ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 21/04/2019 08:07

Dritan Dajti, krimineli i shkolluar

Dritan Dajti, krimineli i shkolluar
Dritan Dajti mund të quhet fare mirë një “kriminel me shkollë”. Ai ka qenë një student i mirë i Fakultetit të Drejtësisë, deri pak përpara se t’i futej botës së krimit.
Top Channel | 11-Feb-2019 22:07
Dritan Dajti mund të quhet fare mirë një “kriminel me shkollë”. Ai ka qenë një student i mirë i Fakultetit të Drejtësisë, deri pak përpara se t’i futej botës së krimit.

“Open”, si i shpëtoi Dritan Dajti burgimit të përjetshëm?
Dritan Dajti dhe ndryshimi i masës së tij të dënimit nga burgim i përjetshëm në vetëm 25 vite burg ishte tema e diskutimit në emisionin “Open” të gazetares Eni Vasili, këtë të hënë në Top Channel. Por si i shpëtoi ai ...
Top Channel | 11-Feb-2019 21:41
Dritan Dajti dhe ndryshimi i masës së tij të dënimit nga burgim i përjetshëm në vetëm 25 vite burg ishte tema e diskutimit në emisionin “Open” të gazetares Eni Vasili, këtë të hënë në Top Channel. Por si i shpëtoi ai ...

Vendimi për Dajtin, policët në lirim kundër: Goditje e rëndë
Vendimi i gjykatës së Apelit të krimeve të rënda që dënoi me vetëm 25 vjet burg Dritan Dajtin, ndonëse qëlloi për vdekje 4 efektivë policie solli edhe reagimin e Shoqatës se Punonjësve të Policisë në Lirim 2013. Në një ...
BalkanWeb | 11-Feb-2019 20:14
Vendimi i gjykatës së Apelit të krimeve të rënda që dënoi me vetëm 25 vjet burg Dritan Dajtin, ndonëse qëlloi për vdekje 4 efektivë policie solli edhe reagimin e Shoqatës se Punonjësve të Policisë në Lirim 2013. Në një ...

Kreu i Gjykatës së Vlorës akuzon kolegët: Vendimi për Dritan Dajtin, skandaloz
Kreu i Gjykatës së Faktit Vlorë cilësoi skandaloz vendimin për pranimin e gjykimit të shkurtuar për Dritan Dajtin, në të cilin ishin përfshirë dy gjykatës të Apelit të Vlorës. Ai tha se i kërkonte ndjesë oficerëve të ...
GazetaTema | 11-Feb-2019 20:56
Kreu i Gjykatës së Faktit Vlorë cilësoi skandaloz vendimin për pranimin e gjykimit të shkurtuar për Dritan Dajtin, në të cilin ishin përfshirë dy gjykatës të Apelit të Vlorës. Ai tha se i kërkonte ndjesë oficerëve të ...

Ministrja Gjonaj, kërkesë KLGJ-së: Të shkarkohen gjyqtarët e “Dajtit”; Reagon edhe Meta
Në daljen e dytë publike, pas vendimit për heqjen e burgimit të përjetshëm Dritan Dajtit dhe zëvendësimit me 25 vite burg, ministria e Drejtësisë Etilda Gjonaj tha se i është drejtuar Këshillit të Lartë Gjyqësor dhe ...
Top Channel | 11-Feb-2019 19:44
Në daljen e dytë publike, pas vendimit për heqjen e burgimit të përjetshëm Dritan Dajtit dhe zëvendësimit me 25 vite burg, ministria e Drejtësisë Etilda Gjonaj tha se i është drejtuar Këshillit të Lartë Gjyqësor dhe ...

Jari analizon lidhjet dhjetëvjeçare të Ramës me Dritan Dajtin
Pas heqjes së dënimit të përjetshëm për Dritan Dajtin, ka pasur reagime të ashpra nga qeveria, presidenti dhe institucionet ndërkombëtare, kundër gjykatësve. Por Jarit i ka bërë përshtypje reagimi i Doktorit, që ...
GazetaTema | 11-Feb-2019 19:41
Pas heqjes së dënimit të përjetshëm për Dritan Dajtin, ka pasur reagime të ashpra nga qeveria, presidenti dhe institucionet ndërkombëtare, kundër gjykatësve. Por Jarit i ka bërë përshtypje reagimi i Doktorit, që ...

PD merr në “pyetje” Gjonajn: Trego, kë shantazhoi Dritan Dajti?
TIRANË Pas marrjes së vendimit për Dritan Dajtin për uljen e dënimit nga burgim i përjetshëm në 25 vite burg për vrasjen e katër policëve në 2009, ka reaguar sërish Partia Demokratike. Përmes një reagimi të shpërndarë ...
BalkanWeb | 11-Feb-2019 16:31
TIRANË Pas marrjes së vendimit për Dritan Dajtin për uljen e dënimit nga burgim i përjetshëm në 25 vite burg për vrasjen e katër policëve në 2009, ka reaguar sërish Partia Demokratike. Përmes një reagimi të shpërndarë ...

Fishta: Vendimi i Gjykatës për Dajtin, dënimi i dytë me vdekje për katër policët
Vendimi që shpëtoi Dritan Dajtin nga burgimi i përjetshëm prodhoi shumë reagime nga mazhoranca dhe opozita. E cithë kjo situatë duket se më shumë prek policët, të cilët ende kanë në memorie masakrimin që Dajtiu iu bëri ...
VizionPlus | 11-Feb-2019 20:25
Vendimi që shpëtoi Dritan Dajtin nga burgimi i përjetshëm prodhoi shumë reagime nga mazhoranca dhe opozita. E cithë kjo situatë duket se më shumë prek policët, të cilët ende kanë në memorie masakrimin që Dajtiu iu bëri ...

Ish-policët në protestë. Kundërshtojnë vendimin për Dritan Dajtin
Para Kryeministrisë protestuan ish-policët, të cilët e cilësojnë absurd vendimin që u dha për personin që akuzohet se vrau 4 oficerë policie.
Top Channel | 11-Feb-2019 15:35
Para Kryeministrisë protestuan ish-policët, të cilët e cilësojnë absurd vendimin që u dha për personin që akuzohet se vrau 4 oficerë policie.

Si i shpëtoi Dritan Dajti burgimit të përjetshëm?
Dritan Dajti dhe ndryshimi i masës së tij të dënimit nga burgim i përjetshëm në vetëm 25 vite burg ishte tema e diskutimit në emisionin “Open” të gazetares Eni Vasili, këtë të hënë në Top Channel. Por si i shpëtoi ai ...
Gazeta Shqip | 11-Feb-2019 21:56
Dritan Dajti dhe ndryshimi i masës së tij të dënimit nga burgim i përjetshëm në vetëm 25 vite burg ishte tema e diskutimit në emisionin “Open” të gazetares Eni Vasili, këtë të hënë në Top Channel. Por si i shpëtoi ai ...

Rasti “Dajti”, Hoxha: Nga paraburgimi 302 ku qëndronte u dekonspiruan aksione antidrogë
Vendimi për të dënuar me vetëm 25 vite burg Dritan Dajtin, vrasësin e 4 policëve në Durrës është kryefjala e debatit në emisionin “Open”, ku gazetarja Anila Hoxha ka veshur me përgjegjësi tre gjyqtarët të cilët rrëzuan ...
Gazeta Shqip | 11-Feb-2019 21:55
Vendimi për të dënuar me vetëm 25 vite burg Dritan Dajtin, vrasësin e 4 policëve në Durrës është kryefjala e debatit në emisionin “Open”, ku gazetarja Anila Hoxha ka veshur me përgjegjësi tre gjyqtarët të cilët rrëzuan ...

“Dajti”, Gjonaj: Të shkarkohen gjyqtarët!
Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj, i ka kërkuar sot Këshillit të Lartë Gjyqësor ndëshkimin e tre gjykatësve të cilët bënë kalimin e vendimit për Dritan Dajtin nga burgim i përjetshëm në 25 vite heqje lirie për ...
Top Channel | 11-Feb-2019 15:18
Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj, i ka kërkuar sot Këshillit të Lartë Gjyqësor ndëshkimin e tre gjykatësve të cilët bënë kalimin e vendimit për Dritan Dajtin nga burgim i përjetshëm në 25 vite heqje lirie për ...

PD akuzon Gjonajn: Trego, kë shantazhoi Dritan Dajti?
Pas marrjes së vendimit për Dritan Dajtin, Partia Demokratike hedh akuza të forta ndaj kryeministrit dhe ministres së Drejtësisë, Etilda Gjonaj. Selia blu në reagimin e saj thekson se qeveria po vazhdon me talljen e ...
VizionPlus | 11-Feb-2019 16:51
Pas marrjes së vendimit për Dritan Dajtin, Partia Demokratike hedh akuza të forta ndaj kryeministrit dhe ministres së Drejtësisë, Etilda Gjonaj. Selia blu në reagimin e saj thekson se qeveria po vazhdon me talljen e ...

Rasti Dajti, Gjonaj: Të shkarkohen 3 gjyqtarët. Nuk ndalemi këtu!
TIRANË Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj, i ka kërkuar sot përmes një deklarate për shtyp institucionit të ri të Reformës në Drejtësi, Këshillit të Lartë Gjyqësor, ndëshkimin e tre gjykatësve, të cilët bën kalimin ...
BalkanWeb | 11-Feb-2019 15:05
TIRANË Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj, i ka kërkuar sot përmes një deklarate për shtyp institucionit të ri të Reformës në Drejtësi, Këshillit të Lartë Gjyqësor, ndëshkimin e tre gjykatësve, të cilët bën kalimin ...

Gjonaj: Të shkarkohen 3 gjyqtarët e çështjes Dajti
Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj përmes një deklarate për mediat ka kërkuar nga institucioni i ri i Reformës në Drejtësi dhe Këshilli i Lartë Gjyqësor, ndëshkimin të tre gjykatësve, që votuan pro vrasësit të 4 ...
VizionPlus | 11-Feb-2019 16:17
Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj përmes një deklarate për mediat ka kërkuar nga institucioni i ri i Reformës në Drejtësi dhe Këshilli i Lartë Gjyqësor, ndëshkimin të tre gjykatësve, që votuan pro vrasësit të 4 ...

Policët: Kallëzim penal gjyqtarëve!
Sindikata e policisë kërkon që gjyqtarët që dhanë vendimin për Dritan Dajtin, të kallëzohen penalisht për shpërdorim detyre. “Oficerët e policisë kërkojnë sot që ministri i brendshëm përveç deklaratave të ndërmarri hapa ...
VizionPlus | 11-Feb-2019 16:03
Sindikata e policisë kërkon që gjyqtarët që dhanë vendimin për Dritan Dajtin, të kallëzohen penalisht për shpërdorim detyre. “Oficerët e policisë kërkojnë sot që ministri i brendshëm përveç deklaratave të ndërmarri hapa ...

Vendimi për Dajtin, ekspertët: Shteti është bërë qesharak
Vendimi i marrë nga Gjykata e Apelit e Krimeve të Rënda, e cila pranoi gjykim të shkurkuar për Dritan Dajtin, ka përplasur mendimet e ekspertëve në studion e emisionit “Byro Politike”. Dajtit i janë hequr 4 dënime të ...
ABCNews | 11-Feb-2019 21:24
Vendimi i marrë nga Gjykata e Apelit e Krimeve të Rënda, e cila pranoi gjykim të shkurkuar për Dritan Dajtin, ka përplasur mendimet e ekspertëve në studion e emisionit “Byro Politike”. Dajtit i janë hequr 4 dënime të ...

Vendimi për Dajtin, Meta: KLGJ e Prokuroria të hetojnë
Presidenti Ilir Meta ka kërkuar angazhimin e Këshillit të Lartë Gjyqësor dhe Prokurorisë për të hetuar vendimin që i anulon dënimin me burg përjetë Dritan Dajtit.
Top Channel | 11-Feb-2019 12:44
Presidenti Ilir Meta ka kërkuar angazhimin e Këshillit të Lartë Gjyqësor dhe Prokurorisë për të hetuar vendimin që i anulon dënimin me burg përjetë Dritan Dajtit.

Frikë për të dënuar Dritan Dajtin? Felaj: Gjyqtarët e tij, si prokurorët e “Shullazit”
E ftuar në emisionin “Top Talk” të gazetarit Denis Dyrnjaja, këtë të hënë, kryetarja e Komisionit të Sigurisë Kombëtare, Ermonela Felaj u ndal edhe te Reforma në Drejtësi, e veçanërisht te çështja “Dajti”, duke bërë një ...
Gazeta Shqip | 11-Feb-2019 18:54
E ftuar në emisionin “Top Talk” të gazetarit Denis Dyrnjaja, këtë të hënë, kryetarja e Komisionit të Sigurisë Kombëtare, Ermonela Felaj u ndal edhe te Reforma në Drejtësi, e veçanërisht te çështja “Dajti”, duke bërë një ...

Çështja “Dajti”, flasin ekspertët
Gjykata e Apelit të Krimeve të Rënda aplikoi mbi Dritan Datin gjykimin e shkurtuar duke i hequr 4 dënime të përjetshme dhe duke e dënuar me 25 vite. Që prej datës 8 Shkurt, kur u dha ky vendim ka pasur reagime të ...
ABCNews | 11-Feb-2019 20:48
Gjykata e Apelit të Krimeve të Rënda aplikoi mbi Dritan Datin gjykimin e shkurtuar duke i hequr 4 dënime të përjetshme dhe duke e dënuar me 25 vite. Që prej datës 8 Shkurt, kur u dha ky vendim ka pasur reagime të ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved