ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 21/03/2019 16:31

SHBA e BE: Dhuna në protesta e paligjshme dhe e patolerueshme

SHBA e BE: Dhuna në protesta e paligjshme dhe e patolerueshme
Në Shqipëri, Ambasada e Shteteve të Bashkuara dhe Delegacioni i Bashkimit Europian i paraprinë protestës së thirrur nga opozita, për ditën e shtunë, me dy deklarata të veçanta, duke paralajmëruar se dhuna gjatë ...
Telegrafi | 16-Mar-2019 08:14
Në Shqipëri, Ambasada e Shteteve të Bashkuara dhe Delegacioni i Bashkimit Europian i paraprinë protestës së thirrur nga opozita, për ditën e shtunë, me dy deklarata të veçanta, duke paralajmëruar se dhuna gjatë ...

Ambasada e SHBA-së, “shuplakë” të fortë opozitës në Shqipëri
Ambasada e SHBA-së në Shqipëri i ka dhënë “shuplakë” të fortë opozitës së këtij vendi, kur deklaron se Qeveria dhe Parlamenti aktual i Shqipërisë janë legjitimë dhe të njohura ndërkombëtarisht. Në mesditën e së premtes, ...
Koha.net | 16-Mar-2019 06:46
Ambasada e SHBA-së në Shqipëri i ka dhënë “shuplakë” të fortë opozitës së këtij vendi, kur deklaron se Qeveria dhe Parlamenti aktual i Shqipërisë janë legjitimë dhe të njohura ndërkombëtarisht. Në mesditën e së premtes, ...

Çfarë po ndodh të Kryeministria në orët e vona të mbrëmjes?
Kur duhet edhe pak orë nga protesta e opozitës, kryeministria ka hequr skelat mbrojtëse te hyrja kryesore, që ishin vendosur aty më datën 16 shkurt. Lëvizja mund të jetë bërë për dy arsye: për të nxitur protestuesit të ...
Politiko | 16-Mar-2019 00:05
Kur duhet edhe pak orë nga protesta e opozitës, kryeministria ka hequr skelat mbrojtëse te hyrja kryesore, që ishin vendosur aty më datën 16 shkurt. Lëvizja mund të jetë bërë për dy arsye: për të nxitur protestuesit të ...

Një opozitë që po proteston kundër vetes!
Nga Alfred Peza Nëse ka një bilanc për atë që ka ndodhur brenda këtij një muaji që ka kaluar nga momenti i djegies së mandateve, ajo që bie më së shumti në sy, është “respekti” që po tregon mazhoranca për zgjedhjen që ...
Java News | 15-Mar-2019 22:42
Nga Alfred Peza Nëse ka një bilanc për atë që ka ndodhur brenda këtij një muaji që ka kaluar nga momenti i djegies së mandateve, ajo që bie më së shumti në sy, është “respekti” që po tregon mazhoranca për zgjedhjen që ...

Alfred Peza: Opozita përballë pasqyrës së vetvetes
Nga Alfred Peza Nëse ka një bilanc për atë që ka ndodhur brenda këtij një muaji që ka kaluar nga momenti i djegies së mandateve, ajo që bie më së shumti në sy, është “respekti” që po tregon mazhoranca për zgjedhjen që ...
Koha Jone | 15-Mar-2019 22:39
Nga Alfred Peza Nëse ka një bilanc për atë që ka ndodhur brenda këtij një muaji që ka kaluar nga momenti i djegies së mandateve, ajo që bie më së shumti në sy, është “respekti” që po tregon mazhoranca për zgjedhjen që ...

Një opozitë që po proteston kundër vetes!
Nga Alfred Peza Nëse ka një bilanc për atë që ka ndodhur brenda këtij një muaji që ka kaluar nga momenti i djegies së mandateve, ajo që bie më së shumti në sy, është “respekti” që po tregon mazhoranca për zgjedhjen që ...
GazetaTema | 15-Mar-2019 22:08
Nga Alfred Peza Nëse ka një bilanc për atë që ka ndodhur brenda këtij një muaji që ka kaluar nga momenti i djegies së mandateve, ajo që bie më së shumti në sy, është “respekti” që po tregon mazhoranca për zgjedhjen që ...

Heshtja e presidentit përballë krizës dhe apelit të SHBA e BE
Kriza politike ka mbërthyer vendin prej muajsh nga protestat e opozitës, ndërsa aksioni i saj i dorëzimit në bllok të mandateve të deputetëve ka alarmuar ndërkombëtarët, të cilët po e dënojnë fuqishëm një akt të tillë. ...
GazetaTema | 15-Mar-2019 21:10
Kriza politike ka mbërthyer vendin prej muajsh nga protestat e opozitës, ndërsa aksioni i saj i dorëzimit në bllok të mandateve të deputetëve ka alarmuar ndërkombëtarët, të cilët po e dënojnë fuqishëm një akt të tillë. ...

Një natë para protestës/ Hiqet skela mbrojtëse e kryeminsitrisë
Sa herë opozita shqiptre ka lajmëruar protest, një natë para hyrja kryesore e kryeministrisë është rrethuar me skele mbrojtëse. Por, këtë herë duket se ka ndodhur e kundërta. Skela që qëndronte para kryeministrisë është ...
Dritare | 15-Mar-2019 22:36
Sa herë opozita shqiptre ka lajmëruar protest, një natë para hyrja kryesore e kryeministrisë është rrethuar me skele mbrojtëse. Por, këtë herë duket se ka ndodhur e kundërta. Skela që qëndronte para kryeministrisë është ...

Pak para fillimit të protestës së opozitës, hiqet skela e hyrjes kryesore të kryeministrisë
Vetëm pak orë para protestës së paralajmëruar të opozitës së bashkuar në Tiranë, autoritet kanë hequr skelën përpara derës kryesore të kryeministrisë. Skela ishte vendosur si një objekt mbrojtës, por u bë objekt i një ...
RTSH | 15-Mar-2019 22:22
Vetëm pak orë para protestës së paralajmëruar të opozitës së bashkuar në Tiranë, autoritet kanë hequr skelën përpara derës kryesore të kryeministrisë. Skela ishte vendosur si një objekt mbrojtës, por u bë objekt i një ...

Ambasada e SHBA-ve mbështet “deputetët” e rinj
Ambasada Amerikane përmes një postimi në Facebook nxit qeverinë dhe opozitën të “përmbahet” gjatë protestës së ditës së shtunë, 16 mars, në orën 11:00 përpara godinës së Kryeministrisë. Në postim, Ambasada e SHBA-ve ...
Telegraf | 15-Mar-2019 16:21
Ambasada Amerikane përmes një postimi në Facebook nxit qeverinë dhe opozitën të “përmbahet” gjatë protestës së ditës së shtunë, 16 mars, në orën 11:00 përpara godinës së Kryeministrisë. Në postim, Ambasada e SHBA-ve ...

Heshtja e presidentit përballë krizës dhe apelit të SHBA e BE
Kriza politike ka mbërthyer vendin prej muajsh nga protestat e opozitës, ndërsa aksioni i saj i dorëzimit në bllok të mandateve të deputetëve ka alarmuar ndërkombëtarët, të cilët po e dënojnë fuqishëm një akt të tillë. ...
Java News | 15-Mar-2019 21:38
Kriza politike ka mbërthyer vendin prej muajsh nga protestat e opozitës, ndërsa aksioni i saj i dorëzimit në bllok të mandateve të deputetëve ka alarmuar ndërkombëtarët, të cilët po e dënojnë fuqishëm një akt të tillë. ...

Protesta, BE: Zgjidhje urgjente të situatës përmes një platforme
TIRANE Një ditë para protestës së opozitës përballë kryeministrisë reagon edhe delegacioni i BE-së, në Shqipëri. Përmes një deklaratë ky delegacion kërkon që liderët partiakë të mbajnë përgjegjësi dhe të shmangin çdo ...
BalkanWeb | 15-Mar-2019 13:05
TIRANE Një ditë para protestës së opozitës përballë kryeministrisë reagon edhe delegacioni i BE-së, në Shqipëri. Përmes një deklaratë ky delegacion kërkon që liderët partiakë të mbajnë përgjegjësi dhe të shmangin çdo ...

BE: Djegia e mandateve cënon integrimin. Ka progres, por duhet ende punë për 3 muajt e ardhshëm
Në prag të protestës së 16 marsit, BE ka apeluar për shmangien e dhunës, teksa ka ritheksuar se djegie në bllok e mandateve ka cenuar procesin e integrimit të vendit.
Top Channel | 15-Mar-2019 13:03
Në prag të protestës së 16 marsit, BE ka apeluar për shmangien e dhunës, teksa ka ritheksuar se djegie në bllok e mandateve ka cenuar procesin e integrimit të vendit.

Protesta e opozitës, apeli i fortë i ambasadës së SHBA
TIRANE Një ditë para protestës së opozitës përballë kryeministrisë, ka ardhur reagimi i ambasadës së SHBA në Tiranë. Përmes një postimi në faqen zyrtare në Facebook, ambasada e SHBA apelon që të gjithë aktorët të ...
BalkanWeb | 15-Mar-2019 12:25
TIRANE Një ditë para protestës së opozitës përballë kryeministrisë, ka ardhur reagimi i ambasadës së SHBA në Tiranë. Përmes një postimi në faqen zyrtare në Facebook, ambasada e SHBA apelon që të gjithë aktorët të ...

Protesta/ Delegacioni i BE: Nxitja e dhunës nuk është e tolerueshme. Djegia e mandateve pengon seriozisht integrimin në BE, mbështesim kandidatët që futen në Kuvend
Delegacioni i Bashkimit Evropian në Shqipëri dënon çdo tentativë për të nxitur dhunë gjatë tubimit të opozitës me 16 mars. Në një deklaratë zyrtare delegacioni i BE konsideron se vendimi për heqjen dorë nga mandatet ...
GazetaTema | 15-Mar-2019 12:59
Delegacioni i Bashkimit Evropian në Shqipëri dënon çdo tentativë për të nxitur dhunë gjatë tubimit të opozitës me 16 mars. Në një deklaratë zyrtare delegacioni i BE konsideron se vendimi për heqjen dorë nga mandatet ...

Ata që braktisën mandatet t’i lejojnë të tjerët të punojnë për vendin
Pavarësisht se protesta paqësore është një shtyllë themelore e demokracisë, ambasada amerikane në Tiranë vlerëson se, “nxitja apo kryerja e veprimeve të dhunshme, përfshirë edhe shkatërrimin e pronës publike, janë të ...
Flaka | 15-Mar-2019 19:58
Pavarësisht se protesta paqësore është një shtyllë themelore e demokracisë, ambasada amerikane në Tiranë vlerëson se, “nxitja apo kryerja e veprimeve të dhunshme, përfshirë edhe shkatërrimin e pronës publike, janë të ...

16 marsi/ SHBA “shuplakë” opozitës: Jo akte dhunë në protestë. Parlamenti është legjitim, ish deputetët të lejojnë ata që duan të punojnë për të ardhmen e vendit
Ambasada amerikane në Tiranë ka reaguar në lidhje me protestën që opozita do të mbajë ditën e nesërme para godinës së kryeministrisë. Në një reagim zyrtar ambasada thotë se nxitja apo kryerja e veprimeve të dhunshme, ...
GazetaTema | 15-Mar-2019 12:52
Ambasada amerikane në Tiranë ka reaguar në lidhje me protestën që opozita do të mbajë ditën e nesërme para godinës së kryeministrisë. Në një reagim zyrtar ambasada thotë se nxitja apo kryerja e veprimeve të dhunshme, ...

Reagon amb.SHBA: Qeveria legjitime. Ish-deputetët ta lënë të punojë për të ardhmen
Një ditë para protestës së paralajmëruar nga opozita, ambasada e Shteteve të bashkuara të Amerikës përmes një postimi në faqen saj zyrtare bëjnë thirrje për ruajtjen e qetësisë. Duke e cilësuar qeverinë dhe Parlamentin ...
Ina-Online | 15-Mar-2019 17:36
Një ditë para protestës së paralajmëruar nga opozita, ambasada e Shteteve të bashkuara të Amerikës përmes një postimi në faqen saj zyrtare bëjnë thirrje për ruajtjen e qetësisë. Duke e cilësuar qeverinë dhe Parlamentin ...

Ambasada e SHBA-së: Ata që braktisën mandatet t’i lejojnë të tjerët të punojnë për vendin
Ambasada amerikane në Tiranë nxiti sot të gjithë aktorët e demokracisë shqiptare që të ushtrojnë vetëpërmbajtje në protestën e 16 marsit. Pavarësisht se protesta paqësore është një shtyllë themelore e demokracisë, ...
Telegrafi | 15-Mar-2019 14:04
Ambasada amerikane në Tiranë nxiti sot të gjithë aktorët e demokracisë shqiptare që të ushtrojnë vetëpërmbajtje në protestën e 16 marsit. Pavarësisht se protesta paqësore është një shtyllë themelore e demokracisë, ...

Protesta e opozitës/ BE: Të kapërcehet situata politike, palët të nisin dialogun
Delegacioni i Bashkimit Europian në Shqipëri i ka bërë thirrje opozitë që të evitojë dhunën në protestën e të shtunës. Në një deklaratë në Facebook, delegacioni BE duke kritikuar vendimin e opozitës për djegien e ...
VizionPlus | 15-Mar-2019 13:19
Delegacioni i Bashkimit Europian në Shqipëri i ka bërë thirrje opozitë që të evitojë dhunën në protestën e të shtunës. Në një deklaratë në Facebook, delegacioni BE duke kritikuar vendimin e opozitës për djegien e ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved