ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 22/03/2019 15:47

Ivanov e dënon incidentin në burgun e Shuto Orizares dhe kërkon përgjegjësi nga institucionet

Ivanov e dënon incidentin në burgun e Shuto Orizares dhe kërkon përgjegjësi nga institucionet
Kabineti i presidentit të Republikës së Maqedonisë së Veriut dënon ashpër dhunën fizike që ndodhi dje në burgun e Shuto Orizares, ku siç thuhet kanë marrë lëndime Mile Janakieski dhe Spiro Ristovski, përcjell Telegrafi ...
Telegrafi | 22-Feb-2019 16:04
Kabineti i presidentit të Republikës së Maqedonisë së Veriut dënon ashpër dhunën fizike që ndodhi dje në burgun e Shuto Orizares, ku siç thuhet kanë marrë lëndime Mile Janakieski dhe Spiro Ristovski, përcjell Telegrafi ...

Avokati i Popullit ka hapur lëndë për sulmin ndaj Janakieskit dhe Ristovskit
Nga zyra e Avokatit të Popullit, Ixhet Memeti, informojnë opinionin se me vetë iniciativë ai ka hapur lëndë në lidhje me dhunën e djeshme në burgun e “Shkupit” në Shuto Orizare, ku siç thuhet, Mile Janakieski dhe Spiro ...
Telegrafi | 22-Feb-2019 15:20
Nga zyra e Avokatit të Popullit, Ixhet Memeti, informojnë opinionin se me vetë iniciativë ai ka hapur lëndë në lidhje me dhunën e djeshme në burgun e “Shkupit” në Shuto Orizare, ku siç thuhet, Mile Janakieski dhe Spiro ...

Përplasen dy ish-ministra me të burgosur në burgun e Shkupit
Pas incidentit në burgun e Shkupit ku dy-ish ministra u përplasën fizikisht me dy të burgosur të tjerë, kryeministri Zaev ka kërkuar dorëheqjen e drejtorit të burgut. Ndërkohë nuk kanë munguar as akuzat e kundërakuzat ...
ABCNews | 22-Feb-2019 16:47
Pas incidentit në burgun e Shkupit ku dy-ish ministra u përplasën fizikisht me dy të burgosur të tjerë, kryeministri Zaev ka kërkuar dorëheqjen e drejtorit të burgut. Ndërkohë nuk kanë munguar as akuzat e kundërakuzat ...

Incidente në burgun e Shkupit
Dy ish – ministra të Qeverisë Gruevski, të cilët janë në paraburgim në Shutkë, për shkak dyshimeve se janë organizatorët e ngjarjeve të 27 Prillit, janë sulmuar mbrëmë fizikisht në burgun e Shkupit. Sipas zyrtarëve, ...
TV Klan | 22-Feb-2019 15:44
Dy ish – ministra të Qeverisë Gruevski, të cilët janë në paraburgim në Shutkë, për shkak dyshimeve se janë organizatorët e ngjarjeve të 27 Prillit, janë sulmuar mbrëmë fizikisht në burgun e Shkupit. Sipas zyrtarëve, ...

Gjykatësi i Gjykatës Penale ka biseduar me Janakieskin dhe Ristovskin për incidentin e djeshëm
Gjykatësi i Gjykatës Themelore Shkupi 1 sot në INP “Shkup” ka biseduar me të akuzuarit Mile Janakieski dhe Spiro Ristovski të cilët dje fizikisht ishin sulmuar në burg. Është konstatuar se sot gjendja në burg është e ...
Aktuale.MK | 22-Feb-2019 21:33
Gjykatësi i Gjykatës Themelore Shkupi 1 sot në INP “Shkup” ka biseduar me të akuzuarit Mile Janakieski dhe Spiro Ristovski të cilët dje fizikisht ishin sulmuar në burg. Është konstatuar se sot gjendja në burg është e ...

VMRO-DPMNE: Të kota janë tentativat e LSDM-së të manipulojë me opinion
VMRO-DPMNE përmes një kumtese me shkrim akuzoi se LSDM-ja po e shemb demokracinë në shtet dhe thotë se Maqedonia u bë vendi i vetëm në Evropë ku mbyllen, rrahen dhe abuzohen të gjithë që nuk pajtohen me politikat e ...
TetovaSot | 22-Feb-2019 21:18
VMRO-DPMNE përmes një kumtese me shkrim akuzoi se LSDM-ja po e shemb demokracinë në shtet dhe thotë se Maqedonia u bë vendi i vetëm në Evropë ku mbyllen, rrahen dhe abuzohen të gjithë që nuk pajtohen me politikat e ...

Kotevski: Do të jap dorëheqje, fjala e kryeministrit është e fundit
Drejtori i burgut hetues në Shuto Orizare, Gjoko Kotevski, do ta dëgjojë kryeministrin Zoran Zaev dhe do të jep dorëheqje nga posti i drejtorit, pas incidentit të djeshëm ku u sulmuan fizikisht Mile Janakieski dhe Spiro ...
Arbresh | 22-Feb-2019 21:17
Drejtori i burgut hetues në Shuto Orizare, Gjoko Kotevski, do ta dëgjojë kryeministrin Zoran Zaev dhe do të jep dorëheqje nga posti i drejtorit, pas incidentit të djeshëm ku u sulmuan fizikisht Mile Janakieski dhe Spiro ...

Letër e hapur nga Grupi i Kumanovës: Do ta ndjekim Gruevskin, Mijallkovin dhe Ali Ahmetin deri në fund të botës!
Grupi i Kumanovës, përmes familjarëve të tyre ka dërguar një reagim deri te Gazeta Lajm. Në këtë reagim edhe një herë është bë kronologji e ngjarjeve të Kumanovës, kurse sqarohet edhe rasti i djeshëm, kur janë sulmuar ...
AlMaKos | 22-Feb-2019 20:17
Grupi i Kumanovës, përmes familjarëve të tyre ka dërguar një reagim deri te Gazeta Lajm. Në këtë reagim edhe një herë është bë kronologji e ngjarjeve të Kumanovës, kurse sqarohet edhe rasti i djeshëm, kur janë sulmuar ...

Letër e hapur nga Grupi i Kumanovës: Do ta ndjekim Gruevskin, Mijallkovin dhe Ali Ahmetin deri në fund të botës!
Grupi i Kumanovës, përmes familjarëve të tyre ka dërguar një reagim deri te Gazeta Lajm. Në këtë reagim edhe një herë është bë kronologji e ngjarjeve të Kumanovës, kurse sqarohet edhe rasti i djeshëm, kur janë sulmuar ...
Ina-Online | 22-Feb-2019 20:14
Grupi i Kumanovës, përmes familjarëve të tyre ka dërguar një reagim deri te Gazeta Lajm. Në këtë reagim edhe një herë është bë kronologji e ngjarjeve të Kumanovës, kurse sqarohet edhe rasti i djeshëm, kur janë sulmuar ...

Gjykatësi i Gjykatës Penale ka biseduar me Janakieskin dhe Ristovskin për incidentin e djeshëm
Gjykatësi i Gjykatës Themelore Shkupi 1 sot në INP “Shkup” ka biseduar me të akuzuarit Mile Janakieski dhe Spiro Ristovski të cilët dje fizikisht ishin sulmuar në burg. Është konstatuar se sot gjendja në burg është e ...
Lajm Press | 22-Feb-2019 20:00
Gjykatësi i Gjykatës Themelore Shkupi 1 sot në INP “Shkup” ka biseduar me të akuzuarit Mile Janakieski dhe Spiro Ristovski të cilët dje fizikisht ishin sulmuar në burg. Është konstatuar se sot gjendja në burg është e ...

Incidenti në burgun e Shutkës, Gjykata Penale: Duhet vend adekuat për personat e rrezikuar
Pas incidentit të djeshëm që ndodhi në burgun e Shutkës, në të cilin u sulmuan dy ish ministrat, Spiro Ristovski dhe Mile Janakievski, një gjykatës nga Gjykata Penale në Shkup ka vizituar të dyshuarit dhe ka zhvilluar ...
Flaka | 22-Feb-2019 19:29
Pas incidentit të djeshëm që ndodhi në burgun e Shutkës, në të cilin u sulmuan dy ish ministrat, Spiro Ristovski dhe Mile Janakievski, një gjykatës nga Gjykata Penale në Shkup ka vizituar të dyshuarit dhe ka zhvilluar ...

Incidenti në burgun e Shutkës, Zaev: Nuk mund të tolerohet, drejtori të dorëhiqet. Kotevski: Dorëheqjen e dorëzoj të hënën
Kryeministri i vendit, Zoran Zaev, ka kërkuar nga Drejtori i burgut të Shutkës që të japë dorëheqje, për shkak të incidentit të djeshëm në burgun e Shutkës, sepse sipas kryeministrit është e pakuptimtë se si ka mundësi ...
Flaka | 22-Feb-2019 19:24
Kryeministri i vendit, Zoran Zaev, ka kërkuar nga Drejtori i burgut të Shutkës që të japë dorëheqje, për shkak të incidentit të djeshëm në burgun e Shutkës, sepse sipas kryeministrit është e pakuptimtë se si ka mundësi ...

VMRO-DPMNE: Të kota janë tentativat e LSDM-së të manipulojë me opinion
Shkup, 22 shkurt – VMRO-DPMNE përmes një kumtese me shkrim akuzoi se LSDM-ja po e shemb demokracinë në shtet dhe thotë se Maqedonia u bë vendi i vetëm në Evropë ku mbyllen, rrahen dhe abuzohen të gjithë që nuk pajtohen ...
Koha.mk | 22-Feb-2019 19:11
Shkup, 22 shkurt – VMRO-DPMNE përmes një kumtese me shkrim akuzoi se LSDM-ja po e shemb demokracinë në shtet dhe thotë se Maqedonia u bë vendi i vetëm në Evropë ku mbyllen, rrahen dhe abuzohen të gjithë që nuk pajtohen ...

VMRO-DPMNE: Të kota janë tentativat e LSDM-së të manipulojë me opinion
Shkup, 22 shkurt 2019 (MEDIAL) – VMRO-DPMNE përmes një kumtese me shkrim akuzoi se LSDM-ja po e shemb demokracinë në shtet dhe thotë se Maqedonia u bë vendi i vetëm në Evropë ku mbyllen, rrahen dhe abuzohen të gjithë që ...
Medial | 22-Feb-2019 18:50
Shkup, 22 shkurt 2019 (MEDIAL) – VMRO-DPMNE përmes një kumtese me shkrim akuzoi se LSDM-ja po e shemb demokracinë në shtet dhe thotë se Maqedonia u bë vendi i vetëm në Evropë ku mbyllen, rrahen dhe abuzohen të gjithë që ...

Kotevski: Do të jap dorëheqje, fjala e kryeministrit është e fundit
Drejtori i burgut hetues në Shuto Orizare, Gjoko Kotevski, do ta dëgjojë kryeministrin Zoran Zaev dhe do të jep dorëheqje nga posti i drejtorit, pas incidentit të djeshëm ku u sulmuan fizikisht Mile Janakieski dhe Spiro ...
Telegrafi | 22-Feb-2019 12:41
Drejtori i burgut hetues në Shuto Orizare, Gjoko Kotevski, do ta dëgjojë kryeministrin Zoran Zaev dhe do të jep dorëheqje nga posti i drejtorit, pas incidentit të djeshëm ku u sulmuan fizikisht Mile Janakieski dhe Spiro ...

Letër e hapur nga Grupi i Kumanovës: Do ta ndjekim Gruevskin, Mijallkovin dhe Ali Ahmetin deri në fund të botës!
Grupi i Kumanovës, përmes familjarëve të tyre ka dërguar një reagim deri te Gazeta Lajm. Në këtë reagim edhe një herë është bë kronologji e ngjarjeve të Kumanovës, kurse sqarohet edhe rasti i djeshëm, kur janë sulmuar ...
Lajm Press | 22-Feb-2019 18:31
Grupi i Kumanovës, përmes familjarëve të tyre ka dërguar një reagim deri te Gazeta Lajm. Në këtë reagim edhe një herë është bë kronologji e ngjarjeve të Kumanovës, kurse sqarohet edhe rasti i djeshëm, kur janë sulmuar ...

Drejtori i burgut sërish konfirmon: incidenti verbal është iniciuar nga Janakievski dhe Ristovski
Gjoko Kotevski ka paralajmëruar se do të jep dorëheqje të paravekusheme nga posti i drejtorit në burgun e Shutkës, pas incidentit që ndodhi ditën e djeshme. “E pranoj kërkesën e kryeministrit dhe paralajmëroj se do të ...
Shprehja | 22-Feb-2019 18:30
Gjoko Kotevski ka paralajmëruar se do të jep dorëheqje të paravekusheme nga posti i drejtorit në burgun e Shutkës, pas incidentit që ndodhi ditën e djeshme. “E pranoj kërkesën e kryeministrit dhe paralajmëroj se do të ...

Gjykatësi i Gjykatës Penale ka biseduar me Janakieskin dhe Ristovskin për incidentin e djeshëm
Gjykatësi i Gjykatës Themelore Shkupi 1 sot në INP “Shkup” ka biseduar me të akuzuarit Mile Janakieski dhe Spiro Ristovski të cilët dje fizikisht ishin sulmuar në burg. Është konstatuar se sot gjendja në burg është e ...
TetovaSot | 22-Feb-2019 18:24
Gjykatësi i Gjykatës Themelore Shkupi 1 sot në INP “Shkup” ka biseduar me të akuzuarit Mile Janakieski dhe Spiro Ristovski të cilët dje fizikisht ishin sulmuar në burg. Është konstatuar se sot gjendja në burg është e ...

“Kukavica”
Deputeti i LSDM-së, Muhamed Zekiri ka komentuar zhvillimet e fundit në burgun e Shutkës, ku u rrah Mile Janakievski dhe kolegu i tij. Zekiri tha se prapa këtij skenari qëndron ish-kryeministri, Nikolla Gruevski, njofton ...
Shprehja | 22-Feb-2019 17:59
Deputeti i LSDM-së, Muhamed Zekiri ka komentuar zhvillimet e fundit në burgun e Shutkës, ku u rrah Mile Janakievski dhe kolegu i tij. Zekiri tha se prapa këtij skenari qëndron ish-kryeministri, Nikolla Gruevski, njofton ...

I provokuan në oborrin e burgut, shqiptarët rrahin dy ish-ministrat e Maqedonisë së Veriut
Një incident ka ndodhur mbrëmë në burgun e Shutkës në Maqedoninë e Veriut, midis disa të dënuarve shqiptarë dhe dy ish-ministrave. Mile Janakieski, ish-ministër i Transportit, dhe Spiro Ristovski, ish-ministër i ...
Politiko | 22-Feb-2019 17:56
Një incident ka ndodhur mbrëmë në burgun e Shutkës në Maqedoninë e Veriut, midis disa të dënuarve shqiptarë dhe dy ish-ministrave. Mile Janakieski, ish-ministër i Transportit, dhe Spiro Ristovski, ish-ministër i ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved