ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 24/05/2019 11:35

Dy të vrarë në kufirin mes Venezuelës dhe Brazilit

Dy të vrarë në kufirin mes Venezuelës dhe Brazilit
Së paku dy njerëz kanë vdekur dhe disa të tjerë janë plagosur gjatë përleshjeve në kufirin mes Venezuelës dhe Brazilit, raportuan mediat lokale. Forcat e sigurisë së Venezuelës hapën zjarr ndaj një grupi civilësh, të ...
BalkanWeb | 22-Feb-2019 21:03
Së paku dy njerëz kanë vdekur dhe disa të tjerë janë plagosur gjatë përleshjeve në kufirin mes Venezuelës dhe Brazilit, raportuan mediat lokale. Forcat e sigurisë së Venezuelës hapën zjarr ndaj një grupi civilësh, të ...

Përplasja diplomatike: Venezuela mbyll kufirin me Brazilin
Presidenti i Venezuelës, Nicolas Maduro, ka urdhëruar mbylljen e kufirit me Brazilin, mes krizës për ndihmat humanitare të ardhura nga jashtë. Gjithashtu presidenti po merr në konsideratë edhe mbylljen e kufirit me ...
GazetaTema | 22-Feb-2019 12:34
Presidenti i Venezuelës, Nicolas Maduro, ka urdhëruar mbylljen e kufirit me Brazilin, mes krizës për ndihmat humanitare të ardhura nga jashtë. Gjithashtu presidenti po merr në konsideratë edhe mbylljen e kufirit me ...

Përplasje për mbylljen e kufirit Venezuelë-Brazil, vriten dy persona
Së paku dy njerëz kanë vdekur dhe disa të tjerë janë plagosur gjatë përleshjeve në kufirin mes Venezuelës dhe Brazilit, raportuan mediat lokale. Forcat e sigurisë së Venezuelës hapën zjarr ndaj një grupi civilësh, të ...
Politiko | 22-Feb-2019 21:41
Së paku dy njerëz kanë vdekur dhe disa të tjerë janë plagosur gjatë përleshjeve në kufirin mes Venezuelës dhe Brazilit, raportuan mediat lokale. Forcat e sigurisë së Venezuelës hapën zjarr ndaj një grupi civilësh, të ...

Acarohet kriza në Venezuelë, përleshje mes protestuesve dhe policisë
Në Venezuelë të paktën një civil është vrarë dhe disa të tjerë janë plagosur në një përleshje me forcat e sigurisë pranë kufirit të vendit me Brazilin. Sipas njoftimeve incidenti i së premtes u zhvillua pranë ...
Zeri Amerikes | 22-Feb-2019 21:15
Në Venezuelë të paktën një civil është vrarë dhe disa të tjerë janë plagosur në një përleshje me forcat e sigurisë pranë kufirit të vendit me Brazilin. Sipas njoftimeve incidenti i së premtes u zhvillua pranë ...

Ushtria e Maduros hap zjarr drejt popullatës, ka edhe viktima
Së paku dy njerëz kanë vdekur dhe disa të tjerë janë plagosur gjatë përleshjeve në kufirin mes Venezuelës dhe Brazilit, raportuan mediat lokale. Forcat e sigurisë së Venezuelës hapën zjarr ndaj një grupi civilësh, të ...
Lajm Press | 22-Feb-2019 20:51
Së paku dy njerëz kanë vdekur dhe disa të tjerë janë plagosur gjatë përleshjeve në kufirin mes Venezuelës dhe Brazilit, raportuan mediat lokale. Forcat e sigurisë së Venezuelës hapën zjarr ndaj një grupi civilësh, të ...

Lajmi i fundit Ushtria e Maduros hap zjarr drejt popullatës, ka edhe viktima
Së paku dy njerëz kanë vdekur dhe disa të tjerë janë plagosur gjatë përleshjeve në kufirin mes Venezuelës dhe Brazilit, raportuan mediat lokale. Forcat e sigurisë së Venezuelës hapën zjarr ndaj një grupi civilësh, të ...
Zhurnal | 22-Feb-2019 20:48
Së paku dy njerëz kanë vdekur dhe disa të tjerë janë plagosur gjatë përleshjeve në kufirin mes Venezuelës dhe Brazilit, raportuan mediat lokale. Forcat e sigurisë së Venezuelës hapën zjarr ndaj një grupi civilësh, të ...

Ushtria e Maduros hap zjarr drejt popullatës, ka edhe viktima
Së paku dy njerëz kanë vdekur dhe disa të tjerë janë plagosur gjatë përleshjeve në kufirin mes Venezuelës dhe Brazilit, raportuan mediat lokale. Forcat e sigurisë së Venezuelës hapën zjarr ndaj një grupi civilësh, të ...
Alsat-M | 22-Feb-2019 20:41
Së paku dy njerëz kanë vdekur dhe disa të tjerë janë plagosur gjatë përleshjeve në kufirin mes Venezuelës dhe Brazilit, raportuan mediat lokale. Forcat e sigurisë së Venezuelës hapën zjarr ndaj një grupi civilësh, të ...

Së paku dy të vrarë në kufirin mes Venezuelës dhe Brazilit
Së paku dy njerëz kanë vdekur dhe disa të tjerë janë plagosur gjatë përleshjeve në kufirin mes Venezuelës dhe Brazilit, raportuan mediat lokale. Forcat e sigurisë së Venezuelës hapën zjarr ndaj një grupi civilësh, të ...
Shenja | 22-Feb-2019 20:39
Së paku dy njerëz kanë vdekur dhe disa të tjerë janë plagosur gjatë përleshjeve në kufirin mes Venezuelës dhe Brazilit, raportuan mediat lokale. Forcat e sigurisë së Venezuelës hapën zjarr ndaj një grupi civilësh, të ...

Maduro mbyll kufirin me Brazilin/ Akuzon presidentin Trump
Lideri i opozitës së Venezuelës Juan Guaido është larguar të enjten nga Karakasi, së bashku me 80 ligjvënës, për t’u nisur në kufirin me Kolumbinë, ku pritet të çoj ushqime dhe ilaçe për popullin atje. Mirëpo presidenti ...
Mapo | 22-Feb-2019 08:40
Lideri i opozitës së Venezuelës Juan Guaido është larguar të enjten nga Karakasi, së bashku me 80 ligjvënës, për t’u nisur në kufirin me Kolumbinë, ku pritet të çoj ushqime dhe ilaçe për popullin atje. Mirëpo presidenti ...

Së paku dy të vrarë në kufirin mes Venezuelës dhe Brazilit
Forcat e sigurisë së Venezuelës hapën zjarr ndaj një grupi civilësh, të cilët provuan të pengojnë bllokimin e kufirit nga ana e forcave ushtarake. ekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres, ka ...
Lajminet | 22-Feb-2019 20:17
Forcat e sigurisë së Venezuelës hapën zjarr ndaj një grupi civilësh, të cilët provuan të pengojnë bllokimin e kufirit nga ana e forcave ushtarake. ekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres, ka ...

Së paku dy të vrarë në kufirin mes Venezuelës dhe Brazilit
Së paku dy njerëz kanë vdekur dhe disa të tjerë janë plagosur gjatë përleshjeve në kufirin mes Venezuelës dhe Brazilit, raportuan mediat lokale. Forcat e sigurisë së Venezuelës hapën zjarr ndaj një grupi civilësh, të ...
Radio Evropa e Lire | 22-Feb-2019 20:13
Së paku dy njerëz kanë vdekur dhe disa të tjerë janë plagosur gjatë përleshjeve në kufirin mes Venezuelës dhe Brazilit, raportuan mediat lokale. Forcat e sigurisë së Venezuelës hapën zjarr ndaj një grupi civilësh, të ...

Opozita egjiptiane kërkon nga BE bojkotimin e samitit arabo-evropian
Figurat e opozitës egjiptiane u kanë bërë thirrje udhëheqësve evropianë të bojkotojnë samitin arabo-evropian, që është planifikuar të mbahet të dielën në qytetin egjiptian Sharm el-Sheikh, për të protestuar ndaj ...
Shenja | 22-Feb-2019 19:41
Figurat e opozitës egjiptiane u kanë bërë thirrje udhëheqësve evropianë të bojkotojnë samitin arabo-evropian, që është planifikuar të mbahet të dielën në qytetin egjiptian Sharm el-Sheikh, për të protestuar ndaj ...

OKB: Venezuelën e kanë braktisur 3.4 milionë njerëz
Agjencia e Kombeve të Bashkuara (OKB) për refugjatë dhe migracion thonë se rreth 3.4 milionë njerëz kanë braktisur Venezuelën, që paraqet një rritje nga shifrat e nëntorit të vitit të kaluar, kur këto agjenci thanë se ...
Shenja | 22-Feb-2019 18:04
Agjencia e Kombeve të Bashkuara (OKB) për refugjatë dhe migracion thonë se rreth 3.4 milionë njerëz kanë braktisur Venezuelën, që paraqet një rritje nga shifrat e nëntorit të vitit të kaluar, kur këto agjenci thanë se ...

Shpërthen dhuna në Venezuelë, policia vret një protestues
Të paktën një person është vrarë dhe disa të tjerë janë plagosur në përleshjet që kanë ndodhur në kufirin mes Venezuelës dhe Brazilit mes policisë venezuelase dhe protestuesve. Forcat venezuelase të sigurisë e kanë ...
Gazeta Observer | 22-Feb-2019 18:03
Të paktën një person është vrarë dhe disa të tjerë janë plagosur në përleshjet që kanë ndodhur në kufirin mes Venezuelës dhe Brazilit mes policisë venezuelase dhe protestuesve. Forcat venezuelase të sigurisë e kanë ...

Opozita egjiptiane kërkon nga BE bojkotimin e samitit arabo-evropian
Figurat e opozitës egjiptiane u kanë bërë thirrje udhëheqësve evropianë të bojkotojnë samitin arabo-evropian, që është planifikuar të mbahet të dielën në qytetin egjiptian Sharm el-Sheikh, për të protestuar ndaj ...
Portalb | 22-Feb-2019 17:56
Figurat e opozitës egjiptiane u kanë bërë thirrje udhëheqësve evropianë të bojkotojnë samitin arabo-evropian, që është planifikuar të mbahet të dielën në qytetin egjiptian Sharm el-Sheikh, për të protestuar ndaj ...

Venezuelën e kanë braktisur 3.4 milionë njerëz
Agjencia e Kombeve të Bashkuara (OKB) për refugjatë dhe migracion thonë se rreth 3.4 milionë njerëz kanë braktisur Venezuelën, që paraqet një rritje nga shifrat e nëntorit të vitit të kaluar, kur këto agjenci thanë se ...
Portalb | 22-Feb-2019 17:50
Agjencia e Kombeve të Bashkuara (OKB) për refugjatë dhe migracion thonë se rreth 3.4 milionë njerëz kanë braktisur Venezuelën, që paraqet një rritje nga shifrat e nëntorit të vitit të kaluar, kur këto agjenci thanë se ...

Maduro mbyll kufirin e Venezuelës me Brazilin
Presidenti i Venezuelës, Nicolas Maduro, e ka mbyllur kufirin e vendit të tij me Brazilin gjatë kohës kur ndaj tij janë shfaqur shumë pakënaqësi për shkak të bllokimit të ndihmave humanitare. Shkalla e lartë e ...
Gazeta Observer | 22-Feb-2019 17:09
Presidenti i Venezuelës, Nicolas Maduro, e ka mbyllur kufirin e vendit të tij me Brazilin gjatë kohës kur ndaj tij janë shfaqur shumë pakënaqësi për shkak të bllokimit të ndihmave humanitare. Shkalla e lartë e ...

Rusia akuzon SHBA: Po tenton të armatosë opozitën në Venezuelë
Ministria e Jashtme ruse akuzoi këtë të premte SHBA-të dhe aleatët europianë në NATO se po diskutojnë si të armatosin opozitën në Venezuelë. Sipas Ministrisë së Jashtme ruse, SHBA-të tashmë kanë dërguar forcat speciale ...
Newsbomb | 22-Feb-2019 13:55
Ministria e Jashtme ruse akuzoi këtë të premte SHBA-të dhe aleatët europianë në NATO se po diskutojnë si të armatosin opozitën në Venezuelë. Sipas Ministrisë së Jashtme ruse, SHBA-të tashmë kanë dërguar forcat speciale ...

Maduro mbyll kufirin e Venezuelës me Brazilin
Presidenti i Venezuelës, Nicolas Maduro, e ka mbyllur kufirin e vendit të tij me Brazilin gjatë kohës kur ndaj tij janë shfaqur shumë pakënaqësi për shkak të bllokimit të ndihmave humanitare. Shkalla e lartë e ...
EkonomiaOnline | 22-Feb-2019 16:44
Presidenti i Venezuelës, Nicolas Maduro, e ka mbyllur kufirin e vendit të tij me Brazilin gjatë kohës kur ndaj tij janë shfaqur shumë pakënaqësi për shkak të bllokimit të ndihmave humanitare. Shkalla e lartë e ...

Guaido urdhëron hapjen e kufijve për hyrjen e ndihmave humanitare
Huan Guaido, i vetëshpallur president i Venezuelës ka urdhëruar ushtrinë të hapë kufirin me Brazilin për të lejuar hyrjen e ndihmave humanitare në vend. Kufiri u mbyll një ditë më parë me urdhër të Nikola Maduros. ...
ABCNews | 22-Feb-2019 10:17
Huan Guaido, i vetëshpallur president i Venezuelës ka urdhëruar ushtrinë të hapë kufirin me Brazilin për të lejuar hyrjen e ndihmave humanitare në vend. Kufiri u mbyll një ditë më parë me urdhër të Nikola Maduros. ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved