ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 18/08/2019 19:41

Rrethohet kryeministria? Zbardhen detaje nga skenari i PD për 16 shkurtin

Rrethohet kryeministria? Zbardhen detaje nga skenari i PD për 16 shkurtin
Partia Demokratike së bashku me aleatët e saj opozitarë do të jetë të shtunën nën dritaren e kryeministrit Edi Rama, ku do të zhvillojë sipas saj një protestë mbarëkombëtare për rrëzimin e tij dhe ngritjen e një qeverie ...
Gazeta Shqip | 11-Feb-2019 23:54
Partia Demokratike së bashku me aleatët e saj opozitarë do të jetë të shtunën nën dritaren e kryeministrit Edi Rama, ku do të zhvillojë sipas saj një protestë mbarëkombëtare për rrëzimin e tij dhe ngritjen e një qeverie ...

Oferta për aleatët, njësoj si para çadrës!
Nga Mero Baze Partia Demokratiku u ka ofruar aleatëve të vet kandidatë të përbashkët në zgjedhjet lokale, në shkëmbim të mbështetjes së strategjisë së PD, për të mos hyrë në zgjedhje lokale. Ajo që në pamje të parë ...
GazetaTema | 11-Feb-2019 21:02
Nga Mero Baze Partia Demokratiku u ka ofruar aleatëve të vet kandidatë të përbashkët në zgjedhjet lokale, në shkëmbim të mbështetjes së strategjisë së PD, për të mos hyrë në zgjedhje lokale. Ajo që në pamje të parë ...

Basha hedh “grepat”! Kërkon koalicion, por s’i fal terren aleatëve për reformën zgjedhore
Lulzim Basha po synon të arrijë një marrëveshje parazgjedhore me aleatët, para protestës së 16 shkurtit. Aleatët opozitarë kanë mbi tryezë një platformë bashkëpunimi, ku Partia Demokratike, si partia më e madhe në ...
Gazeta Shqip | 11-Feb-2019 21:56
Lulzim Basha po synon të arrijë një marrëveshje parazgjedhore me aleatët, para protestës së 16 shkurtit. Aleatët opozitarë kanë mbi tryezë një platformë bashkëpunimi, ku Partia Demokratike, si partia më e madhe në ...

Opozita në koalicion për zgjedhjet
Partitë parlamentare të opozitës kanë vendosur të jenë në një koalicion për zgjedhjet e ardhshme. Ato mbështesin një platformë që mbështetet në 4 çështje kyçe dhe kërkohet: qeveri tranzitore, zgjedhje të parakohshme, ...
TV Klan | 11-Feb-2019 22:47
Partitë parlamentare të opozitës kanë vendosur të jenë në një koalicion për zgjedhjet e ardhshme. Ato mbështesin një platformë që mbështetet në 4 çështje kyçe dhe kërkohet: qeveri tranzitore, zgjedhje të parakohshme, ...

Të shtunën rrethohet Kryeministria? Gazmend Bardhi: Çdo opsion është i hapur
Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi, i ftuar te “5 pyetjet nga Babaramo” në Report Tv u shpreh se do të jenë qytetarët ata që do vendosin se çfarë do ndodhë në protestën e opozitës në 16 shkurt përpara ...
Koha Jone | 11-Feb-2019 22:48
Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi, i ftuar te “5 pyetjet nga Babaramo” në Report Tv u shpreh se do të jenë qytetarët ata që do vendosin se çfarë do ndodhë në protestën e opozitës në 16 shkurt përpara ...

Arrihet marrëveshja/ PD dhe LSI bashkë në zgjedhje
Burime nga Partia Demokratike bëjnë me dije se është arritur marrëveshja me Lëvizjen Socialiste për Integrim dhe partitë tjera parlamentare opozitare, për platformën që do të garantojë një koalicion të përbashkët për ...
Lajmi i Fundit | 11-Feb-2019 22:12
Burime nga Partia Demokratike bëjnë me dije se është arritur marrëveshja me Lëvizjen Socialiste për Integrim dhe partitë tjera parlamentare opozitare, për platformën që do të garantojë një koalicion të përbashkët për ...

Zbardhet platforma e opozitës së bashkuar
Opozita e bashkuar ka rënë dakord për një platformë bashkëpunimi, e cila institucionalizon koalicionin opozitar për zgjedhjet e ardhshme. Partitë opozitare kanë rënë dakord se 4 janë shtyllat kryesore të cilat do tgë ...
VizionPlus | 11-Feb-2019 20:56
Opozita e bashkuar ka rënë dakord për një platformë bashkëpunimi, e cila institucionalizon koalicionin opozitar për zgjedhjet e ardhshme. Partitë opozitare kanë rënë dakord se 4 janë shtyllat kryesore të cilat do tgë ...

Basha kërkon koalicion për zgjedhjet vendore, zbardhet drafti i marrëveshjes
Tiranë, 11 shkurt 2019 – Partia Demokratike synon që në zgjedhjet vendore të konkurrojë me kandidatë të përbashkët me partitë aleate, përfshirë Lëvizjen Socialiste për Integrim. Burime të Ora News kanë thënë se ...
Illyriapress | 11-Feb-2019 21:41
Tiranë, 11 shkurt 2019 – Partia Demokratike synon që në zgjedhjet vendore të konkurrojë me kandidatë të përbashkët me partitë aleate, përfshirë Lëvizjen Socialiste për Integrim. Burime të Ora News kanë thënë se ...

Opozita e bashkuar vendos: Qeveri Tranzitore për në BE dhe zgjedhje të parakohshme parlamentare
Takimi i Bashës dhe Kryemadhit me partitë opozitare ka një platformë e cila është e ngritur në 4 shtylla kryesore. Përveç krijimit të koalicionit, partitë bien dakord se Rruga e vetme për të garantuar zgjedhjet e lira ...
Koha Jone | 11-Feb-2019 21:41
Takimi i Bashës dhe Kryemadhit me partitë opozitare ka një platformë e cila është e ngritur në 4 shtylla kryesore. Përveç krijimit të koalicionit, partitë bien dakord se Rruga e vetme për të garantuar zgjedhjet e lira ...

DOKUMENTI/ Zbardhet platforma e opozitës së bashkuar
TIRANE Partitë parlamentare të opozitës kanë rënë dakord për një platformë bashkëpunimi, e cila institucionalizon koalicionin opozitar për zgjedhjet e ardhshme. Platforma është e ngritur në 4 shtylla kryesore. Përveç ...
BalkanWeb | 11-Feb-2019 20:37
TIRANE Partitë parlamentare të opozitës kanë rënë dakord për një platformë bashkëpunimi, e cila institucionalizon koalicionin opozitar për zgjedhjet e ardhshme. Platforma është e ngritur në 4 shtylla kryesore. Përveç ...

Basha u propozon aleatëve kandidatë të përbashkët në zgjedhje
Lulzim Basha po synon të arrijë një marrëveshje parazgjedhore me aleatët, para protestës së 16 shkurtit. Aleatët opozitarë kanë mbi tryezë një platformë bashkëpunimi, ku Partia Demokratike, si partia më e madhe në ...
24 Ore | 11-Feb-2019 21:38
Lulzim Basha po synon të arrijë një marrëveshje parazgjedhore me aleatët, para protestës së 16 shkurtit. Aleatët opozitarë kanë mbi tryezë një platformë bashkëpunimi, ku Partia Demokratike, si partia më e madhe në ...

Zbardhet platforma e PD për aleatët: Kandidatë të përbashkët në zgjedhjet lokale
Partia Demokratike synon që drejt zgjedhjeve të bashkuara të dalë me kandidatë të përbashkët me partitë aleate opozitare, përfshirë Lëvizjen Socialiste për Integrim. Ora Neës ka publikuar një draft marrëveshje të cilën ...
Lapsi | 11-Feb-2019 21:00
Partia Demokratike synon që drejt zgjedhjeve të bashkuara të dalë me kandidatë të përbashkët me partitë aleate opozitare, përfshirë Lëvizjen Socialiste për Integrim. Ora Neës ka publikuar një draft marrëveshje të cilën ...

Basha negocion platformën me aleatët, drafti: Qeveri tranzitore për zgjedhjet e reja
Lulzim Basha po synon të arrijë një marrëveshje parazgjedhore me aleatët, para protestës së 16 shkurtit. Aleatët opozitarë kanë mbi tryezë një platformë bashkëpunimi, ku Partia Demokratike, si partia më e madhe në ...
Medial | 11-Feb-2019 21:11
Lulzim Basha po synon të arrijë një marrëveshje parazgjedhore me aleatët, para protestës së 16 shkurtit. Aleatët opozitarë kanë mbi tryezë një platformë bashkëpunimi, ku Partia Demokratike, si partia më e madhe në ...

Oferta për aleatët, njësoj si para çadrës!
Mero Baze/ Partia Demokratiku u ka ofruar aleatëve të vet kandidatë të përbashkët në zgjedhjet lokale, në shkëmbim të mbështetjes së strategjisë së PD, për të mos hyrë në zgjedhje lokale. Ajo që në pamje të parë duket ...
Java News | 11-Feb-2019 21:02
Mero Baze/ Partia Demokratiku u ka ofruar aleatëve të vet kandidatë të përbashkët në zgjedhjet lokale, në shkëmbim të mbështetjes së strategjisë së PD, për të mos hyrë në zgjedhje lokale. Ajo që në pamje të parë duket ...

Partitë e opozitës bien dakord për një platformë për zgjedhjet
Partitë parlamentare të opozitës kanë rënë dakord për një platformë bashkëpunimi, e cila institucionalizon koalicionin opozitar për zgjedhjet e ardhshme. Sipas një njoftimi të zyrës së shtypit të PD-së, platforma është ...
ABCNews | 11-Feb-2019 20:56
Partitë parlamentare të opozitës kanë rënë dakord për një platformë bashkëpunimi, e cila institucionalizon koalicionin opozitar për zgjedhjet e ardhshme. Sipas një njoftimi të zyrës së shtypit të PD-së, platforma është ...

Opozita shpall plaformën me 4 pika, kërkon zgjedhje të parakohshme parlamentare
Një platformë bashkëpunimi e përbërë nga katër pika kryesore është publikuar sot nga partitë kryesore të opozitës. Sipas platformës së opozitës bëhet me dijes e bashkëpunimi i tyre do të jetë i fokusuar në katër pika ...
Zhurnal | 11-Feb-2019 20:56
Një platformë bashkëpunimi e përbërë nga katër pika kryesore është publikuar sot nga partitë kryesore të opozitës. Sipas platformës së opozitës bëhet me dijes e bashkëpunimi i tyre do të jetë i fokusuar në katër pika ...

Opozita, koalicion në zgjedhje, draftmarrëveshja: Qeveri tranzitore
Lulzim Basha po synon të arrijë një marrëveshje parazgjedhore me aleatët, para protestës së 16 shkurtit. Aleatët opozitarë kanë mbi tryezë një platformë bashkëpunimi, ku Partia Demokratike, si partia më e madhe në ...
Telegrafi | 11-Feb-2019 20:25
Lulzim Basha po synon të arrijë një marrëveshje parazgjedhore me aleatët, para protestës së 16 shkurtit. Aleatët opozitarë kanë mbi tryezë një platformë bashkëpunimi, ku Partia Demokratike, si partia më e madhe në ...

Draft-marrëveshja: Basha u propozon aleatëve kandidatë të përbashkët në zgjedhje
Lulzim Basha po synon të arrijë një marrëveshje parazgjedhore me aleatët, para protestës së 16 shkurtit. Aleatët opozitarë kanë mbi tryezë një platformë bashkëpunimi, ku Partia Demokratike, si partia më e madhe në ...
GazetaTema | 11-Feb-2019 20:05
Lulzim Basha po synon të arrijë një marrëveshje parazgjedhore me aleatët, para protestës së 16 shkurtit. Aleatët opozitarë kanë mbi tryezë një platformë bashkëpunimi, ku Partia Demokratike, si partia më e madhe në ...

Opozita, koalicion në zgjedhje, draftmarrëveshja: Qeveri tranzitore
Lulzim Basha po synon të arrijë një marrëveshje parazgjedhore me aleatët, para protestës së 16 shkurtit. Aleatët opozitarë kanë mbi tryezë një platformë bashkëpunimi, ku Partia Demokratike, si partia më e madhe në ...
AlMaKos | 11-Feb-2019 20:40
Lulzim Basha po synon të arrijë një marrëveshje parazgjedhore me aleatët, para protestës së 16 shkurtit. Aleatët opozitarë kanë mbi tryezë një platformë bashkëpunimi, ku Partia Demokratike, si partia më e madhe në ...

Zbardhet draft-marrëveshja, Basha kërkon koalicion për zgjedhjet vendore
Partia Demokratike synon që drejt zgjedhjeve të bashkuara të dalë me kandidatë të përbashkët me partitë aleate opozitare, përfshirë Lëvizjen Socialiste për Integrim. Marrëveshja synohet të arrihet para protestës së 16 ...
Gazeta Dita | 11-Feb-2019 20:39
Partia Demokratike synon që drejt zgjedhjeve të bashkuara të dalë me kandidatë të përbashkët me partitë aleate opozitare, përfshirë Lëvizjen Socialiste për Integrim. Marrëveshja synohet të arrihet para protestës së 16 ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved