ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/02/2019 18:09

Opozita në koalicion për zgjedhjet

Opozita në koalicion për zgjedhjet
Partitë parlamentare të opozitës kanë vendosur të jenë në një koalicion për zgjedhjet e ardhshme. Ato mbështesin një platformë që mbështetet në 4 çështje kyçe dhe kërkohet: qeveri tranzitore, zgjedhje të parakohshme, ...
TV Klan | 11-Feb-2019 22:47
Partitë parlamentare të opozitës kanë vendosur të jenë në një koalicion për zgjedhjet e ardhshme. Ato mbështesin një platformë që mbështetet në 4 çështje kyçe dhe kërkohet: qeveri tranzitore, zgjedhje të parakohshme, ...

Arrihet marrëveshja/ PD dhe LSI bashkë në zgjedhje
Burime nga Partia Demokratike bëjnë me dije se është arritur marrëveshja me Lëvizjen Socialiste për Integrim dhe partitë tjera parlamentare opozitare, për platformën që do të garantojë një koalicion të përbashkët për ...
Lajmi i Fundit | 11-Feb-2019 22:12
Burime nga Partia Demokratike bëjnë me dije se është arritur marrëveshja me Lëvizjen Socialiste për Integrim dhe partitë tjera parlamentare opozitare, për platformën që do të garantojë një koalicion të përbashkët për ...

Basha hedh “grepat”! Kërkon koalicion, por s’i fal terren aleatëve për reformën zgjedhore
Lulzim Basha po synon të arrijë një marrëveshje parazgjedhore me aleatët, para protestës së 16 shkurtit. Aleatët opozitarë kanë mbi tryezë një platformë bashkëpunimi, ku Partia Demokratike, si partia më e madhe në ...
Gazeta Shqip | 11-Feb-2019 21:56
Lulzim Basha po synon të arrijë një marrëveshje parazgjedhore me aleatët, para protestës së 16 shkurtit. Aleatët opozitarë kanë mbi tryezë një platformë bashkëpunimi, ku Partia Demokratike, si partia më e madhe në ...

Basha kërkon koalicion për zgjedhjet vendore, zbardhet drafti i marrëveshjes
Tiranë, 11 shkurt 2019 – Partia Demokratike synon që në zgjedhjet vendore të konkurrojë me kandidatë të përbashkët me partitë aleate, përfshirë Lëvizjen Socialiste për Integrim. Burime të Ora News kanë thënë se ...
Illyriapress | 11-Feb-2019 21:41
Tiranë, 11 shkurt 2019 – Partia Demokratike synon që në zgjedhjet vendore të konkurrojë me kandidatë të përbashkët me partitë aleate, përfshirë Lëvizjen Socialiste për Integrim. Burime të Ora News kanë thënë se ...

Opozita e bashkuar vendos: Qeveri Tranzitore për në BE dhe zgjedhje të parakohshme parlamentare
Takimi i Bashës dhe Kryemadhit me partitë opozitare ka një platformë e cila është e ngritur në 4 shtylla kryesore. Përveç krijimit të koalicionit, partitë bien dakord se Rruga e vetme për të garantuar zgjedhjet e lira ...
Koha Jone | 11-Feb-2019 21:41
Takimi i Bashës dhe Kryemadhit me partitë opozitare ka një platformë e cila është e ngritur në 4 shtylla kryesore. Përveç krijimit të koalicionit, partitë bien dakord se Rruga e vetme për të garantuar zgjedhjet e lira ...

Oferta për aleatët, njësoj si para çadrës!
Nga Mero Baze Partia Demokratiku u ka ofruar aleatëve të vet kandidatë të përbashkët në zgjedhjet lokale, në shkëmbim të mbështetjes së strategjisë së PD, për të mos hyrë në zgjedhje lokale. Ajo që në pamje të parë ...
GazetaTema | 11-Feb-2019 21:02
Nga Mero Baze Partia Demokratiku u ka ofruar aleatëve të vet kandidatë të përbashkët në zgjedhjet lokale, në shkëmbim të mbështetjes së strategjisë së PD, për të mos hyrë në zgjedhje lokale. Ajo që në pamje të parë ...

Basha u propozon aleatëve kandidatë të përbashkët në zgjedhje
Lulzim Basha po synon të arrijë një marrëveshje parazgjedhore me aleatët, para protestës së 16 shkurtit. Aleatët opozitarë kanë mbi tryezë një platformë bashkëpunimi, ku Partia Demokratike, si partia më e madhe në ...
24 Ore | 11-Feb-2019 21:38
Lulzim Basha po synon të arrijë një marrëveshje parazgjedhore me aleatët, para protestës së 16 shkurtit. Aleatët opozitarë kanë mbi tryezë një platformë bashkëpunimi, ku Partia Demokratike, si partia më e madhe në ...

Basha negocion platformën me aleatët, drafti: Qeveri tranzitore për zgjedhjet e reja
Lulzim Basha po synon të arrijë një marrëveshje parazgjedhore me aleatët, para protestës së 16 shkurtit. Aleatët opozitarë kanë mbi tryezë një platformë bashkëpunimi, ku Partia Demokratike, si partia më e madhe në ...
Medial | 11-Feb-2019 21:11
Lulzim Basha po synon të arrijë një marrëveshje parazgjedhore me aleatët, para protestës së 16 shkurtit. Aleatët opozitarë kanë mbi tryezë një platformë bashkëpunimi, ku Partia Demokratike, si partia më e madhe në ...

DOKUMENTI/ Zbardhet platforma e opozitës së bashkuar
TIRANE Partitë parlamentare të opozitës kanë rënë dakord për një platformë bashkëpunimi, e cila institucionalizon koalicionin opozitar për zgjedhjet e ardhshme. Platforma është e ngritur në 4 shtylla kryesore. Përveç ...
BalkanWeb | 11-Feb-2019 20:37
TIRANE Partitë parlamentare të opozitës kanë rënë dakord për një platformë bashkëpunimi, e cila institucionalizon koalicionin opozitar për zgjedhjet e ardhshme. Platforma është e ngritur në 4 shtylla kryesore. Përveç ...

Zbardhet platforma e opozitës së bashkuar
Opozita e bashkuar ka rënë dakord për një platformë bashkëpunimi, e cila institucionalizon koalicionin opozitar për zgjedhjet e ardhshme. Partitë opozitare kanë rënë dakord se 4 janë shtyllat kryesore të cilat do tgë ...
VizionPlus | 11-Feb-2019 20:56
Opozita e bashkuar ka rënë dakord për një platformë bashkëpunimi, e cila institucionalizon koalicionin opozitar për zgjedhjet e ardhshme. Partitë opozitare kanë rënë dakord se 4 janë shtyllat kryesore të cilat do tgë ...

Opozita, koalicion në zgjedhje. Draftmarrëveshja: Qeveri tranzitore
Lulzim Basha po synon të arrijë një marrëveshje parazgjedhore me aleatët, para protestës së 16 shkurtit. Aleatët opozitarë kanë mbi tryezë një platformë bashkëpunimi, ku Partia Demokratike, si partia më e madhe në ...
Top Channel | 11-Feb-2019 19:44
Lulzim Basha po synon të arrijë një marrëveshje parazgjedhore me aleatët, para protestës së 16 shkurtit. Aleatët opozitarë kanë mbi tryezë një platformë bashkëpunimi, ku Partia Demokratike, si partia më e madhe në ...

Draft-marrëveshja: Basha u propozon aleatëve kandidatë të përbashkët në zgjedhje
Lulzim Basha po synon të arrijë një marrëveshje parazgjedhore me aleatët, para protestës së 16 shkurtit. Aleatët opozitarë kanë mbi tryezë një platformë bashkëpunimi, ku Partia Demokratike, si partia më e madhe në ...
GazetaTema | 11-Feb-2019 20:05
Lulzim Basha po synon të arrijë një marrëveshje parazgjedhore me aleatët, para protestës së 16 shkurtit. Aleatët opozitarë kanë mbi tryezë një platformë bashkëpunimi, ku Partia Demokratike, si partia më e madhe në ...

Zbardhet platforma e PD për aleatët: Kandidatë të përbashkët në zgjedhjet lokale
Partia Demokratike synon që drejt zgjedhjeve të bashkuara të dalë me kandidatë të përbashkët me partitë aleate opozitare, përfshirë Lëvizjen Socialiste për Integrim. Ora Neës ka publikuar një draft marrëveshje të cilën ...
Lapsi | 11-Feb-2019 21:00
Partia Demokratike synon që drejt zgjedhjeve të bashkuara të dalë me kandidatë të përbashkët me partitë aleate opozitare, përfshirë Lëvizjen Socialiste për Integrim. Ora Neës ka publikuar një draft marrëveshje të cilën ...

Oferta për aleatët, njësoj si para çadrës!
Mero Baze/ Partia Demokratiku u ka ofruar aleatëve të vet kandidatë të përbashkët në zgjedhjet lokale, në shkëmbim të mbështetjes së strategjisë së PD, për të mos hyrë në zgjedhje lokale. Ajo që në pamje të parë duket ...
Java News | 11-Feb-2019 21:02
Mero Baze/ Partia Demokratiku u ka ofruar aleatëve të vet kandidatë të përbashkët në zgjedhjet lokale, në shkëmbim të mbështetjes së strategjisë së PD, për të mos hyrë në zgjedhje lokale. Ajo që në pamje të parë duket ...

Partitë e opozitës bien dakord për një platformë për zgjedhjet
Partitë parlamentare të opozitës kanë rënë dakord për një platformë bashkëpunimi, e cila institucionalizon koalicionin opozitar për zgjedhjet e ardhshme. Sipas një njoftimi të zyrës së shtypit të PD-së, platforma është ...
ABCNews | 11-Feb-2019 20:56
Partitë parlamentare të opozitës kanë rënë dakord për një platformë bashkëpunimi, e cila institucionalizon koalicionin opozitar për zgjedhjet e ardhshme. Sipas një njoftimi të zyrës së shtypit të PD-së, platforma është ...

Opozita, koalicion në zgjedhje, draftmarrëveshja: Qeveri tranzitore
Lulzim Basha po synon të arrijë një marrëveshje parazgjedhore me aleatët, para protestës së 16 shkurtit. Aleatët opozitarë kanë mbi tryezë një platformë bashkëpunimi, ku Partia Demokratike, si partia më e madhe në ...
Telegrafi | 11-Feb-2019 20:25
Lulzim Basha po synon të arrijë një marrëveshje parazgjedhore me aleatët, para protestës së 16 shkurtit. Aleatët opozitarë kanë mbi tryezë një platformë bashkëpunimi, ku Partia Demokratike, si partia më e madhe në ...

Opozita shpall plaformën me 4 pika, kërkon zgjedhje të parakohshme parlamentare
Një platformë bashkëpunimi e përbërë nga katër pika kryesore është publikuar sot nga partitë kryesore të opozitës. Sipas platformës së opozitës bëhet me dijes e bashkëpunimi i tyre do të jetë i fokusuar në katër pika ...
Zhurnal | 11-Feb-2019 20:56
Një platformë bashkëpunimi e përbërë nga katër pika kryesore është publikuar sot nga partitë kryesore të opozitës. Sipas platformës së opozitës bëhet me dijes e bashkëpunimi i tyre do të jetë i fokusuar në katër pika ...

Opozita, koalicion në zgjedhje, draftmarrëveshja: Qeveri tranzitore
Lulzim Basha po synon të arrijë një marrëveshje parazgjedhore me aleatët, para protestës së 16 shkurtit. Aleatët opozitarë kanë mbi tryezë një platformë bashkëpunimi, ku Partia Demokratike, si partia më e madhe në ...
AlMaKos | 11-Feb-2019 20:40
Lulzim Basha po synon të arrijë një marrëveshje parazgjedhore me aleatët, para protestës së 16 shkurtit. Aleatët opozitarë kanë mbi tryezë një platformë bashkëpunimi, ku Partia Demokratike, si partia më e madhe në ...

Zbardhet draft-marrëveshja, Basha kërkon koalicion për zgjedhjet vendore
Partia Demokratike synon që drejt zgjedhjeve të bashkuara të dalë me kandidatë të përbashkët me partitë aleate opozitare, përfshirë Lëvizjen Socialiste për Integrim. Marrëveshja synohet të arrihet para protestës së 16 ...
Gazeta Dita | 11-Feb-2019 20:39
Partia Demokratike synon që drejt zgjedhjeve të bashkuara të dalë me kandidatë të përbashkët me partitë aleate opozitare, përfshirë Lëvizjen Socialiste për Integrim. Marrëveshja synohet të arrihet para protestës së 16 ...

Basha “firmos” humbjen: Ja çfarë u propozon partive të vogla opozitare
Lulzim Basha po synon të arrijë një marrëveshje parazgjedhore me aleatët, para protestës së 16 shkurtit. Aleatët opozitarë kanë mbi tryezë një platformë bashkëpunimi, ku Partia Demokratike, si partia më e madhe në ...
Lexo | 11-Feb-2019 20:18
Lulzim Basha po synon të arrijë një marrëveshje parazgjedhore me aleatët, para protestës së 16 shkurtit. Aleatët opozitarë kanë mbi tryezë një platformë bashkëpunimi, ku Partia Demokratike, si partia më e madhe në ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved