ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 22/08/2019 22:43

ANALIZA: Në dialog nga “pika zero”

ANALIZA: Në dialog nga “pika zero”
Nga Bekim Bislimi, Rel Takimi i presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe bashkëdrejtuesve të Ekipit negociator të Kosovës në dialogun me Serbinë, Fatmir Limaj dhe Shpend Ahmeti, ditën e hënë, ka qartësuar situatën që ...
GazetaTema | 22-Jan-2019 10:46
Nga Bekim Bislimi, Rel Takimi i presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe bashkëdrejtuesve të Ekipit negociator të Kosovës në dialogun me Serbinë, Fatmir Limaj dhe Shpend Ahmeti, ditën e hënë, ka qartësuar situatën që ...

Planet e Thaçit. Presidenti i Kosvës: Në paktin final me Serbinë edhe…
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i është rikthyer idesë së marrëveshjes me Serbinë, në kuadrin e së cilës diskutohet edhe shkëmbimi i territoreve, por këtë herë, me një sqarim më të detajuar se deri më tani.
Top Channel | 22-Jan-2019 09:23
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i është rikthyer idesë së marrëveshjes me Serbinë, në kuadrin e së cilës diskutohet edhe shkëmbimi i territoreve, por këtë herë, me një sqarim më të detajuar se deri më tani.

Në dialog nga “pika zero”
Takimi i presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe bashkëdrejtuesve të Ekipit negociator të Kosovës në dialogun me Serbinë, Fatmir Limaj dhe Shpend Ahmeti, ditën e hënë, ka qartësuar situatën që ndërlidhet me dialogun në ...
Telegrafi | 22-Jan-2019 08:41
Takimi i presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe bashkëdrejtuesve të Ekipit negociator të Kosovës në dialogun me Serbinë, Fatmir Limaj dhe Shpend Ahmeti, ditën e hënë, ka qartësuar situatën që ndërlidhet me dialogun në ...

Në dialog nga “pika zero”
Takimi i presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe bashkëdrejtuesve të Ekipit negociator të Kosovës në dialogun me Serbinë, Fatmir Limaj dhe Shpend Ahmeti, ditën e hënë, ka qartësuar situatën që ndërlidhet me dialogun në ...
ABCNews | 22-Jan-2019 10:05
Takimi i presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe bashkëdrejtuesve të Ekipit negociator të Kosovës në dialogun me Serbinë, Fatmir Limaj dhe Shpend Ahmeti, ditën e hënë, ka qartësuar situatën që ndërlidhet me dialogun në ...

Në dialog nga “pika zero”
Takimi i presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe bashkëdrejtuesve të Ekipit negociator të Kosovës në dialogun me Serbinë, Fatmir Limaj dhe Shpend Ahmeti, ditën e hënë, ka qartësuar situatën që ndërlidhet me dialogun në ...
TV Klan | 22-Jan-2019 08:59
Takimi i presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe bashkëdrejtuesve të Ekipit negociator të Kosovës në dialogun me Serbinë, Fatmir Limaj dhe Shpend Ahmeti, ditën e hënë, ka qartësuar situatën që ndërlidhet me dialogun në ...

Negociatat me Serbinë, Thaçi i dorëzon raportin ekipit negociator
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i ka dorëzuar një raport të përgatitur nga zyra e tij rreth dialogut me Serbinë, ekipit shtetëror të Kosovës për dialogun. Shpend Ahemti, bashkëkryesues i delegacionit shtetëror për ...
TV Klan | 21-Jan-2019 20:20
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i ka dorëzuar një raport të përgatitur nga zyra e tij rreth dialogut me Serbinë, ekipit shtetëror të Kosovës për dialogun. Shpend Ahemti, bashkëkryesues i delegacionit shtetëror për ...

Thaçi: Synim i Delegacionit arritja e marrëveshjes me Serbinë
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, këtë të hënë ka dhënë detaje në lidhje me dokumentin për dialogun Kosovë-Serbi. Përmes një conference për mediat presidenti Thaçi, është shprehur se në këtë dokument përfshihen edhe ...
VizionPlus | 21-Jan-2019 16:44
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, këtë të hënë ka dhënë detaje në lidhje me dokumentin për dialogun Kosovë-Serbi. Përmes një conference për mediat presidenti Thaçi, është shprehur se në këtë dokument përfshihen edhe ...

Thaçi për marrëveshjen finale me Serbinë: Lugina e Preshevës dhe veriu, në kufijtë e Kosovës!
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i është rikthyer idesë së marrëveshjes me Serbinë, në kuadrin e së cilës diskutohet edhe shkëmbimi i territoreve, por këtë herë, me një sqarim më të detajuar se deri më tani. Thaçi, ...
RTSH | 22-Jan-2019 10:59
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i është rikthyer idesë së marrëveshjes me Serbinë, në kuadrin e së cilës diskutohet edhe shkëmbimi i territoreve, por këtë herë, me një sqarim më të detajuar se deri më tani. Thaçi, ...

Thaçi: Me marrëveshjen finale, Lugina e Preshevës dhe veriu në kufijtë e Kosovës
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha të hënën në një konferencë për media se synim i Kosovës është që të arrijë një marrëveshje gjithëpërfshirëse me Serbinë, e cila do të ishte ligjërisht e obligueshme në rrafshin ...
Shenja | 22-Jan-2019 10:59
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha të hënën në një konferencë për media se synim i Kosovës është që të arrijë një marrëveshje gjithëpërfshirëse me Serbinë, e cila do të ishte ligjërisht e obligueshme në rrafshin ...

Thaçi: Pas marrëveshjes me Serbinë do të kemi një ambasadë në Moskë
Presidenti i Kosovës, në një intervistë për mediumin austriak kurier.at ka folur rreth dialogut me Serbinë, mbi taksën e vendosur për produktet serbe, mundësinë e korrigjimit të kufijve dhe liberalizimin e vizave. Në ...
Telegrafi | 21-Jan-2019 17:23
Presidenti i Kosovës, në një intervistë për mediumin austriak kurier.at ka folur rreth dialogut me Serbinë, mbi taksën e vendosur për produktet serbe, mundësinë e korrigjimit të kufijve dhe liberalizimin e vizave. Në ...

Thaçi: Do të hapim ambasadë në Moskë pas marrëveshjes me Serbinë
KOSOVE Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në një intervistë për gazetën austriake “Kurier”, ka folur për situatën politike në Kosovë dhe rajon. Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në një intervistë me ...
BalkanWeb | 21-Jan-2019 15:40
KOSOVE Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në një intervistë për gazetën austriake “Kurier”, ka folur për situatën politike në Kosovë dhe rajon. Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në një intervistë me ...

Në dialog nga “pika zero”
Gjatë ditës së djeshme, presidenti Hashim Thaçi është takuar me bashkëdrejtuesit e Ekipit negociator, Fatmir Limajn e Shpend Ahmetin. Takimi i presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe bashkëdrejtuesve të Ekipit ...
Ina-Online | 22-Jan-2019 09:39
Gjatë ditës së djeshme, presidenti Hashim Thaçi është takuar me bashkëdrejtuesit e Ekipit negociator, Fatmir Limajn e Shpend Ahmetin. Takimi i presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe bashkëdrejtuesve të Ekipit ...

Në dialog me Serbinë prej “pikës zero”
Prishtinë, 22 janar - Gjatë ditës së djeshme, presidenti Hashim Thaçi është takuar me bashkëdrejtuesit e Ekipit negociator, Fatmir Limaj e Shpend Ahmeti. Takimi i presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, dhe ...
Zhurnal | 22-Jan-2019 09:39
Prishtinë, 22 janar - Gjatë ditës së djeshme, presidenti Hashim Thaçi është takuar me bashkëdrejtuesit e Ekipit negociator, Fatmir Limaj e Shpend Ahmeti. Takimi i presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, dhe ...

Në dialog me Serbinë prej “pikës zero”
Gjatë ditës së djeshme, presidenti Hashim Thaçi është takuar me bashkëdrejtuesit e Ekipit negociator, Fatmir Limaj e Shpend Ahmeti. Takimi i presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, dhe bashkëdrejtuesve të Ekipit ...
Arbresh | 22-Jan-2019 09:38
Gjatë ditës së djeshme, presidenti Hashim Thaçi është takuar me bashkëdrejtuesit e Ekipit negociator, Fatmir Limaj e Shpend Ahmeti. Takimi i presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, dhe bashkëdrejtuesve të Ekipit ...

Thaçi: do t’i përgjigjem një thirrjeje të mundshme nga Specialja në Hagë
Kryeministri Hashim Thaçi tha se ai do t’i përgjigjet pa ngurrim një ftese të mundshme Prokurorisë Specialë në Hagë. “Unë do të përgjigjem me transparencë të plotë dhe do të nxisë dhe të tjerët të përgjigjen (të thirrur ...
Tesheshi | 22-Jan-2019 09:24
Kryeministri Hashim Thaçi tha se ai do t’i përgjigjet pa ngurrim një ftese të mundshme Prokurorisë Specialë në Hagë. “Unë do të përgjigjem me transparencë të plotë dhe do të nxisë dhe të tjerët të përgjigjen (të thirrur ...

Në dialog nga "pika zero"
Takimi i presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe bashkëdrejtuesve të Ekipit negociator të Kosovës në dialogun me Serbinë, Fatmir Limaj dhe Shpend Ahmeti, ditën e hënë, ka qartësuar situatën që ndërlidhet me dialogun në ...
Radio Evropa e Lire | 22-Jan-2019 08:27
Takimi i presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe bashkëdrejtuesve të Ekipit negociator të Kosovës në dialogun me Serbinë, Fatmir Limaj dhe Shpend Ahmeti, ditën e hënë, ka qartësuar situatën që ndërlidhet me dialogun në ...

Dialogu i Thaçit në 9 pika dhe 9 faqe
Një dokument informues prej nëntë faqeve është krejt çka ka ofruar presidenti Hashim Thaçi për Delegacionin shtetëror në dialog me Serbinë. Nga katër raunde të takimeve në kuadër të dialogut për normalizim të ...
EkonomiaOnline | 22-Jan-2019 08:02
Një dokument informues prej nëntë faqeve është krejt çka ka ofruar presidenti Hashim Thaçi për Delegacionin shtetëror në dialog me Serbinë. Nga katër raunde të takimeve në kuadër të dialogut për normalizim të ...

Thaçi: Edhe Gazivoda, edhe veriu i Mitrovicës, edhe “Trepça” do të jenë pjesë të Kosovës
Prishtinë, 21 janar 2019 – Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha të hënën në një konferencë për media se synim i Kosovës është që të arrijë një marrëveshje gjithëpërfshirëse me Serbinë, e cila do të ishte ligjërisht e ...
Illyriapress | 21-Jan-2019 21:56
Prishtinë, 21 janar 2019 – Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha të hënën në një konferencë për media se synim i Kosovës është që të arrijë një marrëveshje gjithëpërfshirëse me Serbinë, e cila do të ishte ligjërisht e ...

Thaçi fillon koordinimin me ekipin negociator të Kosovës
Prishtinë, 21 janar 2019 – Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i ka dorëzuar Ekipit negociator të Kosovës dokumentet zyrtare që ndërlidhen me procesin negociator të Kosovës dhe Serbisë në Bruksel. Thaçi ka bërë të ditur ...
Illyriapress | 21-Jan-2019 20:15
Prishtinë, 21 janar 2019 – Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i ka dorëzuar Ekipit negociator të Kosovës dokumentet zyrtare që ndërlidhen me procesin negociator të Kosovës dhe Serbisë në Bruksel. Thaçi ka bërë të ditur ...

Thaçi ia kthen letrën Trump-it (VIDEO)
Presidenti Hashim Thaçi i ka shkruar homologut amerikan Donald Trump. Ai ia ktheu letrën homologut të tij në SHBA, i cili në mes dhjetor të 2018 pati çuar porosi në Kosovë për arritje të marrëveshjes paqësore me ...
Klan Kosova | 21-Jan-2019 20:12
Presidenti Hashim Thaçi i ka shkruar homologut amerikan Donald Trump. Ai ia ktheu letrën homologut të tij në SHBA, i cili në mes dhjetor të 2018 pati çuar porosi në Kosovë për arritje të marrëveshjes paqësore me ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved