ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 21/04/2019 08:48

Nis heqja e mbishkrimeve me emrin “Maqedonia”

Nis heqja e mbishkrimeve me emrin “Maqedonia”
Shkup, 11 shkurt 2019 – Maqedonia e Veriut dhe Greqia nga e hëna kanë nisur me zbatimin e Marrëveshjes së Prespës. Tabela e parë me emrin e ri Republika e Maqedonisë së Veriut ka mbërritur në vendkalimin kufitar ...
Illyriapress | 12-Feb-2019 00:25
Shkup, 11 shkurt 2019 – Maqedonia e Veriut dhe Greqia nga e hëna kanë nisur me zbatimin e Marrëveshjes së Prespës. Tabela e parë me emrin e ri Republika e Maqedonisë së Veriut ka mbërritur në vendkalimin kufitar ...

Greqia zyrtarisht dërgon notën diplomatike
Greqia edhe zyrtarisht ka dërguar notë diplomatike ku e informon qeverinë tonë për ratifikimin e marrëveshjes së Prespës dhe protokollin për anëtarësim në NATO, përcjell Telegrafi Maqedoni. Hapi tjetër është publikimi ...
Telegrafi | 11-Feb-2019 18:09
Greqia edhe zyrtarisht ka dërguar notë diplomatike ku e informon qeverinë tonë për ratifikimin e marrëveshjes së Prespës dhe protokollin për anëtarësim në NATO, përcjell Telegrafi Maqedoni. Hapi tjetër është publikimi ...

Greqia dorëzoi notën verbale, Marrëveshja e Prespës hyn në fuqi
Pastaj dy shtetet do ta njoftojnë OKB-në për ndryshimin e emrit Greqia i dorëzoi notën verbale Maqedonisë. Përmes kësaj note Greqia informon se ka plotësuar obligimet e saja që të mund Marrëveshja e Prespës të hyjë në ...
Arbresh | 11-Feb-2019 23:22
Pastaj dy shtetet do ta njoftojnë OKB-në për ndryshimin e emrit Greqia i dorëzoi notën verbale Maqedonisë. Përmes kësaj note Greqia informon se ka plotësuar obligimet e saja që të mund Marrëveshja e Prespës të hyjë në ...

Marrëveshja e Prespës hyn në fuqi, Greqia dorëzon notën verbale Maqedonisë
Greqia i dorëzoi notën verbale Maqedonisë. Përmes kësaj note Greqia informon se ka plotësuar obligimet e saja që të mund Marrëveshja e Prespës të hyjë në fuqi. Pritet që sonte në Gazetën Zyrtare të shpallet data kur ...
AlbInfo | 11-Feb-2019 23:02
Greqia i dorëzoi notën verbale Maqedonisë. Përmes kësaj note Greqia informon se ka plotësuar obligimet e saja që të mund Marrëveshja e Prespës të hyjë në fuqi. Pritet që sonte në Gazetën Zyrtare të shpallet data kur ...

Greqia dorëzoi notën verbale, Marrëveshja e Prespës hyn në fuqi
Shkup, 11 shkurt – Greqia i dorëzoi notën verbale Maqedonisë. Përmes kësaj note Greqia informon se ka plotësuar obligimet e saja që të mund Marrëveshja e Prespës të hyjë në fuqi. Pritet që sonte në Gazetën Zyrtare të ...
Koha.mk | 11-Feb-2019 22:59
Shkup, 11 shkurt – Greqia i dorëzoi notën verbale Maqedonisë. Përmes kësaj note Greqia informon se ka plotësuar obligimet e saja që të mund Marrëveshja e Prespës të hyjë në fuqi. Pritet që sonte në Gazetën Zyrtare të ...

Athinë-Shkup: Ministritë e Mbrojtjes, së shpejti stërvitje e përbashkët
Ministrat e mbrojtjes të Greqisë e të Maqedonisë do të jenë të parët qeveritarë nga vendet fqinje që do të takohen pas hyrjes në fuqi të marrëveshjes së Prespës. Ministri grek i mbrojtjes Evangelos Apostolakis dhe ajo e ...
Flaka | 11-Feb-2019 22:48
Ministrat e mbrojtjes të Greqisë e të Maqedonisë do të jenë të parët qeveritarë nga vendet fqinje që do të takohen pas hyrjes në fuqi të marrëveshjes së Prespës. Ministri grek i mbrojtjes Evangelos Apostolakis dhe ajo e ...

Në pritje të notës nga Greqia, ndryshimet kushtetuese për emrin e ri mund të hynë në fuqi
Athinë/Shkup, 11 shkurt - Greqia ia dërgoi Maqedonisë notën verbale me të cilën e informon se i ka plotësuar të gjitha obligimet që të mund Marrëveshja e Prespës të hyjë në fuqi. Pritet që Greqia ta t’i njoftojë edhe ...
Zhurnal | 11-Feb-2019 21:29
Athinë/Shkup, 11 shkurt - Greqia ia dërgoi Maqedonisë notën verbale me të cilën e informon se i ka plotësuar të gjitha obligimet që të mund Marrëveshja e Prespës të hyjë në fuqi. Pritet që Greqia ta t’i njoftojë edhe ...

Athinë-Shkup: Ministritë e Mbrojtjes, së shpejti stërvitje e përbashkët
Shkup, 11 shkurt – Ministrat e mbrojtjes të Greqisë e të Maqedonisë do të jenë të parët qeveritarë nga vendet fqinje që do të takohen pas hyrjes në fuqi të marrëveshjes së Prespës, njofton Koha. Ministri grek i ...
Koha.mk | 11-Feb-2019 21:24
Shkup, 11 shkurt – Ministrat e mbrojtjes të Greqisë e të Maqedonisë do të jenë të parët qeveritarë nga vendet fqinje që do të takohen pas hyrjes në fuqi të marrëveshjes së Prespës, njofton Koha. Ministri grek i ...

Bakoyannis: Vendin fqinjë do ta quajmë Maqedonia e Veriut, por jo edhe maqedonase
Ish-shefja e diplomacisë greke, tani deputete e Demokracisë së Re, Dora Bakoyannis, në një intervistë për radion greke “News247” tha se vendi ynë do të përdorë emrin e ri Maqedonia e Veriut, por nuk do të mund të thuhet ...
Telegrafi | 11-Feb-2019 16:17
Ish-shefja e diplomacisë greke, tani deputete e Demokracisë së Re, Dora Bakoyannis, në një intervistë për radion greke “News247” tha se vendi ynë do të përdorë emrin e ri Maqedonia e Veriut, por nuk do të mund të thuhet ...

Greqia i dërgoi notë verbale Maqedonisë, ndryshimet kushtetuese për emrin e ri mund të hynë në fuqi
Greqia ia dërgoi Maqedonisë notën verbale me të cilën e informon se i ka plotësuar të gjitha obligimet që të mund Marrëveshja e Prespës të hyjë në fuqi. Pritet që Greqia ta t’i njoftojë edhe Kombet e Bashkuara, por edhe ...
Shenja | 11-Feb-2019 21:22
Greqia ia dërgoi Maqedonisë notën verbale me të cilën e informon se i ka plotësuar të gjitha obligimet që të mund Marrëveshja e Prespës të hyjë në fuqi. Pritet që Greqia ta t’i njoftojë edhe Kombet e Bashkuara, por edhe ...

Largohet mbishkrimi “Qeveria e Republikës së Maqedonisë”
Mbishkrimi me shkronjat “Qeveria e Republikës së Maqedonisë” tanimë është mënjanuar nga objekti i qeverisë, njofton Portalb.mk përcjellë albinfo.ch. Ky mbishkrim është larguar me qëllim që të shtohet edhe “E Veriut”, në ...
AlbInfo | 11-Feb-2019 20:33
Mbishkrimi me shkronjat “Qeveria e Republikës së Maqedonisë” tanimë është mënjanuar nga objekti i qeverisë, njofton Portalb.mk përcjellë albinfo.ch. Ky mbishkrim është larguar me qëllim që të shtohet edhe “E Veriut”, në ...

Greqia dorëzoi notën verbale, Marrëveshja e Prespës hyn në fuqi
Greqia i dorëzoi notën verbale Maqedonisë. Përmes kësaj note Greqia informon se ka plotësuar obligimet e saja që të mund Marrëveshja e Prespës të hyjë në fuqi. Pritet që sonte në Gazetën Zyrtare të shpallet data kur ...
Republika | 11-Feb-2019 20:14
Greqia i dorëzoi notën verbale Maqedonisë. Përmes kësaj note Greqia informon se ka plotësuar obligimet e saja që të mund Marrëveshja e Prespës të hyjë në fuqi. Pritet që sonte në Gazetën Zyrtare të shpallet data kur ...

Greqia dorëzoi notën verbale, Marrëveshja e Prespës hyn në fuqi
Greqia i dorëzoi notën verbale Maqedonisë. Përmes kësaj note Greqia informon se ka plotësuar obligimet e saja që të mund Marrëveshja e Prespës të hyjë në fuqi. Pritet që sonte në Gazetën Zyrtare të shpallet data kur ...
Flaka | 11-Feb-2019 20:08
Greqia i dorëzoi notën verbale Maqedonisë. Përmes kësaj note Greqia informon se ka plotësuar obligimet e saja që të mund Marrëveshja e Prespës të hyjë në fuqi. Pritet që sonte në Gazetën Zyrtare të shpallet data kur ...

Greqia dorëzoi notën verbale, Marrëveshja e Prespës hyn në fuqi
11 Shkurt 2019 / 19:47 Greqia i dorëzoi notën verbale Maqedonisë. Përmes kësaj note Greqia informon se ka plotësuar obligimet e saja që të mund Marrëveshja e Prespës të hyjë në fuqi. Pritet që sonte në Gazetën Zyrtare ...
AlMaKos | 11-Feb-2019 20:05
11 Shkurt 2019 / 19:47 Greqia i dorëzoi notën verbale Maqedonisë. Përmes kësaj note Greqia informon se ka plotësuar obligimet e saja që të mund Marrëveshja e Prespës të hyjë në fuqi. Pritet që sonte në Gazetën Zyrtare ...

Greqia dorëzoi notën verbale, Marrëveshja e Prespës hyn në fuqi
Greqia i dorëzoi notën verbale Maqedonisë. Përmes kësaj note Greqia informon se ka plotësuar obligimet e saja që të mund Marrëveshja e Prespës të hyjë në fuqi. Pritet që sonte në Gazetën Zyrtare të shpallet data kur ...
TetovaSot | 11-Feb-2019 20:03
Greqia i dorëzoi notën verbale Maqedonisë. Përmes kësaj note Greqia informon se ka plotësuar obligimet e saja që të mund Marrëveshja e Prespës të hyjë në fuqi. Pritet që sonte në Gazetën Zyrtare të shpallet data kur ...

Largohet mbishkrimi “Qeveria e Republikës së Maqedonisë”
Mbishkrimi me shkronjat “Qeveria e Republikës së Maqedonisë” tanimë është mënjanuar nga objekti i qeverisë. Këto shkronja janë larguar me qëllim që të shtohet edhe fjala “e Veriut”, në pajtueshmëri me emrin e ri ...
Medial | 11-Feb-2019 19:54
Mbishkrimi me shkronjat “Qeveria e Republikës së Maqedonisë” tanimë është mënjanuar nga objekti i qeverisë. Këto shkronja janë larguar me qëllim që të shtohet edhe fjala “e Veriut”, në pajtueshmëri me emrin e ri ...

Greqia dorëzoi notën verbale, Marrëveshja e Prespës hyn në fuqi
Greqia i dorëzoi notën verbale Maqedonisë. Përmes kësaj note Greqia informon se ka plotësuar obligimet e saja që të mund Marrëveshja e Prespës të hyjë në fuqi. Pritet që sonte në Gazetën Zyrtare të shpallet data kur ...
Alsat-M | 11-Feb-2019 19:49
Greqia i dorëzoi notën verbale Maqedonisë. Përmes kësaj note Greqia informon se ka plotësuar obligimet e saja që të mund Marrëveshja e Prespës të hyjë në fuqi. Pritet që sonte në Gazetën Zyrtare të shpallet data kur ...

Largohet mbishkrimi “Qeveria e Republikës së Maqedonisë”
Mbishkrimi me shkronjat “Qeveria e Republikës së Maqedonisë” tanimë është mënjanuar nga objekti i qeverisë. Këto shkronja janë larguar me qëllim që të shtohet edhe fjala “e Veriut”, në pajtueshmëri me emrin e ri ...
Arbresh | 11-Feb-2019 19:37
Mbishkrimi me shkronjat “Qeveria e Republikës së Maqedonisë” tanimë është mënjanuar nga objekti i qeverisë. Këto shkronja janë larguar me qëllim që të shtohet edhe fjala “e Veriut”, në pajtueshmëri me emrin e ri ...

Largohet mbishkrimi “Qeveria e Republikës së Maqedonisë”
Mbishkrimi me shkronjat “Qeveria e Republikës së Maqedonisë” tanimë është mënjanuar nga objekti i qeverisë maqedone. Këto shkronja janë larguar me qëllim që të shtohet edhe “E Veriut”, në pajtueshmëri me emrin e ri ...
InFokusi | 11-Feb-2019 19:34
Mbishkrimi me shkronjat “Qeveria e Republikës së Maqedonisë” tanimë është mënjanuar nga objekti i qeverisë maqedone. Këto shkronja janë larguar me qëllim që të shtohet edhe “E Veriut”, në pajtueshmëri me emrin e ri ...

Bakojani: Gjithsesi se vendin fqinj do ta quaj Maqedonia e Veriut
Ish-shefja e diplomacisë greke, ndërsa tani deputete e Demokracisë së Re, Dora Bakojani, në një intervistë për radion greke “Njuz247” thotë se për vendin tonë do ta përdorë emrin e ri Maqedonia e Veriut, por nuk do të ...
Flaka | 11-Feb-2019 19:29
Ish-shefja e diplomacisë greke, ndërsa tani deputete e Demokracisë së Re, Dora Bakojani, në një intervistë për radion greke “Njuz247” thotë se për vendin tonë do ta përdorë emrin e ri Maqedonia e Veriut, por nuk do të ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved