cili kujdesej për xhaminë Linwood, njëra ku ndodhi sulmi më ...
BalkanWeb | 16-Mar-2019 07:36
ZELANDE E RE Masakra e djeshme në dy xhami në Christchurch Zelandën e Re ku mbetën të vdekur 49 persona kishte edhe një hero. Bëhej fjalë për një djalë, i cili kujdesej për xhaminë Linwood, njëra ku ndodhi sulmi më ...

Del para gjykate i akuzuari për vrasjen e 50 personave në Zelandë të Re
Sulmi ndaj dy xhamive dje në Zelandën e Re ka tronditur botën. Brenton Tarrant, njeriu i akuzuar për vrasjen e dhjetëra njerëzve është shfaqur në. Ai në gjykatë do të paraqitet përsëri më 5 prill . Me veshjen e bardhë ...
Indeks Online | 16-Mar-2019 08:06
Sulmi ndaj dy xhamive dje në Zelandën e Re ka tronditur botën. Brenton Tarrant, njeriu i akuzuar për vrasjen e dhjetëra njerëzve është shfaqur në. Ai në gjykatë do të paraqitet përsëri më 5 prill . Me veshjen e bardhë ...

Kryeministrja e Zelandës së Re: Ligjet për armët do të ndryshojnë
Kryeministrja e Zelandës së Re, Jacinda Ardern, ka thënë se autori i sulmit në xhaminë e Christchurch, pati licencë për përdorim të armëve. Ardern ka bërë të ditur se pas këtij akti në Zelandën e Re do të ndryshojnë ...
BalkanWeb | 16-Mar-2019 05:36
Kryeministrja e Zelandës së Re, Jacinda Ardern, ka thënë se autori i sulmit në xhaminë e Christchurch, pati licencë për përdorim të armëve. Ardern ka bërë të ditur se pas këtij akti në Zelandën e Re do të ndryshojnë ...

Sulmi në Zelandën e Re: “Një kujtesë e tmerrshme që racizmi vret”
Shefja për të drejta të njeriut e Kombeve të Bashkuara, Michelle Bachelet, tha se ekziston një lidhje midis politikave populiste dhe sulmeve raciste. Ajo i bëri komentet në një seancë të Këshillit për të Drejta të ...
BalkanWeb | 16-Mar-2019 01:57
Shefja për të drejta të njeriut e Kombeve të Bashkuara, Michelle Bachelet, tha se ekziston një lidhje midis politikave populiste dhe sulmeve raciste. Ajo i bëri komentet në një seancë të Këshillit për të Drejta të ...

Brenton Tarrant del para gjykatës
I akuzuari kryesor në sulmet në dy xhami në Christchurch, Brenton Tarrant, është shfaqur përpara gjykatës mëngjesin e së shtunës sipas kohës lokale në Zelandën e Re.
Kosova Press | 16-Mar-2019 08:06
I akuzuari kryesor në sulmet në dy xhami në Christchurch, Brenton Tarrant, është shfaqur përpara gjykatës mëngjesin e së shtunës sipas kohës lokale në Zelandën e Re.

Franca rrit sigurinë pas sulmit mbi dy xhamitë në Zelandën e Re
FRANCE Ministri i Brendshëm francez, Cristopher Castaner, njoftoi të premten se ka urdhëruar prefektët rajonalë të dërgojnë patrulla dhe të rrisin vëzhgimet mbi objektet fetare. Franca ka rritur masat e sigurisë në ...
BalkanWeb | 16-Mar-2019 00:17
FRANCE Ministri i Brendshëm francez, Cristopher Castaner, njoftoi të premten se ka urdhëruar prefektët rajonalë të dërgojnë patrulla dhe të rrisin vëzhgimet mbi objektet fetare. Franca ka rritur masat e sigurisë në ...

Kryeministrja e Zelandës së Re shprehet për rastin në xhaminë e Christchurch
Kryeministrja e Zelandës së Re, Jacinda Ardern, ka thënë se autori i sulmit në xhaminë e Christchurch, pati licencë për përdorim të armëve. Ardern ka bërë të ditur se pas këtij akti në Zelandën e Re do të ndryshojnë ...
Arbresh | 16-Mar-2019 07:04
Kryeministrja e Zelandës së Re, Jacinda Ardern, ka thënë se autori i sulmit në xhaminë e Christchurch, pati licencë për përdorim të armëve. Ardern ka bërë të ditur se pas këtij akti në Zelandën e Re do të ndryshojnë ...

Nxehet Blendi Fevziu pas sulmit ne Zelande: Dënim kujtdo që keqpërdor emrin e heroit tonë Kombëtar
Blendi Fevziu ka dënuar aktin e rëndë terrorist që ndodhi në Zelandë të Re, ku u vranë 49 besimtarë myslimanë brenda një xhamie. Në një postim në rrjetet sociale, gazetari Fevziu shpreh ngushëllimet për familjet e ...
GazetaTema | 15-Mar-2019 23:22
Blendi Fevziu ka dënuar aktin e rëndë terrorist që ndodhi në Zelandë të Re, ku u vranë 49 besimtarë myslimanë brenda një xhamie. Në një postim në rrjetet sociale, gazetari Fevziu shpreh ngushëllimet për familjet e ...

Atentati në Zelandën e re, Russell Crowe: E kam zemrën e copëtuar
‘Pa kuptim, pa motiv, të pamëshirshëm. E kam zemrën e copëtuar për të gjitha familjet e përfshira dhe për njerëzit e bukur në Zelandën e re, ne zemrën e të cilëve kjo dhimbje do të qëndrojë gjatë’. Kështu ka shkruar ...
BalkanWeb | 15-Mar-2019 20:29
‘Pa kuptim, pa motiv, të pamëshirshëm. E kam zemrën e copëtuar për të gjitha familjet e përfshira dhe për njerëzit e bukur në Zelandën e re, ne zemrën e të cilëve kjo dhimbje do të qëndrojë gjatë’. Kështu ka shkruar ...

“E kam zemrën të copëtuar”, fjalët prekëse të Russel Crowe për sulmet në Zelandën e Re
Aktori i mirënjohur nga Zelanda e Re, Russel Crowe, është shprehur zemërthyer për ngjarjen e rëndë që ndodhi sot në këtë vend, ku gjatë sulmit në dy xhami mbetën të vdekur të paktën 49 persona dhe u plagosën dhjetëra të ...
Ina-Online | 16-Mar-2019 01:02
Aktori i mirënjohur nga Zelanda e Re, Russel Crowe, është shprehur zemërthyer për ngjarjen e rëndë që ndodhi sot në këtë vend, ku gjatë sulmit në dy xhami mbetën të vdekur të paktën 49 persona dhe u plagosën dhjetëra të ...

Jo vetëm Skënderbeu! Edhe Arianiti në armët e autorëve të masakrës
Plot 49 të vdekur e mbi 20 të plagosur rëndë janë viktimat e të shtënave në dy xhami të Christchurchit, në Zelandën e Re. Kryeministrja neozelandeze, Jacinda Ardern i përshkroi incidentet si “sulme terroriste”, duke e ...
Top Channel | 15-Mar-2019 19:11
Plot 49 të vdekur e mbi 20 të plagosur rëndë janë viktimat e të shtënave në dy xhami të Christchurchit, në Zelandën e Re. Kryeministrja neozelandeze, Jacinda Ardern i përshkroi incidentet si “sulme terroriste”, duke e ...

Kush është Brenton Tarrant, australiani që terrorizoi Zelandën
Policia australiane ka identifikuar tashmë terroristin e dyshuar të masakrës me së paku 49 persona të vdekur në dy xhami në Zelandë të Re. Ai quhet Brenton Tarrant. Mediat ndërkombëtare kanë shkruar rreth biografisë të ...
BalkanWeb | 15-Mar-2019 16:51
Policia australiane ka identifikuar tashmë terroristin e dyshuar të masakrës me së paku 49 persona të vdekur në dy xhami në Zelandë të Re. Ai quhet Brenton Tarrant. Mediat ndërkombëtare kanë shkruar rreth biografisë të ...

Masakra me 49 të vdekur, flet kryeministrja e Zelandës së Re
Kryeministrja e Zelandës së Re Jacinda Ardern foli për masakrën e ndodhur në këtë shtet oqeanik. Ajo tha se kjo është ndër ditët më të zeza për vendin. Ardern theksoi se sulmet në dy xhami kishin qenë të tmerrshme, ...
BalkanWeb | 15-Mar-2019 16:40
Kryeministrja e Zelandës së Re Jacinda Ardern foli për masakrën e ndodhur në këtë shtet oqeanik. Ajo tha se kjo është ndër ditët më të zeza për vendin. Ardern theksoi se sulmet në dy xhami kishin qenë të tmerrshme, ...

Sulmi terrorist, Erdogan: Myslimanët nuk do e ulin kokën
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan ka komentuar sulmet terroriste në dy xhami në Zelandën e Re duke shtuar se myslimanët pavarësisht kësaj nuk do ta ulim kokën. “Vrasësi publikoi një njoftim. Krahas myslimanëve ...
BalkanWeb | 15-Mar-2019 15:34
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan ka komentuar sulmet terroriste në dy xhami në Zelandën e Re duke shtuar se myslimanët pavarësisht kësaj nuk do ta ulim kokën. “Vrasësi publikoi një njoftim. Krahas myslimanëve ...

Sulmi në Zelandën e Re, Berisha: Masakër horror ndaj besimtarëve
TIRANE Ish kryeministri Sali Berisha e ka konsideruar si akt barbar terrorist sulmin në Zelandën e Re, ku mbetën të vdekur mbi 49 persona dhe shumë të tjerë u plagosën. Përmes një postimi në Facebook, Berisha thotë se ...
BalkanWeb | 15-Mar-2019 13:44
TIRANE Ish kryeministri Sali Berisha e ka konsideruar si akt barbar terrorist sulmin në Zelandën e Re, ku mbetën të vdekur mbi 49 persona dhe shumë të tjerë u plagosën. Përmes një postimi në Facebook, Berisha thotë se ...

Masakra në Zelandën e Re, të krishterët u bashkohen muslimanëve në xhaminë e Sidneit
Masakra në Zelandën e Re, të krishterët u bashkohen muslimanëve në xhaminë e Sidneit Megjithëse autoritetet australiane u bënë thirrje qytetarëve të besimit musliman që mos shkojnë në xhami për lutje, e kjo fill pas ...
AlMaKos | 16-Mar-2019 00:40
Masakra në Zelandën e Re, të krishterët u bashkohen muslimanëve në xhaminë e Sidneit Megjithëse autoritetet australiane u bënë thirrje qytetarëve të besimit musliman që mos shkojnë në xhami për lutje, e kjo fill pas ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved