ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 22/03/2019 15:47

“Deutsche Welle”: Faktori ndërkombëtar me një zë kundër dhunës në protestën e opozitës

“Deutsche Welle”: Faktori ndërkombëtar me një zë kundër dhunës në protestën e opozitës
Mbështetës të opozitës, në protestën që po zhvillohet të shtunën në Tiranë hodhën bomba Molotov e gurë të shkulura nga trotuaret e bulevardit “Dëshmorët e Kombit” drejt ndërtesës së Kryeministrisë gjatë protestës masive ...
GazetaTema | 16-Feb-2019 21:37
Mbështetës të opozitës, në protestën që po zhvillohet të shtunën në Tiranë hodhën bomba Molotov e gurë të shkulura nga trotuaret e bulevardit “Dëshmorët e Kombit” drejt ndërtesës së Kryeministrisë gjatë protestës masive ...

OSBE e drejtpërdrejtë: Nxitësit dhe autorët e dhunës, do të mbajnë përgjegjësi
Para disa minutash ka reaguar edhe misioni i OSBE-së në Tiranë, duke dënuar ashpër aktet e dhunës së shfaqur në protestën e opozitës para kryeministrisë.
Top Channel | 16-Feb-2019 16:39
Para disa minutash ka reaguar edhe misioni i OSBE-së në Tiranë, duke dënuar ashpër aktet e dhunës së shfaqur në protestën e opozitës para kryeministrisë.

REAGIMET/ Nga SHBA, tek BE, OSBE e Britania: Gjithë Perëndimi në një zë kundër Berishës, Bashës e Kryemadhit
Perëndimi ka reaguar fort në një zë, kundër dhunës së opozitës ndaj Kryeministrisë. Nga SHBA, tek BE, OSBE, Britania e Madhe etj, kanë kërkuar që të ndalet menjëherë dhuna. Por pavarësisht thirrjeve të tyre, Sali ...
GazetaTema | 16-Feb-2019 15:11
Perëndimi ka reaguar fort në një zë, kundër dhunës së opozitës ndaj Kryeministrisë. Nga SHBA, tek BE, OSBE, Britania e Madhe etj, kanë kërkuar që të ndalet menjëherë dhuna. Por pavarësisht thirrjeve të tyre, Sali ...

Ambasada franceze dënon dhunën në protestë. Në Francë kanë të drejtë…
Mijëra shqiptarë i janë bashkuar sot opozitës në thirrjen e saj për të protestuar tek kryeministria. Reagime të shumta kanë ardhur nga selitë diplomatike. E veçantë është deklarata e Ambasadës së Francës në Tiranë. Me ...
Telegraf | 16-Feb-2019 15:21
Mijëra shqiptarë i janë bashkuar sot opozitës në thirrjen e saj për të protestuar tek kryeministria. Reagime të shumta kanë ardhur nga selitë diplomatike. E veçantë është deklarata e Ambasadës së Francës në Tiranë. Me ...

OSBE: Nxitësit dhe autorët e dhunës mbajnë përgjegjësi për incidentet
Prezenca e OSBE në Tiranë ka bërë thirrje për përmbajtje nga çdo akt dhune i mëtejshëm kundër institucionit të Kryeministrisë. Në një deklaratë të shpërndarë për mediat, prezenca e OSBE në Tiranë ka theksuar se të ...
VizionPlus | 16-Feb-2019 14:59
Prezenca e OSBE në Tiranë ka bërë thirrje për përmbajtje nga çdo akt dhune i mëtejshëm kundër institucionit të Kryeministrisë. Në një deklaratë të shpërndarë për mediat, prezenca e OSBE në Tiranë ka theksuar se të ...

Dhuna në protestën në Tiranë, ndërkombëtarët: E papranueshme, e dënueshme!
Faktori kryesor ndërkombëtar në Tiranë, SHBA,BE dhe OSBE, kanë dënuar dhunën e shfaqur në protestën e opozitës dhe apelon për largim prej saj. “Ambasada e Shteteve të Bashkuara dënon me forcë dhunën dhe shkatërrimin që ...
Shenja | 17-Feb-2019 07:20
Faktori kryesor ndërkombëtar në Tiranë, SHBA,BE dhe OSBE, kanë dënuar dhunën e shfaqur në protestën e opozitës dhe apelon për largim prej saj. “Ambasada e Shteteve të Bashkuara dënon me forcë dhunën dhe shkatërrimin që ...

OSBE: Autorët e dhunës të mbajnë përgjegjësi për aktet e sotme
Prezenca e OSBE-së bën thirrje për përmbajtje nga çdo akt dhune i mëtejshëm kundër kryeministrisë dhe çdo lloj prone publike apo private. Sipas saj, “përshkallëzimi i dhunës së rrugës sot përbën një shkelje të parimeve ...
Gazeta Shqip | 16-Feb-2019 15:18
Prezenca e OSBE-së bën thirrje për përmbajtje nga çdo akt dhune i mëtejshëm kundër kryeministrisë dhe çdo lloj prone publike apo private. Sipas saj, “përshkallëzimi i dhunës së rrugës sot përbën një shkelje të parimeve ...

Deutsche Welle”: Faktori ndërkombëtar me një zë kundër dhunës në protestën e opozitës
Mbështetës të opozitës, në protestën që po zhvillohet të shtunën në Tiranë hodhën bomba Molotov e gurë të shkulura nga trotuaret e bulevardit “Dëshmorët e Kombit” drejt ndërtesës së Kryeministrisë gjatë protestës masive ...
Java News | 16-Feb-2019 22:36
Mbështetës të opozitës, në protestën që po zhvillohet të shtunën në Tiranë hodhën bomba Molotov e gurë të shkulura nga trotuaret e bulevardit “Dëshmorët e Kombit” drejt ndërtesës së Kryeministrisë gjatë protestës masive ...

BE-ja dënon dhunën në protestat e Shqipërisë, bënë thirrje për vetëpërmbajtje
Delegacioni i Bashkimit Evropian në Tiranë ka reaguar tensionet në protestën para kryeministrisë. Përmes një postimi në rrjetin social Twitter u bëhet thirrje palëve për shmangie të dhunës dhe të tregojnë përmbajtje. “E ...
Portalb | 16-Feb-2019 22:28
Delegacioni i Bashkimit Evropian në Tiranë ka reaguar tensionet në protestën para kryeministrisë. Përmes një postimi në rrjetin social Twitter u bëhet thirrje palëve për shmangie të dhunës dhe të tregojnë përmbajtje. “E ...

Protesta në Shqipëri, amabasada amerikane: Dhuna është e papranueshme
Teksa po zhvillohet ende protesta e opozitës në Tiranë, ka reaguar përmes një deklarate edhe ambasada amerikane në Tiranë. Selia diplomatike e SHBA i bën thirrje të gjitha palëve të dënojnë dhunën. Më poshtë deklarata e ...
Portalb | 16-Feb-2019 22:21
Teksa po zhvillohet ende protesta e opozitës në Tiranë, ka reaguar përmes një deklarate edhe ambasada amerikane në Tiranë. Selia diplomatike e SHBA i bën thirrje të gjitha palëve të dënojnë dhunën. Më poshtë deklarata e ...

“Deutsche Welle”: Faktori ndërkombëtar me një zë kundër dhunës në protestën e opozitës
Mbështetës të opozitës, në protestën që po zhvillohet të shtunën në Tiranë hodhën bomba Molotov e gurë të shkulura nga trotuaret e bulevardit “Dëshmorët e Kombit” drejt ndërtesës së Kryeministrisë gjatë protestës masive ...
Lexo | 16-Feb-2019 21:57
Mbështetës të opozitës, në protestën që po zhvillohet të shtunën në Tiranë hodhën bomba Molotov e gurë të shkulura nga trotuaret e bulevardit “Dëshmorët e Kombit” drejt ndërtesës së Kryeministrisë gjatë protestës masive ...

Sulmi i opozitës mbi Kryeministri, reagon OSBE: Nxitësit dhe autorët e dhunës mbi godinë mbajnë përgjegjësi për incidentet e sotme
Prezenca e OSBE-së ka bërë thirrje për përmbajtje nga çdo akt dhune i mëtejshëm kundër Kryeministrisë dhe çdo lloj prone publike apo private. Përmes një deklarate zyrtare ndër të tjera OSBE nënvizon: “Prezenca e OSBE-së ...
GazetaTema | 16-Feb-2019 14:20
Prezenca e OSBE-së ka bërë thirrje për përmbajtje nga çdo akt dhune i mëtejshëm kundër Kryeministrisë dhe çdo lloj prone publike apo private. Përmes një deklarate zyrtare ndër të tjera OSBE nënvizon: “Prezenca e OSBE-së ...

Ambasada e SHBA dënon me forcë dhunën dhe shkatërrimin që ndodhën gjatë protestave në Tiranë
Ambasada e Shteteve të Bashkuara dënon me forcë dhunën dhe shkatërrimin që ndodhën gjatë protestave të sotme në Tiranë. Në një deklaratë të saj shkruhet se “Mbështesim të drejtën e qytetarëve për të protestuar ...
Zhurnal | 16-Feb-2019 21:56
Ambasada e Shteteve të Bashkuara dënon me forcë dhunën dhe shkatërrimin që ndodhën gjatë protestave të sotme në Tiranë. Në një deklaratë të saj shkruhet se “Mbështesim të drejtën e qytetarëve për të protestuar ...

OSBE: Përshkallëzimi i dhunës përbën një shkelje të parimeve të protestës demokratike paqësore
Prezenca e OSBE-së bëri thirrje për përmbajtje nga çdo akt dhune i mëtejshëm kundër kryeministrisë dhe çdo lloj prone publike apo private. Në një deklaratë të saj “Përshkallëzimi i dhunës së rrugës sot, vlerësohet se ...
24 Ore | 16-Feb-2019 21:50
Prezenca e OSBE-së bëri thirrje për përmbajtje nga çdo akt dhune i mëtejshëm kundër kryeministrisë dhe çdo lloj prone publike apo private. Në një deklaratë të saj “Përshkallëzimi i dhunës së rrugës sot, vlerësohet se ...

BE dhe SHBA “shuplakë” Bashës dhe Kryemadhit: Dënojmë dhunën dhe përçarjet
Delegacioni i Bashkimit Evropian dhe shtetet anëtare si dhe ambasada amerikane kanë reaguar për protestën e opozitës e cila degjeneroi në dhunë. Reagimi i delegacionit të Bashkimit Europian në Tiranë: “Delegacioni i ...
GazetaTema | 16-Feb-2019 14:20
Delegacioni i Bashkimit Evropian dhe shtetet anëtare si dhe ambasada amerikane kanë reaguar për protestën e opozitës e cila degjeneroi në dhunë. Reagimi i delegacionit të Bashkimit Europian në Tiranë: “Delegacioni i ...

OSBE: Dhuna, shkelje e parimeve të protestës demokratike
TIRANE Thirrje për përmbajtje nga çdo akt dhune janë lëshuar edhe nga prezenca e OSBE-së në Tiranë. Përmes një deklarate shpërndarë mediave, OSBE thekson se nxitësit dhe autorët e dhunës mbajnë përgjegjësi për ...
BalkanWeb | 16-Feb-2019 14:18
TIRANE Thirrje për përmbajtje nga çdo akt dhune janë lëshuar edhe nga prezenca e OSBE-së në Tiranë. Përmes një deklarate shpërndarë mediave, OSBE thekson se nxitësit dhe autorët e dhunës mbajnë përgjegjësi për ...

Ambasada e SHBA dënon me forcë dhunën dhe shkatërrimin që ndodhën gjatë protestave në Tiranë
Ambasada e Shteteve të Bashkuara dënon me forcë dhunën dhe shkatërrimin që ndodhën gjatë protestave të sotme në Tiranë. Në një deklaratë të saj shkruhet se “Mbështesim të drejtën e qytetarëve për të protestuar ...
24 Ore | 16-Feb-2019 21:48
Ambasada e Shteteve të Bashkuara dënon me forcë dhunën dhe shkatërrimin që ndodhën gjatë protestave të sotme në Tiranë. Në një deklaratë të saj shkruhet se “Mbështesim të drejtën e qytetarëve për të protestuar ...

SHBA dhe BE dënojnë dhunën, bëjnë thirrje për vetëpërmbajtje
Ambasada e Shteteve të Bashkuara dënon me forcë dhunën dhe shkatërrimin e ndodhur gjatë protestave të sotme në Tiranë. Në një reagim në rrjetet sociale, Ambasada Amerikane në Tiranë thotë se “mbështesim të drejtën e ...
Aktuale.MK | 16-Feb-2019 20:02
Ambasada e Shteteve të Bashkuara dënon me forcë dhunën dhe shkatërrimin e ndodhur gjatë protestave të sotme në Tiranë. Në një reagim në rrjetet sociale, Ambasada Amerikane në Tiranë thotë se “mbështesim të drejtën e ...

Spaho i përgjigjet thirrjes së Ambasadës Franceze: Shqiptarët po protestojnë për parimet e lindura nga revolucioni francez
Pas thirrjes së Ambasadës Franceze në Tiranë ndaj protestuesve, që të ruajnë qetësinë dhe të evitojnë aktet vandale, ka reaguar deputeti demokrat Edmond Spaho. Në një reagim në Facebook, Spaho i përgjigjet këtij ...
Politiko | 16-Feb-2019 18:09
Pas thirrjes së Ambasadës Franceze në Tiranë ndaj protestuesve, që të ruajnë qetësinë dhe të evitojnë aktet vandale, ka reaguar deputeti demokrat Edmond Spaho. Në një reagim në Facebook, Spaho i përgjigjet këtij ...

BE dhe OSBE bëjnë thirrje për protestë paqësore
Tiranë, 16 shkurt 2019 – Misioni i Bashkimit Evropian në Shqipëri dhe ambasadat e shteteve anëtare kanë reaguar lidhur me aktet e dhunshme të protestës së opozitës në Tiranë. Ato u kanë bërë thirrje të gjitha palëve që ...
Illyriapress | 16-Feb-2019 17:10
Tiranë, 16 shkurt 2019 – Misioni i Bashkimit Evropian në Shqipëri dhe ambasadat e shteteve anëtare kanë reaguar lidhur me aktet e dhunshme të protestës së opozitës në Tiranë. Ato u kanë bërë thirrje të gjitha palëve që ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved