ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 21/03/2019 16:31

KLP nuk e shkarkoi Arta Markun/ Vasili: Kjo reformë në drejtësi ka vdekur

KLP nuk e shkarkoi Arta Markun/ Vasili: Kjo reformë në drejtësi ka vdekur
Petrit Vasili është shprehur me tone të ashpra ndaj vendimeve të KLP për mos shkarkimin e kryeprokurores së përgjithshme Arta Marku, një kërkesë kjo e bërë disa ditë më parë prej tij. Vasili shprehet se askush nuk e ...
Mapo | 22-Feb-2019 19:35
Petrit Vasili është shprehur me tone të ashpra ndaj vendimeve të KLP për mos shkarkimin e kryeprokurores së përgjithshme Arta Marku, një kërkesë kjo e bërë disa ditë më parë prej tij. Vasili shprehet se askush nuk e ...

Vasili: Turp! KLP kontrollohet nga Qeveria, emërimet i bën Rama
TIRANE Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së Petrit Vasili përmes një postimi në “Facebook” nuk ka kursyer kritikat ndaj Kryeprokurores së Përgjithshme të Përkohshme, Arta Marku dhe Këshillit të Lartë të Prokurorisë. ...
BalkanWeb | 22-Feb-2019 16:48
TIRANE Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së Petrit Vasili përmes një postimi në “Facebook” nuk ka kursyer kritikat ndaj Kryeprokurores së Përgjithshme të Përkohshme, Arta Marku dhe Këshillit të Lartë të Prokurorisë. ...

27 prokurorët e SPAK; Nis përzgjedhja sipas CV të njerëzve që do luftojnë korrupsionin
Këshilli i Lartë i Prokurorisë rrezoi kërkesën e Lëvizjes Socialiste për Integrim dhe të Partisë Demokratike për shkarkimin e prokurores së Përgjithshme të përkohshme zonjës Arta Marku. Sipas anëtarëve të KLP kjo ...
Top Channel | 22-Feb-2019 15:02
Këshilli i Lartë i Prokurorisë rrezoi kërkesën e Lëvizjes Socialiste për Integrim dhe të Partisë Demokratike për shkarkimin e prokurores së Përgjithshme të përkohshme zonjës Arta Marku. Sipas anëtarëve të KLP kjo ...

Shkarkimi i Arta Markut, KLP: Jo kompetencë e jona
Në mbledhjen e së premtes Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka shqyrtuar edhe kërkesën e PD-LSI për shkarkimin e kryeprokurores Arta Marku.
Top Channel | 22-Feb-2019 12:08
Në mbledhjen e së premtes Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka shqyrtuar edhe kërkesën e PD-LSI për shkarkimin e kryeprokurores Arta Marku.

Kërkuan shkakrimin e Arta Markut, KLP rrëzon opozitën: Është jashtë kompetencave tona
Këshilli i Lartë i Prokurorisë është shprehur se nuk është në kompetencën e tij përgjigja për shkresën për shkarkimin e Arta Markut. Sipas anëtarëve të Këshillit, shkresa ka natyrë adiministrative dhe është jashtë ...
GazetaTema | 22-Feb-2019 12:05
Këshilli i Lartë i Prokurorisë është shprehur se nuk është në kompetencën e tij përgjigja për shkresën për shkarkimin e Arta Markut. Sipas anëtarëve të Këshillit, shkresa ka natyrë adiministrative dhe është jashtë ...

Kërkesa për shkarkimin e Markut, KLP: Jashtë kompetencave tona
TIRANE Gjatë mbledhjes së ditës së sotme Këshilli i Lartë i Prokurorisë (KLP) po shqyrton kërkesën e opozitës për shkarkimin e kryeprokurores Arta Marku. Anëtarët e KLP janë shprehur se kërkesa e opozitës është jashtë ...
BalkanWeb | 22-Feb-2019 11:59
TIRANE Gjatë mbledhjes së ditës së sotme Këshilli i Lartë i Prokurorisë (KLP) po shqyrton kërkesën e opozitës për shkarkimin e kryeprokurores Arta Marku. Anëtarët e KLP janë shprehur se kërkesa e opozitës është jashtë ...

KLP se kaloi “provën” e opozitës, Vasili: Kjo reformë në drejtësi ka vdekur
Petrit Vasili reagon pas vendimit të KLP-së për të rrëzuar kërkesën e PD-LSI për shkarkimin e Prokurores së Përkohshme, Arta Marku. Vasili thotë se kjo tregon që drejtësia kontrollohet nga qeveria ndërsa sipas tij, ...
Newsbomb | 22-Feb-2019 17:47
Petrit Vasili reagon pas vendimit të KLP-së për të rrëzuar kërkesën e PD-LSI për shkarkimin e Prokurores së Përkohshme, Arta Marku. Vasili thotë se kjo tregon që drejtësia kontrollohet nga qeveria ndërsa sipas tij, ...

Shkarkimi i Arta Markut, KLP: Jashtë kompetencave tona
Këshilli i Lartë i Prokurorisë (KLP) shqyrtoi kërkesën e opozitës për shkarkimin e kryeprokurores Arta Marku. Anëtarët e KLP janë shprehur se kërkesa e opozitës është jashtë kompetencave të tyre dhe se ka natyrë ...
Gazeta Shqip | 22-Feb-2019 12:54
Këshilli i Lartë i Prokurorisë (KLP) shqyrtoi kërkesën e opozitës për shkarkimin e kryeprokurores Arta Marku. Anëtarët e KLP janë shprehur se kërkesa e opozitës është jashtë kompetencave të tyre dhe se ka natyrë ...

KLP fal Arta Markun/ Reagon Vasili!
Këshilli i Lartë i Prokurorisë, KLP, u mblodh sot për të diskutuar kërkesën e paraqitur nga PD dhe LSI për shkarkimin nga detyra të kryeprokurores Arta Marku. Në mbledhjen e këtij Këshilli u deklarua se, ky vendim nuk ...
Lajmi i Fundit | 22-Feb-2019 17:00
Këshilli i Lartë i Prokurorisë, KLP, u mblodh sot për të diskutuar kërkesën e paraqitur nga PD dhe LSI për shkarkimin nga detyra të kryeprokurores Arta Marku. Në mbledhjen e këtij Këshilli u deklarua se, ky vendim nuk ...

Skandal, Vasili: KLP shkel ligjin dhe fal Arta Markun
Në mbledhjen e së premtes Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka shqyrtuar edhe kërkesën e PD-LSI për shkarkimin e kryeprokurores Arta Marku, ku anëtarët e KLP janë shprehur se kërkesa e opozitës është jashtë kompetencave të ...
Koha Jone | 22-Feb-2019 17:00
Në mbledhjen e së premtes Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka shqyrtuar edhe kërkesën e PD-LSI për shkarkimin e kryeprokurores Arta Marku, ku anëtarët e KLP janë shprehur se kërkesa e opozitës është jashtë kompetencave të ...

A do të shkarkohet sot kryeprokurorja shqiptare Arta Marku?
Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka nisur këtë të premte mbledhjen ku do të diskutojë nëse duhet shkarkuar nga detyra apo jo kryeprokurorja e përgjithshme e përkohshme Arta Marku. Mbledhja zhvillohet me dyer të mbyllura, ...
Lajm Press | 22-Feb-2019 16:38
Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka nisur këtë të premte mbledhjen ku do të diskutojë nëse duhet shkarkuar nga detyra apo jo kryeprokurorja e përgjithshme e përkohshme Arta Marku. Mbledhja zhvillohet me dyer të mbyllura, ...

KLP shpall moskopetencë për kërkesën e PD-LSI për të shkarkuar Arta Markun
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Këshilli i Lartë i Prokurorisë (KLP) shpalli moskompetencë rreth kërkesës së partive opozitare PD-LSI, për shkarkimin e ...
Reporter | 22-Feb-2019 14:47
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Këshilli i Lartë i Prokurorisë (KLP) shpalli moskompetencë rreth kërkesës së partive opozitare PD-LSI, për shkarkimin e ...

Kërkesa për shkarkimin e Markut, ragon Këshilli i Lartë i Prokurorisë
Gjatë mbledhjes së ditës së sotme Këshilli i Lartë i Prokurorisë shyrtoi kërkesën e opozitës për shkarkimin e kryeprokurores Arta Marku dhe anëtarët e këtij Këhilli u shprehën se kërkesa e opozitës është jashtë ...
Lapsi | 22-Feb-2019 12:09
Gjatë mbledhjes së ditës së sotme Këshilli i Lartë i Prokurorisë shyrtoi kërkesën e opozitës për shkarkimin e kryeprokurores Arta Marku dhe anëtarët e këtij Këhilli u shprehën se kërkesa e opozitës është jashtë ...

KLP diskuton kërkesën për shkarkimin e kryeprokurores Arta Marku
Këshilli i Lartë i Prokurorisë mlodhi këtë të premte seancën plenare për kërkesën e grupeve parlamentare të opozitës për shkarkimin e prokurores së përgjithshme Arta Marku. Largimi i saj u kërkua dy javë më parë për ...
Medial | 22-Feb-2019 14:29
Këshilli i Lartë i Prokurorisë mlodhi këtë të premte seancën plenare për kërkesën e grupeve parlamentare të opozitës për shkarkimin e prokurores së përgjithshme Arta Marku. Largimi i saj u kërkua dy javë më parë për ...

Kërkuan shkarkimin e Arta Markut, KLP rrëzon PD-LSI
Këshilli i Lartë i Prokurorisë (KLP) ka rrëzuar kërkesën e PD-LSI për shkarkimin e Prokurores së Përkohshme, Arta Marku. Në mbledhje KLP shpalli moskompetencën ndaj kërkesës së partive opozitare dhe se shkresa për ...
Newsbomb | 22-Feb-2019 12:12
Këshilli i Lartë i Prokurorisë (KLP) ka rrëzuar kërkesën e PD-LSI për shkarkimin e Prokurores së Përkohshme, Arta Marku. Në mbledhje KLP shpalli moskompetencën ndaj kërkesës së partive opozitare dhe se shkresa për ...

Prokurori i “21 janarit” merr kreun e Apelit të Krimeve të Rënda
Këshilli i Lartë i Prokurorisë (KLP) ka miratuar prokurorin Altin Dumani si drejtues të ri në Prokurorinë e Apelit të Krimeve të Rënda. Përmes një votimi unanim Altin Dumani u caktua përkohësisht si drejtues në ...
Lajmi i Fundit | 22-Feb-2019 13:30
Këshilli i Lartë i Prokurorisë (KLP) ka miratuar prokurorin Altin Dumani si drejtues të ri në Prokurorinë e Apelit të Krimeve të Rënda. Përmes një votimi unanim Altin Dumani u caktua përkohësisht si drejtues në ...

“Sheshi”/ Kërkesa e opozitës për shkarkimin e Arta Markut, përgjigjet KLP pas mbledhjes me dyer të mbyllura
Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka shqyrtuar kërkesën e opozitës për shkarkimin e kryeprokurores së Përgjithshme të Përkohshme, Arta Marku. Në kërkesë, opozita akuzon Markun se ka shkelur ligjin në rastin e verifikimit ...
Politiko | 22-Feb-2019 12:24
Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka shqyrtuar kërkesën e opozitës për shkarkimin e kryeprokurores së Përgjithshme të Përkohshme, Arta Marku. Në kërkesë, opozita akuzon Markun se ka shkelur ligjin në rastin e verifikimit ...

U kërkua shkarkimi i Arta Markut, ja çfarë vendosi KLP për kryeprokuroren
Kryetarët e dy grupeve parlamentare, Petrit Vasili nga LSI dhe Edmond Spaho nga PD, rreth një muaj më parë kanë kërkuar që kryeprokurorja Arta Marku të shkarkohet nga posti. Sipas tyre “Arta Marku është e ngarkuar me ...
Koha Jone | 22-Feb-2019 12:13
Kryetarët e dy grupeve parlamentare, Petrit Vasili nga LSI dhe Edmond Spaho nga PD, rreth një muaj më parë kanë kërkuar që kryeprokurorja Arta Marku të shkarkohet nga posti. Sipas tyre “Arta Marku është e ngarkuar me ...

Mbledhja e KLP/ Drejtues i ri në Prokurorinë e Apelit të Krimeve të Rënda
KLP ka votuar unanimisht emrin e Altin Dumanit si drejtues të përkohshëm në Prokurorinë e Apelit të Krimeve të Rënda. Vendimi erdhi pasi KPK shkarkoi Artan Bajmanin pasi ky i fundit nuk kaloi sitën e vetingut. Rozeta ...
Mapo | 22-Feb-2019 11:29
KLP ka votuar unanimisht emrin e Altin Dumanit si drejtues të përkohshëm në Prokurorinë e Apelit të Krimeve të Rënda. Vendimi erdhi pasi KPK shkarkoi Artan Bajmanin pasi ky i fundit nuk kaloi sitën e vetingut. Rozeta ...

U kërkua shkarkimi i Arta Markut, KLP: Jashtë kompetencave tona
Ndërsa Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim kërkuan shkarkimin e prokurores, Arta Marku, KLP-ja është shprehur se, ky vendim është jashtë kompetencave të tyre. “Kërkesa e opozitës për shkarkimin e ...
Dritare | 22-Feb-2019 12:09
Ndërsa Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim kërkuan shkarkimin e prokurores, Arta Marku, KLP-ja është shprehur se, ky vendim është jashtë kompetencave të tyre. “Kërkesa e opozitës për shkarkimin e ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved