ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 22/03/2019 14:57

Rinisin reshjet e dëborës, nga juglindja deri në veri të vendit

Rinisin reshjet e dëborës, nga juglindja deri në veri të vendit
Durrësi është zgjuar me reshje bore mëngjesin e kësaj të shtune.
Top Channel | 23-Feb-2019 12:09
Durrësi është zgjuar me reshje bore mëngjesin e kësaj të shtune.

Probleme nga reshjet e dëborës. Ja rrugët ku nuk lëvizet dot pa zinxhirë
Reshjet e dëborës kanë filluar gjatë natës në disa qarqe të vendit dhe sipas ARRSH-së, në rrugët Korçë-Ersekë, Qafë Bigell-Dogana Goricë, dhe rruga e Dardhës dhe e Voskopojës shoferët duhet të përdorin zinxhirë.
Top Channel | 23-Feb-2019 10:49
Reshjet e dëborës kanë filluar gjatë natës në disa qarqe të vendit dhe sipas ARRSH-së, në rrugët Korçë-Ersekë, Qafë Bigell-Dogana Goricë, dhe rruga e Dardhës dhe e Voskopojës shoferët duhet të përdorin zinxhirë.

Rikthehet acari, era e fuqishme përmbys trajlerat, mungon energjia
Kjo fundjave risolli acarin dhe dëborën në gjithë vendin. Era e fortë ka krijuar ngrica, sidomos në veri dhe juglindje, aty ku ka patur dhe më shumë reshje. Por zona më e goditur nga rërëtat e fuqishme ,ishte qarku i ...
VizionPlus | 23-Feb-2019 12:23
Kjo fundjave risolli acarin dhe dëborën në gjithë vendin. Era e fortë ka krijuar ngrica, sidomos në veri dhe juglindje, aty ku ka patur dhe më shumë reshje. Por zona më e goditur nga rërëtat e fuqishme ,ishte qarku i ...

Rruga e Kombit, kompania konçesionare në gatishmëri për motin
Përgatitje për motin me reshje po bëhen në autostradën e kombit. Kompania koncesionare këshillon përdoruesit e rrugës së Kombit të kenë goma dimërore, makinat të kenë zinxhirë dhe të ecin me shpejtësi të reduktuar. Të ...
ABCNews | 23-Feb-2019 13:38
Përgatitje për motin me reshje po bëhen në autostradën e kombit. Kompania koncesionare këshillon përdoruesit e rrugës së Kombit të kenë goma dimërore, makinat të kenë zinxhirë dhe të ecin me shpejtësi të reduktuar. Të ...

Moti i keq/ Merren masa në rrugën e Kombit
Parashikimet e motit në vend flasin për mundësinë e reshjeve të dëborës në veri të Shqipërisë. Lidhur me këtë situatë, kompania koncensionare Albanian Highway Concession këshillon përdoruesit e rrugës së Kombit të kenë ...
Lapsi | 23-Feb-2019 13:32
Parashikimet e motit në vend flasin për mundësinë e reshjeve të dëborës në veri të Shqipërisë. Lidhur me këtë situatë, kompania koncensionare Albanian Highway Concession këshillon përdoruesit e rrugës së Kombit të kenë ...

Rikthehet moti i keq, era e fuqishme përmbys trajlerat
Kjo fundjave risolli acarin dhe dëborën në gjithë vendin. Era e fortë ka krijuar ngrica, sidomos në veri dhe juglindje, aty ku ka pasur dhe më shumë reshje. Por zona më e goditur nga rërëtat e fuqishme ,ishte qarku i ...
VizionPlus | 23-Feb-2019 11:32
Kjo fundjave risolli acarin dhe dëborën në gjithë vendin. Era e fortë ka krijuar ngrica, sidomos në veri dhe juglindje, aty ku ka pasur dhe më shumë reshje. Por zona më e goditur nga rërëtat e fuqishme ,ishte qarku i ...

Bie borë në Durrës, Llogara dhe Korçë
Reshje të dëborës ka patur në disa zona të Shqipërisë, por rrugët kombëtare janë të hapura dhe qarkullohen pa zinxhirë. Ndërsa raportohet për mungesë të energjisë elektrike në fshatra të Krujës dhe Korçës. Durrës-Kjo ...
ABCNews | 23-Feb-2019 13:02
Reshje të dëborës ka patur në disa zona të Shqipërisë, por rrugët kombëtare janë të hapura dhe qarkullohen pa zinxhirë. Ndërsa raportohet për mungesë të energjisë elektrike në fshatra të Krujës dhe Korçës. Durrës-Kjo ...

Moti i keq/ AHC masa shtesë dhe numër jeshil për udhëtarët në Rrugën e Kombit
Parashikimet e motit në vend flasin për mundësinë e rreshjeve të dëborës në veri të Shqipërisë. Lidhur me këtë situatë, kompania koncensionare Albanian Highway Concession këshillon përdoruesit e rrugës së Kombit të kenë ...
Newsbomb | 23-Feb-2019 13:18
Parashikimet e motit në vend flasin për mundësinë e rreshjeve të dëborës në veri të Shqipërisë. Lidhur me këtë situatë, kompania koncensionare Albanian Highway Concession këshillon përdoruesit e rrugës së Kombit të kenë ...

Erërat e forta – ARRSH: Tabela të rrëzuara e dëmtime të sinjalistikës në akset Milot-Lezhë-Shkodër e Thumanë-Milot
Erërat e forta kanë shkaktuar incidente në shumë qytete të vendit. Përmes një njoftimi, Autoriteti Rrugor Shqiptar njofton se si pasojë e tyre ka pasur dëmtime dhe shembje të sinjalistikës rrugore në disa akse. “Si ...
ScanTv | 23-Feb-2019 14:05
Erërat e forta kanë shkaktuar incidente në shumë qytete të vendit. Përmes një njoftimi, Autoriteti Rrugor Shqiptar njofton se si pasojë e tyre ka pasur dëmtime dhe shembje të sinjalistikës rrugore në disa akse. “Si ...

Rinisin reshjet e dëborës, nga juglindja deri në veri të vendit
Durrësi është zgjuar me reshje bore mëngjesin e kësaj të shtune. Ulja e temperaturave gjatë natës ka sjellë edhe borën e parë për këtë dimër në qytetin bregdetar. Reshje bore ka patur edhe në rajonin e Korçës. Rrugët në ...
24 Ore | 23-Feb-2019 13:47
Durrësi është zgjuar me reshje bore mëngjesin e kësaj të shtune. Ulja e temperaturave gjatë natës ka sjellë edhe borën e parë për këtë dimër në qytetin bregdetar. Reshje bore ka patur edhe në rajonin e Korçës. Rrugët në ...

Reshjet e dëborës, ja rrugët ku nuk duhet të lëvizni pa zinxhirë
Reshjet e dëborës kanë “pushtuar” gjatë natës disa qarqe të vendit, kryesisht në juglindje e në veri të vendit. Sipas ARRSH në rrugët Korçë-Ersekë, Qafë Bigell-Dogana Goricë, dhe rruga e Dardhës dhe e Voskopojës ...
GazetaTema | 23-Feb-2019 09:56
Reshjet e dëborës kanë “pushtuar” gjatë natës disa qarqe të vendit, kryesisht në juglindje e në veri të vendit. Sipas ARRSH në rrugët Korçë-Ersekë, Qafë Bigell-Dogana Goricë, dhe rruga e Dardhës dhe e Voskopojës ...

Do udhëtoni në Rrugën e Kombit, çfarë ju këshillohet
Reshjet e dëborës kanë filluar gjatë natës në disa qarqe të vendit. Për gjithë drejtuesit e mjeteve që do kalojnë në Rrugën e Kombit (autostrada A1, Milot-Morinë )këshillohet të kenë goma dimërore, makinat të kenë ...
Koha Jone | 23-Feb-2019 13:11
Reshjet e dëborës kanë filluar gjatë natës në disa qarqe të vendit. Për gjithë drejtuesit e mjeteve që do kalojnë në Rrugën e Kombit (autostrada A1, Milot-Morinë )këshillohet të kenë goma dimërore, makinat të kenë ...

Rreshjet e borës, ja akset rrugore që s’mund të lëvizet pa zinxhirë
Rënia e rreshjeve të dëborës ka bërë që disa akse në vend të jenë të pakalueshme me zinxhirë. Sipas ARRSH në rrugët Korçë-Ersekë, Qafë Bigell-Dogana Goricë, dhe rruga e Dardhës dhe e Voskopojës shoferët duhet të ...
Mapo | 23-Feb-2019 09:53
Rënia e rreshjeve të dëborës ka bërë që disa akse në vend të jenë të pakalueshme me zinxhirë. Sipas ARRSH në rrugët Korçë-Ersekë, Qafë Bigell-Dogana Goricë, dhe rruga e Dardhës dhe e Voskopojës shoferët duhet të ...

Bora zbret në bregdet
Qyteti i Durrësit është zgjuar mengjesin e së shtunes me borë. Reshjet e saj kanë nisur rreth ores 6 dhe kanë zgjatur afro tre orë. Ato kanë qënë me intensitet të ulët dhe nuk kanë shkaktuar probleme në qarkullimin e ...
RTSH | 23-Feb-2019 13:06
Qyteti i Durrësit është zgjuar mengjesin e së shtunes me borë. Reshjet e saj kanë nisur rreth ores 6 dhe kanë zgjatur afro tre orë. Ato kanë qënë me intensitet të ulët dhe nuk kanë shkaktuar probleme në qarkullimin e ...

Aksi Tiranë-Lezhë më i rrezikuari për aksidente, rinisin reshjet e borës
Erërat e forta sollën probleme të shumta në Lezhë. Një kamion i ngarkuar me polisterol u përmbys në rrugë mbi urën e Lumit Mat. Famirësisht, nuk pati pasoja në njerëz. Nga erërat e fuqishme pati edhe dëme të tjera në ...
Koha Jone | 23-Feb-2019 12:57
Erërat e forta sollën probleme të shumta në Lezhë. Një kamion i ngarkuar me polisterol u përmbys në rrugë mbi urën e Lumit Mat. Famirësisht, nuk pati pasoja në njerëz. Nga erërat e fuqishme pati edhe dëme të tjera në ...

Moti/ ARRSH: Borëpastrueset në punë, ja ku rekomandohen zinxhirë
Autoriteti Rrugor Shqiptar njofton se kompanitë e mirëmbajtjes dhe borëpastrueset janë në punë për të mbajtur të qarkullueshme të gjitha akset në zonat ku ka pasur reshje bore. Gjatë natës ka pasur reshje bore në ...
BalkanWeb | 23-Feb-2019 09:50
Autoriteti Rrugor Shqiptar njofton se kompanitë e mirëmbajtjes dhe borëpastrueset janë në punë për të mbajtur të qarkullueshme të gjitha akset në zonat ku ka pasur reshje bore. Gjatë natës ka pasur reshje bore në ...

Shkurti, muaji i pamëshirshëm: Bora mbulon disa qarqe, rreshje edhe në Tiranë
Masat e ftohta arktike të ajrit sollën reshje jo vetëm në zonat malore, por edhe në zonat bregdetare. Kjo situate meteorologjike u shoqërua me stuhi ere. Temperaturat pësuan rënie të menjëhershme, deri në -5 gradë ne ...
Gazeta Dita | 23-Feb-2019 12:42
Masat e ftohta arktike të ajrit sollën reshje jo vetëm në zonat malore, por edhe në zonat bregdetare. Kjo situate meteorologjike u shoqërua me stuhi ere. Temperaturat pësuan rënie të menjëhershme, deri në -5 gradë ne ...

Moti i keq; AHC masa shtesë dhe numër jeshil për udhëtarët në Rrugën e Kombit
Parashikimet e motit në vend flasin për mundësinë e rreshjeve të dëborës në veri të Shqipërisë. Lidhur me këtë situatë, kompania koncensionare Albanian Highëay Concession këshillohen përdoruesit e rrugës së Kombit të ...
Koha Jone | 23-Feb-2019 11:51
Parashikimet e motit në vend flasin për mundësinë e rreshjeve të dëborës në veri të Shqipërisë. Lidhur me këtë situatë, kompania koncensionare Albanian Highëay Concession këshillohen përdoruesit e rrugës së Kombit të ...

[Video] Era e fortë rrëzon kamionin në superstradën Lezhë-Milot – Bllokohet qarkullimi
Era e fortë që ka përfshirë sot vendin ka rrëzuar një kamion në autostradën Lezhë –Milot. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 11:00. Nga pamjet e siguruara nga portali SCAN, bëhet e ditur se nuk ka të lënduar. Ndërkohë, ka ...
ScanTv | 23-Feb-2019 11:23
Era e fortë që ka përfshirë sot vendin ka rrëzuar një kamion në autostradën Lezhë –Milot. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 11:00. Nga pamjet e siguruara nga portali SCAN, bëhet e ditur se nuk ka të lënduar. Ndërkohë, ka ...

Foto e ditës
Durrësi është zgjuar me reshje bore mëngjesin e sotëm. Ndonëse reshjet e borës janë të rralla në zonat bregdetarë, ky është viti i tretë rradhazi që në Durrës bie borë. Reshjet kanë nisur në orët e para të mëngjesit dhe ...
Newsbomb | 23-Feb-2019 10:07
Durrësi është zgjuar me reshje bore mëngjesin e sotëm. Ndonëse reshjet e borës janë të rralla në zonat bregdetarë, ky është viti i tretë rradhazi që në Durrës bie borë. Reshjet kanë nisur në orët e para të mëngjesit dhe ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved