ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 21/03/2019 16:31

Chelsea, në bllokadë. Ndalohet të marrë lojtarë të rinj

Chelsea, në bllokadë. Ndalohet të marrë lojtarë të rinj
Komisioni Disiplinor i FIFA-s vendosi të sanksionojë skuadrën e Chelseat për thyerjen e rregullave të merkatos në futboll, kryesisht për abuzime me regjistrimin e lojtarëve minorenë.
Top Channel | 22-Feb-2019 14:29
Komisioni Disiplinor i FIFA-s vendosi të sanksionojë skuadrën e Chelseat për thyerjen e rregullave të merkatos në futboll, kryesisht për abuzime me regjistrimin e lojtarëve minorenë.

Si do të ndikojë te Chelsea sanksioni për mos transferimin e lojtarëve – situata e nëntë yjeve si Hazard, Morata, Higuain, Kovacic dhe Pulisic
FIFA e ka goditur sot Chelsean, duke ia ndaluar transferimin e lojtarëve për dy afate kalimtare. Kjo i bie që ata nuk do të mund të nënshkruajnë me lojtarë deri në verën e vitit 2020 dhe kjo i bie që i gjithë tregu i ...
Telegrafi | 22-Feb-2019 17:40
FIFA e ka goditur sot Chelsean, duke ia ndaluar transferimin e lojtarëve për dy afate kalimtare. Kjo i bie që ata nuk do të mund të nënshkruajnë me lojtarë deri në verën e vitit 2020 dhe kjo i bie që i gjithë tregu i ...

FIFA bllokon merkaton e Chelsea-t, Higuain kthehet tek Juvja
Furtunë mbi Chelsea-n nga FIFA. Qeveria botërore e futbollit ka vendosur të pezullojë merkaton e bluve të Londrës në dy sesionet e ardhshme, pra në verë dhe në janarin e 2020-ës. Ky vendim është marrë nga FIFA me ...
Gazeta Shqip | 22-Feb-2019 15:54
Furtunë mbi Chelsea-n nga FIFA. Qeveria botërore e futbollit ka vendosur të pezullojë merkaton e bluve të Londrës në dy sesionet e ardhshme, pra në verë dhe në janarin e 2020-ës. Ky vendim është marrë nga FIFA me ...

Si do të ndikojë te Chelsea sanksioni për mos transferimin e lojtarëve – situata e nëntë yjeve si Hazard, Morata, Higuain, Kovacic dhe Pulisic
FIFA e ka goditur sot Chelsean, duke ia ndaluar transferimin e lojtarëve për dy afate kalimtare. Kjo i bie që ata nuk do të mund të nënshkruajnë me lojtarë deri në verën e vitit 2020 dhe kjo i bie që i gjithë tregu i ...
AlMaKos | 22-Feb-2019 17:50
FIFA e ka goditur sot Chelsean, duke ia ndaluar transferimin e lojtarëve për dy afate kalimtare. Kjo i bie që ata nuk do të mund të nënshkruajnë me lojtarë deri në verën e vitit 2020 dhe kjo i bie që i gjithë tregu i ...

Si do të ndikojë te Chelsea sanksioni për mos transferimin e lojtarëve – situata e nëntë yjeve si Hazard, Morata, Higuain, Kovacic dhe Pulisic
FIFA e ka goditur sot Chelsean, duke ia ndaluar transferimin e lojtarëve për dy afate kalimtare. Kjo i bie që ata nuk do të mund të nënshkruajnë me lojtarë deri në verën e vitit 2020 dhe kjo i bie që i gjithë tregu i ...
E Dua Sportin | 22-Feb-2019 17:40
FIFA e ka goditur sot Chelsean, duke ia ndaluar transferimin e lojtarëve për dy afate kalimtare. Kjo i bie që ata nuk do të mund të nënshkruajnë me lojtarë deri në verën e vitit 2020 dhe kjo i bie që i gjithë tregu i ...

Çfarë do të ndodhë me Higuain e Pulisic te Chelsea pas dënimit nga FIFA
Chelsea e ka marrë sot lajmin më të hidhur kohëve të fundit. FIFA e ka dënuar skuadrën londineze me bllokadë transferesh në dy afatet e ardhshme kalimtare. Kjo do të thotë se Chelsea nuk do të mund të blejë Gonzalo ...
Lexo | 22-Feb-2019 17:01
Chelsea e ka marrë sot lajmin më të hidhur kohëve të fundit. FIFA e ka dënuar skuadrën londineze me bllokadë transferesh në dy afatet e ardhshme kalimtare. Kjo do të thotë se Chelsea nuk do të mund të blejë Gonzalo ...

Çfarë do të ndodhë me Higuain e Pulisic te Chelsea pas dënimit nga FIFA
Chelsea e ka marrë sot lajmin më të hidhur kohëve të fundit. FIFA e ka dënuar skuadrën londineze me bllokadë transferesh në dy afatet e ardhshme kalimtare. Kjo do të thotë se Chelsea nuk do të mund të blejë Gonzalo ...
Indeks Online | 22-Feb-2019 16:48
Chelsea e ka marrë sot lajmin më të hidhur kohëve të fundit. FIFA e ka dënuar skuadrën londineze me bllokadë transferesh në dy afatet e ardhshme kalimtare. Kjo do të thotë se Chelsea nuk do të mund të blejë Gonzalo ...

Chelsea dy vjet pa merkato, dënohet nga FIFA
Klubi londinez Chelsea është ndëshkuar nga FIFA për të mos transferuar lojtarë të rinj për dy vitet e ardhshme. Ndalimi i merkatos për Chelsea u vendos për shkak të shkeljes së rregullave nga klubi, që ka nënshkruar ...
TV Klan | 22-Feb-2019 15:12
Klubi londinez Chelsea është ndëshkuar nga FIFA për të mos transferuar lojtarë të rinj për dy vitet e ardhshme. Ndalimi i merkatos për Chelsea u vendos për shkak të shkeljes së rregullave nga klubi, që ka nënshkruar ...

E bujshme! FIFA bllokon merkaton e Chelsea-t, Higuain kthehet tek Juvja!
Furtunë mbi Chelsea-n nga FIFA. Qeveria botërore e futbollit ka vendosur të pezullojë merkaton e bluve të Londrës në dy sesionet e ardhshme, pranë në verë në janarin e 2020-ës. Ky vendim është marrë nga FIFA me ...
GazetaTema | 22-Feb-2019 12:54
Furtunë mbi Chelsea-n nga FIFA. Qeveria botërore e futbollit ka vendosur të pezullojë merkaton e bluve të Londrës në dy sesionet e ardhshme, pranë në verë në janarin e 2020-ës. Ky vendim është marrë nga FIFA me ...

Jennifer Lopez tregon pikat e saj të forta!
Chelsea është vetëm maja e ajsbergut, pasi FIFA mund të pezullojë merkaton edhe për 4 klube të tjera të Premier League. Lajmin e ka konfirmuar sot e përditshmja britanike “The Sun”, sipas së cilës FIFA është duke hetuar ...
GazetaBlic | 22-Feb-2019 16:47
Chelsea është vetëm maja e ajsbergut, pasi FIFA mund të pezullojë merkaton edhe për 4 klube të tjera të Premier League. Lajmin e ka konfirmuar sot e përditshmja britanike “The Sun”, sipas së cilës FIFA është duke hetuar ...

Çfarë do të ndodhë me Higuain e Pulisic te Chelsea pas dënimit nga FIFA
Chelsea e ka marrë sot lajmin më të hidhur kohëve të fundit. FIFA e ka dënuar skuadrën londineze me bllokadë transferesh në dy afatet e ardhshme kalimtare. Kjo do të thotë se Chelsea nuk do të mund të blejë Gonzalo ...
Gazeta Observer | 22-Feb-2019 16:47
Chelsea e ka marrë sot lajmin më të hidhur kohëve të fundit. FIFA e ka dënuar skuadrën londineze me bllokadë transferesh në dy afatet e ardhshme kalimtare. Kjo do të thotë se Chelsea nuk do të mund të blejë Gonzalo ...

Pse e dënoi FIFA Chelsean dhe si shkon procesi i apelimit?
Chelsea nuk do të ketë të drejtë të transferojë lojtarë për dy afatet e ardhshme kalimtare, për shkak të dënimit që mori sot nga FIFA. Kjo do të thotë që londinezët duhet ta gjejnë një mënyrë tjetër për ta përforcuar ...
Republika | 22-Feb-2019 15:40
Chelsea nuk do të ketë të drejtë të transferojë lojtarë për dy afatet e ardhshme kalimtare, për shkak të dënimit që mori sot nga FIFA. Kjo do të thotë që londinezët duhet ta gjejnë një mënyrë tjetër për ta përforcuar ...

Chelsea reagon zyrtarisht ndaj dënimit të FIFA-s
FIFA njoftoi sot se ka dënuar Chelsean me ndalimin e kryerjes së transferimeve për dy sesionet e ardhshme të merkatos, duke gjetur shkelje te skuadra nga Londra në transferimin e lojtarëve të rinj, sidomos tek ata nën ...
Koha Jone | 22-Feb-2019 15:38
FIFA njoftoi sot se ka dënuar Chelsean me ndalimin e kryerjes së transferimeve për dy sesionet e ardhshme të merkatos, duke gjetur shkelje te skuadra nga Londra në transferimin e lojtarëve të rinj, sidomos tek ata nën ...

Hazard, Morata, Pulisic, Higuain… pasojat e dënimit të rëndë të FIFA-s për Chelsea
Hazard, Morata, Pulisic, Higuain… pasojat e dënimit të rëndë të FIFA-s për Chelsea FIFA ka gjetur shkelje në transferimet e Chelsea për lojtarët nën moshën 18 vjeçare, duke dënuar skuadrën nga Premierliga me ndalimin e ...
Medial | 22-Feb-2019 15:27
Hazard, Morata, Pulisic, Higuain… pasojat e dënimit të rëndë të FIFA-s për Chelsea FIFA ka gjetur shkelje në transferimet e Chelsea për lojtarët nën moshën 18 vjeçare, duke dënuar skuadrën nga Premierliga me ndalimin e ...

Hazard, Morata, Pulisic, Higuain… pasojat e dënimit të rëndë të FIFA-s për Chelsea
FIFA ka gjetur shkelje në transferimet e Chelsea për lojtarët nën moshën 18 vjeçare, duke dënuar skuadrën nga Premierliga me ndalimin e transferimit të lojtarëve për dy afatet e ardhshme. Chelsea ka bërë të ditur se do ...
AlMaKos | 22-Feb-2019 15:27
FIFA ka gjetur shkelje në transferimet e Chelsea për lojtarët nën moshën 18 vjeçare, duke dënuar skuadrën nga Premierliga me ndalimin e transferimit të lojtarëve për dy afatet e ardhshme. Chelsea ka bërë të ditur se do ...

Hazard, Morata, Pulisic, Higuain… pasojat e dënimit të rëndë të FIFA-s për Chelsea
Chelsea ka bërë të ditur se do ta apelojë këtë dënim të padrejtë sipas tyre, por derisa ai mbetet në fuqi, skuadra e Roman Abramovich nuk do të ketë drejt transferimi të lojtarëve deri në verën e vitit 2020. Por cilat ...
Lajminet | 22-Feb-2019 15:24
Chelsea ka bërë të ditur se do ta apelojë këtë dënim të padrejtë sipas tyre, por derisa ai mbetet në fuqi, skuadra e Roman Abramovich nuk do të ketë drejt transferimi të lojtarëve deri në verën e vitit 2020. Por cilat ...

FIFA bllokon merkaton e Chelsea deri në verën e 2020-ës
Chelsea nuk do të ketë të drejtë të transferojë asnjë lojtar në dy sesionet e ardhshme të merkatos pasi është shpallur fajtor nga FIFA për shkeljen e rregullave në transferimin e lojtarëve të huaj nën 18-vjeç.Kjo do të ...
Lexo | 22-Feb-2019 15:03
Chelsea nuk do të ketë të drejtë të transferojë asnjë lojtar në dy sesionet e ardhshme të merkatos pasi është shpallur fajtor nga FIFA për shkeljen e rregullave në transferimin e lojtarëve të huaj nën 18-vjeç.Kjo do të ...

Chelsea do të apelojë vendimin e FIFA-s për ndalimin e transferimeve
Chelsea ka konfirmuar se ata do të apelojnë vendimin e FIFA-s për t’i ndaluar ata nga regjistrimi i lojtarëve të rinj për dy afatet e ardhshme të transferimeve. FIFA zbuloi se Chelsea u gjet fajtor për shkelje të ...
Telegrafi | 22-Feb-2019 12:54
Chelsea ka konfirmuar se ata do të apelojnë vendimin e FIFA-s për t’i ndaluar ata nga regjistrimi i lojtarëve të rinj për dy afatet e ardhshme të transferimeve. FIFA zbuloi se Chelsea u gjet fajtor për shkelje të ...

Pse e dënoi FIFA Chelsean dhe si shkon procesi i apelimit?
Chelsea nuk do të ketë të drejtë të transferojë lojtarë për dy afatet e ardhshme kalimtare, për shkak të dënimit që mori sot nga FIFA. Kjo do të thotë që londinezët duhet ta gjejnë një mënyrë tjetër për ta përforcuar ...
TetovaSot | 22-Feb-2019 14:53
Chelsea nuk do të ketë të drejtë të transferojë lojtarë për dy afatet e ardhshme kalimtare, për shkak të dënimit që mori sot nga FIFA. Kjo do të thotë që londinezët duhet ta gjejnë një mënyrë tjetër për ta përforcuar ...

Ky është reagimi i parë i Chelsea pas dënimit nga FIFA
Chelsea ka bërë të ditur se do të apelojnë vendimin e FIFA-s, me të cilin u janë ndalur transferimet në dy afatet e ardhshme kalimtare . FIFA sot ka njoftuar se kanë dënuar Chelsean me ndalimin e kryerjes së ...
AlMaKos | 22-Feb-2019 14:13
Chelsea ka bërë të ditur se do të apelojnë vendimin e FIFA-s, me të cilin u janë ndalur transferimet në dy afatet e ardhshme kalimtare . FIFA sot ka njoftuar se kanë dënuar Chelsean me ndalimin e kryerjes së ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved